Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   47 / 65
(#) david10 válasza pipi hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Köszi a linket.
Ez láttam, de nem voltam benne biztos hogy olyan tartó elemet is adnak-e vele ami a kamerára rögzíti a lencséket.
Mit értesz az alatt hogy szabad-e ott vásárolni?
(#) pipi válasza david10 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Jöttment kereskedőnek nem adom meg a bankkártyaszámomat...
Ha paypal vagy valami ismert, akkor ok.
(#) Feri007 válasza pipi hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
A Pimoroni azért nem egy jött-ment kereskedő....
(#) david10 válasza pipi hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Nekem megbízhatónak tűnnek, mert az Adafruit oldalán is vannak termékeik.
(#) tbarath válasza pipi hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szabad. A pimoroni teljesen korrekt bolt, minden pi cuccomat tőlük rendeltem, és haveroknak is, soha nem volt gondom velük.
Bár én olyan szempontból is nyugodt vagyok, hogy netes kártyát használok, aminek az alap limitje napi 1 FT és 1 tranzakció, ezt csak használat előtt emelem meg.
(#) Norbi779 hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Raspberry Pi 3 amely USB-n össze volt kötve egy 3D nyomtatóval. Tegnap ahogy kihúztam az USB-t a Raspberry USB portjából kijött az a fekete műanyag darabka. A nyomtatón elment egy FT232RL IC amelynek az USBhez van köze és a Raspberry pedig nem bír elindulni, folyamatosan újraindul és nagyon melegszik az egész panel. A hibás USB portokat leforrasztottam róla.
Ahogy beszúrom a tápot, a kisebbik chip (SMC LAN9514 USB Ethernet Controller) kezd nagyon melegedni (60 fokot is méretem egy percen belül), majd később az egész Raspberry átforrósodik.
Jó Raspberrynél mértem, hosszabb idő után is 40 körül voltak a chippek, a panel és a portok nem forrósodtak. Ez a SMC chip okozhatja a bootloopot?
(#) Norbi779 válasza Norbi779 hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Közben megoldódott, rászántam magam, sikerült levenni azt a chipet. Így chip nélkül elindul az rpi, tényleg az volt a baja.
(#) Mau válasza pipi hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Pipi jól sejtette, hogy a bemeneteket kell valahogy átkapcsolni. Mivel nem találtam rá megoldást, ezért megkérdeztem a kínai gyártót.
Azt írták, hogy az alaplapon van egy kondi és egy ellenállás, azoknak a lábait kell rövidre zárni, és átkapcsol a kijelző egy másik üzemmódra, elvileg nyomógombot is lehetne forrasztani rá, de erre nincs szükség, mivel csak HDMI bemeneten kap jelet. A lényeg, hogy megoldódott a probléma, működik a kijelző. Ha valakinek hasonló gondja akad, akkor szívesen megosztom vele a kínai által küldött képeket és leírást az átkapcsolás folyamatáról.
(#) pipi válasza Mau hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Hali!
Örülök hogy megoldódott. Szerntem ha nem bonyolult, 1-2 kép, meg átkötés, tedd fel ide, jól jöhet még valakinek, ha azonnal rátalál, nem kéregetni/várni kell.
(#) Mau válasza pipi hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Szia!
Nem kell nagy dologra gondolni, azért nem bonyolították túl a magyarázatot:

R18 c15 is converted once when shorted at two places.
Now it is rgb, short circuit is hdmi.
Then short circuit is av.
(#) Farkaspók hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Sziasztok!

Egymástól függetlenül szeretnék sok (több tucat) LED-et vezérelni (ki / be kapcsolni). Raspberry-re gondoltam mint egy lehetséges megoldás, csak nem találtam olyan kiegészítőt amivel ezt meg tudnám oldani. LED mátrix nem jó, mert tetszőlegesen lennének elhelyezve a LED-ek. Mit javasoltok?
(#) pipi válasza Farkaspók hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
WS2812?
STP16C596 vagy sok shiftregiszter
(#) Feri007 válasza Farkaspók hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Mátrix vezérléshez nem szükséges, hogy négyzetrácsban legyenek a LEdek elhelyezve.
Lásd pl. hétszegmenses kijelző, mátrix meghajtással.
Amugy szerintem is a WS2812 (és barátai) a kellemes megoldás.
(#) Pepebá hozzászólása Aug 31, 2019 /
 
Üdv.
Tudja valaki, az UPSPico használható a Raspi4-el?
(#) Szenti76 hozzászólása Szept 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kávé automatához hasonló berendezéshez készítünk árajánlatot, koncepciót, amely tisztítószert fog bekeverni és kiadagolni átfolyás mérők segítségével. A feladatot Rasperry-vel gondoltuk megvalósítani. A megrendelő olyan szolgáltatásokat is kér, hogy legyen kijelző, webes elérés, ahol monitorozni tudja a folyamat adatokat (ez alapján számlázna havonta), továbbá kártyaolvasó is legyen a gépen. Aki érez magában erőt, és kedvet, hogy leprogramozza, ne tartsa vissza magában . A berendezés Nagytarcsán épülne meg, a gépészet tervezését, kivitelezését mi oldjuk meg.
Csaba
(#) Pepebá hozzászólása Szept 23, 2019 /
 
Üdv.
Tud valaki segíteni Python OBD programozásában?
(#) Pepebá hozzászólása Szept 27, 2019 /
 
Üdv!
Tudja valaki hogyan kell Raspi4-en *.sh file-t startup-ként indítani (xserver).
A Raspi3 ./config/autostart megoldás nem működik.
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Szept 27, 2019 /
 
  1. /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/autostart
(#) Pepebá válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Köszi, próbáltam ez sem működik. Raspi3-on a /home/pi/.config/autostart viszont igen.
Valakinek még tippje?
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
Jó szerencsét, Mindenkinek! (Másnak) nagyon, nagyon triviális kérdésem lenne, egy USB-s pendrive tartalmát, hogyan lehet a Rapberry pi 3 model B+-szal megjeleníteni? Természetesen jó lenne megtanulnom a kezelését, az egyszerű, alapvetőektől kezdődően. Utóbbival kapcsolatban mit tudnátok ajánlani, mit olvassak el, hol kezdjem? Youtube mozgóképet, ha lehet ne, az eléggé evidens, inkább szövegre lenne szükségem. Egy azért egy könyvet már vásároltam, kezdetnek nem rossz. Köszönöm a válaszokat. Üdv.: Joe
(#) Feri007 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Fel kell mount-olni. Másképp: fel kell csatolni a fájlrendszerbe.
Bedugod a pendrive-ot
Kiadod a dmesg parancsot. (pi felhasználó, parancssor)
valószínű, /dev/sda eszközként ismeri fel a rendszer.
Ekkor a /dev/sda1 az első partició, ha van, második /dev/sda2, stb.
Ha van lsblk parancs, az még kifejezőbb. Az megmondja a fájlendszer tipusát is,
feltételezzük, hogy vfat.
Kell egy üres direktory, ahol látni szeretnéd a pendrájvot, pl /mnt1.
Ha nincs, akkor létre kell hozni.

ekkor a parancs:
mount -t vfat /dev/sda1 /dev/mnt1
Ekkor a /mnt1 alatt látható a pendrive tartalma.

Ha hibajelzés van
- vagy valamilyen automounter van telepítve
és már fel van mountolva. A mount parancs, igy, magában, megmondja, hová van becsatolva.)
- vagy más a fájlendszer (telepiteni kell a hozzávaló modulokat)
- vagy nincs jogosultságod (root jog mindent visz)
- vagy más
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) Bakman válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Valamelyik beállításban meg lehet adni, hogy mutassa az asztalon a meghajtókat. Ha a rendszer automatikusan felcsatolta, látni fogod.
(#) Marko Ramiusz válasza Feri007 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Feri007 és Bakman! Tényleg nagyon kezdő vagyok, de tényleg megtanulnám, ami Nektek csípőből menne. Máris tanultam valamit: NTFS-sel nem megy, FAT32-vel igen. Természetesen köszönöm. Volt egy másik kérdésem is.
(#) Bakman válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Nehéz kérdés. Ha tudsz angolul, könnyű dolgod lesz, az alapok kb. 1000 példányban megtalálhatóak az interneten, csak jól kell kérdezni a barátunktól. Pl.:

raspberry sd card copy

Google sok találatot ad. Vagy:

raspberry basics

Olyan könyvet, leírást nem fogsz találni, amiben minden benne van, ez nem egy mikrokontroller, aminek a teljes ismertetése elfér "pár" oldalon. Szorítkozz apró feladatokra/lépésekre, úgy eredményre fogsz jutni.
(#) Marko Ramiusz válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Maximálisan értem a leírtakat. Igazándiból bármilyen leírás kell, először is az alapvető kezeléssel kapcsolatosak, hogy tudjam kezelni az eszközt, pl. kilépés, másolás...stb. A könyv, amit vettem, Módi Lászlóé, biztosan ismered, már ebből is sokat tanultam. Aztán beszereztem egy ultrahangosítót és egy léptetőmotort. Ezekből is tapasztaltam egy s mást, illetve a Málnasuliról is. Sajnos csak angolul szavakat ismerek. Egyébként blogokban is gondolkodom, azokat, ugye tapasztalt hozzáértők írják.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) Bakman válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Nem teljesen értem a kérdést. A rendszer kezeléséhez, programíráshoz vagy külső eszközkezeléshez keresel leírásokat?
(#) Marko Ramiusz válasza Bakman hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Természetesen mindegyikhez. Kb. úgy, mint, mikor a fiatalember beiratkozik a középiskolába és elektrotechnika órán elkezdi a tanár magyarázni az elektronok mozgását. Legfontosabb lenne, hogy tudjam "kezelni" az eszközt, ne érjen csalódás és lássam a tevékenységem eredményét. Talán sorrendben a végére helyezném a programozást. szóval szeretném tudni, ha valami történik, az miért van.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2019
(#) Bakman válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Dugj rá egy billentyűzetet, egeret és nyomkodd, kattints. Tulajdonképpen az is egy számítógép.
(#) Marko Ramiusz válasza Bakman hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Az már megvan, de eddig csak a web-böngészőt használtam. Eddig vettem egy szervómotort, GPIO-próbapanel összekötőt, egy ultrahangos érzékelőt és kaptam kétféle Waveshare kijelzőt.
(#) pipi válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Olvasgasd a https://www.raspberrypi.org/magpi/-t
a régebbi számok is letölthetők
Következő: »»   47 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem