Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás
 
Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   22 / 25
(#) ONKYOS válasza rokko99 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Hiába forrasztgatod nem kh-s, és nem elektronika a baja.
Hanem inkább az a gond hogy nem tudja beolvasni a Cd-lemezt,
Ennek lehetséges oka az optikában lévő infra-lézer led rossz, ritkábban a spin. motor, vagy előfordul még, hogy gyenge jelet ad ki,az átalakítónak. Ilyenkor csere szükséges, ha van másik alkatrész..
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2019
(#) synergy válasza rokko99 hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Szia, elég sok felesleges, macerás dolgot megcsináltál.
erre van szükség a javításhoz: Optika
(#) lele hozzászólása Okt 27, 2019 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Segítséget kérek, "TELEFUNKEN DP 1000 CD lejátszó, hálózat bekapcsoláskor azonnal bekapcsol a tálcát kiadó motor és folyamatosan forog az ékszíjon megcsúszva. Az "open" kiadásra indulna a tálca de nem adja ki, csak kézzel rá segítéssel. A tálcára helyezett lemezt a "close' kapcsolásra tálcát behúzza, de nem indítja a lemezt. A tálcát kiadó motor folyamatosan forog. A kis narancssárga csatlakozót lehúzva a kis motor leáll. Utána rögtön vissza dugva a csatlakozót, rendben működik minden, azonnal elindul a lejátszás, megállítható, stb. mindaddig amíg az adott lemezt ki nem vesszük, "open" kiadás működik ki adja a lemezt és újból folyamatosan forog a tálcát kiadó motor a szíjon megcsúszva.
A készülék "EN" kikapcsolásnál, kijelző minden lekapcsol, de a tálcát kiadó motor továbbra is forog folyamatosan a szíjon megcsúszva.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) CHZ válasza lele hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Szia!
Pontosan leírtad mit kell cserélned, cseréld a szíjat.
(#) doktor válasza lele hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Szia!
A szíjcsere előtt minden esten a csúszó felületek tisztítását, újrakenését érdemes elvégezni, valamint a mikrokapcsoló ellenőrzését.
(#) lele válasza doktor hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Szia!
Természetesen a szíjat cserélem, de most a legnagyobb probléma, a tálcát kiadó motor, ami folyamatosan forog, amíg a kis csatlakozót nem húzom le.
Az egész mechanikát már kivettem csatlakozók lehúzva, és kézben könnyedén csúsztatható ki be a tálca.
Tehát, először a motor problémát oldanám meg ha lehet.
(#) doktor válasza lele hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Idézet:
„valamint a mikrokapcsoló ellenőrzését.”
(#) Szig válasza lele hozzászólására (») Okt 30, 2019 / 2
 
"Tehát, először a motor problémát oldanám meg ha lehet. "

Nincs motor probléma, a motor addig forog, míg az adott üzemmódnak megfelelő végálláskapcsolót el nem éri a mechanika. Jelen esetben a szíj csúszása miatt a mechanika nem éri el a kapcsolót, tehát a motor forog, teszi a dolgát.
(#) csabagalcsaba hozzászólása Okt 31, 2019 /
 
Üdv!
Szeretnék segítséget kérni egy High Tech Goldline CX904 cd- lejátszó javításában. Olvas hibátlanul és szól is, viszont a kimeneten hangos, digitális zaj szerű jelenik meg. Ha közelítek a fejre menő kábelhez akkor egyre zavarosabb lesz, ha megfogom ki is áll hibára.
Találkozott-e már valaki hasonló hibával? Talán tápszűrési gond, kiszáradt egy kondi? A két tápkondi, greatz, stabilizátorok rendben vannak.
Illetve sehol sem találok hozzá szerviz doksit. Valakinek esetleg van?
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2019
(#) doktor válasza csabagalcsaba hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
CONDOR CD950,
HARMAN KARDON HD200,
ONKYO DX-6430,
SEG CD200

Elméletileg ezeket is azonos DAC-al készítették, nézd meg az áramköri felépítésüket.
(#) csabagalcsaba válasza doktor hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Köszönöm, rákeresek hátha találok valami hasznosat.
(#) gépromboló válasza Kingston hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
A vezető sínpárt nem állítottad el véletlenül? PC-s CD meghajtónál találkoztam olyannal, hogy ha elállítottam a sínpárt, akkor az elejét még olvasta, aztán a többit egyre nehezebben, majd feladta. Emlékeim szerint csak az egyik sín állítható. A sínt rögzítő csavar és a sín alatt ott egy pici rugó, ha meghúztad a csavart koppig, akkor tutira el lett állítva. Néhány próba után sikerülni fog rendesen belőni. Remélem tudtam segíteni.
(#) gépromboló hozzászólása Nov 8, 2019 /
 
Sziasztok, van egy Technics SL-PG490-es gépem, olyan hibája van, hogy vagy szépen beolvassa a lemezt és akkor minden rendben, vagy éppen nem. Ez a két másodperc utáni "No Disc"-től a sokáig keresésen keresztül a pillanatok alatt megtalálja és már játssza is szimptómákig terjed. Ráadásul ha nem a Play gombbal hívom be a lemezt, hanem a becsukással, akkor ha éppen sikerül beolvassa, tuti, hogy a lejátszás már nem fog sikerülni. Ha meg elindul és minden oké, akkor isten ments, hogy stoppal megállítsam, mert kezdhetem elölről a próbálkozást. Persze a Pause-ra ez nem érvényes, mert ott ugye folyamatosan pörög tovább. Lencse tiszta, szinte minden lemezemmel képes megcsinálni a figurát, függetlenül attól, hogy írott-e, vagy gyári. Van ennek valami ellenszere, vagy kuka a transzport? Köszi
(#) gépromboló válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Megoldottam, feltoltam a lézer erejét és így már sokkal jobb.
(#) pucuka válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Sokat segít, ha megtakarítod a lencsét is.
(#) gépromboló válasza pucuka hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Mindig azzal kezdem, koszos lencsével semmit nem olvasott a szegény.
(#) doktor válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Érdemes lassan, keresni hozzá optikai egységet, jól emlékszem ebben Philips van.
(#) gépromboló válasza doktor hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Valóban Philips van benne, kb. 5 rongy íbéjről a legolcsóbb. Meggondolandó.
(#) doktor válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Itthon is elérhető, és van jobb/ módosított/ utánagyártott
VAM-120., ha jól emlékszem.
(#) gépromboló válasza doktor hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Olyasmi, VAM-1201 (nem tudom, hogy van-e köztük különbség). Idehaza hol találok ilyet és honnan tudom, hogy az általad említett jobb/módosított verzió-e? Köszi
(#) kzozo válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Ez Kínából van, én a 480A-hoz rendeltem, azóta is jól működik.
(#) synergy válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Szia,
eredetileg CDM 12.x (a Tiédben 1), vagy VAM 1201 (módosított 1202)
a Technics eredeti szerviz alkatrésze RAE1100Z (KIT) ebben benne van a négy gumi is.

Eredeti NEM kapható már. Csak 1 helyről tudok, ahonnan rendelhető, de kb 45ezer Ft-ra jön ki.

Kínai után gyártott van dögivel, és valóban kb. 3eFt-tól indul az ár, csak ezekkel az a baj, hogy vagy eleve nem jó, vagy hamar tönkre megy. Persze ez használattól is függ ugyebár.
(#) gépromboló válasza kzozo hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Az az "azóta is" az pontosabban mennyi időt/lemezt jelent? Az értékeléseinél sok negatív hangvételűt láttam, ezek szerint igencsak lutri, hogy milyet fogsz ki.
(#) doktor válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Az optika esetében, mindenképpen az, mert nagyon sok a szakszerűtlen szerelés, valamint biztosan előfordul hibás darab is, a megrendelt termékek között.
(#) kzozo válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Idén februárban cseréltem. Heti szinten hallgatok meg pár lemezt.
(#) gépromboló válasza kzozo hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Köszi. Ezek szerint rendesen eltaláltad a munkapontot.
Újabb kérdésem van: csak beraktad és már használtad is, vagy be kellett kalibrálni? Szerintem a kalibrálás a titok nyitja, ha valaki felnyomja a lézert maxra, akkor pillanatnyilag mehet szépen, de hamar kinyíródik.
(#) Gafly válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Neten azt írják, hogy ki kell minden kondenzátort cserélni, attól minden készülék megjavul.
Az ellentábor meg azt írja, hogy tekergetni kell, ami lehet, felfelé.
Hol az igazság?
(#) gépromboló válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Az elektrolit kondenzátorok valóban hajlamosak a kiszáradásra, egy sokéves gépnél valóban okozhatnak gondot. A lézer is gyengülhet. Ez számomra még nem bizonyított tény, de elképzelhető, hogy a rubinban idővel kiég pár atom (vagy több), főleg a melegedés miatt, ami persze a lézer gyengülését eredményezi.
Szóval mindkét oldalnak igaza lehet, bár szerintem ezt az adott gép válogatja, mert minden alkatrész más, két azonos típusú gépnél is előfordulhat, hogy az egyiknél a kondik cseréje elég, míg a másiknál a tekergetés, vagy esetleg már csak a kocsi cseréje oldja meg a problémát.
(#) kzozo válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Csak beraktam és egyből ment. Nincs kizárva, hogy az áram erősebb a kelleténél, de működik. Ha meg esetleg ez is elromlana, rendelek mégegyet.
(#) gépromboló válasza kzozo hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Na igen, ennyi pénzért nem sok akár évente újat venni...
Következő: »»   22 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem