Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hobbielektronika - Érd
Lapozás: OK   1 / 2
(#) don_peter hozzászólása Júl 27, 2019 / 1
 
Komolyan elgondolkodtam Elektro.on bejegyzésén és ha a gazdák is úgy akarják, akkor ezzel a topikkal megszülethet az első lokális hobbielektronika tömörödés. És talán lehetne egy kis közösséget kiepiteni a környékünkön, ha már homár. Remélem támogatják a kezdeményezés és nem törlik a topikot.
Vélemény?
(#) kaqkk válasza don_peter hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Idézet:
„Komolyan elgondolkodtam Elektro.on bejegyzésén”

Idézet:
„És talán lehetne egy kis közösséget kiepiteni a környékünkön,”

Talán ha tudnánk mi volt a bejegyzés és az sem volna nagy probléma ha tudni lehetne hol van a környék ....
(#) don_peter válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Ohhhh, topik címéből nem derült ki?
Amúgy a topik létre hozása volt Elektro.on ötlete, ami nem volt rossz.
(#) Janszi hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Érdekes kezdeményezés
de még lehet életképes idővel...
(#) don_peter válasza Janszi hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Nyilván egy kis közösséget csak a megbizhatósággal és a viszont segítséggel és jó hozzaalassal lehet szépen megteremteni. A tapasztalatom az, hogy a gyenge láncszemek hamar ki hullanak. Én bizakodó vagyok, örülnék a környéken egy két hasonló próbálkozónak mint én. Sokat tanulhatunk egymástól, sok esetben tisztességes és emberiséget.
(#) Janszi válasza don_peter hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
A szándék nemes,nem vitatom a létjogát sem
(#) don_peter válasza Janszi hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Közben megnézem meg egyszer a képet és őszintén nem értem.
elektro.on.hu
elektro-on.hu
elektro-on.uw.hu
Melyiket kell alapul venni?
És nem eleht hogy csak egyszerű elérési hiba lehet?
(#) Janszi válasza don_peter hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 

Bármi lehet,csak említetted az elektro.on bejegyzést,rákerestem,nem biztonságos az oldal,de ő utasít el,érdekes.
(#) Kovabe válasza don_peter hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Kis településünk létszámából adódóan biztos hogy vagyunk bőven hobbisták itt Érden.
Nem vagyok egy nagy elektronkia guru de lehet hogy ha valakinek segítség kell (fizikális) akkor így könnyeben megoldható. Gondolok is programozásra vagy épp hiányzik egy alkatrész de nagyon kell stb. Sok esetben már kerültem "bajba" pont az ilyesfajta hiányok miatt.
Korábban sokat foglalkoztam vezérlésekkel, ez az idő elmúlt és most már csak valóban hobbisat vagyok de az "alkatrész tengerem" maradandó.
Ha valakinek gyors segítség kell akkor keressen, van sok apróság idehaza, sőt sok alkatrészbánya eszközöm hever még amit nem volt szívem kidobni de nagyon útban van.
(#) Elektro.on hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Hát nem gondoltam, hogy valaki valóban létrehozza a topikot, de örülök neki.
-
@don_peter azt a weboldalt hogyan találtad meg? Még 2004 -ben kreáltam próbából, de azóta sem foglalkoztam vele. Átmeneti tárolónak használom erre arra.

@Kovabe sajnos mára én is csak hobbista lettem, igen kevés szabadidővel.
Korábban ipari gépek vezérlését javítottam . Jelenleg autó műszerfal alkatrészeket tervezek 2007 óta.
(#) lóri válasza Elektro.on hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1
 
Bár nem vagyok érdi, de erről lehet tudni valamit bővebben?
Idézet:
„Jelenleg autó műszerfal alkatrészeket tervezek .”
(#) Kovabe válasza Elektro.on hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Én is messze estem az elektronika fájától, jelenleg gépész ként tevékenykedem így nem sok közöm van az elektronikához. Régen egyedi fűtésvezérléseket készítettem de már nem éri meg. MInd emellett a sok éva alatt dolgoztam elég sok területen de a hobbim az még mindig az elektronika.
Kifejezetten szeretem ezt az oldalt mert a minimális ismeretemet kibővítette programozás ügyileg illetve az eletronika varázsa terén.
Remélem még sok kolléga csatlakozik hozzánk. Akár egy minitalit is össze lehetne hozzni ha van megelelő létszám.
(#) don_peter válasza Elektro.on hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Igazából Janszi csatolt egy képet és ott van rajta a webcim.
Csak be írtam a keresőbe..
(#) don_peter válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1
 
Én pl. csak tényleg hobbiként tervezgetek és többé kevésbé alkotók is azért valami használhatót.
Nekem is sok alkatrészek leledzik itthon, sokat én is csak ajándékba kaptam unokatestvéremtől, hogy bprobalkozzak kicsit. Hát jól beszippantott a dolog.
Lehetne később, feltételezve hogy jó társaság jön össze, kisebb nagyobb összeröffenéseket szervezni és segíteni egymást vagy akár csak dumálni olyannal aki érti is amiről sokat beszélünk.
(#) Elektro.on válasza lóri hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1
 
Szia lóri!

Ha érdekel igen. Egy Német cégnél dolgozom fejlesztő mérnökként.
Luxus autókhoz tervezünk műszerfalat és középkonzolt. Itt Érden leginkább műanyag alkatrészeket, de teljes IP -t szállítunk az autógyárnak. Az Érdi telephelyen csak tervezünk.
Eddig dolgoztam több Jaguar, RangeRover, Porsche és Mercedes projektben.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2019
(#) don_peter hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Bedobom a közösbe a következő mikrokontrolljaim, hátha valaki pont ilyennel dolgozik vagy szüksége lenne rá.

MEGA 169PV 8MU 1023 2db 64 láb TQFN
MEGA48PA 1030 4db 32 láb QFP
ANTINY24 1030 16db 14 láb SOIC
ANTINY44 1032 4db 4 láb
ANTINY84 0943 3db 14 láb
ANTINY44 1114 1db 14 láb
ANTINY44 1036 2db 14 láb
ANTINY24 0842 1db 14 láb
ANTINY24 1027 1db 14 láb

Ami esetleg engem érdekelne az STM32F103C8T6.
Hátha van valakinek véletlen elfekvőben.
(#) szs válasza don_peter hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Komolyan elgondolkodtam én is most.
Van ez a Hobbielektronika fórum, aminek az a célja, hogy közösséggé kovácsoljon embereket, akiknek van azonos, vagy legalábbis hasonló érdeklődési körük. Létezik benne több topik, hogy témánként is meg lehessen beszélni dolgokat.
Sőt, van adakozási és alkatrészkeresési topik is.
Minden adott, hogy országosan, sőt országhatárokon túlról is megbeszélhessük a kedves időtöltésünk nyűgét, bajait, és elsősorban örömeit, és a hogyanjait.
Nem tudom átlátni, hogy miért kéne ezt helyi érdekekre szétrontani, és pont a fórum keretein belül. Talán a fórumgazda célja a nagy közösség létrehozása volt, nem a helyi forgácsolódás.
De nem tudhatok én mindent, lehet, hogy tényleg jó létrehozni Izoláliát, és jól Monománozni. Csak legyen piros kő...
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Miért kell helyi érdekekre szétrontani?
Mert van az GDPR izé, meg hasonló baromságok. Valamikor a régi szép időkben rá tudtam keresni, hogy milyen felhasználók vannak a közelemben… Nem folytatom, nem akarok munkát adni a modiknak. Van így is elég bajuk.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Most is rá tudsz keresni, ha az adott felhasználó tudatni akarja, hogy hol is lakik. Akkor az adatlapján láthatod. Az ő döntésén múlik, odaírja-e. Ehhez nem kell helyi hobbielektronika.
Te például kiírtad az adataidat, mert úgy láttad jónak. De ha valaki nem kívánta velünk ezeket megosztani, hát az ő adatai védelme miért lenne baromság? Táncsak ő rendelkezik a saját adataival...
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2019
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
A kulcsszó a keresés. Ha megadta, akkor sem lehet.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
És jól is van ez így.
Ha nagyon akarod megtalálod, (ha valóban megadta valaki), de nem okvetlen ingyenes adatbázis, ahol kevünkre kategorizálhatunk . Arra használj facebook-ot, ott ez (is) szempont.
(#) don_peter válasza szs hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Én lokalitást azért preferálom mert ha valaki 4 utcával arrébb lakik tőlem, akkor mondjuk sokkal könnyebb tőle segítséget kérném és jó esetben kapnom mint az ország másik feléből.
Biztosan voltál már úgy, hogy valamit építettél (feltételezem, hogy nem csak olvasgatni jár ide illetve a számodra kissé érdekes topikokban személyes véleményed osztogatni), hogy éppen egy fránya alkatrész lemaradt a rendelésedről és már lehetőséged nincs a vásárlásra. Na ilyenkor szuper lenne 4 utcát lesétálni és megkapni a hiányzó alkatrészt.
Ez a hobbi része volt...

De van ennek egy személyesebb része is, még hozzá a találkozók esetleges gyakoriság, komolyabb barátságos kialakulása, vagy csak délutáni üditőzés, vagy akár egy klub megalakítása.
Érdemes nagyobban gondolkodni, mert most szimplán elvesztél a részletekben.
(#) szs válasza don_peter hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
De hát te kérdezted a véleményt az első hozzászólásodban, -hát azt hittem tényleg kíváncsi vagy rá... csak a támogató vélemény amire kíváncsi vagy?
Arról pedig nem én tehetek, hogy a pár utcával arrébblakókat csak interneten ismered...
(#) Ge Lee válasza don_peter hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Idézet:
„Én lokalitást azért preferálom mert ha valaki 4 utcával arrébb lakik tőlem, akkor mondjuk sokkal könnyebb tőle segítséget kérném és jó esetben kapnom mint az ország másik feléből.”
Ezt azért jelented ki ekkora bizonyossággal, mert ezek szerint fogalmad sincs az érme másik oldaláról. El tudod képzelni milyen fárasztó és kellemetlen tud lenni az, amikor éppen a két utcával arrébb lakó hívogat szinte naponta, hogy figyu, hoztak egy ilyen és ilyen típusú erősítőt ilyen és ilyen hibajelenséggel, merre induljak el? Vagy, kicseréltem benne ezt meg ezt, de nem merem ráadni a tápfeszt! Vagy kellene egy ilyen szabályozó, találtam egy rajzot, ez vajon jó lenne? Ha nem, átrajzolnád nekem? Szinte napi szinten vazze, olyan ember aki ebből él...
Egy ilyen fórum mint a HE épp azért jó, mert nem kötelességem a válaszadás, hanem akkor, oda és annak írok amikor ahova és akinek akarok. Érzed a különbséget? Szóval ahogy írtad:
Idézet:
„Érdemes nagyobban gondolkodni”
, és akkor nem fogsz elveszni a részletekben, hanem átlátod az egészet...
(#) Elektro.on válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2019 / 3
 
Én úgy látom. hogy aki nem akar egy ilyen helyi barátságot kötni más helyiekkel, az nem jelzi ebben a topikban, hogy érdi.
Nyilván való, hogy ha helyi ismeretségek is kialakulnak lehet privátba is beszélgetni. De ha itt a beszélgetés publikusan is zajlik más érdeklődő fórumozók is bekapcsolódhatnak a témába. Akkor is ha a föld túloldalán élnek.
(#) don_peter válasza szs hozzászólására (») Júl 29, 2019 / 1
 
Jogos, akkor tisztázzuk mert túlságosan általánosra sikeredett az első bejegyzésem..

Első sorban azok véleményére voltam illetve vagyok kíváncsi, akiket érint a topik, tehát Érdi vagy esetleg még az Érdet érintő vagy egybefolyó városok vagy falvakban lakó felhasználókéra.

Idézet:
„Arról pedig nem én tehetek, hogy a pár utcával arrébblakókat csak interneten ismered...”

De remélem nem engem okolsz mondhatni új beköltőző ként, hogy nem csengetem be mind a közel 70e lakoshoz, hogy: "szia, ez és ez vagyok, te kivagy?"
Azért ezt beláthatod, hogy nem életszerű, bár ki tudja te mennyire vagy fanatikus és inzultálod a melletted lakókat.. (ez persze csak viccnek szántam)

Szóval kvázi itt ez a fórum, a fórumon vagyunk x-en, ebből y nem adja meg és nem is várható, hogy honnét melyik városból vagy településből írogat, és az sem elvárható, hogy minden egyes fórumozót lecsekkoljak és keressek meg privátban.
Tehát ennyiből van létjogosultsága a kezdeményezésnek, mert aki észreveszi a topik címét és Érdi, az be fog nézni és esetleg kérdezni, majd beszélgetni és a végén talán még barátkozni is fog.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Júl 29, 2019 / 1
 
Idézet:
„És jól is van ez így.”
Az lemaradt, hogy: szerinted. A fészbúk nálam szitokszó. Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy az irányítószám megadása önkéntes, mint állítod. Aki nem adja meg az adatait, az nem is kereshető.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2019
(#) don_peter válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Van róla fogalmam és egyet is értek veled, de ha általánosságban mindenkit egy kalap alá akarsz venni, akkor be is zárkózhatsz. Mindig is voltak és lesznek olyanok, akik nem tudják hol a határ, de összességében el tudod dönteni, hogy tudsz e vagy akarsz e segíteni. Semmi nem kötelező, vagy a másik lehetőség finoman jelezni neki, hogy túlzásba viszi, esetleg (és volt már ilyennel nekem is dolgom) egy idő után pénzt kértem tőle, mert annyi nyavalyával kereset meg az illető. Szépen vissza vett, eltűnt.
Ha már terhedre van a dolog és tényleg túlzásba esik, akkor le kell építeni vagy jelezni azt felé vagy csak szimplán elkerülöd. (amelyik hatásos azt választod)

Idézet:
„Egy ilyen fórum mint a HE épp azért jó, mert nem kötelességem a válaszadás, hanem akkor, oda és annak írok amikor ahova és akinek akarok.”

Ez most is ugyan úgy él, mindenki felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy megosztja a lehetőségeit vagy marad a fórumon és ennyi elég neki. Ha meg belekerül abba amit említettél, akkor jön az amit én írtam rá.

És végezetül, idéztél engem:
Idézet:
„Érdemes nagyobban gondolkodni”
Én pedig idézlek téged:
Idézet:
„, és akkor nem fogsz elveszni a részletekben, hanem átlátod az egészet...
Pontosan erről van szó..
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2019
(#) don_peter hozzászólása Júl 30, 2019 /
 
Egyébiránt ha valakinek kell segítség és az időm is engedi, amikor jelez a kolléga (itt a fórumon is akár bárki) annak jelezném, hogy a következő témákban turkáltam már, még ha nem is profi szinten: Általában SMD alkatrészekkel dolgozom.
Elektromos autó töltő
Levegős hőprofilos forrasztást vezérlő
NORFLASH memóriák használata
Bináris óra
PIC16 és 18 többségében a mikrokontrollerek terén
EEPROM alkalmazása, használata
Statikus memória csesztetés
FLASH kártya készítése (SEGA, SNES)
Akrace gépek iránti erős vonzalommal bírok, így picit értek is hozzájuk
És néhány még érdekesnek mondható projekteket készítettem korábban, amiket részben meg is osztottam itt a fórumon és néhány esetben a youtube oldalamon.
neogeohu videói, vagy is don_peter videói..
Ha lenne kérdés és tudok is segíteni azt szívesen teszem.
Jaa SD kártyával is kínlódtam anno, az mondjuk egy bonyolultabb téma..
(#) lóri válasza don_peter hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Néztem googlival az akrace dolgokat, de csak valami hátizsákokat mutat. Azok mik?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem