Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 51
(#) gernerakos válasza wbt hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Szia!
Sose volt arduinom, szóval nem tudom, a main.c-t kell lefordítani? Mert ha csak ennyi a dolog akkor megpróbálhatom.
(#) janos hozzászólása Szept 22, 2019 /
 
Sziasztok.
Mostanában egy CD7220 pos vfd kijelzővel bajlódok. Egy különlegesebb órát szeretnék belőle építeni. A felső sorban: óra, perc (DS3231), hőmérséklet, nedvesség (DHT22) van, az alsó sorban: év, hónap, nap van megjelenítve. Az alsó sorban szeretnék megjeleníteni egy dátumhoz kötött szöveget az év különféle napjaiban. Ez a szöveg most a felső soron jelenik meg, de a szöveg előtt különféle írásjelek jelennek meg, amik nem kívánatosak. A szöveget az óra eprom-jában tárolja és az Atmega328 és a kijelző között RS232 kommunikáció van. Segítségre lenne szükségem a program módosításában, hogy a dátum állítható legyen gombokkal és a szöveg az alsó soron jelenjen meg.
Köszönöm.

LINKhttps://drive.google.com/drive/folders/1Mk4vXbIjlWy6bKPplFQpOZwaxFntMnki?usp=sharing
(#) gernerakos válasza janos hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Üdv!

Ez CD5220 protokollt fogadó kijelzővel működhetne? Nem tudod, mi a különbség a két protokoll között?
(#) janos válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Szia
Nagyon hasonló a két kijelző.
Tudnál segíteni egy cd5220 nak irt programmal ?
(#) rockersrac hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Futaba M202MD15b kijelzőm, és egy Noritake itron CU20029SCPB-T25A kijelzőm. Adatlapot találtam hozzájuk, de a kérdés hogy miképp tudom ezeket pc-vel használni? Mennyire esélyes hogy valamelyik hd44780 kompatibilis? Plusz a Noritake kijelzőhöz esetleg van valakinek epromja/eprom tartalma? Ugyanis a kijelző úgy érkezett hozzám, hogy az eprom matricája hiányzott, így érhette uv fény bőven, szóval szerintem törlődött a tartalma.
(#) Hp41C válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
A Futaba M202MD15b kijelzőnek van HD44780 kompatibilis módja is. A CU20029SCPB-T25A csak TTL szintű soros vonallal kezelhető, ha megvan az EPROM -ja.
(#) zenetom hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Figyelem, nyugalom megzavarására alkalmas képsorok!
eBay VFD
Kedvencem: Bővebben: Link
(#) rockersrac válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Sajna a futaba döglöttnek tűnik, bekapcsoláskor csak a fűtőszálak halk zizzenését hallani. Gyanítom az eprom lehet üres, ugyanis leraggasztatlan volt isten tudja meddig az eprom, és még ez a régi ablakos eprom van rajta. Közben nehezen bár de megtaláltam a tápját. Szerdán lesz időm vele foglalkozni érdemben.
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
Használatban!
(#) madzagos válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Ez a sooty féle óra? Ha igen a paneltervet elkérhetném?
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Nem az enyém...
(#) madzagos válasza sooty hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Értettem! Te bütykölted ezen a fórumon először.
(#) gernerakos hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
Itt is készülget valami, egy wd-202-es kijelzőt élesztettem fel, feladata az lesz majd hogy a vasútállomásra érkező vonat valós, tervezett érkezését, illetve az esetleges késés okát és hozzá kapcsolódó információkat megjelenítse. Egyelőre PC hajtja rs232-n keresztül EPSON ESC/pos protokoll szerint, már kezd kezd alakulni az, amit megszeretnék valósítani.Rövid videó
(#) rockersrac válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Ez elkérhető esetleg? Nekem is van epson esc pos kommunikációt igénylő kijelzőm, és kíváncsi lennék.
(#) gernerakos válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Este elküldöm. De egyrészt még nagyon épül, így hiányos picit a program, másrészt nem vagyok programozó, szóval messze nem a legjobb program, de igyekszek.
Nagy vonalakban:
Két progi van, az egyik a driver, a másik ami a vonattal kapcsolatos infókat kéri le és dologzza fel. Ez utóbbi kevésbé lényeges a kijelző működésének szempontjából.
A drivert úgy oldottam meg, hogy a kijelző doksijában le van írva a kijelző által támogatott összes kommunikációs protokollhoz tartozó parancslista. Mindegyik parancshoz tartozik egy egy hexadecimális kód, ezt küldi ki a program a sorosportra. Ha szöveget akarsz csak kiíratni akkor a stringet alakítja a byteokká, majd adja ezt ki a portra. Ezenkívül tud pl kijelző törlést, kurzor mozgatást, stb. a program. Közel sincs meg az összes parancs a driverben, csak ami feltétlen kell a kijelző működéséhez. Ezen kívül python 3.7-ben íródott.

Este igyekszek összeszedni és elküldeni ide.
(#) rockersrac válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Igazából kezdésnek elég nekem egy olyan program is, ami mondjuk beírás sorrendjében kiküld parancsokat a kijelzőnek.
(#) lajos1969 válasza madzagos hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Igen!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2019
(#) madzagos válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Köszönet érte.
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Bocs, csak a panel nem volt ismerős. ☺️
(#) jdani hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Üdv. Egy lejátszó VFD kijelzője nem működik. Nemigen ismerem ezt a fajta kijelzőt, hogyan is működik.
Valami olyasmit tudok, hogy valamiféle fűtőszál van benne. Szoktam látni egyéb ilyen kijelzőkön, hogy halványan izzik is.
A hibás lejátszó kijelzőjét semmilyen izzást nem látni. Kigugliztam, hogy a két szélső kontakt vana fűtőszálra. Itt mérem a feszültséget, hát nincs rajta semmilyen. A Konektoron, amin jön-megy a jel, van egy pin, amire -22V van írva, ez meg is van. Gondolom ez van a fűtésre. Ez egy zeneren keresztül megy a kijeéző egyik lábába. GNDhez képest mérve, itt megvan a kijelzőn a -20V, de tovább nem tudom mit kezdjek vele.
Gondolomm oldalt a két TO92 tranzisztor, vagy az ellenállás közre játszik a fűtéshez.
3rétegű nyák lehet, így nem egyértelmű, melyik vezetés hova vezet. Rajzot se találtam hozzá.
Egy BDP-450 lejétszó.
(#) moderboy válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
A kijelzőn keresztbe fut végig 4 szál ha jól látom, az a fűtés, annak kellene sötétben éppen láthatóan izzani (telefon kamerával jobban látszik). Meg kell nézni melyik lábra van kivezetve, és ott megmérni, hogy van-e delej.

Szerk: látom, hogy a két szélső és mértél már, bocsi. Nézem az adatlapot hátha....

A -22-t a vezérlő IC állítja elő, a fűtésnek szerintem 5V körül kellene lennie. A fűtéslábak hova csilingelnek még? Csatira, tranyóra?
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2020
(#) jdani válasza moderboy hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Így néz ki.
-22V be a zener diódába, a katódja meg már a kijezőre megy. A kijelző másik oldala meg meg egy 1N4148 katódjába, aminek az anódja megy a bal oldalsó lévő zener dióda utáni 1N4148as katódjába. Jobb oldali dióda mindkét lába megy egy-egy kondenzátorba, de ennek úgy semmi értelme, máshova is vezetnie kell még, de nyákon enynit látni csak.
(#) jdani hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Vagy az jutott még eszembe, hogy tudnám maga a vezérlő IC kimeneteit kipróbálni?
Milyen feszültséget ad az ki? Esetleg rákötnék egy ledet, ha világítana, villogna-e.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Közbe nézegetem az adatlapot, méregetem a feszültségeket..
Márem az IC megkapja a tápját, 5V, meg a -22Vot is, ami a kijelzőhöz kell. Na gondolom akkor valószínüleg az IC hibás. Méreg a GNDhez képest feszültséget a kijelző lábait, ott viszont van -20V.
Ahogy ezeket mértem, kezemmel árnyákoltam a kijelzőnek, így nem sütött annyira a fény a kijelzőle, és ltom hogy halványan világít. Eltakarom teljesen, hát jól működik, kivehető a szöveg. Tehát az IC jó. Az hogy gyenge a világítás, okozhatja a nem működő fűtés?
(#) gernerakos válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Igen, meg az is lehet hogy öreg már a cső, bár ezek alapvetően baromi hosszú élettartamúak.
Ellenőrizd, hogy megvan-e a fűtési feszültség, illetve, amit fentebb írtak, hogy izzanak-e nagyon halványan a szálak.
(#) jdani válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Ezeket már megtettem, végül arra jutottam hogy nincs fűtés. Ezt a feszültséget maga a vezérlő IC állítja elő, vagy egy megadott feszültség van rajta mindig, és csak a vezérlő kapcsolja ki-be?
(#) gernerakos válasza jdani hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Legtöbb esetben a vezérlő IC-nek semmi köze a fűtéshez, gyakran a fűtés közvetlenül a tápból (trafó külön szekunderjéről jön).
(#) gernerakos hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Üdv!

Van egy 10 digites, 7 szegmeneses (+tizedespont, aláhúzás) kijelzőm, hozzá vezérlő IC.
Az IC egy HV5812, adatlap. Amire rájöttem, hogy arudinoval SPI-on keresztül szóra lehet nagyjából bírni. Próbáltam neki így, SPI-n keresztül adatot küldeni, de csak random sikerült néhány szegmenst és néhány digitet szórabírni. Nem tudok rájönni, hogy milyen sorrendben küldjem ki az adatokat, hogy megjelenjen bármi értelmes.

Tehát olyasmire gondolok, hogy kéne neki mondjuk 2 byte, amiből az első a "hova", melyik digitre, a második pedig a "mit", tehát az előbb kiválasztott digiten melyik szegmens kapcsoljon fel.

Van valakinek tapasztalata ezzel az IC-vel, és hogy hogyan kell szóra bírni?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) pbalazs válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Ez egy sima 20 bites shift regiszter, semmi okosság nincs benne, még csak nem is byte-onként van szervezve.
Ha nincs a kijelződnek adatlapja, akkor a panelon kell kimérned, hogy a shift regiszter melyik kimenete a cső melyik lábára megy. Ezután tudsz csak kijelölni egy adott digitet és bekapcsolni a szegmenseket.
Én arra tippelek, hogy multiplexbe van kötve a cső, azaz az IC 10 lába megy a cső 10 rácsára, 9 további láb pedig a 7 szegmens+tizedespont+aláhúzás.
Ha teleírod 1-esekkel a shift regisztert, akkor minden szegmens világítani fog.
(#) wbt válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Pénztárgépből van?
Következő: »»   48 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem