Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   504 / 507
(#) pucuka válasza Atis57 hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Láttam már generátort is, Az azért méretre kisebb, de igencsak kezdenek kikopni.
(#) Barret válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Mint írtam: Állandó mágneses villanymotor.Ezen van a hangsúly.Oda-vissza működik.Ha megforgatod,kijön belőle az áram.Minél nagyobb feszültségű,annál kisebb fordulat kell.
(#) szsrobert válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Allandomagneses? Kell a Gixxer K6 ala egy csapagyazott femhenger, amit hajt a hatso kereke, a henger pedig egy allandomagneses motorgeneratort. A kimeneti tekercs feszultsege a motortekercselestol es a fordulatszamtol fugg.
(#) pucuka válasza Barret hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Állandó mágnesű motor = szinkron motor. Ha a fordulatszáma nagyobb mint a szinkronfordulatszám, generátor lesz belőle.
Nem a feszültsége a lényeg, hanem a póluspárok száma. Ebből minél több van, annál alacsonyabb a szinkron fordulatszám, amit meg kell haladni, hogy generátor legyen.
A nagyobb feszültségű szinkronmotornál a leadott feszültség is nagyobb lesz, de a szükséges fordulatszám a szinkron fordulatszám felett kell legyen. Természetesen a leadott feszültség frekvenciája is fordulatszám függő. Ez az asszinkron motoroknál/generátoroknál is így van.
(#) gulyi88 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Amit leírsz, hogy szinkron fordulatszám meghaladása esetén generátor üzem az csak az ASZINKRON gépnél érvényes.

Szinkron gépeknél nincs ilyen. Ha forog, akkor van kapocsfeszültsége.
Ha a kapocsfeszültség alakjának megfelelően pozitív áramot tolsz bele, akkor motor lesz és hajtja a tengelyt. Ha negatív áramot (veszel ki), akkor generátor és fékezi a tengelyt.
De a fordulatszám és a frekvencia az mindig szinkron (mindegy hogy generátor-e vagy motor-e).
(#) pucuka válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Elnézést, igazad van. Az asszinkron motor járt a fejemben, (nem is tudom miért) pedig ott a kerékpár "dinamó" példája.
(#) gixerk6 válasza Barret hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Akkor az Indesit mosógép motor 3 fázisú lehet?Az azt jelenti kevesebb fordulaton is termeli az áramot!?Már csak az a kérdés mennyit termelhet óránként kb,hány wattot(jó kérdés mi azért 1000et megtermel)? Meg látok a motoron vagy 6-8 kábelbekötést,hol mérjek mennyit termel?
(#) gixerk6 válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Ezredes úr drága literben méri,az nem jó!
(#) Barret válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Néhány száz wattos motor soha nem fog 1000 wattot termelni generátor üzemben! Amúgy meg milyen motor? Sok-sok féle mosógépet gyártanak!
(#) gixerk6 válasza Barret hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Indesit mosógépbe volt 2009es 1000es fordulatot tudott!Akkor melyik tud annyit termelni?
(#) Barret válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
1000 wattot? Az nem lesz egyszerű.Oda már komoly generátor kell! És mivel hajtanád meg? Esztergagéppel?
(#) szsrobert válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Gazzal, fagazzal, szengazzal etesd az Ezredes urat!
A benzin allitolag azert draga, mert abbol javitjak az utakat.
Valahol talan, mert itt bombatolcserek gyujtohelye minden ut.
Van,ahol akar 30cal is lehet haladni jarmukarosodas nelkul.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2019
(#) gixerk6 válasza Barret hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Azt mondták hogy az autó generátor 1200wattot termel,akkor ez nem igaz?
3 fázisú motor amit írtál azt jelenti hogy 380v-os?
(#) Barret válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
3 fázisú bldc motor
Ez egy mosógép motor.

Autó generátor feszültsége szorozva áramerősséggel.egyenlő teljesítmény.Általában 600-800 W
3 fázisú motor,3 aktív tekercs csoport.Mint a linkben. Lehet akár 5V-os is. Hova kell neked nagy teljesítményű generátor?
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2019
(#) gixerk6 válasza Barret hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
1000w as fűtőszálat szeretnék üzemeltetni bojlerbe. És 5-600 as fordulatom lenne.
(#) Barret válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Óriási teljesítmény igényed van! Mivel fogod meghajtani a generátort?
(#) Atis57 válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Szia!
szélkerék helyett , mivel fogod meghajtani?
(#) gixerk6 válasza Barret hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Széllel!Nem folyamatosan megy csak amikor szél van.Akkor ez mennyit termelne nekem?
(#) erbe válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Nagyjából semmit. Illetve erősen közelítene hozzá.
Pontosabban még eddig semmit nem írtál arról, hol lenne a szélkerék, milyen magas tornyon, milyen kialakítású és mekkora. Tengerparton ~5 m átmérőjű kerékkel 10 m magas tornyon még talán hozna is valamit.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2019
(#) gixerk6 válasza erbe hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Ez egy fém,csapágyas régi szélkerék. Nincs magasan de pörög kis szélre is már majdnem úgy mint egy aksis csavarhúzó.Van tömege ezért megcsapja a kezet nagyon.Még nincs meg de ha láttok benne fantáziát akkor az enyém lesz.Ezért érdeklődök!
(#) erbe válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Méretek és a helyszín kellene, ahova felállítanád. Anélkül annyi, mintha madárbélből jósolnánk.
(#) Barret válasza gixerk6 hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Hány méter átmérőjű? Milyen magasan van? Vízszintes tengelyű,vagy függőleges? Szeles a vidék? Akadálytalan szélcsatornában lesz felállítva? Ezek a legfontosabb megválaszolandó kérdések. Ha ezek ismeretlenek,akkor csak jósolni lehet... Ha 100W-nál többre van szükséged,akkor hatalmas nagy gép kell! Apró gépek csak viharban teljesítenek jól.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2019
(#) gixerk6 válasza Barret hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
100W! Uhh akkor hanyagolom mert fogalmam nincs ezekről + nem ilyen jó a földrajzi helyzetem se!
(#) Barret válasza gixerk6 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Ha érdekel a szélenergia,azért lehet vele foglalkozni hobby szinten! Hosszú évek alatt nagyon sokan benéztek már ide pár napra 1 kezemen meg tudom számolni,kik írnak ide évek óta aktívan...
(#) gixerk6 válasza Barret hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
És ilyen kis energiát hova használjak?Mondj légyszives valami tippet mert akkor lehet elgondolkozok még hogy csak kell az nekem és megcsinálom.Mert ugye csak akkor van ha szél is van.
(#) Barret válasza gixerk6 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Elnézést,azt hittem érdekel a téma.Ha csak a kivehető haszon fontos,akkor csak veszteséges lesz.
(#) gixerk6 válasza Barret hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
De érdekel,nagyon is csak azt hitem többet tudnék kiszedni!Azért is kérdem mit tudnék csinálni ha kisebb lenne csak?
(#) Barret válasza gixerk6 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Magyarországon az átlag szélsebesség kb 4m/s
Az összes többi adat a táblázatban,kiszámolható az elméleti kivehető energia. De ez a gép hatásfokától durván függ.Ez egy jó hatásfokú gép esetében tükrözi a táblázat adatait.
Ez egy vízszintes tengelyű gépre vonatkozik.

táblázat
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2019

szél.jpg
    
(#) gixerk6 válasza Barret hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Hát nekem max egy 50cm es szélforgóm lenne ,így elég kevés
Mi lenne ha egy babetta motorral hajtanám,az 1,5l/100km alapjáraton 1l?
(bár az se jó mert 400ft literje az 8kw annyit meg nem hozna sehogy)
(#) szsrobert válasza gixerk6 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Mar valaszoltam. Ha a 2T nem jo egyhengeres 4t motort javaslok.
Következő: »»   504 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem