Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   833 / 1116
(#) Doky586 válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Pedig a ddr3 csak sebességben gyorsabb az időzítésekben (várakozási időkben) többet várakozik, nagyobb számokkal.. ddr2 höz képest
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2019
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Az eszközkezelőbe egyedül ehhez van kérdőjel (azért feltételezem, hogy a többi ok)
  1. PCI\VEN_8086&DEV_2A44&SUBSYS_00011179&REV_07

Ahonnan letöltöttem (le mertem tölteni) persze kompatibilitási probléma miatt nem jött össze.
Én ezt ráhagyom, beteszek egy +1 gigát, szerintem ennél többet nem lehet elkövetni.

Doky586
szerintem félreértettél, 3 giga volt benne, eleve így vettem.
Üdv
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Ez egy intel amt vezérlő. Menj fel az intel oldalára és ott keresgélj hozzá drivert! Lehet, hogy régebbit kell majd nézned, de lesz fent.
(#) enree hozzászólása Júl 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Mi okozhatja azt, hogy egy Samsung G3 station házba a 3,5-ös vinyó helyére ha bedugok egy 2,5-öst, akkor felpörög, de windows nem látja... illetve vicces, mert HD Sentinel meg látja, illetve a kezelőben, a lemezmeghajtóknál is látszik, de semmit nem lehet vele csinálni. Két 2,5-ös vinyóval is próbáltam, mindkettővel ez a helyzet (a winyók biztos jók, mert ha a ház saját dokkolójára dugom rá, akkor azonnal elindulnak).... Ha 3,5-öst dugok bele, az azonnal elindul.... Ezt mi okozza? Mi a különbség köztük? A csati ugyanaz, idáig akárhova 3,5-ös helyére betoltam a 2,5-öst, simán ment, nem értem...
(#) villanyipi válasza enree hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Szia a kezelőben mint fizikai lemez látja vagy előjeles particionált meghajtót?
(#) Doky586 válasza enree hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Ne a filekezelőben hanem a lemezkezelőben nézd. Particionáltad? Adtál neki betüjelet?
(#) enree válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Fizikai lemezként látja.
(#) enree válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Ott néztem, persze formázva van, adat is van rajta, ha rádugom a PC dokkolojára, azonnal működik.
(#) DannyTorrence hozzászólása Júl 25, 2019 /
 
Üdv
Van egy XT alapú Super Turbo V nevű alaplapom 8088 processzorral ami nem nyikkan, se sípolás, semmi.
Mindegy milyen konfigurációban rakom bele a ramokat, nem csinál semmit a lap.
Super Turbo V
Ha a leírás szerint telerakom a Bank0-t 41256 típusokkal, semmi.
ICM41256M-10, KM41C256P-10, D41256C-10 ramokkal próbáltam mindenféle kiosztásban, sok van belőlük. Semmi.
A jumperek és a DIP switch helyesen van állítva.
Ebayes képen működőt hirdetnek, abban 100ns Samsung ramok vannak. Ez is azzal jött.
Valószínű tehát hogy máshol van a hiba, persze ránézésre semmi.
Tud valaki tanácsot adni ilyen öreg géppel kapcsolatban?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 26, 2019 /
 
Sziasztok
Win7-be hol tudom kiiktatni a laptop billentyűzet egerét?
2 egér van, a touch pados és a G és a H között.
Az a bajom vele, hogy araszol lefele, van amikor jó, de így gyakorlatilag használhatatlan.
Azóta rossz, hogy kiszereltem a helyéről.
Az is lehet, hogy valami kalibrációt kell lefuttatni.
Rákerestem toshiba tecra disable touch pad kulcsszóra.
Írja, hogy az FN és az F) gombbal lehet engedélyezni ill. letiltani, ez természetesen nem működik, isten tudja miért.
Billentyűzetet azóta nem kapok hozzá, max gombokat, de mostmár azzal se vagyok kisegítve.
Üdv
(#) antikzsolt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
1. Nyisd meg a Start menüt
2. A keresősávba másold be: „devmgmt.msc” majd válaszd ki az egyetlen találatot
3. A megjelent ablakban keresd meg az „Egér vagy egyéb mutatóeszköz” kategóriát (ABC sorrendben van a lista)
4. Nyisd ki a kategóriát a nyíllal
5. Válaszd ki a touchpad-et, kattints jobb egér gombbal az elemen és válaszd a „Tiltás” opciót
(#) villanyipi válasza enree hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Ha még nem oldódott volna meg a dolog, akkor lehetséges hogy egyedi szoftvert használ a dokkolód ami a 3,5-es lemezen már le volt futtatva ezért azt tudja kezelni, míg a többi lemezt a pc ntfs rendszerében van ezért a dokkoló nem tudja kezelni.A pc-n ha rádugod a 3,5-est és megnézed ez azonnal kiderül.Ha ez a helyzet a 2,5-eket át kell formázni adatmentést követően, ez után mennie kell.Ha a 3,5 vinyón is sima ntfs van akkor látatlanban nincs több tippem.
ipi
(#) zsoltee0001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Nincs ilyen, hogy touch pad.
Egér vagy egyéb mutató eszközön belül:
-HID kompatibilis egér
-PS/2 kompatibilis egér

Mindkettő külső egérre vonatkozik, azt bezzeg gyönyörűen le lehet tiltani, nem mintha nem tudnám kihúzni egy mozdulattal.
Mostmár nagyon közel járok, hogy szétverjem ezt a laptopot.

Üdv
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
"HP Compaq Small Form Factor" (asztali) számítógép, Intel Pentium D processzor, 515 312 KB használható RAM, Windows 2000 Professional, WinFast analóg PCI TV tuner kártya.
A probléma az az hogy nem lehet tudni hogy melyik csatorna váltásnál löki a tuner kártya kék képernyőbe a gépet "Hardware malfunction | Memory parity error" tartalmú szöveggel, ráadásul instabil bemeneti AV jel (pl. régi szalaghibás VHS kazetta okozta kép ugrálás) is elő képes idézni a kék képernyőt! Hogyan tudnám megszűntetni a jelenséget?? Így kicsit "rulett", hogy mikor támad kedve szabotálni...
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
11-14 éves géppel már ne végezz videodigitalizálást (főleg VHS-ről). Örülj ha lejátsza..
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Idézet:
„Hogyan tudnám megszűntetni a jelenséget?”

Egy, a feladat ellátására alkalmas konfiguráció és operációs rendszer használatával.
(#) aramis hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Sziasztok. Laptop nem indul , szerintetek ha egyáltalán besem kapcsol akkor a processor a hibás vagy a tápegység de abban van áram de nem kapcsolódik be
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Ha hardverhiba okozza a problémát, akkor nem sokat tudsz tenni ellene. Egyéb esetben próbálj másik tv néző programot használni. Pl. próbáld ki a Dscaler-nek több verzióját is, nekem ezzel sikerült olyan TV kártyát működésre bírnom 64bites Win7 alatt, amihez utoljára win98-ra adtak ki drájvert...
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
A helyzet pont az hogy DScaler van a gépen most is (másik TV néző programot pedig nem ismerek)! És ennek a kártyának van Windows 2000 drivere is, ami szintén fel van rakva hozzá. Korábban már használtam XP alatt is a kártyát egy másik gépben (ami már sajnos nem működik) és ott teljesen problémamentes volt. Újratenni meg nagyon nem akarnám (XP-vel) a gépet emiatt...
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza aramis hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Akkor annak jó eséllyel annyi (ha a tápegység kimérve jó). Vedd ki a HDD-t és (egy másik gépen) mentsd le róla az adatokat, valamint a még jó alkatrészeket használd fel belőle, a laptopot pedig engedd el...
(#) enree válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Szia! A dokkoló semmi szoftvert nem használ, ez csak egy kivezetés az alaplapról a gépház tetejére, nem USB-s dokkoló. A vinyók tuti jók, minden rendben van, csak a windows nem látja. Illetve, a lemezkezelőben látszik, de semmit nem lehet vele csinálni. És még egy érdekesség; Csak új játszásiból rádugtam a Synology nas szerverre, egyből látja... Ez X-akta marad.
(#) Doky586 válasza enree hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Most jut eszembe: a Samsung G3 ATA jelszavas titkosítást használ, így a lemez és az usb átalakító szétválaszthatatlan és csak egymással tudnak működni.. sajnos. Ez a hátrányuk az ilyen egyben vett eszközöknek. Ha az egyik tönkremegy az egész kukázható.. Nem bővíthető, nem javítható.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2019
(#) enree válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Sajnos, meg kell, hogy cáfoljam, akármilyen 3,5-ös vinyót dugok rá, szó nélkül indul, pörög, teszi a dolgát... Sőt, most rádugtam nagy hirtelen 3db SSD-t is, ami itt kéznél van, azzal is megy. Csak a 2,5-ös lemezeket nem komálja, de miért??????
(#) bbb válasza enree hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
GPT partíciósak a lemezek?
(#) Doky586 válasza enree hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Ha nálad minden olyan szuperül megy akkor nem szóltam..
(#) Doky586 válasza enree hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Az első kép a titkosítés előtti állapot, a 2.képen bekapcsolom (nálam a biosban lehet) a titkosítást (de nem adom meg a jelszót), utána a lemezkezelőben is alig jelenik meg de a HDS látja rendesen a kondíciót meg mindent. Mint nálad.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2019
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Bármi lehet, de a pentium D procik, kb irodai munkára valóak voltak annó. De manapság, már inkább dísznek jó...
Ahogy fogalmaztál:
Idézet:
„engedd el...”
(#) 1Tromos válasza Gabó hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Kár, hogy ez nem igaz.
Én a komplett VHS állományom digitalizáltam 3.0 Ghz P4-gyel és 1 giga rammal XP alatt Dscalerrel.
Meg se kottyant neki. Ha Zsombornál valami gikszer van, az 90%-ban driver és kodek miatt van.
A maradék 10% a vacak minőségű kártya. Én hármat próbáltam ki, mire találtam egy jót, mind PCI.
Ha van PCI tunered és egy működő géped PCI porttal, akkor nem fogsz nekiállni vásárolni újabb konfigot csak erre az egy feladatra. Az újabb gépekben már nincs is PCI port, szóval vehetne új kártyát is mellé. Oké hogy engedje el, de inkább próbálja meg rendesen beállítani a nagy kiadás előtt.
(#) 1Tromos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Tegyél bele még ramot, hogy legalább 1 giga legyen (filléres). Utána tegyél fel új XP-t és semmi sallangot, csak az XP legyen, az alap driverek és a huffyuw kodek. Ha így sem jó akkor guberálj össze egy másik használt PCI tunert, ezresért dobálják a Vaterán. Próbáld azzal.
(#) Gabó válasza 1Tromos hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Én nem ezt tapasztaltam. Használtam én is P4est, de abból se mindegy melyik verzió.
Leírásából, valami leg alapabb cpu van abba a gépbe, és pl azok is filléres tételek manapság.
Vagy akár egy normálisabb CPU+RAM+Lap páros se egy egetrengető összeg, főleg használtan.
Példának okáért, valami i5ös (középkategóriás) procival szerelt DELL gépet vettem nem is olyan régen, 8 giga rammal valami 30körül. Ismerősnek kellett, azóta is meg van vele elégedve. Ja és vaalmi 2gigás VGA is volt benne...
Ez aztán szerintem nem egy egetrengető összeg egy ilyen gépért.
Ja, és van benne PCI port
Következő: »»   833 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem