Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3378 / 3940
(#) (Felhasználó 1947) válasza pucuka hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
0,22F az 220000uF....
Csatolni elég a 220nF is.
Valami más gond lessz ott....
(#) gyulank válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
De most én konkrétan erre vagyok kíváncsi.
(#) pucuka válasza vargaf hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Nyertél, megint csípőből tüzeltem, szokás szerint mellé.
De az is lehet, hogy nyomdai hiba miatt maradt le a prefix a F előtt, láttam már olyat is, hogy ennek helyén kis négyszög volt, aztán lehet találgatni, hogy az milyen prefix lehetett.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2019
(#) vargaf válasza pucuka hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Az én képernyőmön nincs nyomdai hiba, Én arra írtam választ amit nem csak én láttam.
(#) jeep édesanyja hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Drága elhunyt gyermekem, már sajnos 12 éve vagy még régebben klub tag volt. Nyughelyére a sirköre egy kép alapján szeretném megvalósittatni elképzelést. Ehhez kerenék segitő embert. Lehetőleg Hajdu-Bihar megye közelében. Köszönöm. Privátban elküldöm a képet, mert itt nem tudom lehet-e? köszönöm
(#) antikzsolt válasza jeep édesanyja hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Részvétem.

Ha fotót akarsz tenni rá érdemes lézereztetni és úgy megmaratni az anyagot. Konkrét terv nélkül sajnos nem igen tudunk segíteni.
(#) jeep édesanyja válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Köszönöm
Nem fotot szeretnék rá tenni, hanem a sirkó szélére világitást , de igy nem tudom megirni csak ha fényképet rakhatok fel. Ezt lehet?
(#) Gafly válasza jeep édesanyja hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Részvétem.
Pedig lehetne fénykép is, rádásul egyáltalán nem drága. Bővebben: Link
Én magam is gondolkodom hasonlón...
(#) jeep édesanyja válasza Gafly hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
A siremléken van fénykép és a motorja is. lesz ami, lesz T. kérem a moderátorokat ne töröljék nagyon fontos kegyeleti dolog. Most bemásolom mit szeretnék a Drága Gyermekem nyughelyére.
(#) Gafly válasza jeep édesanyja hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Műszaki részét előtérbe helyezve:
Akkor Hajú-Bihar közelében kellene, sírra, örökmécses sort szerelni, volt fórumtársunknak?
(#) Macsek71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Bocsi mindenki de újra kérdezem :
Idézet:
„Mi történik, ha egy bipoláris léptetőmotor egyik tekercsét véletlenül (vagy hibázva) fordítva kötjük a vezérlőre ...
Tehát a vezérlő A1,A2,B1,B2 sorrendet várna, de A1,A2,B2,B1 lett a PINeken bekötés ?”

Kerettörténet :
Arduinós-CNC-boardos dvd-plottert próbálok építeni. A NETes leírásoktól eltérően (ahol szalagkábel van a léptetőmotor egymás melletti forrpontjain, nekem az egyik motorból 4 szál "drót" lóg ki ... A párok kiválasztása ohm-mérővel 2 pillanat , de továbbra is kérdés a polaritás ...

Ps.: bekötöttem saccra, működik, de "darálósabb, kerregőbb" hangon jár, mint a többi...
(#) pipi válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Csak fordítva forog. De cserélj fel 2 motort, viszi-e magával a hangot...
Vagy ez a léptető nincs mikrolépésben, a többi meg igen...
(#) jeep édesanyja válasza Gafly hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Igen, pontosan.
(#) Macsek71 válasza pipi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Köszi a gyors választ !

Elvileg a motorvezérlők egyformák, egyformán is vannak "jumperelve" ...
A másik vezérlőn (x- vagy y- irány cserélgetve) is elő-elő jön ez a "darálós" hang.
Próbálgatva úgy tűnik, mintha adott sebességnél tiltakozna ...
(#) Pumuckli hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Sziasztok, itt olvastam a múltkor, hogy valaki Szilárdtest relé modul-t vett Univerzális relé modul helyett, mert utóbbi melegszik és tüzet okozhat... Ez igaz-e, illetve mi a két modul közti működésbeli különbség? Ha például azt szeretném megoldani, hogy sötétedéskor felkapcsoljon egy 230V-os lámpa, és világítson mondjuk 4-5 órán keresztül, akkor melyik modult érdemes használni, melyik megfelelőbb a célnak?
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.
(#) Bakman válasza Pumuckli hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Mindkettő melegedhet, terheléstől függően. Az egyikben normál relé van, a másikban szilárdtest relé. Az egyik mechanikus, a másik tisztán elektronikus.

Milyen lámpáról (mekkora teljesítményű) van szó?
(#) Pumuckli válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Maximum 30W (2db 10W-os LED reflektor és talán egy LED füzér, ami kb. 7-8W) teljesítményről lenne szó.
(#) Bakman válasza Pumuckli hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Arra mindekttő bőven jó.

Sok a változó, kevés az információ, miért melegedett akkor és ott a normál relés változat. Könnyen lehet, hogy egy kétbalkezes amatőr kapcsolgatott vele vasalót és csodálkozott, hogy ég a művész...
(#) mezositamas hozzászólása Nov 13, 2019 /
 
Rövidesen kapok egy tartály nélküli, egyszerű, szabályzó nélküli, átfolyós vízmelegítőt, amelynek névleges teljesítménye 3000 W. Ez sok nekem. Félek, hogy lecsapja a 16A-s biztosítékot, másrészt a vizet is elég lenne csak kicsit langyosítani a gyerekek kézmosásához. Járható út-e egy diódát elé kötni és így megfelezni a teljesítményét? Ha igen, milyen tipus felelne meg a célra?
(#) Peter65 válasza mezositamas hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
A te szempontodból járható, de a szolgáltató transzformátora nem annyira örül, hogy egyenárammal terheled. Tovább szerintem nem feleződni, hanem negyedelődni fog a teljesítmény, de majd meglátod, hogy ez elég-e neked vagy sem.
Én egy 35A vagy 50A-es egyenirányító modult választanék (pl.: KBPC3510), a váltó betáp pontokat összekötném, ez lenne az egyik vég, a másik vég valamelyik egyen kimenet. Így kettő párhuzamos diódád lesz a hídból. A modul valamilyen fém felülethez rögzíthető a hűtése érdekében.
(#) (Felhasználó 1947) válasza mezositamas hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
A 3kW-os átfolyós kb:13A-t vesz fel a hálózatból.
Rezisztív terhelés-fűtőbetét- tehát a 16A-es km bírni fogja.
Átfolyósnál elvileg alacsony nyomás kell, kb:2 bar körüli, tehát nyomáscsökkentő ajánlott.
A langyos víz nem lesz egyszerú. nagyon hamar felmelegszik a víz, gyakorlatilag pár másodperc után forró vized lesz.
A diódás út nem épp korrekt, szerintem ne kísérletezz vele...
(#) (Felhasználó 1947) válasza Peter65 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Idézet:
„A te szempontodból járható, de a szolgáltató transzformátora nem annyira örül, hogy egyenárammal terheled.”

Ez ilyen módon nem felel meg a valóságnak
A fűtőbetéttel sorosan kötne egy diódát.
Szerintem nem kellene, de az általad leírt dolog nem valós.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2019
(#) Peter65 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Melyik része nem felel meg a valóságnak?
(#) (Felhasználó 1947) válasza Peter65 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Arra lennék kiváncsi, hogy a diódás megoldás hogyan "terheli egyenárammal a szolgáltató transzformátorát"...
(#) Gafly válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Kis szerencsével statisztikailag kiegyenlítődik.
Pont mint a három fázis is (azt sem szokták mérni) rákötés előtt.
(#) (Felhasználó 1947) válasza Gafly hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
A kérdésre még mindig nem kaptam választ....szóval hogyan?
(#) Peter65 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Ha egy diódát sorba kötünk a fogyasztóval, akkor 1F1U1Ü (1 fázisú 1utas 1ütemű) egyenirányítót kapunk. Mivel a szekunderen egyenáramú komponens van, a transzformátor mágneses munkapontja eltolódik, úgy, mint a mágneses erősítőknél. Viszonylag kis szekunder egyenáramú komponens elég nagy primer áram aszimmetriát tud előidézni, ami a mágnesező áram aszimmetriájából fog kialakulni. Ipari gyakorlatban előfordul, hogyha a háromfázisú tirisztoros hídnál az egyik tirisztor valamiért nem vezet, olyan nagy primer áram alakul ki, hogy a primer védelem megszólal.
(#) jimmi12 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 13, 2019 / 1
 
Szerintem ne bonyolítsd agyon, a vízmelegítő kimenő ágára tegyél egy állítható keverőszelepet.
(#) (Felhasználó 1947) válasza jimmi12 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Gondolom eleve keverőcsap lesz rajta, habár erről nem írt a téma felvetője.
Másodlagos.Nincs jelentősége.
Elvileg most az "elektromos oldalról" megy a vita...
(#) (Felhasználó 1947) válasza Peter65 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Értem amit írsz, de a "hálózat"- a trafó, ezt a terhelést rezisztívnek látja, ha van dióda, ha nincs.
Ettől nem alakulhat ki a "szekunderen" egyenáramú komponens.
Ha ott a dióda, feleződik a hálózati feszültség, (115V lesz) hiszen csak az egyik félhullám hasznosul.(Tehát fele lesz a teljesítmény is.Saccper... nem negyede...)
Az indító példában szerintem sima egyfázisú hálózatról esik szó, nem háromfázisúról.
Következő: »»   3378 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem