Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Eprom égető készítése
 
Témaindító: 021, idő: Ápr 7, 2006
Lapozás: OK   9 / 12
(#) mogordaniel válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Ellenállásokkal, tranzisztorral, vagy bánom is én.
(#) szines hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem tudom jo helyen jarok-e azza a problemammal hogy CAT28F001-es flash epromot kellene irnom,olvasnom.
Ha van valakinek bevalt kapcsolasa,azt kezelo szoftvere,vag akarmi, azt megkoszonnem.
Probaltam egy TOP 2049 tipusu iroval,rajta is van az ic a tamogatott ic-k listajan,de meg sem boldogul vele.
(#) apeet hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
sziasztok
a legegyszerűbb kapcsolásra lenne szükségem, amivel tudok egy 93lc46 eepromot írni és olvasni és a hozzávaló programra, vagy ha valaki esetleg megépítené, annak megköszönném és kifizetném.
jah, és beszerelt állapotban szeretném írni-olvasni
előre is köszi

István
(#) horvgyuri hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Sok felé böngésztem de nem találtam sehol egy egyszerű programozót 93LCS56-hoz. Ez kicsit különbözik a sima 93LC sorozattól.
Tudna benne valaki segíteni. Egy tartalmat kellene klónozni.

Köszi
Gyuri
(#) nemgyuri hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy régi "Urbán" féle EPROM égetőm. Hibátlanul működött a régi 586-os gépemen. (kb 10 éve kellett utoljára!) Mostani gépemen az időzítés beállítása nem sikerül - 0-val osztás - hibával leáll. Ha van valakinek ötlete, esetleg software hozzá ( és közre adná ) azt nagyon megköszönném! 1db 2716-ot szeretnék égetni, de ezért nincs kedvem új égetőt készíteni.
köszi
(#) nedudgi válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Régebbi, lassabb gép kell hozzá, sajnos.
A nyaralóban van egy régi gépem, EPROM égetésre tartottam meg. Ha nem sürgős, két hét múlva megyek oda, akkor remélhetőleg be tudom égetni.
(#) nemgyuri válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Köszi, megvan még valahol a lomok között a régi gépem - gondolom még múködik - de elegánsabb megoldásban reménykedtem. Holnap nekiállok, azért köszönöm.
(#) SzervízMacska válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szia! Annak idején én is keresgéltem hozzá, de csak a gyárival ment. Szintén 586-os AMD gép volt eredetileg hozzá, végül p1 233-as laptopon sikerült működésre bírni. Sajnos azok közül se mindegyiken futott...
(#) Hp41C hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Egy USB -s EEPRom égető. A kapcsolási rajz, panel fénykpek és a firmware is megtalálható a linken.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Igen. Van egy eldugott link a támogatott eszközökről.
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Sziasztok! Sikerült beszereznem egy Vspeed VS4000 Eprom írót és egy UV törlőt. Erre azért volt szükségem, mert megmaradt nem kevés UV epromom egy hagyatékból. Azóta sikeresen töröltem számos epromot és írtam újra vele. Most még egy kínai mikrokontroller memóriáját is szépen kiolvasta. Aminél megfeneklettem: Van egy Texas 27c128-as epromom, amit sikerült törölni, bár kétszer kellett beraknom napozni - ami szokatlan. Egy ZX spectrum ROM-ot akartam volna beleégetni, de valamiért nem sikerül. Elképzelhető, hogy hibás lenne? Mert mindig ugyanaz a memóriaterület jelez hibát. Engedi magát törölni, blank check is OK, aztán a mellékelt állapot. Talán nem férne el benne? Valamit rosszul csinálok? Úgy emlékszem egy 128kbites-s epromba bele kellene férnie a spectrum ROM-nak - vagy nem? Esetleg lehetett valami írásvédelem? Van egy régi Spectrum Issue2 alaplapom, amit úgy kaptam. Reménykedtem, hogy életre tudom lehelni, mert a ROM hiányzik belőle. Ötlet?

epromiras.jpg
    
(#) nedudgi válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Elsősegély:
Lehet, hogy nem 12V a programozófeszültsége? Rémlik, hogy volt 21 voltos is. Igaz, az rá volt írva.
Ha nincs másik EPROM kéznél, akkor adok egy fél marékkal. Az algoritmus kétesélyes, lassú programozást tud a szoftver?
Mindenekelőtt: Beégetheted egy 27256-ba is, szerintem működni fog. (A felső felébe, részleteket később írok.)
(#) kameleon2 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Szia! Időközben megoldódott, mert találtam még ST gyártmányú 27128-akat is. Ezt gond nélkül tudtam írni. Eddig a Texas-al sem volt gond, lehet, hogy tényleg hibás volt az eprom. A programozófeszültség azért gyanús, mert eddig egyik típussal sem akadtak gondok - bár utánanézek még.
(#) Hakai hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Sziasztok!

EPROM-ot szeretnék törölni. Csak pár darabról lenne szó, tehát nem akarok sok ezer forintot költeni rá. Ezért olcsó megoldásként erre gondoltam : UV cső
Vennék 1-2 ilyen csövet, de nem tiszta, hogy ezek most mekkora feszültségről üzemelnek. Valaki használt már ilyeneket erre a célra?

Üdv.: Hakai
(#) Hp41C válasza Hakai hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
A törléshez UVC (Gemicid) cső kell előtéttel. Bővebben: Link
(#) Hakai válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Esetleg kvarclámpa? Vagy van itthon stroboszkóp - kibontanám a villanócsövet, ha megfelelne...
(#) nedudgi válasza Hakai hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Volt valamikor olyan EPROMtörlő, ami egy sima villanócsővel működött, szerintem a stroboszkóp elég lehet. Tavaly használtam is.
(#) Hp41C válasza Hakai hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Esetleg egy Eprom törlő?
(#) don_peter válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ilyet vettem én is, nagyon jól szuperál.
(#) kameleon2 válasza Hakai hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Kijössz hozzám és letöröljük. 4-5 eprom elfér a törlőben. 5 perc egy törlés és vissza is ellenőrízhetjük.
(#) uniman válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Hello!
Idézet:
„"5 perc egy törlés"”
...meg 350 km-nyi utazás (oda-vissza).
(#) Hakai hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Nos, kipróbáltam a villanócsövet. 8 percet "sütöttem", mert türelmetlen ember vagyok. Tökéletes lett. Ezennel ezt a törlési módot is ki lehet pipálni.
(#) kameleon2 válasza uniman hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Nem lehet minden tökéletes. Nem rajtam múlt.
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 15, 2016 /
 
Üdv. A véleményeteket szeretném kikérni. Eprom égető vásárlása előtt állok,és EZT a programozót néztem ki magamnak égetőként. Annyi volna a gond hogy nem tudom ezzel képes leszek-e olyan epromoket égetni aminek mondjuk a feszültsége 21-27V. Nekem annyi volna a fő hogy képes legyen a programozó 2716-tól felfele írni ablakos epromokat. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Vagy pedig EZ a típus volna még. Előnye hogy teljesen USB-s.
(#) Temela válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Szia!

Inkább az utóbbit javasolnám, tekintettel, hogy számos egyebet is vele programozni, valamint néhány IC tesztelésére is alkalmas. Nekem ugyan genius g540 van, de azt hiszem valami hasonló programmal dolgozik, jól kezelhető és az epromirok.hu-n található egyéb leírás is.
(#) szikorapéter válasza Temela hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Az a gond hogy annál a willem-nél nem láttam hogy több féle író feszültségre is képes volna,az újabb USB-s típus meg szinte mindenféle epromot képes égetni,de még memória ic-ket is tesztelni,és logikai kapukhoz is jó.
(#) szénási_ hozzászólása Szept 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Tétezzük fel, hogy összerakok egy eprom égetőt. (még nem biztos, hogy sikerül)

Miben tudnék programit írni hozzá?
Köszönöm.
(#) nedudgi válasza szénási_ hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Melyik égető, és milyen processzor/kontroller?
EPROM égetéséhez az adatbiteken és a címbiteken kívül az égetőfeszültséget, illetve néhány vezérlő lábat kell kapcsolni. Ezek közül a PGM láb az, amire (algoritmustól függően) 1-50 ms impulzust kell adni, a többi rendszerint statikus.
Erre a célra szinte minden nyelv alkalmas, legfeljebb tovább tart a programozás.
(#) szénási_ válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Ezen az oldalon találtam az epprog.zip nevű állományt. Ebből indulnék ki, ha nincsen jobb ötlet.

A 8088 -as processzort szeretném használni.

Ha bármilyen nyelv alkalmas rá, akkor én a Basic valamelyik nyelvjárását választanám.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
Következő: »»   9 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem