Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   285 / 579
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 23, 2019 / 2
 
Mit találtam ma a természetben? Tökéletes matematikai π (pí) jel!!

IMG_4598.JPG
    
(#) erbe hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Aki olvasta, vagy akit érdekel: Fekete Gyula: Kék sziget.
(#) lazsi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Szerintem ez egy idegen, értelmes faj jelzése volt... A világegyetemet tökéletesen leíró egyenletet akarta közölni veled, de megzavartad. Egyébként láthatóan folytatta volna, mert látszik egy négyzetgyök is, mintha a pi után egy tört számlálójában lenne, csak nem tudta befejezni.
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Mintha lenne rajta egy "a" betű, vagy csak én képzelődök?
(#) Udvari Zsombor válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Hol?
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
A pí-n
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Érdekes látásmód.
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Zöld erdei levélen PI-hen a lágy fuvallat...
(#) sonajkniz hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Rubik kocka színvakoknak.
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Lehetne minden oldal egyszínű, nem kellene megkülönböztetni. Kirakni is könnyebb, illetve azonnal kész.
(#) adapter válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 2, 2019 / 1
 
Én csak úgy tudtam kirakni, ha átragasztottam a színes matricákat, és azt is csak piszok lassan....
(#) nagym6 válasza adapter hozzászólására (») Aug 2, 2019 / 1
 
Én meg szétszedtem, a sarkok kifeszíthetők voltak roncsolás nélkül. Már gyorsabb módszer.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
(#) SzervízMacska válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
A középső elemek fedelét kipattintva egyszerűen szétcsavarozható. Akkor feszegetni sem kell...
(#) nagym6 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Végül valaki megmutatott egy algoritmust, úgy nehezen ki tudtam rakni hosszú idő alatt. De magamtól soha nem ment volna. Ismerősöm 12 éves korában önmagától előzetes segítségek nélkül percek alatt rakta ki.
(#) SzervízMacska válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Én is mástól tanultam, de ma már biztos nem menne. 4-5 perc alatt nagyon kényelmesen ki lehetett rakni. Versenyzőknek egy percig sem tartott...
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Ne ezért kell kapaszkodni.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2019 1 / 1
 
Úgy tűnik kihalóban az emberekből az egészséges életösztön. Nem kapaszkodnak, aztán van csodálkozás. A minap én is utaztam az 1 -esen, ketten is nyomakodtak előrefelé, persze egyik sem kapaszkodott. A vilinger nem is vészfékezett, csak picit gyorsított a megállót elhagyva, kettejük közül az egyik egyszerűen hanyatt esett, a másik, egy másik álló utas ölébe. alig volt vicces.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Ebben is van érdekesség, mert ha CAF volt az érintett villamos, azon nem lehet megszakítani a vészfékezést. Tehát, ha a vezető vészfék pozícióba húzza a menetszabályzót, akkor a villamos állóra fékezi magát. És ilyenkor könnyen előfordulhat utas-baleset. Más tipusokon egy mozdulattal oldható a vészfék, akár az erőteljes fékhatás kialakulása előtt is. Például, ha a vészhelyzet időközben elhárul stb.

Ha igaz ami a cikkben áll, akkor a kolléga hibázott. Mert a forgalmi utasítás egyértelműen leírja, hogy a vészfékezés után meg kell győződni, hogy az utasok nem sérültek. És amennyiben de, az már értelemszerűen személyi sérüléses baleset, aminek a helyszínét nem lehet elhagyni...
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Mérvadó források szerint nem CAF volt.
Nem szeretnék a kolléga helyében lenni.
Meg ha belegondolok, elég ha csak átszalad egy kutya, akkor is fékezni kell. Ha nem fékez, akkor meg azért veszik elő...
Pár éve az 50-es villamos vonalán mentem télen autóval, szépen fel volt kupacba tolva a hó a megálló mellett. Jött a villamos, én meg azt vettem észre, hogy az öregúr hátralépett emiatt, átesett a hóbuckán. Nyaka az úttesten (pont előttem), lába az égnek. Szerencsére ki tudtam kerülni (de felejthetetlen élmény volt, az biztos).
(#) Petyaa válasza szeg76 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Ha felmelegíted lánggal a hatszögelendő anyagot, és jó minőségű a tüskéd akár bele is ütheted a hatszöget stb szöget. Vastagabb / hosszabb anyagoknál húzni szokták, vagy üregelni préssel.

Otthonra azért elfogadnám
(#) Gafly hozzászólása Aug 6, 2019 /
 
Csak a szokásos: Eredeti <-> magyar
Mellesleg ezt én is bevezetném.
(#) Gafly hozzászólása Aug 8, 2019 /
 
Annó erre én is rácsodálkoztam. Különösen amikor elkezdték magyarázni a kollégák, hogy hogy hogyan is van.
Ők meg arra csodálkoztak rá, hogy nálunk diákokat/katonákat erőszakkal visznek szőlőt szedni.
(#) sany hozzászólása Aug 10, 2019 /
 
Nem sokára benépesül a Hold.
Bővebben: Link
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Még ki sem jutottunk igazán a holdra, máris telemocskoltuk. Valahol olvastam, hogy valami medveállatkák is kijutottak, valami űrszonda balesete miatt. Ilyen az ember, még ott sincs, máris szemetel.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
A cikk ezekről szól. Igaz angol.
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Aztán nemsoká mutálódni kezdenek és mire beindul az űrturizmus már lehet majd a holdon medvére vadászni ...
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Valahol olvastam, hogy állítólag emberi DNS-t is vitt a űrszonda. Lehet nem is véletlen volt a baleset.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Hát igen. Ez az emberiség legnagyobb megoldandó problémája. Csak nem férünk a bőrünkbe.
Következő: »»   285 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem