Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő
 
Témaindító: jana, idő: Jan 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 30
(#) kikkiri válasza pappgahu hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
pappgahu Ez neked ment volna.
(#) Tasznka válasza kikkiri hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Szerintem pont fordítva kellene kapcsolnia(ha van kapcsoló),mert nem a mozgásérzékelőt kell lekapcsolni(mert akkor minek) ,hanem a mozgásérzékelőt hidalják át,ha folyamatos világításra van szükség.
A zöld-sárgát használhatja kapcsoltnak(ha megjelöli).Gondolj bele,majdnem mindenhez 2 kábelt kellene húzni csak azért,mert a zöld-sárgát nem lehet másra használni(mt,mbcu,stb).
Csillár,alternatív,vagy mozgásérzékelő kapcsol lámpát.
Jó tényleg ki kell hívni azt,aki csinálta,hogy befejezze,amit elkezdett
(#) kikkiri válasza Tasznka hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Szia!
Sajnálom de a zöld-sárgát nem használhatja másra, megjelölni meg csak a két végpontját lehetne a vezetéknek.
Képzeld el, ha valaki villanyt szerel nála, esetleg Ő maga, kell neki egy föld leágazás, és ő azt találja meg valahol a falban, azt használja fel földelésnek. (ne adj isten pont fázissal találkozna)
A megoldás plusz egy vezeték lenne, ami más színű. Akár pont lehetne piros is.
A képen amit be linkelt, csak három vezetéket látok, és azt állítja, ez egy világításnak a leágazása.
Így ebből csak az én verzióm lehetséges! Az más kérdés, hogy nincs túl logikusan megoldva így, ebben igazat adok !
(#) kikkiri válasza Tasznka hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
"Gondolj bele,majdnem mindenhez 2 kábelt kellene húzni csak azért,mert a zöld-sárgát nem lehet másra használni(mt,mbcu,stb)."
Ezekhez több eres vezetéket használnak. csillár kapcsolást stb. nem utólag találnak ki, arra már úgy terveznek, kábeleznek.
(#) Gafly válasza kikkiri hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Barátom új építésű társasházba költözött.
A cirkó hagyományos termosztátjának három vezetéket húztak be: Fekete, kék és zöld/sárga. A lakás elrendezése olyan volt, hogy a főelosztó a cirkó és a termosztát között volt.
Jött a villanyszerelő, és a főelosztónál lévő összes feketetét bekötötte a kismegszakítókba, az összek kéket a nulla sínre, az összes zöld/sárgát pedig másik sínre. Minden szerelvényt felraktak, minden működött. Örülés
Jött a szaki beüzemelni a cirkót. Gondosan kihúzta a konnektorból a készüléket, és elkezdte bekötni a termosztátot a kazánba. Állítólag nagyon csúnyákat mondott...
(#) Tasznka válasza kikkiri hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Igen,ha tervezés megvan,akkor lehet venni 3 különböző színű kábelt(amiben nincs z-s),de általában minden utólag van,lesz módisítva. Így általában marad ami van. Ha a megjelölt z-s vezetékkel nem tudja(ami a kapcsolóból jön) ,hogy mit kezdjen,akkor fölösleges továbbmennie .
(#) Tasznka válasza Gafly hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Nah,kíváncsi lettem volna,hogy mit mondott,én is hallottam már 1-2 cifrát.
Ezért irkálunk a kábelekre,vezetékekre,hogy mi-mi,nem csak úgy kötözgetünk
(#) kikkiri válasza Gafly hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Ezért vannak szabályok, amiket egy szakinak be kell(ene) tartani.
Hogy egy nyelven spáholjon mindenki
A hozzá értő tudja mi mire való, egy laikus meg elkezdi böngészni a netet, és azt látja:
Zöld-sárga = Földelés.
Amúgy meg tök mindegy lenne, mert a kék vezeték is viszi a fázist, és a barna is alkalmas nullának. Forgalommal szemben is megy az autó, csak szar ha a szembe jövő nem tudja hogy te nem tudod a szabályokat
(a példát ne vedd magadra)
(#) kikkiri válasza Tasznka hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Ha nálad így lenne bármi kiépítve, és valakit agyoncsapna az áram mert a föld vezetékben fázist találna, akkor elég hülyén hangzana ez a magyarázat
Hidd el, nem véletlenül találták ki, és nem felesleges behúzni azt a plusz kábelt.
Gondolj rá, mi van ha eladod azt a házat, és a vevőt valamikor egy ilyen szerelés miatt áramütés éri ... Vagy gyermekeid megöröklik, és azokat éri a baj, hisz ki emlékszik már rá, ki mikor mit hova kötözgetett...
(#) kikkiri hozzászólása Márc 7, 2019 /
 
Visszaolvastam amit a kérdező le írt:
"A lényeg hogy a villanyszerelő megcsinálta a kiállást a falon a mozgásézékelőnek (rá is írta a vezetékre), így van egy zöld/sárga, kék és barna vezetékem.
A mozgásérzékelőben van egy kék, piros ill. barna vezeték.
A plafonon pedig a lámpa kiállás szintén zöld/sárga, kék és barna."

Ha a mozgásérzékelőnek a piros (kapcsolt) vezetékét kéne a zöld-sárga vezetékhez kötni, akkor vajon a plafonon lévő lámpa zöld-sáega vezetéke hová van kötve ) Érdekes megoldás lenne ...
(#) Tasznka válasza kikkiri hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Ezért is írtam,hogy a kapcsolónál,megjelölttel.A kötődoboznál úgy is látszik,hogy mi-mi.Elosztóba biztos nem húznék be olyan kábelt ami félreérthető.
A másik,hogy régebben a piros volt a védőföld,így a mozgásérzékelőben lévő pirosat(ami a kapcsolt) nem is köthetnéd be a lámpaszálba .
Igazad van,hogy a szabványban lefektetett színekkel kell dolgozni,ezt nem vitatom .
(#) mandix hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Üdv! Van 6 db mozgásérzékelő + hozzá csatlakoztatott falikar a ház körül. Szépen működnek ahogy megyek körbe a házon úgy kapcsolódnak fel amelyik alatt elmegyek az felkapcsolódik majd egy kis idő után lekapcsolódik. Azt szerettem volna megcsinálni hogy egyszerre az összeset fel tudjam egy kapcsolóval kapcsolni ez sikerült is viszont így megcsinálva ha lekapcsolom a kapcsolót akkor akármelyik mozgásérzékelő alatt elmegyek mindegyik lámpa világít nemcsak az amelyik alatt elmegyek. Azt szeretném megkérdezni hogy. Meglehet-e azt csinálni hogy az összes lámpát ha akarom felkapcsolom ha pedig nem akarom akkor mozgásérzékelő Moto ugyanúgy működjön egyenként. Üdv!
(#) mandix hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Moto=módban
(#) Tasznka válasza mandix hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Szia!
Megoldható valami 6 áramkörös kapcsoló,relével,vagy 3 csillárkapcsolóval ,stb.
(#) Busz hozzászólása Szept 5, 2019 /
 
Üdv!

Adott egy mozgásérzékelős halogén reflektor, 150W, relés.

A probléma hogy nem kapcsol ki de próbálkozik. Kattan, villan és ég is tovább. Olyan mintha abban a pillanatban eléállna valaki mikor lekapcsolna.

De nem hiszem hogy az infraszenzor lenne a gond, mert van amikor 1 percre van állítva és random időpontokban kattan, villan mintha kontaktos lenne, tehát felkapcsolás után 15 másodperccel már kattog, bevillan, de van amikor meg tökéletesen működik.

Nem mai darab, kondibaj? Nade a sensort szétlehet egyáltalán szedni?
(#) kikkiri válasza Busz hozzászólására (») Szept 5, 2019 / 1
 
Ha az idő ette meg, akkor a következőket érdemes átnézni:
Persze ezeken kívül más is lehet, sőt lehet több baja is van...
- Potméterek szakadtak lehetnek.
- Kondik kiszáradtak.
- relé kontaktushibás (a leírtadból szerintem nem itt van a gond)
- érzékelő PIR ha az van benne, felülete koszos, idő megette ...
Pár ezer forintos készülékek ezek. Ha valaki nem ért hozzá, feleslegesen kínlódik a javítással.
Javaslatom, végy egy újat, tedd fel, jó pár évig le van a gond.
A rosszat dobd ki egy elektronikai szemétgyűjtőbe, 2 hét és nem is emlékszel rá, nem fogod sajnálni
Ha pedig mégis ingert érzel a javítgatással, akkor a fent leírtak esélyesek a hibásodásra.
Üdv. Kikkiri.
(#) Busz válasza kikkiri hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
El volt rakva használaton kívülre tehát öreg de kb 1 izzót ha kiszolgált idáig, a második van benne.

De figyeltem, van amikor a kattanáskor újraindul a számláló is.

Szóval lehet az izzó kontaktos benne és mivelhogy a vezérlés is az izzón keresztül kapja a feszt lehet annyi a baja de majd megnézem azt is. Csak nagyon magasan van...

Amúgy vonalizzót tényleg csak vízszintbe lehet felrakni?
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Nem az izzó kontaktos, akkor nem tudom miért csinálhatja hogy kattog a relé meg villog és csak sokadik próbálkozásra tud kikapcsolni.
(#) kikkiri válasza Busz hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Idézet:
„De figyeltem, van amikor a kattanáskor újraindul a számláló is.”

Ha tudod írd már le a típusát, mert én nem igen találkoztam számlálós mozgásérzékelővel.
(Nem állítom hogy nincs, de ezek elég primitív készülékek, nem bonyolítják agyon.)

Idézet:
„és mivelhogy a vezérlés is az izzón keresztül kapja a feszt”

Ezek szerint a mozgásérzékelőből két vezeték jön ki? Ha igen, akkor sorba van az izzóval kötve?

Idézet:
„Amúgy vonalizzót tényleg csak vízszintbe lehet felrakni?”

Rengeteg féle létezik, de tudtommal ajánlott úgy felrakni, én nem tudok arról hogy másképp felhelyezve meghibásodna.
(#) kikkiri válasza Busz hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Gyanítom valami olyasmi lehet a probléma, hogy mikor lekapcsol, akkor hirtelen újra indul.
(#) Busz válasza kikkiri hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Na most jobban megfigyeltem, igen kikapcsol és abban a pillanatban visszakapcsol és újraindul. Be van állítva 15 másodpercre aztán 15 másodperces ciklusokban kattog amíg kikapcsolva nem marad.
Mindjárt lesz kép is.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2019
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
A mozgásérzékelőből 3 vezeték jön ki, a lámpái meg a szövetszigetelésű.

Látszólag nincs sorbakötés, gyakorlatilag ha nincs benne az izzó akkor nem is működik az elektronika külön.
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Szétkaptam, egyik kondi sem púpos benne.

De az a röhej hogyha veszek ennyi kondit + posta már többe vagyok mint egy újjal és még esetleges munkadíjról nem is beszéltünk.
(#) proli007 válasza Busz hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Hello! Az első képen a második sorkapocs felső részén nincs bent a leszorító csavar. Az nem baj?
(#) Busz válasza proli007 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Az a földelést szorítaná le de elveszett így a túloldalig dugtam és ottvan rácsavarozva. De föld nélkül is működnie kellene, az elektronikával nincs kapcsolata.
(#) Inhouse válasza Busz hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Nézd meg, hogy mennyi van a 24V-os részen! Óvatosan, mert hálózati feszültség alatt van. Ezek soros kondis táppal vannak szerelve, lehet, hogy kevés a tápfesz és a relé behúzásakor még jobban leesik, az elektronika több része meghülyül, és reset... Elvileg 1db 100-470nF közötti 275VAC X2-es kondi lehet a bűnös.
(#) kikkiri válasza Busz hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Szia.
Ez gyanús:
Idézet:
„gyakorlatilag ha nincs benne az izzó akkor nem is működik az elektronika külön.”

Lehet pont akkor működik rendesen, én javaslom próbáld ki úgy hogy kiveszed az izzót, vársz vele pár másodpercet (elvileg kell neki feléledési idő).
Aztán próbálj kézzel mozgást idézni előtte, várj, és megint próbálj mozgást. Közben hallgasd a relé kattanását.
Ha mégis így jól működne, akkor a táp részénél kell hibát keresni.
Amit Inhouse írt, az jó tipp lehet.
Ha pedig rendben találnál mindent, akkor a relé érintkezőinek szikrája okozhat zavart.
Ez esetben több megoldás lehet.
(#) Busz válasza kikkiri hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Szétkaptam teljesen, mivelhogy tartalék kondim nem lett volna hozzá leszedtem róla a mozgásérzékelőt, lesz csak villanykapcsolós.
Erre akkor vettem észre hogy egy bogár a benne lévő pókhálóban pont az érzékelő előtt ringatózott.

Szóval gyanítom az volt a probléma.

De már nem szereltem vissza. De kipróbáltam, adtam neki áramot izzó nélkül. Úgy meg se nyikkan, hiába 3 vezetékes, izzó nélkül nem üzemel.

Pedig tényleg én is szoktam hallani hogy a kiégett refik is kattognak, hát az valahogy izzó nélkül nem kattan.

megold.jpg
    
(#) proba válasza Busz hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Egyszerű oka lehet, a kapcsolt meg a fix ágat összekeverted. Szegénynek lehet semmi baja sem volt.
(#) kikkiri válasza Busz hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Kékre nulla, barnára fázis. Pirosat meg szabadon kell hagyni, persze leszigetelve. Ha így sem mükszik, dobd a fenébe.
A 90-es években még értelme volt javítgatni, mert akkor még értékük volt a dolgoknak.
Mára már szinte alig van amit javítani lehet, főleg amit érdemes.
Következő: »»   25 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem