Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   420 / 570
(#) peterkolto válasza zoszka hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Üdv,
immergas zeus 24.
(#) mrex válasza peterkolto hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Idézet:
„A kazán kímélése szempontjából felraktam egy villanybojlert.”
Szerintem a legdrágább melegvízet a villanyboyler adja
(#) balazsgy válasza mrex hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Így igaz. 1 m3 gáz energiája úgy 8,5 kW villamos energiának felel meg, 1 m3 gáz ára ca. 130 Ft., a 8,5 kWh energia ára ca. a duplája.
Még ha levennénk a hatásfok különbségét (gáznál ca. 90 %, villamosnál 100 %, akkor is majdnem fele a gáz költsége.
Ha éjszakai, vagy csúcskizárásos villamos energiát használ, akkor is ca. 40 %-kal drágább a villamos energia.
(#) peterkolto hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Igen ezt én is kalkuláltam.
De...
Tavaly gond volt a kazánnal.
Felhívtam több szerelőt is, nem tudnak javítani mert éves karbantartást végeznek.
Van aki tavaszra adott időpontot, van aki csak szimplán kinevetett.
Ez volt októberben.
Ti mit tennétek a helyembe?
(#) mrex válasza peterkolto hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Nekem is gondom van jelenleg a kazánnal , váltószelep gond, de soha nem térnék vissza a villanyboylerre
(#) 444Tibi válasza peterkolto hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Nem tudod leengedni mert az indirekt csőkígyója összeköttetésben van a fűtési rendszer vízterével.
Ha magából a bojlerből akarod a a hmv-t leengedni azt minden további nélkül megteheted.
Vagy kikötöd az ntc-t és így soha nem kapcsol hmv módba, vagy ha van lehetőség menübe kikapcsolod.
(#) VIM válasza peterkolto hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
A kazánoknak alapesetben HMV üzemmód az alapállásuk ha most ezt a részt kiiktatod a szelepváltásnak mindenképpen meg kell történnie a fűtés érdekében de meleg vizet meg nem ad, pedig az az alaphelyzet. A vízkő az kb. 75 C fok felett válik ki ami a magasabb karbonáttartalmú vizeknél lehet probléma hosszú távon. Ezért nem ajánlatos az adott érték fölé menni a fűtési előremenő hőmérséklettel sem. A kazán típusok "rákfenéje" a bitermikus (csőben cső) hőcserélős megoldás. A Te kazánod nem ilyen. A hatásfoka nagyon jó de a benne lévő szűk keresztmetszetek miatt hajlamos a lerakódásra amit nehezen vagy egyáltalán nem lehet kitisztítani belőle, egy idő után cserélni kell.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2019
(#) balazsgy válasza peterkolto hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Talán ha a HMV-t "0" állásba teszed, akkor nem dolgozik a melegvíz.
Bár a szivattyú letapadás elleni védelem időnként kapcsol, ezért a kazánt teljesen ne kapcsold ki ekkor sem, majd a fűtési rendszerbe keringet pár percig.
Nekem is Immergas, ezt írja a kezelési, gondoltam kipróbálom, de még nem volt időm rá.
Ideje lesz nekem is kipróbálni, rosszat nem tehetek vele.
Más dolog: A HMV-kör leürítése miért kellene? Ha nincs benne áramlás, akkor a vízkő hogyan kerülhetne bele abba a ca. 5 liter kazán-HMV kazán körbe?
(#) briki válasza peterkolto hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Ha leveszed a hmv keszites potmeteret nulla fokra akkor nem kesziit meleg vizet. Nem atr ha a hideg viz marad ramotve mert a futesi oldalt igy a kazanon keresztul fel lehet tolteni. A fagyvedelem a futesi korre szol. Hmv-t kesziteni nappali aramrol a gazkazanhoz kepest nem olcso dolog.24 kw os kazan folyamatos melegviz keszitesnel 13L/perc atfolyasnal orankent fogyaszt kb 2.5 m3 gazt az kb 320 ft es 780 liter melegviz orankent.
Egy 12o literes villanybojler 1.8 kw teljesitmennyel 4 ora alatt felfut 80 fokra . Osszesen 7.2 kw ami 50 forint nappali arammal szamolva 360 ft 120 literre nezve.
Osszegzes 780 liter 320 ft szemben 120 liter 360 ft. Tobb mi t 6 szoros kulondseg.
(#) berenyi5 hozzászólása Júl 18, 2019 /
 
Kedves Fórumtársak,
következő kérdésem lenne:
Saunier Duval Renova Star C24 fali kombi cirko
Újabban a következő hibajelenség jelentkezett:
meleg víz megnyitáskor elindul a szivattyú és belobban a láng (eddig ok), de a víz nem melegszik és a láng nemsoká ki is alszik, majd újra próbálja belobbantani, ég is egy ideig, aztán kialszik. A kis kijelzőn (amin baloldalt a víz nyomást, jobboldalon a hőfokot jelzi kis fekete szegmensekkel a kijelzőn), ütemesen villog az összes szegmens mindkét oszlopban (vagyis az összes kis fekete téglalap látható, aztán csak annyi, amennyi a tényleges hőfok / nyomás, aztán megint az összes, kb. másodpercenként). A piros lámpa nem villog. (Kiegészítésként, egy alapos takarítás már esedékes lenne, csak mindig tolódott.)
Tudja valaki véletlenül, hogy ez milyen hiba?
Másik kérdés: tud valaki megbízható gáz-kombi cirko szerelőt Budapesten? Sajnos, akit én ismertem, egy hónapja motorozott el oda, ahol mindig szélesek az utak.
Nagyon szépen köszönök előre is bármilyen segítséget.
Üdvözlettel,
(#) balazsgy válasza berenyi5 hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Szia! Csak tipp, nem a hmv-hez tartozik, de csinálnak a gyártók is fura dolgokat az elektronikában:
Én megnézném a kezelési utasításban leírt alábbi dolgot is:
"Figyelem : 2,5 bar fölött a jelző(4) villogása azt jelenti, hogy a fűtőkör túlnyomás alatt áll : engedjen le valamennyi vizet egy radiátorból a nyomás csökkentése érdekében."
A második oldal közepén van.
https://www.saunierduval.hu/downloads/missing-downloads/renovastar2...45.pdf
Azért próbáld meg, kárt ezzel nem okozol a rendszerben, a kazánban.
(#) VIM válasza berenyi5 hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Szia! Talán az víz áramlás kapcsoló, ami hall érzékelős, nem forog megfelelően a mágnes, ami a házon belül van és egy kis lapátkerék is van a tengelyen. Talán vízköves lehet.
(#) Gafly válasza balazsgy hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Idézet:
„hogy a fűtőkör túlnyomás alatt áll”

Nekem is Renova Star van. Bal oldalt alul van egy kék sapkás "tekerentyű" amivel lehet tölteni a fűtés rendszert. Nekem már ki kellett cserélni (állítólag típushiba ezeknél, bár én konkrétan eltörtem, hogy végre el tudjam zárni )...
Nyáron mitől nőne meg a fűtéskörben a nyomás, ha nem a HMV hálózatból szivárog át?
De ez is csak egy tipp, mert nem értek hozzá...
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) balazsgy válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
És a te kazánodnál a fűtőköri nyomást valami kijelzi? Vagy le tudod olvasni az értékét? Most, nyári üzemben pld. mennyi?
(#) Gafly válasza balazsgy hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Igen.
Most hogy így mondod, tényleg koszos.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) balazsgy válasza Gafly hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
A képen a nyomás úgy 1,3 bar körüli, ez teljesen jó hideg állapotban, mármint amikor nem megy a fűtőkör.
(#) Gafly válasza balazsgy hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Szerintem is. Nincs is baj vele, meg 2 hete volt az éves karbantartás.
(#) berenyi5 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
A tekerentyűje már nálam is eltört, persze. Magától, nem kellett tekergetni, csak nem lehetett kinyitni, amikor kellett volna.
Nemcsak a fűtőkör túlnyomás jelzés villogott, hanem mindkét oszlopban az összes szegmens.
Első körben a tisztítást próbálnám ki (a vízáramlás kapcsoló jó tipp!), aztán meglátjuk. Nagyon remélem, nincsen átjárás a fűtőkör és a HMV kör között.
(#) juclac válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Kiszedtem ezt a váltót. Megállapítottam, hogy elég bonyolult, mert van egy hőálló műanyag (a haszonnal együtt 300 Ft-os műanyag), de van benne egy erős rugó, rozsdamentes acél tengely, amin csúszik az, amit konyom, meg a két gumigyűrű, meg maga a szelep, ami valami hőálló gumi. Szóval érthető, hogy a kazán árának nyolcadáért adják.
(#) juclac válasza VIM hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek! Szétszedtem, megzsíroztam (mivel elbíbelődtem vele, eltartott vagy negyed órát a művelet.) Szerintem nem változott semmi semmit. Mellékelek négy képet. Látható, hogy amikor 46 fogkra van állítva a HMV, akkor felfűt 76 fokig, majd a keringetéssel lecsökken 61 fokig. Ez szerintem nem 46 fok, de lehet, hogy bennem van a hiba, mert úgy van kitalálva, hogy amikor legközelebb az emberke a meleg vizet engedi, akkor legyen az legalább 46 fok! Végül úgy állítottam be, hogy 37 fok legyen a HMV. Ekkor felfűt 66 fokig, majd keringet 52-ig. Ezzel már nem égetjük meg a kezünket, úgyhogy egyelőre örülök. Ha valaki azt mondja, hogy ez így normális, akkor megnyugszom. De azért nem ezt várnám egy immergas-tól.
(#) zoszka válasza juclac hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
A majd 30 fokos hőlépcső dugulásra/koszolódásra/rossz beállításra utal. Ilyenkor 16-20 fokos hőlépcsővel kéne dolgoznia.
(#) juclac válasza zoszka hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Értem. S mivel lehet mondjuk a dugulást/koszolódást megoldani? A fűtésrendszert tavaly átmostam.
(#) bundibacsi válasza juclac hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Szia!
Igaz nekünk Ariston van,de ugyan ez a jelenség volt.A hőcserélőben volt dugulás.1 éves volt a fűtésrendszer.
(#) juclac válasza bundibacsi hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Biztató... S hogyan oldódott meg? Garancia, csere vagy tisztítás?
(#) VIM válasza juclac hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Szia! A tűztéri (primer) hőcserélő lamellái ki van tisztítva a az esetlegesen rárakodott, ráégett portól?
(#) szucs_g válasza peterkolto hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1
 
Nekiállnék, megjavítanám. Igaz aneszteziológus vagyok, de elegem lett a hitegetésből. Meg vészesen közeledett a tél. Csövekhez némiképp értek így sikerült.
(#) szucs_g válasza pözsó hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Ez is lehet az ok. A lepedék mágnesezhető. Be fogok iktatni egy szűrőt a hidegvizre is. Amúgy az y szűrőkbe vettem Kínából 200 mikronos szűrőt. Inkább az duguljon el.
(#) szucs_g válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
A környezetvédelem miatt meg hisztizünk.
(#) szucs_g válasza juclac hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Miért melegszik túl a HMV, ha a szelep nincs végállásban? Ilyenkor inkább a fűtési körbe is kellene nyomjon melegvizet. Mit jelent, hogy túlmelegszik? A kazánhőfok vagy maga a hmv, ami a csapból jön? Nálam a hmv hőcserélő dugulása okoz hasonló hibát, míg a végén majdnem felforr a víz, letilt a lazán. A lamellák tisztítása, átmosása megoldja, míg újra el nem tömeszelődik.
(#) juclac válasza szucs_g hozzászólására (») Júl 31, 2019 / 1
 
hát az okát nem tudom. Majd megnézem ezt a tűztéri (primer) hőcserélő lamellás dolgot, mennyire retkes. Furi, hogy októberben volt itt a sajátmárkás karbantartó, kompresszorozott egy ideig, de mivel becsukta a fürdőajtót, nem láttam, hogy mit szedett és fúvatott szét. Lehet, hogy ezt nem. Az biztos, hogy a tágulási tartályokat "elfelejtette" feltölteni levegővel, emiatt csöpögött a túlfolyó, ha elkezdett melegíteni. Meg kell néznem, hogy hogyan kell midezt szétszednem...
Következő: »»   420 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem