Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 85
(#) misi93 válasza misi93 hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Nos volt egy kis időm és sikerült megcsinálni szerencsére az erősítőm. ( itt taglaltam a problémámat ).
Sajnos a gyanúm beigazolódott a másik oldalon is cserélni kellett az IC-t.
Összegezve: Mindkét oldal IC csere, az egyik oldal Fet csere, plusz pár zener illetve egy ellenállás is...
Tanulópénznek jó volt
Tanulság -> feszültség alatt nem babrálunk, ha nem muszáj!!! (jelen esetben nem lett volna muszáj...)
Köszönöm a segítséget!
(#) mlaci989 válasza misi93 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Ügyes vagy. Mit tud ez a kínai csoda? Megéri a pénzét?
(#) 13_Balu50 válasza misi93 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Grat , hogy jó lett, és a siker is megvan, hogy sikerült megjavítani.
(#) misi93 válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Köszönöm!
Ezt rendeltem
Elvileg 2x180W-ot tud +-70V-on 1% torzítás mellett.
Nekem a fő szempont az volt, hogy +-72V-on üzemeljen és legalább tudjon 2x120W-ot.
Ennél olcsóbbak is voltak, de sajnos mind +-50V-ig ami nekem édeskevés volt.
Meglévő erősítőbe fogom belerakni ami eredetileg kb 2x120W-ot tudott.
Én 14000 Ft-ért vettem postával együtt, hát hogy megérte-e? Ennyi pénzből egy "D" osztályú erősítőt nem tudom, hogy ki lehet-e hozni illetve az építés öröme kicsit elvész. Így összességében (pluszban ráköltöttem kb 4-5000 Ft-t) nem érte meg, de ez ugye a saját hülyeségem volt az oka...
(#) misi93 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) mlaci989 válasza misi93 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Jó hogy meg bírtad javítani,nem lett kuka. Még él addig tanul az ember. Mit hajtasz vele? Hogy bírja a strapát? Odaver rendesen? Melegedés?
(#) misi93 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Igen örülök neki .
2db voice kraft 618-15 típusú RMS 300W 8Ohm-os hangfallal próbáltam (Ki lehet nevetni ).
Mivel kb 2 órát nyüstöltem míg be nem következett a "hülyeségem" addig tette a dolgát szépen, meg is lepődtem hogyan szól.
Melegedni melegedett egy ventit biztosan kapni fog, illetve egy SoundWave AA4000 típusú erősítőbe építem bele előtte egy STK-ic volt benne.
Jövőre a tervem, hogy a házibulit ezzel csinálom (eddig egy T-amp 1050-el oldottam meg, úgyhogy lesz mit bizonyítania )
Egyenlőre ennyi.
B.Ú.É.K!
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2019 / 1
 
Szia. Ebbe az erősítőbe milyen végtranzisztort ajánlanál az eredeti BDP 285-286 helyett.? A rajzon BDP395-ös van ez egy erősebb verziója.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
A BD911, BD912 jó, csak megfelelő példányokat beszerezned belőlük.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Megpróbálok másik helyről beszerezni.
(#) misi93 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Ezzel a hibával találkoztatok már?
Egyik ismerősöm hívott hogy nézzem már meg az erősítőjét a fentebbi hibajelenség kis vagy nagy (teljesen mindegy, elvileg ha nem köt rá zenét akkor is jelentkezik ezt viszont nem tudom állítani csak ismerős mondta) hangerőnél és kb 5-8 perces zenehallgatás után jött a hiba. az rca kábel eltávolítása után is marad ez a hang. (így a földhurkot kizárnám).
Most itt van nálam kb már vagy 3/4 órája szól (saját hangfalaimmal gépről és most telefonról) és nincs semmi ilyesmi hangja. (bár egy pár fokkal hidegebb van nálam )
Ebben tudtok segíteni?
Segítséget Köszönöm!
(#) PHARO hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy autórádió, aminek magas jelszintű (4V-os) erősítő kimenete van.
Az lenne a kérdésem, hogy lehetne átalakítani normál, max. 2,5V-os jelkimenetre?

Előre is köszönöm!
(#) Ricky88 válasza Ricky88 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Ismét Sziasztok!

Kicserélgettem a tekercs körül felpúposodott kondikat + a 2 63v 4700uf-osakat is,de a melegedés még mindig fenn áll. Kb 5-10 perc bekapcsolt állapot után már olyan meleg ,hogy érezni a szagát, viszont működésben nincsen hiba. Van ötletetek? Ennyire nem melegedett eddigi éveiben. Köszi
(#) Viktor90 hozzászólása Feb 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Vettem egy Technics SU-810 típusú erősítőt és a bal oldal nem szól se az A se a B csatornán.
Valószínűleg én vagyok a hibás, hogy megadta magát, ugyanis két olyan hangfalat kötöttem rá az A csatornára amikből az egyik már nem nagyon szólt a magas és a mély hangszórók elvoltak romolva és így hallgattam mert ugye a másik szólt.... Nem gondoltam, hogy emiatt baja lehet.
Mi lehet a baja? A végfok? Meglehet még ezt javítani úgy, hogy ugyanolyan jól szóljon, mint előtte?
(#) reloop válasza Viktor90 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Szia! Egy SVI3203 IC a két csatorna közös végerősítője, sajnos nehézkes a pótlása, eljárt felette az idő.
Esetleg próbáld ki fejhallgatóval, ha abban megszólal a bal csatorna, akkor lehet csak a relé érintkezők égtek meg.
(#) hamby555 hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van egy Onkyo TX-DS-575 erősítő. A rotary encoder tekergetésére nem sokat változott a hang erőssége. A kijelzőn csak ide-oda változott 1-2 egységet. Kicseréltem egy másik encoderre. Most szépen változik fel-le, de a max hangerőn is elég halkan szól. Reseteltem az erősítőt, de akkor csak alap értékekre áll be, a hang erőssége nem állt helyre. Visszarakva a régi encodert, ugyan ez a jelenség. Van esetleg valakinek tapasztalata ez ügyben?
Előre is köszönöm.

Üdv!
(#) pista40 hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítségetek várom. Pár hónapja vettem egy Akai AM-35 erősítőt.
Eddig gond nélkül üzemelt, ma elkezdett olyat csinálni, hogy bekapcsolás után 3-4 másodperc múlva meghúz bennt egy relé ami ugye kapcsolja a hangszórókat eddig oké, de most kb fél perc után hallani hogy kattan a relé és elmegy a hang. Az erősítő nem kapcsol ki, világít rajta minden. Power gomb ki,be és megint szépen működik kb fél percig. A rajzából annyit kiderítettem hogy ez a kész hangot kapcsolja a hangszóró kimenetre. Van ennek valami logikus oka vagy csak simán túlbonyolították? Nem lehet simán kikerülni a relét? További érdekesség hogy ma vagy 100x csinálta ezt, most hogy kivettem a polcról és nyitott burkolattal hajtom, most nem kapcsolt ki. Meg is örültem neki, összeraktam és most ugyan azt csinálja. Pár perc működés után elég meleg a relé teteje, lehet hogy az dögledezik?
Köszönöm a segítséget!
(#) zotya1983 válasza pista40 hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
A leírásból arra következtetek hogy valami kontakthiba van, esetleg hőelvezetési probléma, ( ezt kevésbé hinném). A relé érintkezői közt megnőhetett az átmeneti ellenállás, ezt orvosolandó vékonyszemcsés smirglivel megcsiszolni de ideiglenes megoldás csak és vagy kontaktspray..
Cserélni kelene.. Aztán a relénél a tápfeszültség meglétét megnézni akár kocogtatva is hogy akkor nem e enged el esetleg.. Megnézni a forrasztásoka elengedett alkatrészlábakat keresve, egyenlőre ennyi.
(#) pista40 válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Köszi a gyors választ!
Kocogtatásra nem kapcsol ki azt kipróbáltam, meg óvatosan mozgatni is próbáltam de úgy se kapcsol le.
A relét megpróbálom felülről megbontani, szerencsére nem egy darabból van a ház, mert a panelt bazi nagy munka lenne kioperálni. Sehol egy csatlakozó, minden úgy van beforrasztva meg még le is vanak taknyolva a vezetékek. Megpróbálok felülről belejutni a relébe és kicsit megcsiszolni meg kontaktsprayzni. Relé megkerülése vezetékkel nem opció, vagy ez valami hangszóróvédő áramkör része?
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Szia! A relét koránt sem véletlenül egy uPC1237 vezérli, melynek pozíciószáma IC1 ebben a készülékben.
Ez az áramkör gondoskodik a koppanásmentes ki és bekapcsolásról, valamint a hangszórót károsító egyenfeszültség és az erősítő túlterhelése esetén is bontja a relét. Nem ajánlott a szolgáltatás kiiktatása!
A relét egyelőre nem bántanám, egyszerű méréssel kéne kezdened.
Mérd meg az IC lábain a feszültséget (testhez képest), mikor a hangszórókat indokolatlanul lekapcsolta, abból máris látható merre kell a hibát keresnünk.
Ügyelj ne zárd össze a mérőcsúccsal a szomszédos lábakat!
Mellékelem az IC adatlapját, ha a működésével közelebbről szeretnél megismerkedni.
(#) gaben62 válasza pista40 hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Első körben nézd át a forrasztásokat, a hangfal csatlakozóktól visszafelé haladva a végfok-tranzisztorokig, a csatolótekercseken át, forraszt át át a panelt, és ha megint jelentkezik a hiba, a koppanásgátló, + hangfalvédelem relét is cseréld ki.. kb. 1500ft/db..
Régi erősítőről van szó, így várhatóan előjön 1-2-kontakt hiba, jó minőségű pb60,-as forr.ónt használj, és rendesen melegítsd fel, főleg a nagy áramú részeken, az alkatrészek kivezetéseit, lábait..
Mert így fog rendesen érintkezni, mindenütt, a nyáklemezen, leolvad a kritikusabb helyeken az
több évtizedes-oxidréteg.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2019
(#) reloop válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 17, 2019 / 2
 
Azt írja a kolléga, kapcsol a reléje. Nem az okát kéne először megkeresni, miért bontja a kontaktust? Csupán egy mérés a védelem IC lábain és tiszta képet kapunk.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Mondjuk akár egyenfesz is megjelenhet tehát igaz ami igaz...
Akár el is mehet a munkapont... Valami termikus érintkezési gond is lehet a hőtranyónál...
(#) MakSamu hozzászólása Szept 10, 2019 /
 
Kenwood KA 92B hez tudtok küldeni szervízkönyvet, és kapcsolási rajzot?
(#) alfa008 válasza MakSamu hozzászólására (») Szept 10, 2019 / 1
 
Parancsolj!
(#) MakSamu válasza alfa008 hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) Iwory hozzászólása Szept 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Segitségeteket kérem, Universum v46012-es erősitőmhöz keresek Service Manual-t vagy kapcsolási rajzot .
Előre is köszi ha tud valaki tippet adni!
(#) tunner hozzászólása Dec 16, 2019 /
 
Sziasztok.

Van egy yamaha rx-v450-es erősítőm amit elég rég nem használtam.
Most próbáltam ismét használatba venni, de sajnos lett vele valami.
Egy kis használat után random újraindulgat.
Valamikor el sem tud indulni.
Indulásnál behúz benne egy relé majd ki is kacsol, ismét behúz majd ismét elejt.
Áramtalanítom várok egy picit akkor elindul, de kis idő után ismét kezd újraindulni.
Valamikor 10 percig megy, de valamikor csak 1 percig.

Van valakinek esetleg ötlete, hogy mi fáradhatott el benne?

Köszönettel: Tunner Péter
(#) hamby555 válasza tunner hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Kedves Péter!

Standby van?
Nálam is volt egy ilyen Yamaha, abban a 230V-os oldalon, a standby áramkörnél lévő AC, (talán X2) kondenzátor fáradt el. Ha standby sincs néha, akkor ott keresgélnék.
Remélem tudtam segíteni.

Üdvözlettel!
(#) tunner válasza hamby555 hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Kedves hamby555.

Mivel volt már standby hibám nekem is így első körben azt a kondit ki is cseréltem, de nem oldotta meg a problémámat.
Azért köszi a segítséget.
Következő: »»   78 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem