Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   3 / 111
(#) Jurij Dolgorukij válasza janigel hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
sSzokásos. Nem igen igazán van időm. De ha tudsz várni egy kicsit.A, adok vasaló csatit, csak rá kell zsinórt buherálnibuherálni a zsinórt.
Hg lámpa égő testégőtest, ami belül van. A, azt is tudok szerezni.

Csak jussak el odáig, hogy át adjamátadjam! Bocsi, hogy nem megy hamarabb, de nekem ilyen a beosztásom!
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) janigel válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Szia!
Egyszer csak ideérsz.
Érdekel a csati.
Ha ilyen a cső (csak 400W-os) akkor az is.
És hozod a csengőket is.
Tőlem pedig kapsz 3db. 250W-os origin HGL égőt.
Köszi janigel
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2019

HGL-250W.JPG
    
(#) jani1987 hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Kaptam nemrég egy könyvet régi rádiók rajzaival. Ha van valakinek szkóp rajzos kiadványa örömmel elfogadnám.
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Hello! "szkóp rajzos kiadványa" Ez alatt mit kell érteni?
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Itt a fórumon is elég sok szkóp kapcsolási rajza, akár komplett gépkönyve, kezelési utasítása elérhető, de keresgélhetsz a neten is. Sokat tanulhatsz belőle.
(#) jani1987 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Olyan nyomtatott könyv ami több gép rajzát összegyűjtve tartalmazza
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Egy szkóp rajza elég terjedelmes, tehát olyant ami több gép rajzát tartalmazza, nem fogsz találni. Egy szkóp gépkönyve is már egy könyvet tesz ki..
(#) janigel hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Ezt a fény ellenállást keresem, a SOS Electronic már nem tartja.
(Ami nem így néz ki az nem jó)
Ha valakinek van, szívesen elfogadnám.
Az is segít, ha tudtok olyan helyet ahol kapható / rendelhető.
(#) valve válasza janigel hozzászólására (») Aug 30, 2019 / 2
 
Szia!

Nekem van egy darab, viszont csak december közepén tudom elhozni, mivel a szülővárosomban van, akkor utazom haza az ünnepekre. Ha nem sűrgös akkor a tied.

Üdv.
(#) janigel válasza valve hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Szia!
Köszi szépen örömmel elfogadom így is.
Remélem nem megy feledésbe.
És köszi a pákát.
Üdv janigel
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
(#) valve válasza janigel hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Írok egy emlékeztetőt a telóba...
(#) janigel válasza valve hozzászólására (») Aug 30, 2019 1 /
 
Oké köszi.
(#) DannyTorrence válasza janigel hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
(#) janigel válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Köszi.
És hogy lehet rendelni?
(#) DannyTorrence válasza janigel hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Írnék nekik az info kukac markidis.gr és eshop kukac markidis.gr címükre angol levelet, hogy rákérdezzek a lehetőségekre. Egy próbát megér, mindenféle fizetési lehetőség van náluk.
(#) janigel válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Köszi, valóban megérne egy próbát.
Csak ehhez tudni kéne angolul.
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Google translate elég jól szokott ilyen esetekben segíteni. Csak egyszerű mondatokban kell fogalmazni, és csak a lényeget. Ők is tudják mi ez, és kitalálják hogy mit akarsz. Ebay-en én így szoktam villogtatni a gyenge angolomat
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 7, 2019 /
 
Sziasztok!

Ha valakinek lenne centronics-mini centronics átalakítója felesleges, akkor azt elfogadnám!

Köszi!
(#) Jurasic91 hozzászólása Szept 22, 2019 /
 
Sziasztok! Pc kormányra illetve (1:43 méretű) elektromos kisautó csúszó érintkezőkre lenne szükségem.Ha van esetleg valakinek Budapesten és nem kell,írjon.Köszönöm
(#) Szasza9668 válasza Jurasic91 hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
6,3 csúszó sarura gondolsz?
(#) GARFIELD13 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Szia!
Inkább egy szélesebb ónszívó szalagra hasonlít a hajlékony “áramszedő”.
Egyszer kaptam egy olyan pályát, hogy csak 1 db áramszedő volt meg a két kocsihoz.
Azt mintának használtam csak. Üdítő dobozból vágtam ki a tartó részt és egy másik pálya tartalék fonott áramszedőjéből vágtam a csúszóérintkezőket.
Azzel mentek utána az autók.
Így az ónszívó szalagot nem próbáltam még élesben, de azzal is mennie kellene szerintem.
Ezt kellene megpróbálni, ha nincs jobb ötlet, vagy gyári tartalék, de ahhoz meg a típus sem ártana, mert van pár fajta.
Üdv.
(#) sargarigo válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Vagy egy darab koax kábel harisnyája lehet hogy hamarabb lesz. És az jó széles is!
(#) Jurasic91 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Nem,sima réz szalagszerű.
(#) Jurasic91 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
A koax-ot próbáltam de sokszor elhajlott szétjött.Ezeknek párhuzamban kell érintkezni
különben nem megy rendesen.
(#) Jurasic91 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Köszönöm jó ötlet viszont nem tudom milyen széles lenne jó.Nem vagyok egy nagy szaki,nekem az ónszívó szalag is új.
(#) proli007 válasza Jurasic91 hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Hello! Az ónszívó szalag elvileg nem jó, mert az át van itatva folyasztó szerrel. De, ha "vacak Kínai" nem, az jó lehet. Viszont nem is futja jól az ón..
(#) Hp41C válasza Jurasic91 hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Végy 0.15 vagy 0.25 mm2 -s hajlékony réz vezetéket. Esetleg valamilyen felületkezeléssel ellátottat, hogy ne korrodáljon a réz. Vágj belőle néhány darab két-három centiméteres darabot, csupaszítsd le, csak a végén hagyj egy kis szigetelést. A szigetelt végeit egymás mellé téve fogd be satuba. Fond össze őket a mellékelt kép szerint. Egy kis lakkal rögzítheted azon az oldalon, ami nem érintkezik a pályával. Vedd ki a satuból, vedd le a maradék szigetelést, alakítsd ki a csatlakozást (pl. csavarnak szemet) forrasztással.
(#) xxxyyy válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 24, 2019 1 /
 
Ez szerintem április 1.-i tréfának is durva lenne.

Jurasic91:

Ónszívó harisnyát néhány száz forintért kapsz. Előnye, hogy sokféle szélességben forgalmazzák. A folyatószert szerintem alkohollal ki tudod oldani belőle.
Hasonló, ónozott szalagot lehet kinyerni még néhány, főként régebbi audio kábelből. Én csak egy vékonyat találtam itthon, a kilapított árnyékoló harisnyája 2mm széles.
(#) Hp41C válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Az lenne jó, ha minden hasonló április 1.-i tréfának tartott dolog ilyen jól működne...
A gyermekkori csehszlovák autópálya (autodraha) kocsiaira készítettem ilyen áramszedőket. Évekig játszottak vele gond nélkül...
(#) hege88 hozzászólása Szept 26, 2019 /
 
Bátorkodom ide írni, aztán majd látjuk..

Én régi számítógépeket gyűjtök. (286 -> LGA775, AM2-ig )Hódmezővásárhely, Szeged környékén keresek olyan jótét lelkeket, akiknek régi, de többé-kevésbé működőképes gépüket nincs szívük a kukába/elektronika hulladék-halálba küldeni... Vagy esetleg olyan infóst, akiknek a lerakott gép(park) nyűg, de annyira
azért értékeli a technikát, hogy a plató előtt még lehetne ezt-azt kimenteni..

Amiknek örülnék hirtelen:

-Commodore-hoz floppy 5.25 lemez, antenna kábel, bármilyen donorizálható dolog
-Pc-s 5.25 meghajtó, AT, ATX 200-230W tápok
-VGA kártyák (ISA, PCI, AGP, korai PCIe )
-PC házak elejére rakható 2x2 cm-es "Powered by, Pentium Inside, stb.." gyártói matricák

Távolabbról a postát állom, természetesen
Következő: »»   3 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem