Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   237 / 312
(#) Epu2 hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
Üdv! Van egy laptop akkuba való kiegyenlítőm. Használhatom nem nagyobb kisütőáramú, de nagyobb kapacitású akkumulátor telephez?
(#) pipi válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Nem valószínű, hogy életre tudod kelteni. Az akksik lecsatlakoztatása után, csak spéci szoftverrel lehet ismét életre kelteni.
(#) Epu2 válasza pipi hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Köszi!
(#) zozizi válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Igen van benne BMS. Akkor elvileg tölthető a régi töltővel? Ezt a balanszer kábelt amit írtál, viszont nem értem.
(#) Kovidivi válasza zozizi hozzászólására (») Nov 5, 2019 1 /
 
Mutatsz egy képet a BMS-ről? Az eredeti töltőjével átalakítás nélkül biztosan nem töltheted! Kell CC/CV üzemmód, tehát áramkorlát, és a cellákhoz kell a végfeszültsége igazítani. Az egy dolog, hogy lekapcsol a BMS, de ha lehet, ne erre alapozzuk a töltést.
Nekem van egy 3S1P csavarbehajtóm, aminek a pakkjából kilóg 3cm-rr egy 3S balanszer kábel. Az eredeti dokkolóra forrasztottam XT60 csatlakozót, így az akksit a dokkolón keresztül rá tudom dugni az ImaxB6-ra, a balanszer kábelt pedig a töltő balanszer bemenetére dugom. Így a cellák egyenként folyamatosan kontroll alatt vannak, plusz balanszál is a töltő. Így nem kell BMS, csak egy túláram védelem (ami nálam úgyszintén kimaradt, mert nincs elég hely az akksik mellett).
(#) sargarigo hozzászólása Nov 5, 2019 /
 
Üdv!

Van egy marék Li-ion akkum, amit játékautóba szánok (kb 5A lehet a max áram). 4800mAh-nak hazudják magukat, de a tesztem szerint inkább 400mAh-sak lesznek azok (feltöltöttem 4.2V-ra labortáppal, és egy fix ellenállással merítettem 400mA-rel. Ezt kb egy óráig tudta, míg lemerült).

Rendeltem egy ilyet: Bővebben link, ezzel gondoltam tölteni őket. Jól gondolom hogy ezt csak ráakasztom, és mehet töltés? Vagy kell valamit előtte varázsolni velük? A betápra mennyire érzékenyek ezek a töltők?
(#) Barret válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Kell hozzá még egy ilyen,mert be kell állítanod a feszültséget,és a töltőáramot is. : töltő
(#) sargarigo válasza Barret hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Ezt gondolom tudja majd a labortáp is. Mekkora feszt, áramot állítsak be neki? Gondolom maga a töltő is kér még feszültséget, nem csak a négy cella.
Másik hogy a ráírt 4800mAh-nak higgyek és töltsem 400mA-rel, vagy inkább valami kevesebbet állítsak be neki?
(#) Kovidivi válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 5, 2019 1 /
 
Az elektronika nem hit kérdése. Mérni kell.
(#) sargarigo válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Idézet:
„Az elektronika nem hit kérdése. Mérni kell.”


Mint bizonyára észrevetted, két hozzászólással feljebb írtam, hogy ez már megtörtént. De mivel ebben a témában gyakorlatlan vagyok, azért kérdezem a tőlem tapasztaltabbakat, nehogy hangos hő-, és fényjelenséget produkáljak. Nem hit. Valóban.
(#) Kovidivi válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
A töltő áramot igazából a belső ellenállás befolyásolja, nem pedig a kapacitás. Az időt lehet számolni a kapacitásból és a töltőáramból.
Egy 400mAh-s akkumulátort 0.2-0.8A között töltenék maximum, és nézném, hogy langyosodik-e. Ha igen, akor felezném az áramot addig, amíg nem érzek töltés közben langyosodást (a meleg a belső ellenálláson eső feszültség és az átfolyó áram miatt keletkezik).
Lehetséges, hogy az akksiban egy hengeres mini lipo akksi található.
(#) sargarigo válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Köszönöm, akkor most már megvan módszer
Kíváncsi leszek mit tudnak.
(#) D_Zsolt hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Vettem egy BMS-t, ezt.
A képen pont fordítva van a cellák bekötése, mint a szitázáson. A szitázás szerint kötöttem be és nincs a ki/bemeneten semmilyen feszültség, gondolom az eladó képe lehet a helyes. Tönkremehetett a BMS ettől illetve jól gondolom, hogy rosszul van szitázva?
(#) lelkes amatőr válasza D_Zsolt hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Szerintem a fotó szerinti bekötés jó. ( a két kép csak *hasonlít* egymásra, de nem ugyanaz).
Kapcsolj rá a bemenetre töltőfeszültséget néhány 10 mA korláttal, utána nézd meg, hogy van-e kimeneti feszültség.
(#) pipi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Hali!
Az eladó oldalán az első kép eltér a többitől. Nyilván a szitázás a jó.
Az első képen a bekötés az arra fajta panelhoz igaz.
(#) D_Zsolt válasza pipi hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Akkor jól forrasztottam össze, én is úgy gondoltam, hogy a szitázásnak kell helyesnek lennie. Az akkuk feszültsége össze is adódik ha a B+ és B- között mérek, de a P pontokon semmi nem jön ki, illetve nem is tölti fel sem. Rendelek másikat
(#) Kovidivi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Nov 7, 2019 1 /
 
Inkább csináld azt, amit ajánlottak neked. Köss a töltés bemenetre feszültséget, mintha töltenéd az akksikat!
(#) D_Zsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Csináltam, semmi Se ki, se be! Igaz, akkuk nélkül nem próbáltam. Viszont fogyasztja az akkukat, tegnap még majdnem 14V volt (13,8x) az össz feszültség, mára leesett 10,14V-ra.
(#) Epu2 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Annak annyi.
(#) D_Zsolt válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Ez lett volna az első BMS amit beépítek
Sajnos erre gondolok én is, hogy már hibásan érkezett, hacsak nincs valami ami az összeszerelésnél az én hibám volt! Az akkuk sorba voltak kötve és a panelt egyesével forrasztottam a negatívtól a pozitív felé. Rögtön mértem és a P pontokon semmi, a B+- között pedig a várt fesz
(#) Atis57 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szia!

Eddig elég sok kinai BMS-t vettem mind jó volt .
Ha rákötötted az akkukat-- helyesen!---
Kelhozzá egy töltő feszültség 1-2Val magasabb mint az akkuké , s máris működik.

A BMS is fogyaszt 2.-10mA-t tehát az Ah től függöen 1hét-1 hónap alatt lemeriti az akkut.
S vannak rossz akkuk is! Amelyiket magára hagyva az asztalon -- 1 hét alatt esik a feszültsége
akár 0,1V-t is ! Azt nem kell ilyen sorba bekötni....... .
Tehát szed szét , s válogassál.....
(#) D_Zsolt válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Válogatott akkuk, igaz használtak, de teszteltek és töltöttek! Ezeket a darabokat még nem használtam, de jól tartották a feszültséget üresjáratban. Van itthon új is 50db a lányom kerékpárjához amiből nem kell mind, csak az 50 került annyiba, hogy gondoltam jó lesz tartaléknak a maradék (az a bms is megjött, de gondoltam előbb gyakorlok a kicsin). Kipróbálom abból 4-el is, de inkább arra gyanakszom, hogy valamit benéztem, bár követtem a szitázást és fordított feszt nem kapott. Van valami ami furcsa, de előbb még mérek (ha hazaérek), aztán kérdezek itt vagy ha rájövök, akkor leírom, hogy mit találtam
(#) pumoka hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy makita bl1830 akkum amit már nem tölt a töltője. Hogyan tudnám megoldni azt, hogy a panelt kiveszem az akkuból és úgy töteni. 10db cella van sorosan kötve és erre 5db párhuzamosan azért, hogy meglegyen a teljesítmény. Arra gondoltam, hogy a panel kiszerelése után közvetlen kötök rá egy 18v-os töltő a plusz-mínusz sarokra. Szerintetek működne? Ebben az esetben hány voltos töltő kellene?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) vargaf válasza pumoka hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Idézet:
„10db cella van sorosan kötve és erre 5db párhuzamosan”

Furcsa egy összeállítás, nézzed át újra a bekötést. Tegyél fel róla egy jó minőségű fényképet. Ennek elvileg 5s2p bekötés kell a 18 V feszültséghez, 10 cella nem lehet sorban!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) vargaf válasza pumoka hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Az akku pack
Ez bizony 5s2p!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) pumoka válasza vargaf hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Bocs! 5db cella sorosan van 5 pedig párhuzamosan
(#) vargaf válasza pumoka hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
Még mindig nem jó, 2-2 cella van párhuzamosan kötve és 5 ilyen párhuzamosan kötött van sorba kötve!
(#) tothbela válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Én is vettem kínai 3600mAh-s akkukat, de úgy látszik hogy a lelakott laptop akkuk is ötször addig működnek egy ledes lámpában (20W) mint a kínaiak. Most kaptam egy munkáért cserébe három darab 2000mAh-ás ipari szerszámgép akkukat, hát a maximális 20A-es terhelésnél 0,1V-ot csökken. A kínait is néztem, az 4,2V-ról a 0,2 Ohmos teszt terheléssel 1,3V-ra esett a kapocsfeszültség.
(#) Epu2 válasza tothbela hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Egy keresztkérdés:
- Van nem kínai akku?
Kínában készülnek az alkatrészek, a tokozás, ott szerelik össze. Pont az akku nem ott készülne, amikor nem kis környezet-terheléssel jár? Inkább van "nyugat-kínai", ami minőségi és a márkacégek elfogadnak, meg a "kelet-kínai" ami működik és még, talán működő, amiből pl. a power bankokba is tesznek.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2019
(#) sector99 válasza tothbela hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
A kínából rendelt 1-2 dekás akkuknak a veszélyes hulladékgyüjtőben a helyük, másra nem alkalmasak.
Kisebb áramra bontott laptop akkut, erőseb szerszámgépbe 25-35C-s akkut használok. Itthon szerszem be, ahol reklamálni lehet, ha szüséges.
Következő: »»   237 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem