Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EEPROM programozó kérdések
Lapozás: OK   23 / 26
(#) zoli0078 hozzászólása Okt 10, 2019 /
 
Sziasztok,

Egy LCD TV-ben kellene a 25Q16-os memóriát újra írni. Volna esetleg valaki akinek volna hozzá eszköze (Budapesten van a készülék) vagy beruháznék egyre ebay-ről is de az elég sokára érne ide hátha volna valakinek egy eladó.

Köszi
(#) Atis2108 válasza zoli0078 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Szia,
Nekem van egy pár féle programozóm reggel meg tudom nézni valamelyikben benne van-e, ha igen akkor szívesen segítek benne!

Üdv.
(#) zoli0078 válasza Atis2108 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Szia,

Rendben köszi.

Üdv
(#) Atis2108 válasza zoli0078 hozzászólására (») Okt 13, 2019 / 1
 
Benne van. A részleteket beszéljük meg privátban.
(#) z3r0 hozzászólása Okt 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Olyan kéréssel fordulnék hozzátok, hogy van egy gyári Citroen (Clarion) PU-2294B tipusú autórádióm ami akkucsere miatt elfelejtette a kódot. Persze mivel az autó sokadik gazdája vagyok nem tudom azt. Sajnos nem kalkulálható, csak a benne lévő 93C46 SMD eepromból lehet kiolvasni az eredeti kódot. Ebben kérném valaki segítségét, aki a kiforrasztott eepromot, ki tudná olvasni nekem. Helyileg Gárdonyban vagyok, ha valaki akad a környéken akkor az lenne a legjobb, vagy ha nincs, akkor postán elküldöm az eepromot.
A segítséget előre is köszönöm!
(#) bbb válasza z3r0 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Elvileg az eeprom olvasómmal (EZP2010) ki tudom olvasni neked a tartalmát. Onnan viszont a többi a te dolgod. Viszont én Dunakeszin lakok, ha megér neked egy autókázást, akkor szívesen kiolvasom.
(#) Atis2108 válasza z3r0 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Szia! Budapesten a kódot is meg tudom mondani
(#) bbb válasza Atis2108 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Ez így is van
(#) usane hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Winbond 25X16-os EEPROM-hoz lehet valamit összeütni?
Pickitel vagy arduinoval megoldható?
(#) Mrscottt21 válasza usane hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia!

Nekem van miniProm. Viszi ezt a típust.
Íme az IC lista amiket támogat:
Bővebben: Link
Keress rá a típusra, meg lesz a listában.

Üdv, Laci
(#) usane válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
2 db-hoz az nem a legolcsóbb. Akkor a CH341 is megtenné, de az a baj, hogy nem akarok rendelni semmit. Ha lehetne már holnap összedobnám, hogy minél hamarabb meglegyen. Ha nem jön össze akkor muszáj lesz egyet rendelnem csak ki tudja mikor érkezik meg.
(#) bi hozzászólása Jan 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy HQ-Nedis-től vásárolt eeprommerem.
Nem találom a hozzá való pc összekötő kábelt.
A kábel egyik végén RJ11-es telefon csatlakozó a másik végén LPT párhuzamos port dugaszoló volt.
Ha a kábel bekötési rajzát valakitől meg tudnám kapni jó lenne.
Csak arra lenne szükségem hogy a 4 db kábelér hova van kötve a 25 tűs LPT port dugójára.
Köszönöm!
(#) kissi válasza bi hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Szia!

A csatolt fénykép alapján:
Telefoncsati --> 25 pólus
1 --> 3
2 --> 11
3 --> 25
4 --> 10

Remélem segít !
(#) bi válasza kissi hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm szépen!
Megpróbálom.
(#) Rober_4 hozzászólása Jan 21, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy DX-21-es szintetizátorban szeretnék epromot cserélni illetve feltölteni rá a mikrokódot.
Az eredeti gépben egy Yamaha IG15505 32kbájtos rom van.
Én ezt egy at28256-al próbálnám pótolni, mert csak ezt az epromot találtam, ami 28 lábú és din tokozású.
Készítettem egy Arduinós programozót hozzá ez alapján.
Az at28256-al tulajdonképpen majdnem miden láb megegyezik, annyi kivételével, hogy az 1-es láb nem az A14, mert az alapból +tápra van kötve a szintiben, hanem mint az a képen is látszik a 27-es. Én arra gondoltam, hogy az eredeti epromon talán az 1. láb lehetett a írás engedélyezése. És így lehet a 27-es láb az A14. (Bár ebben az esetben nem értem miért van pgm felirat a 27-es lábon, ami engem a programming szóra emlékeztet...) Egy ilyen bekötéssel próbáltam kiolvasni az eredeti epromot, hogy jó-e, de nem nagyon kaptam korrekt értékeket. Nem is nullát, inkább ilyen statikusan véletleneket. kb C0-át. Sosem kaptam kétszer ugyanazt.
Most gondolkodom, hogy rendelek egy at28256-os epromot és azzal is csinálok egy tesztet, illetve feltöltöm rá a szinti gyári kódját. Egyrészt szerintetek kivitelezhető-e? Illetve mennyire látjátok megbízhatónak ezt a céget, mert csak itt találtam ilyen memóriát: webáruház Azt már látom, hogy semmiképpen sem olcsók

ui: Annyi még, hogy ugye a nálam lévő hangszerben nem két 16kbájtos, hanem egy 32kbájtos rom van.

at28c256
Az eredeti eprom:
at28c256
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2020
(#) cua válasza Rober_4 hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
AT28C256-ot csak ebay-rol, kb $1, szallitassal egyutt
(#) Rober_4 válasza cua hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Köszönöm, de sajnos nincs ebay-em, nem is nagyon van ilyen ismerős sajnos...
Egyébként itt csak 2000Ft csak ugye ez nem is magyar webáruház:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2020
(#) nedudgi válasza Rober_4 hozzászólására (») Jan 21, 2020 / 1
 
Fdh-t imered?
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2020
(#) davtsik hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Sziasztok,

autós téma. Golf 5 ajtó vezérlő modul eepromot olvastam ki VCP-vel OBD-n keresztül. A VCP-be a címet 2048-ra állítottam, arra gondolva, hogy ha kisebb tartalam van benne akkor majd azon részeket üresen hagyja. Azonban a kiolvasott tartalom eeprom editorban 7ff-ig jelenik meg.

Az alábbi eeprom van a modulban:
M95080-WMN6P EEPROM
memória;SPI;1kx8bit;2,5÷5,5V;SO8;soros
ROHS
Gyártó: STMicroelectronics Gyártó
cikkszáma: M95080-WMN6P

Eszerint csak 1024 byte tartalom lehet benne? VCP-vel nem engedi írni, ezért beruháztam egy minipro-t. Xgpro-ban az M95080 eepromot beállítva a címek csak 3ff-ig jelennek meg.
Hibás a VCP kiolvasás és csak kiszerelve/csipsszel olvassam?
Ezt a chipet CH341A is kezeli?

Ezzel a tartalommal szeretném kiegészíteni
http://vwpassat3c.blogspot.com/2014/08/adjust-door-control-module-for-foldable.html
(#) cua válasza davtsik hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Igen, annak 0x3ff a vege (1kx8bit = 1024 bytes).
(#) AMD hozzászólása Feb 13, 2020 /
 
Sziasztok!
LG w2234s monitorban lévő SST25VF010A ic-t szeretnék programozni. Van Pickit3, USBasp és AVR doper programozóm. Van rá mód, hogy ezek közül valamelyikkel sikerrel járjak?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Lucifer válasza AMD hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
A flashrom támogatja a chipet:
https://www.flashrom.org/Supported_hardware

PicKit3-ra lehet Pickit2 scripting firmware-t tolni, majd megnézem este megy-e vele.
(#) AMD válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Nagyon minimális angol tudásom van. De így már el tudok indulni. Köszönöm!
(#) zoli0078 hozzászólása Márc 24, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy TV alaplap életre keltésében talán eredményt hozhat egy RT809F típusú programozó. Igazából nem túl drága de egy próbához azért sok így érdeklődnék volna-e valakinek akinél ki tudnánk próbálni rákötni a TV-m alaplapjára.

Köszi,
(#) Lucifer válasza zoli0078 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Mit kell programozni?
(#) zoli0078 válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Igazából egy 4k-s TV alaplapját kellene megnézni és ahogy a neten néztem ezzel a kütyüvel lehet D-SUB csatin keresztül progizni néhány típust és gondoltam egy próbát megér.
Ugyanis a TV-t olyan alaplappal gyártották amin több csatlakozási lehetőség is van a kiforrasztott eeprom írás nem hozott sikert ezért gondoltam megpróbálok mást. A progizóról nézett viedókban lementett bios-ok ki írták a megnyitott file-ban a kijelző típusát amit eddig nekem nem sikerült összehozni. A kijelző típusát tudom de ha fel is lett programozva a memória azzal a progival ami elméletileg megfelelő lenne még se hajtja a kijelzőt. Mint írtam ezért gondoltam más módszert hátha az eredményhez vezet.
Amennyiben van más ötleted hallgatlak minden megoldás érdekelhet ami végre működővé teszi a készüléket.

Gyors előélet, a TV-ben alaplapot kellett cserélni mert nem volt hajlandó bekapcsolni egy szervíz meg még rontott is rajta így vettem bele bontott lapot és mivel több csatlakozási lehetőség van a lon feltételezem, hogy pont másik csatlakozón hajtaná a kijelzőt (sajnos a többi csatlakozási lehetőség nekem nem jó a kijelzőmhöz)

Az alaplap amit vizsgálni kellene: T.MSD.309.BTU87

Üdv
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) Lucifer válasza zoli0078 hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
A DSUB csati az a VGA csatlakozó? Ha igen azon keresztül max az EDID eepromot lehet írni.
(#) zoli0078 válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Szia,

Igen a D-Sub = VAG csati. Mivel a többi eepromot már újraírták így ezt is megpróbálnám. Ahogy rákerestem a neten a EDID-re találtam olyan leírást amiben pont a kijelző típusát és és egyébb paramétereket lehet beállítani.
Egy próbát talán megér.

Üdv
(#) Lucifer válasza zoli0078 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Mi a problémája a készüléknek? Az EDID EEPROM arra való, hogy a VGA csatin rádugott készülék tudja a kijelzőről, hogy az milyen felbontást/képfrissítést támogat, mi a neve, stb.
Tehát akkor érdemes csak az EDID EEPROM programozásával foglalkozni ha minden más forrásból van kép csak a VGA-n nincs.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) zoli0078 válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Szia,

Nos egyetlen probléma van csak, nem ad képet. Kis előélet: alaplaphibás lett a készülék és került bele egy működő bontott lap. A lap olyan kialakítású, hogy ~6 féle kijelzőt lehet rákötni ebből 5 V BY One és egy LVDS. A bontott lap valószínű az LVDS csatlakozón keresztül hajtotta a kijelzőt (ez utólag csak gondolat, valószínű nem volt teljesen hiteles az eladó infója a kijelzőt illetőleg mivel a kijelző típusának 3 utolsó karakterét nem árulta el). A kijelzőről amit hajtani kellene minden infó meg van komplett adatlapom hozzá (így ismert a felbontás, frissítés, csatlakozó kioasztás, stb).
A két eerromot már megpróbáltuk újraírni (nem hozott eredményt), így a VGA csatlakozón gondoltam ez még egy próbát megér.
Nem tudom de a két eepromba ami ki lett olvasva is nem találtam semmi infót a kijelzőkre vonatkozóan gondolom ezeknek benne kellene lenni.

Üdv
Következő: »»   23 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem