Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó 1-ről 3 fázisra
Lapozás: OK   23 / 26
(#) D_Zsolt hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Előljáróként: sosem volt frekiváltóm!!!
Mely frekvenciaváltók alkalmasak üzemi kondis motorok szabályozására? Keresem veszettül, de ezen kívül nem igazán találok, illetve azt se tudom, hogy miként keressem.
Van egy 370W-os, 2,8k fordulatú motorom amit szeretnék szabályozni. A frekiváltóval megmarad az ereje vagy a fordulaszám csökkenésével az is csökken?
(#) Gafly válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Az a baj, hogy ritka mint a fehér holló, és macska drága. De azért van.
Én is pályázok egyre, de még épeszű áron (még) nem találtam.
Mellesleg a 2018-as RT-ben volt rola egy hosszú cikk.
(#) D_Zsolt válasza Gafly hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Ugyan azt linkeltük
Évkönyvben vagy valamelyik számban?
Van valami egységes jelölés, hogy egyszerűbb legyen keresni?
(#) Gafly válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Pontatlan voltan, hogy repülnek az évek.
2016, inverter blog
Annyi érdekessége van még, hogy nem hagyja benne a kondenzátort mint a linkelt gyári, hanem két 90 fokos fázisú hullámot állít elő...
(#) D_Zsolt válasza Gafly hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Köszönöm, olvasom! És még nyákterv is van hozzá...kár, hogy PIC van benne, Atmellel barátibb a kapcsolatom Elgondolkodtató, de évek óta nem csináltam már! Amióta minden moduláris lett azóta csak a legalapvetőbb dolgokat forrasztom ha kell! Ellustultam
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
(#) antiszalka válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Milyen fordulatszám-határok között akard használni? Nekem lenne egy YB100-25-075B tipus, 075 Kw, egy fázisból csinál hármat, illetőleg szolár üzemre is jó, erre célra vettem párat, de sima hálózattal is megy.
Jól programozható. Kép, katalógus mellékelve.
(#) Gafly válasza antiszalka hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Nekem egy fázisú motorom van.
Egyébként elolvastam, komoly gépnek tűnik (nekem még túlkomolynak is Ö.
(#) spacs02 hozzászólása Máj 21, 2019 /
 
Sziasztok. Van nekem egy ls sv022ic5-1 frekvenciaváltóm . Egyfázisú
villanymotort szeretnék üzemelteti róla. Ez lehetséges ezzel a berendezéssel? Köszönöm szépen előre is.
(#) veszim hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Laikus vagyok az elektronikához, de az ismeretségemben nincs aki tudna segíteni Sikerült hozzájutnom egy a képen szereplő frekiváltóhoz. A kérdésem hogy én külső potméterrel szeretném a frekveciát állítgatni, és semmi más funkciót nem. Namost a képen látható sorkacsok közül melyikbe kellene a külső potmétert kötnöm?Ja és a potméter cagy szabályzó milyen kellene hozzá?Előre is köszönöm a segítséget!!
(#) KTobi válasza veszim hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Gooogle
19. oldal szerint 21,22,23 kapocsra kell a potenciométert kötni, de ehhez tartozik egy szoftveres beállítás, hogy tudja ott mit fog kapni, mert lehet oda feszültségjelet és PWM jelet is adni.
(#) veszim válasza KTobi hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
köszönöm a gyors választ! Ezek szerint nemcsak rákötöm és kész. Viszont a szoftveres beállításhoz kell a kézi KeyPad, vagy máshogy is meglehet? mondjuk egy laptopra csatlakozva? Laikus vagyok úgyhogy ha hülyeséget mondok elnézést.
(#) KTobi válasza veszim hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Különböző soros kommunikációt ismer a frekvenciaváltó, ennyi biztos az adatlapjából. Egy próbát tehetsz, a potenciométer bekötésével. Gyakorlatban sose csináltam ilyet (csak nagyon keveset), az adatlap nyelvét sem értem. Vakon nem szeretnék ennél több javaslatot adni, ezt rábízom a hozzáértőbbekre.
(#) veszim válasza KTobi hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Üdv. No vásároltam egy potmétert. A bekötéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. a potméteren 3 láb van ezeket kell bekötnöm a frekiváltó 21,22,23 kapcsaira. No de milyen sorrendben? előre is köszönöm a válszt!
(#) pipi válasza veszim hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
A poti rajzjelen lévő lábsorrend ugyanaz mint a poti lábsorrendje. a csúszka a középső láb.
Ha tekered a potit, és "fordítva" szabályoz, akkor a két szélső lábat felcseréled.
(#) veszim válasza pipi hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget!!!!!
(#) ferci válasza veszim hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Alapban az X2 23 ponthoz legyen letekerve a poti, akkor indul a minimális frekivel.
(#) bojtorlaszlo hozzászólása Feb 8, 2020 /
 
Üdv mindenkinek.Vásároltam egy egyfázisú frekvenciaváltót ami 3*230 v-ot állít elő és 2,2 kw teljesítményű.A kérdésem az lenne , hogy volna-e lehetőség kettő darab különböző teljesítményű motor paraméterezésére ?Nem egyszerre működnének ezért a kimenetre tettem egy 3 fázisú aljzatot , hogy ne kelljen kötözgetni állandóan.Ez egy kínai készülék de egész jól működik.A kisebb motor is tökéletesen működik 1.1 kw a nagyobb 2.2 kw-os beállításaival de nyilván a védelem nem megfelelő számára.Gondoltam rá ,hogy teszek egy motorvédőt a motor és a frekvenciaváltó közé , de több helyen olvastam , hogy nem ajánlott.
(#) bandika válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
A rendes frekvenciaváltóknál van lehetőség 2 v. több motor beállítás (működési mód) mentésére és egy bemenettel vagy buszparanccsal lehet kiválasztani az aktuálist. Ez első ránézésre nem a "rendes" kategória.
(#) bojtorlaszlo válasza bandika hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Kösz a gyors választ.Mit keressek a leírásban?X1-X6 bemenetekre
gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
(#) bojtorlaszlo válasza bandika hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
A másik kérdésem , erről a készülékről lehetséges működtetni egy 3 fázisú 1,1 kw teljesítményű frekvenciaváltót?Tudom csak 3*230 v előállítására képes de a másik frekvenciaváltót kipróbáltam egy fázisról, paraméterezni lehet de nem indul el.
(#) Peter65 válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Az első kérdésedre Bandika válaszát tudom megerősíteni. Ami manuált találtam feltehetően erről a készülékről, abban nem találtam több motor paraméterezésére lehetőséget.
Az utolsó kérdésedre a válaszom, hogy ilyet nem kellene csinálni, hogy több frekvenciaváltót egymás után kötsz; egyik készülék sem örülne neki, sőt meg is hibásodhatnak. A készülék jellemzői, illetve a hibajelzés alapján lehetne megkeresni a megfelelő megoldást.
(#) bojtorlaszlo válasza Peter65 hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Köszönöm a választ , az első kérdés megoldódott mindkét eszközön 2.2 kw-os motor lesz ugyanolyan paraméterekkel.A másik kérdés elméleti szinten érdekelt csupán , de gondoltam , hogy nem életképes csak bizonyosságot szerettem volna.Még egy kérdés felvetődött, az egyik gép egy kompresszor lenne , mennyire "egészséges" egy aszinkron motornál ha a felfutási, de leginkább a lassulási időt agyári 10 s-ról 1-2 s-ra állítom?Van lefújószelep tehát majdnem üresben járna ha több lenne a lefutási idő.Hát ez eléggé körbeírtam.Tehát ne ártalmas a motornak ha 1-2 s alatt áll meg?
(#) Peter65 válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Az aszinkron motor gyors lefékezésekor energia táplálódhat vissza a frekvenciaváltó belső DC köri kondenzátoraiba, ami megemeli a DC feszültségszintet. Ha nincs fékellenállás, amivel a készülék ezt csökkentheti, előfordulhat, hogy magas DC fesz hibával leáll a frekvenciaváltó. A gyakorlatban megkereshető az a meredekség, aminél még nem okoz problémát az esetleges visszatáplálás. Ha ez a meredekség neked is megfelelő lesz, akkor megúsztad fékellenállás nélkül. Ha gyorsabb leállás kell, akkor fékellenállás szükséges (feltéve, hogy a frekvenciaváltóban benne van a fékchopper).
(#) bojtorlaszlo válasza Peter65 hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Van fékchopper és van fékellenállásom is, 5 s megfelelő lehet?Ez nem az én váltóm a képen de ilyen van nekem is.Nem profi cucc de az árához képest "sokat" tud jóval többet mint amire szükségem van egyenlőre. Igázából nincs 3 fázisom de egyfázisú motort megfelelő teljesítményben és árban nehéz találni.Szükségmegoldás de még mindig jobb mint a kondenzátorosítás.3*230-on elvileg leadja a motor a névleges teljesítményét ha jól tudom.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2020
(#) Gabó válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
De minek akarod megállítani ilyen gyorsan? Hagyd nyugodtan 10s-en, vagy hagyd szabad kifutáson én kész. Egy kompresszor nem igényel ilyen drasztikus 1-2s megállást.
Ja, a több frek váltó egymás utáni kötögetése meg felejtős. Nem fog működni. Meg ha olyan, haza is vágod az egészet.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2020
(#) Peter65 válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Hogy mennyi a megfelelő idő, biztosan nem fogom megmondani. Az iparban a technológia írja elő, hogy milyen gyors fel- és lefutásra van szükség, és a villamos hajtás úgy van kiválasztva, hogy ki tudja azt szolgálni. Jelen esetben te tudod, hogy miért szükséges a gyors leállás. A gyors változásokat egyébként alapból igyekszik mindenki elkerülni, mert jelentős nyomatékkal jár, ami a gépészetnek többletterhelést jelent.
(#) mnyugger hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
Adott egy 1-ről 3 fázisú frekvenciaváltó. 2,2kW-os.
Használhatom e egy fázisról, egy fázisú 2,2kW-os motort rákötve.
(#) kadarist válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Szia!
Nem egy ilyen aszimmetrikus terhelésre tervezték, ezért valószínűleg nem használható.
(#) mnyugger válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Köszi. Akkor nem veszem meg.
(#) sirály12 hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Üdv.

Építgetek egy invertert. Ezzel kapcsolatban egy olyan kérdésem lenne, hogy most mc3phac vezérlőt terveztem bele, és vettem is(néhány helyen még lehet), de mint látom már eléggé kevés helyen lehet beszerezni, van valami helyettesítője, vagy mivel érdemes kiváltani a későbbiekben? Vagy mcu?
Következő: »»   23 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem