Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   284 / 584
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Júl 2, 2019 / 3
 
De azért a kolléga is hallgatja. És ez a lényeg, sokan hallgatják, sok ember érhető el, ha baj van akkor is, sőt.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2019
(#) szs válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Kb 120 éve várunk rá -ennyire új dolog.

Például:
elektromos
Mindig pár éven belüli "áttörés"ről beszéltek...
(#) GPeti1977 válasza szs hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Nem új, de akkoriban nem volt csak ólom esetleg örök életű nikkel vas akkumulátor, kefés motor, de nehézkes lehetett s fordulatszám szabályozás félvezetők nélkül.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2019
(#) granpa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Azé' félvezetők nélkül is remekül lehet szabályozni az egyenáramú motorokat. Nekünk még nem is tanítottak félvezetős szabályzást. (Na jó, az egyetemen már volt róla szó.)
(#) GPeti1977 válasza granpa hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Hogyan? Az előtét ellenálláson kívül. Tudom van egy vegyes gerjesztésű busz ablaktörlő motorom, csak a soros tekerccsel gyorsabban forog mint ha bekötöm a párhuzamos gerjesztőtekercset is, meg van valami mezőgyengítés, sőt lehet akkuk soros párhuzamos kapcsolgatása ebben az esetben, meg így adja magát a visszatöltés is.
(#) sonajkniz válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Kefés motorok esetén, egyik, vagy mindkét kefe elforgatása a fordulat és az áramfelvétel csökkenését okozza, a nyomaték megtartása mellett. Így működnek pl. a kétsebességes ablaktörlő motorok. Régi furatköszörűn a tokmány forgató motor ilyen megoldással meglepően széles tartományban működik.
(#) szs válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Én mindig megértem, hogy élőszóban nem értik pontosan, mit mondok.
De világosan leírtam: a pár éven belüli áttörésre várunk több mint 120 éve. Arra, amit azóta is ígérnek, csak legyünk türelemmel.
Pont neked a "várjatok tíz évet" felvetésedre válaszoltam.
Nem arról beszéltem, milyen technikákkal mit oldottak meg pont akkor...
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2019
(#) Massawa válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Mikor irtam én ilyesmit bárkiröl, amit te megengedsz magadnak.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2019
(#) Gafly hozzászólása Júl 6, 2019 /
 
Jé, megint feltalálták a gyorsítótárat.
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Júl 7, 2019 /
 
Hát ja. A fenegyors memóriák (már a ddr3/4-hez képest) ott vannak a prociban, L1/L2/L3 cache a nevük, csak ugye drága gyártani őket, meg kezelni is. Ha ezt ki tudnák hozni nagyságrendekkel nagyobb méretben és sokkal olcsóbban is, akkor is kellene még valami buszrendszer a proci és a "RAM" közé. Ez szerintem bs.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Igazi régi típusú webkamerás oldal, ahol bizonyos időközönként frissül a(z alacsony felbontású) webkamerák képe. WXYZ WEB CAMS
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 15, 2019 / 2
 
PR fotó Volt már róla szó, csak nem találtam a képet. De megvan!

paaaaka.jpg
    
(#) Kari55 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
A másik végét gyorsan be kellett volna dugni!
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2019
(#) Remci válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Be van, nem látod hogy füstöl?
(#) tbarath hozzászólása Júl 15, 2019 /
 
A speckó impresszív: Bővebben: Link.
És ez a furulya 12 kiló...
(#) proba válasza Remci hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Ez egy hidegforrasztó páka. Most forrasztja át a panelt, hogy a ( Kínai) minőség ellenőrzésen átmenjen.
(#) proba válasza tbarath hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Erőművel együtt? ( 2X9000W )
(#) tbarath válasza proba hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Erőmű? Ezt még egy kisebb generátor is elviszi...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 16, 2019 / 1
 
Hihetetlenül élethű Minecraft!!! Egyszerűen csodálatosan néz ki!!!
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
(#) kapitany14 hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Sziasztok
Még új vagyok itt és nagyon amatőr, ha esetleg rossz helyen teszem most fel ezt a kérdést, akkor kérlek igazítsatok útba a megfelelő fórum felé.
Van esetleg aki jártas porfestésben. Ugye ott fontos az, hogy a festendő fém alkatrész - akasztókampók-akasztó kocsi és a sín egy potenciálon legyen. Nah most, panaszkodnak, hogy nem jó a festés, összevissza száll a por stb. Fogtam egy mezei multimétert, csipogós dióda vizsgáló/szakadás vizsgáló állásba tettem és sínre és a felakasztott festetlen termékre tettem a csipeszeket. A műszer egyes kampóknál sípolt, de többnél nem. Szóval valószínű nincs meg a porfestésnél fontos vezetés?
Vagy ettől komplikáltabban kellene megvizsgálni? Köszönöm a segítő válaszokat!
(#) Gafly hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Egyen halat, finom falat.
Hoho majd elmondja szombaton a tutit.
(#) llax válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Ez igazi óriás Egy sorozat része, nem csak fülre akasztható kivitelben kapod meg, hanem többféle formában is.

Nagyobbacska karóra méretben is kapsz telefont (az általad linkeltnél kisebb méret), olyat is, ami ennél többet tud. Színes érintőkijelző, kamera, nanoSIM+microSD foglalatok... SIM kártya nélkül is használhatók, ekkor BT-n keresztül, telefon mellett, mint "okosóra" + "telefonkagyló". Kb. 3000Ft környékétől indulnak...
(#) Petyaa válasza kapitany14 hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
A kampókat lehet érdemes lenne a festendő alkatrész felhelyezése előtt néhányszor a sínen kis lefelé irányuló erővel együtt oda vissza csúsztatni, billenteni. Lényeg hogy fém a fémen súrlódjon.
Valószínű festék került rá, és leszigetelt. Továbbá áramtalanított állapotban megvizsgálni a vezetékek állapotát, a bekötési pontokat, nincs e lazulás stb.
(#) erbe hozzászólása Júl 20, 2019 /
 
Mint már régen tudjuk, a sör - energia.
Írhatnánk úgy is, hogy "energi-sör". Rányomtatják, hogy nem folyik ki. Ez aztán rondán kifolyt (képen).
Na de térjünk a tárgyra!
Sok évvel ezelőtt vettem egy külső belső hőmérőt az akkori autómhoz. Végül sose került bele. Amikor megépítettem a napkollektoromat, a bojler hőcserélő bemenő pontjához rögzítettem a kültéri szondáját. Egy darabig szépen mutatta, majd egyszer elkezdett villogni. Bár az a kategória, ami miatt nem szabad elővenni a csavarhúzót (<1000.-), de érdekelt. Szétszedtem, méregettem, semmi. Egy műgyantával lepottyantott csippel nem sok mindent lehet kezdeni. A kijelző két zebra gumisávon ül. Kondit cseréltem, nem használt. Az évek során többször is cseréltem benne elemet. Akkut nem igazán szerette, mert hamar túl alacsony lett a feszültsége. Nem ahhoz méretezték, hogy több elemet lehessen eldobálni.
Közben minden csere után villogott. Pár napja ránézek, nincs kép. Kicserélem az elemet és többé nem villog.
(#) pucuka válasza erbe hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Nyugodjék békében
(#) Petyaa válasza erbe hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Sok digitális mérőműszer akár mikorméter vagy tolómérő kijelző villogtatással jelzi hamár gyenge a telep.
(#) erbe válasza pucuka hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Azt nem írtam. Tökéletesen mér, csak nem villog.
Többszöri elemcserénél mindig újra villogott. Éppen ezért szedtem szét és méregettem a belsejében. Mindenhol megfelelő értéket lehetett mérni, mégse hagyta abba a villogást. Most meg nem villog, mér. Nem fogom szétszedni, hátha újra villogni kezd.
(#) pucuka válasza erbe hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Úgy értettem, nem villog, nem csinál semmit. Nekem is van ilyesmi, az sohasem villogott, csak nem mért.
(#) sany hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Mintha a 50. évfordulóját várta volna meg a Holdra szállásnak.

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Következő: »»   284 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem