Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3064 / 3549
(#) Ge Lee hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Valaki lécci üzenje meg sinko81-nek privátban hogy nem tudok válaszolni a privátjára mert a rendszer nem engedi. Vagy letiltott véletlenül vagy valami rendszer hiba van.
(#) attika válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Most ne sértődj meg nem rosszból de ilyeneket lehet kapni a 100ft-os boltokba is.
Például ilyeneket vagy ilyen faragott gyertyáknak látom értelmét amit 100% kézzel csinálnak és nem formába öntik.
Van egy ismerősöm aki kézműves gyertyákat készít és az teljesen egyedi, bármit megformázz gyertyából amit csak szeretnék.
(#) szikorapéter válasza attika hozzászólására (») Aug 20, 2019 / 1
 
Szerintem ebben ne azt nézd mennyiért veheted meg hanem hogy valaki keze által készült nem egy présszerszámban egy gyárban.
Sokan pl. egy párszáz forintos ebuy-os modult megépítenek otthon lehet a sokszorosa árán, de azt mégis ők csinálták, és igazából ez a hobbi lényege, hogy örömöd leld abban amit csináld ne csak a pénzt lásd benne.
(#) attika válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Idézet:
„igazából ez a hobbi lényege, hogy örömöd leld abban amit csináld ne csak a pénzt lásd benne.”

Ebben igazad van de nála ez nem csak hobby,ő ebből pénzt szeretne keresni, sajnos ezek már kihalófélben vannak.
Hobbynak szép de másra sajnos nem jó.
(#) Sanyesz5 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Általában akkor nem megy a privát üzenet, ha abban valami rendszer által káromkodásnak vélt szó van...
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2019
(#) antikzsolt válasza attika hozzászólására (») Aug 20, 2019 / 2
 
Azért megnézném hogy kapsz e mignon gyertyát Csakis kézműveseknél van elvétve.
Jéggyertya, dekupázs technikával készült gyertyák. Bár tényleg szépek a faragott gyertyák de sajnos olyant még nem tudok csinálni. De szép lassan haladok arrafelé. Folyamatosan tanulom a gyertyaöntést, formázást stb. A második link amit küldtél az nagyon szeret másolni teljes mértékben. Jól ismerjük a tulajt. Az egyedi gyertyákat lemásolva sajátjaként árulja.
És igen ez nem csak hobbi hanem pénzkereseti lehetőség. Mondjuk nem nagy pénz jön be de arra jó hogy a keresetemet kiegészítve legyen. Sajnos az egészségi állapotom miatt eléggé kevés helyen tudok dolgozni. És általában azok meg elérhetetlenek számomra a távolság miatt.
Közmunkabér mellé még havonta kb 30.000ft beesik. Picivel jobb mint a havi 80.000Ft összesen. Egy nagy előnyöm van a többi gyertyáshoz képest. Van egy kicsit elvont érdeklődési köröm. És ott elég sok gyertyát használnak. És ezek az emberek ritkán jutnak hozzá jő minőségű gyertyákhoz.
Itt van pár gyertya ami nagyon keresett.

ÉS nem sértődtem meg szabad világ szabad vélemény
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2019
(#) nagym6 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Nekem kihűléskor nagyon összezsugorodik. Van ennek valami titka, hogy nem?
(#) jani1987 válasza attika hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Idézet:
„de ilyeneket lehet kapni a 100ft-os boltokba is.”

Én akkor nézek nagyot amikor megrendelik az ebayes vagy alis építő kitet és azt akarják a fórumon megvitatva megépíteni. Akkor inkább legyen minden nulláról saját építés és tervezés.
(#) antikzsolt válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
A zsugorodás normális folyamat. Minél jobban meleg annál nagyobb a hőtágulása. Kell venni egy maghőmérőt.
A rúd gyertyákat 90C° melegítem. A nagyobb tömböket már 70-80C° 65C° alatt nem érdemes formába önteni. Ott már nagy a hártyásodás.
(#) Gabó válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 20, 2019 / 1
 
Ez azért sokmindentől függ. Persze egy egyszerű nyákot, vagy akármit legyárt az ember, de pl egy arduinot, vagy egyéb modult, ha megfelel a célnak, nemhiszem.
Én meg inkább megveszem az olyanokat, mint ittgon vacakoljak a nyák gyártással, forrasztgatással, alkatrészek beszerzésével. Arrol nem is beszélve, hogy árba többszörösére jössz ki, ha saját magad vacakolsz vele.
(#) SALáta válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 20, 2019 / 1
 
Mért baj az, el kell fogadni hogy sokunknak nincs ideje nulláról tervezni és megépíteni valamit. De van sok olyan dolog amihez elég a modul is, nem kell saját készítés.
Ha hegeszteni kell bemegyek a boltba és megveszem az invertert, persze tetszik a Maci is. Ám a célt így a kevés időből előbb elérem. És megkockáztatom olcsóbb is.
Szerintem a világ mindig változik, most ez is egy ilyen dolog. Együtt kell vele élni és nem küzdeni ellene...
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Le lehet menni a szilícium egykristályig is. Ha van egy jó modul, miért ne?
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Idézet:
„Én akkor nézek nagyot amikor megrendelik az ebayes vagy alis építő kitet és azt akarják a fórumon megvitatva megépíteni. Akkor inkább legyen minden nulláról saját építés és tervezés.”


Miért is? Mi az a modul, ami már nem is érdemel egy kis megvitatást? Én pl. tápegység KIT-et vettem aliról, majd kis módosítás után kettős tápként boldogan használom szépen bedobozlva. Igaz ezt a kínaiak lemásolták egy nyílt forrású projektről, de attól még ha kérdésem lett volna, akkor simán érdemelt volna egy kis megvitatást, pedig "csak" egy KIT. Vagy amikor úgy gondoltam egy sima frekimérő nem baj, ha van, s azt is hasonló készletből építettem, akkor ahelyett is inkább nulláról egyet? Vagy nekem is be kellett volna állni a sorba és megépíteni + tervezni a következőt a nulláról? Tudsz valami értelmes indokot mondani erre a véleményedre?
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 20, 2019 / 3
 
Ne ezért nem kell veszekedni. Van aki szeret építeni a 0 is. Van aki kevésbé. Én a gyertyázást kereset kiegészítésnek szánom. De ha véletlenül nagyon jól beindul akkor lehet főállás lesz. Ahhoz képest hogy április 25 mártottam és gyújtottam életem első saját gyertyáját elég sokat fejlődtem. Pedig nem volt kitől tanulni miből. És nagy nehezen szereztem meg az alapokat egymagam. És lassan most jön el annak a korszaka hogy a különálló gyertyákat összeépítve egy egész mást fogok kialakítani. És ha ilyen ütemben fogok továbbra is haladni jó eséllyel már idén meglesz az első faragott gyertyám.
A képen látható az életem első gyertyája
Bár másnak nem biztos hogy tetszeni fog nekem akkor is az első volt.
(#) lóri válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Nekem tetszik, tök jól működik. Márpedig veszekedni kell.
(#) sany válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Azok a fekete gyertyák nagyon csúnyák.
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 21, 2019 / 1
 
Erről lehetne hitvitát indítani.
Van, akinek a hobbija az, hogy az otthonát kiegészíti valamivel, vannak olyanok, akik többet akarnak tudni. Mindez a rendelkezésre álló idő, és az anyagiak függvénye is.
Nekem szűk keresztmetszet az idő, másnak meg a pénz. Mindkét oldalnak kijár a tisztelet.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2019
(#) antikzsolt válasza sany hozzászólására (») Aug 21, 2019 / 1
 
Nekem sem a kedvenceim
De ha ezt kérik ezt kell adnom. A vevő a főnök.
Bár van olyan hogy pont a fektette teszi fel az íre a pontot.
A fekete és arany szín számomra megnyugvást okoz
(#) antikzsolt válasza lóri hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Vagy 30 percig tunkoltam. A karom leszakadt félig. Nem egy nehéz munka de ááá nem csinálom a mártogatást szívesen
(#) jani1987 válasza bbb hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Anno amikor elkezdtem az elektronikát minden panelt magam terveztem. Akkor mm papírra rajzoltam majd pontozóval átvetítettem a nyákra. Én ebbe láttam az izgalmat. Ahány ember annyi szokás de én azt a közösséget úgy értelmeztem, hogy amit építünk abba a tervezéstől az elkészítésig benne van a saját munka. Nekem is van egy 7294-es kitem de abból egy havernál van minta anyagnak. Igaz hogy működött de hiányoltam róla a rögzítési pontokat.
(#) tbarath válasza Gabó hozzászólására (») Aug 21, 2019 / 1
 
Pontosan. Nagyon sokszor az van, hogy 1 darabra maga az IC többe kerülne, mint amennyiből a komplett modult megkapod kintről, "rendes" 2,54 mm tüskesorral. Persze az alkatrészek minősége más kérdés, de sokszor jobban kijösz akkor is, ha a kész modulból rendelsz tizet, aztán ha elhal akkor cseréled...
(#) Gabó válasza tbarath hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Pl az is, meg maga a ráfordított idő (tervezgetés, nyák levilágítás/vasalás, ki hogy csinálja, fúrás stb...) Utána ott van a forrasztás, azért az SMD-t főleg a kisebbeket és soklábúakat nem a leg könyebb beforrasztani gyakorlat nélkül, és ott van még a vagy működik, vagy nem faktor. Persze ez a kínainál is meg van, de ott ha nem jó, megreklamálod, és vagy kapsz másikat, vagy pénzed vissza, ami egy saját gyártásnál nem mondható el.
Meg azért hozzon már ki valaki egy arduino nanot itthon nulláról, annyiból mint a kínaiak.
Én hál istennek még így nem futottam bele ilyen hibás modulba.
(#) bbalazs_ hozzászólása Aug 22, 2019 / 2
 
A moduloknál két fontos hàtrànyt látok, ami miatt nem szeretem őket használni.
Az első az idő: mire megjön, én màr a huszadik prototípuson is túl vagyok.
A másik a kompromisszum: soha nem olyan, amilyet PONTOSAN szerettél volna. Méretben legtöbbször, tudásban gyakran, parameterekben elvétve (lásd kapacitás, terhelhetőség, teljesítmény esetén a kínai szeret .... hmmmm... nagyot mondani) nem olyan.
Ha nekiállsz reklamàlni: esetleg sok idegeskedéssel visszakapod azt a nyomorult ezrest; attól még nincs működő cuccod...várhatod a következő szállítmányt.
(#) nedudgi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Több vasat szoktam a tűzben tartani. Amikor körvonalazódik egy projekt, megrendelem az ennek megfelelőnek tartott modult, és folytatom az aktuálisat, vagy azok közül az egyiket Mindig van úton valami, és mindig van olyan terv, amihez minden szükségest már begyűjtöttem.
(#) Kovidivi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Ahogy írod, ha egy ezresbe kerül a modul (mondjuk erősítő), postával (!), akkor ne várd el tőle, hogy kW-okat erősítsen! Józan paraszti ésszel gondolkodva, a fényképeket megnézve, esetleg pici kutakodás után, adatlapot kinyitva az ember hamar meglátja a valóságot, hogy a 4x200W-os modul "csak" 4x60W-ot tud. Még így is bőven megéri azért az ezresért, amiből vesz az ember a vendéglátó helyiségben 2-4 sört, aminek 2 óra múlva már semmi hatása...
(#) diakistvan hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Szevasztok! Autó ügyben szeretnék érdeklődni, hogy miért nem szeretik az 1.9 PDTDI motorokat? Milyen betegségei vannak? Mivel szeretnék vásárolni egy Ford galaxy-t, csak nem tudom, hogy az mk1-es verziót vegyem, amit 99-ig gyártottak és 1.9tdi (110le) vagy az egyel újabb modellt, ami már a pd-s motorokkal van.
(#) szikorapéter válasza diakistvan hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Szerintem kicsi kereséssel megtaláltad volna magad is.
De megkerestem neked:
Link1
Link2
(#) Ge Lee válasza diakistvan hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Attól függ melyiket, mert a PDTDI az egyik legjobb dízelmotor, gond sem nagyon van vele, ismerősöm SEAT-jában már közelíti a 300 ezret az óra és semmi gond nem volt a motorral.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Majd akkor mondd hogy "semmi baja nem volt vele" , amikor megfordul az órában az 500+ . Addig minden más csak találgatás.

Őszintén: Ez a 21. század.
Nem ott tartunk mint anno a 105-ös Skodával hogy hú elmegy ez 200E + t is csak gyűrűzd fel 3x a könyve szerint. Ezért preferálom az alap dízelmotoros kocsikat, ismerősömnek van egy régi Peugeot-ja 1,7D és hiszitek vagy sem túl van a 800E. kilométerén hibamentesen. Szíj, adagoló, vízpumpa, 500-nál leszedték a kartert kipucolni, olajpumpát és minden főbb darabot átnézni de ennyi. Szerintem gáz ha egy kocsi 300 -nál elpusztul. A gyártó helyében égne a pofámról a bőr. Tény fogyasztói társadalomban élünk, de ez nem azt jelenti hogy olyan drága kocsikat kell gyártani amik 200-400E km megtétele után ipari hulladékká alakulnak. Amúgy ez nem wankel hogy ennyit menjen.

Mindenkitől elnézést a kifakadásért de tény hogy már nem csak a "felhasználó" hibájából mennek tönkre a mai vasak , hanem látszik hogy a tervezők némelyike sem remekel túlzottan. Ezért járok motorral főkképt ott kisebb a hibaszázalék. Pláne ha szétszedem vásárlás után majd 0-ról rakom össze.
(#) nagym6 válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Idézet:
„Ezért járok motorral”
Azért van rengeteg jó motorú autótípus olcsóbb egyszerűbb kategóriában.
Következő: »»   3064 / 3549
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem