Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   213 / 259
(#) Dino71 válasza Borisz50 hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Szia! Hát ha már ennyit beleöltél és tudsz forrasztani akkor már megpróbálhatod az elektronika javítását. Azért ha valamit kérdezel rakjad fel a pontos tipusát a gépnek! A nélkül nehéz segíteni.
tegyél fel képet az elektronikáról ha lehet mind a két oldaláról. Vagy ha nem érzel magadban annyit vidd el egy műszerészhez és nézze át a táp részét az elektronikának. kb 3-5 alkatrészt kell cserélni.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2019
(#) Borisz50 hozzászólása Júl 30, 2019 /
 
Szia, köszi. A gép típusa Whirlpool Adg8192/1 IX. Lefotóztam az elektronikát. A tápegységen látszik egy kis elszíneződés, gondolom onnan jöhetett a füstszag. Más égésnyomot nem látok rajta. Gondolom akkor ez szállhatott el. Mégegyszer köszönöm a segítséget.
(#) Kari706 hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni.Van egy Bosch SMS40e32eu típusú mosogatógépünk ami az alábbi problémát produkálja.Elindul a program, engedi a vizet és elindul a mosogatás illetve ki is szivattyúzza a vízet.Kb.egy órát megy és utána megáll a program közepénél, villog az ellenőrizze a vizet led és full hideg a gép.
Mi lehet a probléma?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Szép estét!
(#) Dino71 válasza Borisz50 hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Első kőrben ezeket cserélném cserélném. Naramcsal jelőlve.
(#) navaraman hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Bosch SGS53F02E típusú mosogatógépünk a következő hibajelenséggel: Program elindít, egy darabig semmi rossz nem érzékelhető, tölti be szépen a vizet, aztán egyszer csak kirakja a piros csap jelet, aztán szivattyúz, leszív valamennyit, majd tölti újra és ezt kikapcsolásig, de a maga a mosás nem indul el... Tegnap megelőzte egy olyan hiba, hogy a vizet be sem töltötte, gép fel lett fordítva, víz kifolyt, menet közben kapott egy új labirintust is (előző eresztett) aztán reggel egy teljes programot végig vitt, azóta a fenti hiba jelenség jön folyamatosan... Van ötlet, hogy még mit nézzünk meg? Nagyon gyanús valami vezérlés probléma. De azt se akarunk újat venni, hanem valahogy javítani...
(#) VRG hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Sziasztok.

Lenne egy Fagor 1vf 09sx mosogatógépem ami a következőket produkálja.
Elindítom ürít felveszi a vizet és mosogatni kezd de pár másodpercig mert elmegy a panel órája és leáll a gép.Kikapcsolom ,bekapcsolom semmi.Várni kell vele 1,2,3 órát utána eltudom játszani vele még egyszer ugyan eddig.
Dugulás nincs mondjuk a belső keringető szivattyút még nem szettem szét de minden mást kitakarítottam. Az elektronikán a táp 4 lábán a forrasztás törött de azt javítottam. Hiba nem látható de ezt csak nem hozzáértőként mondom. Ha tippelnem kéne az elektronika tápot kéne kicserélni?!:
Ezt abból gondolom, volt régen egy monitorom, a tápja ugyan ezt produkálta csere és jó lett. De ugye ezek nem hozzáértő gondolatok csak tapasztalatok.
Köszönöm ha olvastad és esetleg segíteni is tudsz, tud-tok.
(#) Pat84 hozzászólása Aug 8, 2019 /
 
Lenne egy indesit d63 as mosogatógépem, beengedi a vizet de utána csak üresen forog a szivattyú, nem engedi rá a vizet mi lehet a baj?
(#) Epu2 válasza Pat84 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Ha beengedi nem spriccel, akkor a szivattyúja, vagy egy kellemes dugulás.
(#) Tgyuszi hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Ki tudna nekem segíteni, van egy whirpool ADP 5350 mosogatógépünk és a probléma a következő.
Elmosta az edényt, de a következő alkalommal már nem indult. A led nyolcszor villan, vagyis szürő dugulás, vagy szennyezett a kifolyó ház. Mindent átnéztem, kitakarítottam de állandóan villog a led, ugyan úgy 8-szor. Semmilyen funkciót nem csinál. Se vizet nem pumpál, se ki se be. Ki tudja, hogy hol keresem a hibát.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) janyka19 hozzászólása Aug 12, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy Bosch mosogatógép SI6P1B SMS40D02EU/ 18 típusú. A probléma vele, hogy valahol tömítetlenség van és víz került oda ahova nem kellene, ezáltal tönkre ment a keringető szivattyú és fűtőegység ami egyben van. Viszont nem találom, hogy hol szökik a víz így addig nem merem bele tenni az új egységet, nem akarom kinyírni mivel elég borsos ára van. Olvastam róla, hogy ezeknek a gépeknek ez típushibája, valaki esetleg találkozott már ilyen géppel, hol van tömítetlenség illetve orvosolható-e?
Köszi a segítséget.
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 15, 2019 /
 
Sziasztok. Adott egy Hyundai régebbi mosogatógép. A hiba az hogy egyszerűen nem indul el. Egyszer menet közben ki lett nyitva és azóta nem indul el sehogy sem. Műszer egység él viszont a gép nem hajlandó menni. válaszokat előre is köszönöm.
(#) frobert12 hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni: van egy SMS40E32EU/31 típusú Bosch mosogatógépem (garanciája nemrég járt le, 5 éves múlt), és most bekapcsolás után a használati útmutató szerinti 10-es és 11-es led (10: Mosogatás/kefe, 11: Vége, képen a jobb felső kettő) felváltva villog.
Érdeklődnék, hogy ez milyen hibát jelent, és hogy lehet elhárítani. A használati útmutatóban és a bosch honlapon sem találtam listát ennek a típusnak a hibakódjairól, illetve a neten sem találtam szerelési útmutatót, amiből legalább az kiderülne, milyen hibát jelez.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
(#) zsoika válasza Balaton hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Szia! Megcsináltam és fél éve jól működik !
Tejgumiból tömítéskiszúró készlettel kiütöttem egy tömítést és azt eggyel nagyobbra csiszoltam csiszolópapíral ,mert csak páros számozású kiütő volt. Mögé tényleg kellett v.mi ...egy motor belsőből vágtam az "anya" mögé a menetre tömítést.
(#) saincz hozzászólása Szept 5, 2019 /
 
Sziasztok!



Segítséget kérnék!

Van egy kb 6 éves Samsung DW-FN320W mosogatógépünk.

Tegnap este elindítottunk egy programot,ami addig jutott,hogy beszívta a vizet,és csak állt a gép.A számlálója sem ment tovább.

Gondolom utána kellene melegítenie a vizet de semmi.

Enyhe égett szagot is mintha lehetett volna érezni.

Hibakódot nem írt.

Fűtőszál probléma lenne?

Leszedtem az alján a burkolatot,de a motor külső részén lévő oxidáción kívül semmit nem látok.

IMAG0321.jpg
    
(#) Dino71 válasza saincz hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Szia!
Szerintem ellenőrizzed a keringető szivattyút, hogy forog e. Gyanitom be lesz allva a csapágy vagy a kondenzátor rossz.
(#) saincz válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Köszi!
Megpróbálom!
(#) zspzs válasza Epeti hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Szia! Bár régi a bejegyzés (Electrolux ESI66010X nem fűt, Eredeti post), most olvastam. Itt találtam rá egy lehetséges megoldást: Instructables. Angolul van, de nyelvtudás nélkül is érthető a képek alapján. A cikk alján látszik, hogy többen is sikerrel javították így a gépüket. Hátha segít valakinek. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019
(#) Dino71 válasza zspzs hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Ami nem szerepel a leírasban. A fotón bekarikazva egy 100ohmos SMD ellenállás is elszokott szállni.
(#) zsoika válasza zsoika hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Gondoltam dobok róla egy képet.
(#) ssandi hozzászólása Szept 24, 2019 /
 
Sziasztok! van egy siemens mosogatógépem sajna tegnap óta nem akar vizet szivattyuzni
(#) teglascs válasza ssandi hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Szia, a nagy nyomású vagy az ürítő? A szivattyú megkapja az áramot?
(#) ssandi válasza teglascs hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
szia
parszor el inditottam van hogy elkezd szivni mosogat aztan egyszer csak gond egyet oblites fele es nem megy viz a gepbe van hogy a szamlaloja vissza all 26 percrol 40 re ...szerintem kuka ..
(#) szjenter hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Kérlek segitsetek!
beko dfn05211W mosogatógép 3 éves
Induláskor: ürítés után, nagyon lassan szinte csak szivárog bele a víz. Valószínű idő túllépéssel leáll.
Beeresztő szelep jó, [i]vízmennyiség mérő jeladó pörög[/i], reed-cső mágnesre zár
A labirintus-ról leszedve folyik normálisan.
Létezik, hogy a lágyító műgyanta tömődött el? Vagy a labirintus járata tömődött el?
Van valakinek ilyen tapasztalata?
Vagy esetleg valamilyen ötlete.
Elakadtam, a feleségem már engem fenyeget a mosogatással!
Ha tudtok segítsetek!
(#) JZoli válasza szjenter hozzászólására (») Okt 1, 2019 / 1
 
Tudom, hogy ezek alap dolgok, de hátha kimaradt az átnézésből. A slag elején van egy szűrő, az nem dugult el?Vagy a szelephez nem került bele valami és nem tud rendesen kinyitni?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2019
(#) Dino71 válasza szjenter hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Igen, a labirintus is el tud úgy dugúlni,hogy lassan vagy sehogy nem megy át a víz rajta.
(#) szjenter válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 3, 2019 / 1
 
Hátha ez segit másnak!!
A szűrőket kitisztítottam, a mágnesszelepet kipróbáltam (normálisan folyt a víz). De a labirintuson éppen hogy szivárgott, de látszólag nem volt eldugulva. Viszont találtam a labirintuson belül egy kb 20 mm-es kék műanyag betét részt. Valószínüleg ez szűkítőnek volt be téve, ezt egy pillanat forrasztó pákába helyezett vékony dróttal kivágtam és kiszedtem. Utána forró ragasztóval bestoppoltam a lukat. Össze szerelve csuda jól töltött. Ezt az operációt azért vállaltam be, mert kb.
3000,-Ft-ért láttam a labirintust a neten.
Nagyon köszönök minden segitséget!
Üdvözlettel: Jenő
(#) Gigabb hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni.
Indesit idl40 mosogatógép elindul, majd a mosási fázisban szaggatottan hajtja a szivattyút, majd ürít - és az ürítő szivattyút is szaggatottan működteti, a szaggatások ütemére az aktuális folyamat lámpa fénye is arra az ütemre villog, a normál program így több órára húzódik el. A gépet kipucoltam a szivattyúkat külön táplálva tökéletesen működnek, az érzékelők is rendbe vannak.
Tudna-e ebben valaki segíteni?
Köszönöm
(#) FAZ1 hozzászólása Okt 5, 2019 / 1
 
Nekem (nekünk) egy Zanussi ZDI 311X nagyjából 10 éves mosogatógépünk adta meg magát.
Funkcionálisan semmi sem romlott el benne (mosogat szépen), azonban az ajtaja csaknem eltörte a lábam. Egy jó darabig csupán csak nyekergett-nyikorgott, aztán néhány napja az ajtaja simán kizuhant. Megszűnt benne az a fékező hatás, ami által bármely nyitott pozíciójában megtartja.
Mit lehetett tenni, egy az egyben szét kellett szednem.
Mire csaknem apró darabokra sikeredett a karosszéria nagyműtétje, akkor derült ki, hogy a jobboldali ajtónyitás szabályzóban kiakadt egy szegecs.
Nos - leműtöttem a gépről a hibás alkatrészt és megpróbáltam ütlegekkel visszaerőltetni a szegecselést, de abban annyira nem volt anyag, no meg időközben kikopott a furata is (amelyben az egész mozgó elem benne volt), hogy teljesen menthetetlennek látszott.
Aztán az interneten nézelődnek valami hasonló alkatrész után, amire két árajánlatot kaptam.
Az egyiknél 17040 Ft-ért + 1990 Ft szállítási díjért tudtak volna párban küldeni,
a másiknál szintén 1 pár került volna 16000 Ft-ba + ÁFA-ba. (ráadásul ők hozzá a szállítási díjat még csak meg se említették)
De nekem csupán egyetlen /a jobb oldali/ darab kellett.
Így aztán végül benéztem az Orczy Alkatrész Áruházba, ám ott 19060 forintért lehetett volna ezt a cuccot megrendelni, viszont az árat egyetlen darabra mondták.
Így tehát a legvégére megmaradtam annál a szitunál, hogy gyorsan biciklire pattantam, majd bekarikáztam a gyárba (a volt munkahelyemre), ahol az egyik lakatossal simán belé hegeszttettem azt a kiszakadt szegecset.
Azóta pedig ismét egyben van a gépünk, és köszöni szépen az aggódást.

Az esettel megspóroltam magamnak csaknem 20 ezer forintot, ha meg valami szerelőt is kihívtam volna hozzá, akkor talán kb. még egy huszast - legalább.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2019
(#) Epu2 válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Ez az igazi barkács munka! Olcsón jót, tartósan. Nem sufnituning, hogy holnap még talán jó lesz. (Nem) mellesleg olcsón.
(#) Remci hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy AEG mosogatógép panelom, amiben szétdurrant egy ellenállás, aminek nem tudom az értékét. A neten találtam róla képet,de nem igazán lehet kivenni hogy milyen értékű. Nem ismeri véletlen valaki az alábbi panelt? Arról a nagy ellenállásról van szó, ami a jobb felső sarokban látható. Bővebben: Link . Előre is köszönöm.
Következő: »»   213 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem