Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   110 / 138
(#) elektrorudi válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Ó, így már világos. Köszönöm.
Lehúztam a magnetronról a kábelsarukat, és a kettő között pár-század Ohm-ot mértem, de a csatlakozók és a föld között 600-600 Ohm-ot. Ez mit jelent?
(#) Ge Lee válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Az a kukát jelenti, de előtte azért csak szétfaragnám azt a csatlakozót, hátha tényleg csak a kondikkal van gond. Mert a háza felé mindkét ágon szakadást kellene mérned.
(#) elektrorudi válasza vargaf hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Ez a magnetron csatlakozóján belül van? Mert kívülről 2db faston csatlakozó van, amin semmi nem látszik..
(#) elektrorudi válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Hoppá. Ezt még megnézem.
És a magnetron közötti pár század Ohm-os ellenállással mi a helyzet?
(#) vargaf válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Igen, belül van.
Zavarszűrő
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2019
(#) elektrorudi válasza vargaf hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Szinte igyan ilyen képet készítettem én is. A kondenzátort nem találom. Szerintem ezt is kispórolták belőle, mint a nagyfesz kondenzátor 10MOhm-os kisütő ellenállását. De attól tartok, már nincs is jelentősége. Ugyanis a mágnesgyűrű darabokban van. Belül látszik az elszíneződött lemez, ami gondolom szintén nem véletlen.
Szóval ez kuka.
Viszont ez legalább évekig működött, ellentétben ezzel. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2019
(#) vargaf válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
A kondenzátor az átvezető kondenzátor a test és a bevezetés között. Ha ezeknek a bevezetéseknek bármelyike áthúz a testhez akkor az a hiba oka. Többen írták már itt, hogy cserélve ezt a bevezető részt a sütőt sikerült működőképessé tenni.
(#) elektrorudi válasza vargaf hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Szétszedtem a bevezetőt. Tökéletesen igazad van. Így már értem. Az egyik kondenzátoron mérhető a 600 Ohm-os ellenállás, ami a felgőzölődött fémtől lehet. Ez a rajz egy kicsit megtévesztett: Bővebben: Link
A "kondenzátor" a valóságban tekercs másik végén van, és így már tökéletesen érthető az LC szűrő funkciója is.
Akkor még két kérdés:
- A széttört mágnesgyűrű ellenére működhet még a cucc?
- Úgy láttam, a tekercs ponthegesztve van a bevezetőre. Én ezt lecsíptem a szétszedés miatt. Ha cseréném a bevezetőt, akkor lehetne rá forrasztani a tekercset? Vagy a hő miatt csak a ponthegesztés jöhet szóba?
(#) vargaf válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
1. Igen, működhet.
2. A sima forrasztás is megfelel.
3. A 600 ohm ellenállás biztosan hibát jelez, a bevezetőt cserélni kell.
(#) elektrorudi válasza vargaf hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönök mindent, Ge Lee-nek is!
(#) skorpy hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ha a belső világítás kiégett izzója helyett egy foglalatcserével normál E14 izzót szerelek be, okoz-e valamilyen problémát.
Az eredeti izzó elég drága, és viszonylag messze is kellene mennem érte.
Nem tudom mi az oka, hogy ezt a különleges kivitelt alkalmazták.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!
(#) Ge Lee válasza skorpy hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Azért olyat alkalmaznak mert általában csak az fér be. Beletehetsz bármilyet, csak arra kell ügyelni hogy a műanyag foglalatot ne olvassza meg az izzó, meg hogy oda világítson ahova kell. De én ha átalakítanám akkor már inkább valami olyan ledet tennék bele ami elfér ott.
(#) yulo5310 válasza skorpy hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szia! E14-es hűtő,v varrógép izzót tegyél bele rövid foglalattal,az izzót cellux-al rögzítsd a foglalathoz,mert könnyen kilazul!
(#) pipi válasza skorpy hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Hali!
Nem mondanám hogy drága a postaládából kivéve
Bővebben: Link
Aranyos pici feje van.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) Gafly válasza skorpy hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Tegyél bele sorba (szépen zsugorcsövezve) diódát, 1N4007 vagy nagyobb.
Melegebb fénnyel, de sokkal tovább él...
(#) skorpy válasza pipi hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Szia! Köszönöm, de az eredeti izzó foglalata nem E14-es, hanem az izzóval "egybeépített" sarus csatlakozós típus. Viszont adtál egy ötletet a forrásra. Bár pont azt a típust itt sem találtam, de van olyan amit azt hiszem be tudok applikálni.

Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket, és a segítséget!
(#) Gafly válasza skorpy hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Gelkás ismerősöm szerint helyből tettek bele E14 foglalatot, ha valaki behozta emiatt...
(#) pipi válasza skorpy hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Tepcsi: Bővebben: Link
(#) skorpy válasza pipi hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Igen, nem pont ilyen, de hasonló.

Kösz!
(#) hajospisti hozzászólása Okt 10, 2019 /
 
Sziasztok !
Van egy samsung ce283 gn mikrohullámú sütőm.
Alig volt használva de elment a vezérlő processzora, lefagy .. használhatatlan...
Tud valaki esetleg egy elektronikát(panelt) hozzá vagy procit?
vagy hibás gépet amiben ez működik?
samsung ce 283 gn / xeh tip.
Köszi előre is.
bármilyen ajánlat érdekel ***
***

E-mail címet, telefonszámot nem teszünk ki nyilvánosan!
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) hajospisti hozzászólása Okt 10, 2019 /
 
Elnézést elírtam
***

E-mail címet, telefonszámot nem teszünk ki nyilvánosan!
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) FAZ1 válasza skorpy hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Nekünk - miután már egy-két évet ment a gép, de csaknem a legelején - kiégett az izzó.
Leszedtem a burkolatot majd kivettem belőle.
Olyan foglalata volt, hogy olyan a világon nincs!
Aztán mégis körülnéztem a nagyvilágban, hol lehetne ugyanolyat kapni. Volt is egy helyen Osram gyártmányú, de csaknem egy ezresért.
Hűűű!
Így aztán egy kidobott Lehel hűtőszekrény E14-es foglalatát applikáltam be az eredeti helyére, ami sima - 90 forintos - varrógép izzóval is megy.
Azóta az van benne, holott a gép van vagy 35 éves!

A ledesítésében még nem gondolkoztam.
(#) FAZ1 hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
Lakott nálunk a házban egy kínai fazon, ámde később elköltözött.
Az "utód" lakók viszont ki akarták dobni az itt hagyott mikróját, mivel kissé dzsuvás volt, no meg rozsdás, agyonhasznált, stb.
Elkértem tőlük.
Aztán otthon /a pinceműhelyemben/ apró darabokra szedtem. Nem egy nagy szám - mechanikus időkapcsoló, direktmotoros forgótányér, mechanikus ajtóreteszelés, mechanikus csengettyű, stb.
Az üres fémházat elsőre jó alaposan átdrótkeféztem majd lerozsdamaróztam. Utána egy alapozó fehér kence, később pedig a lakkfesték.
Szép lett!
Összeraktam - és jól működik. Éppen jó lett a telekre.
Igaz, a magnetronja egy helyen ki van lyukadva, de attól még jól intézi dolgát.
Megnéztem a típusát is - Daewoo KOR-6Q17 - valójában ilyet Magyarországon sohasem forgalmaztak. Tehát a kínai valahonnan kintről hozhatta.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2019
(#) bbrrrr válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Igen, én is ilyen beállítódású vagyok, és képes voltam 4x szétszedni-összerakni meg egy csomót próbálgatni a mikrónkat, pedig csak annyi baja volt, hogy a digit kijelzőn halványak voltak a számok. Na de annyira halványak, hogy nem lehetett vele normálisan időzítést beállítani, mert nem láttam, hogy mit ír ki.
(a kijelző tápért felelős SMD tranyó halt meg, hát, nem volt egyszerű átforrasztani).
Belement összesen 6-8 óra munka, részletekben, esténként (mindig teljesen össze kellett rakni, mert amúgy használtuk). Anyagköltség szinte semmi...

Sokallom érte, mert 4 gyerekes, nagykertes házban lakó, dolgozó szülő vagyok, kevés szabadidővel.
De azt meg nagyon sajnálnám, ha ki kellet volna dobni, és vettem volna egy újat 15-e-ért.

Szóval jól hangzik egy ilyen felújítás, örülök is neki, hogy nem került egy készülék a szemétre, de ár-érték arányban nem biztos, hogy megéri.
(#) FAZ1 válasza bbrrrr hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Manapság már 15-ért nem igazán kapsz jó mikrót!
(#) ha6qt hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Nimbusz márkájú mikrohullámú sütőm.
Pár nappal ezelőtt olyan hangot kezdett el kiadni a forgótányér felől, mintha egy bögre rizst fakanállal kavargatnék. Mostanra minimálisra lelassult a tányér forgási sebessége, valószínűleg nemsokára teljesen meg fog állni.
Kézzel megforgatva nem érzek semmi rendelleneset, se nem könnyű, se nem nehéz az elforgatása.

Fogaskerekes vagy szíjas hajtás van benne?
Nekem az elsődleges gyanúm az, hogy fogaskerekes, és azok darálódtak el benne.

Ha szétszedem, és próbálom megjavítani, hogyan deaktiválhatom a magnetront a próbák idejére?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) Ge Lee válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Mondjuk nem kapcsolod be a mikrót javítás közben? Ha meg be akarod kapcsolni, akkor lekötöd a trafót hogy már az se kapjon feszt, és akkor a nagyfesz sem megy már sehova.
(#) Hutty válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Ha már szétszeded a mikrót, kikötöd a két vezetéket. Szépen asztalon egy 60W-os izzót sorba kötve lehet tesztelni. Direkt 230-at kap + fogaskerekes lassító áttétel.
Én biztos nem vacakolnék egy magnetronnal a fejem közelében...
(#) ha6qt válasza Hutty hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Pl. Ezt sem tudtam eddig, hogy a motor a trafótól független.
Pontosan ezért kérdeztem itt, mert ugyan javítottam már minden elektromosat, ami a házban van, villamosmérnökként dolgozom, de mikrót még nem láttam belülről, viszont tudom, hogy veszélyes üzem.

Ellenben a hajtás mikéntjére nem érkezett válasz
Szíjas, fogaskerekes, direkt - áttétel nélkül?
Ha ezeknek a tetszőleges kombinációja, melyik a leggyakoribb?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) Gafly válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Szokott benne lenni nagyfesz biztosíték.
De ha saru(ka)t lehúzod a magnetronról, akkor sem harap.
A kondenzátor azért tiszteletben tartandó.
Következő: »»   110 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem