Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   67 / 131
(#) Tocsii hozzászólása Nov 21, 2019 / 1
 
Sziasztok!

Lenne egy garázskapu nyitó motor amiről nem tudok semmit mivel nincs rajta semmi márkajelzés amin elindulhatnák. Ezért készítettem pár képet nem-e valakinek ismerős. Egy kezelési leírásra lenne szükségem (távirányító tanításhoz és a kapu beállításához).
Phoenix mecanos motor van benne meg omron relék. Stargate márkát mondták nekem eddig de arra nem találtam semmit.

Köszönöm a segítséget.
(#) zsoltee0001 válasza Tocsii hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Szerintem az agyalás helyett próbálgatni kéne, túl sok variáció nincs amint látod.
Mint a faék olyan egyszerű, gondolom a key gombot kell nyomni és a távirt rátanítani.
A move-val meg gondolom a menet betanítás. azért dúrva, hogy még egy encoder sincs a motoron, nem tudom, saccolja a távot?
(#) proba válasza bajuszvas hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Ezért írtam, legalább az egyik végállásra egy váltó kapcsolót. Az eldöntené, melyik kimenet aktuális , azaz melyik funkció az érvényes. ( kivéve persze ha kézzel pont akkor nyitogatná valaki.)
Ha a kapcsoló azt mondja nyitva a kapu, akkor következő alkalommal a csak zárási időpontokat tartalmazó kimenet jut a kapunyitóra, ha a kapcsoló azt mondja csukva a kapu, akkor a nyitási időkre programozott kimenet lesz aktív. Így csukott kapura csak a legközelebbi nyitó impulzus jut, a csukó impulzus nem fogja kinyitni, és fordítva.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2019
(#) kornel válasza hulala hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Sommer Twist 200el tökéletes választás ezekhez a paraméterekhez.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2019
(#) kornel válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Nem saccol, hanem egyszerűen nyomatékra áll meg.Mint látom a nyitott végállást üzközőven állítja meg ott van a sinben majdnem a motornál, a zárt végállás meg értelemszerű.Betanítani max az erő értéket lehet rajta.Muzeális darab már ez.
(#) zsoltee0001 válasza kornel hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Az olyan rendszereknél ahol nincs elektromos végálláskapcsoló, azoknál amikkel eddig találkoztam mindbe van encoder, beleértve a gagyiknál is, enélkül saccolásnak minősül a menethossz.
Amint látod 4 db relé van és 2-nél több trafó bemente, ezek szerint 2 sebességgel megy, a vége előtt belassít, de azért elég nagy szívás tud lenni egy esetlegesen megváltozott rugó erő és padlógázzal belemegy az ütközőbe.
(#) hulala válasza kornel hozzászólására (») Nov 24, 2019 / 1
 
Szia. Köszönöm a választ . Nézegettem, azt hiszem ez jó lesz!
(#) 444Tibi hozzászólása Nov 25, 2019 /
 
Tiszteletem a tagoknak.
Hozzámvágtak, illetve nem is személyesen hanem egy távoli ismerőstől kaptam a képet hogy szerezzek egy ilyen távirányítót, vagyis elég lenne csak a ház mert a gombok törtek el, annyira hogy ebből neki 2 darab van de a gombok már át lettek rakva a másikból de ezek is törnek. Maga a távirányító jó, így egy fogpiszkálóval nyomkodja a panelon a kapcsolót és így használja a 4 csatornát, a képen látszik hogy a jobboldali gombnak sincs sok hátra.
Arról se neki se nekem lövésem sincs hogy ez milyen frekin és milyen kódolással mehet, ilyet még nem láttam.
Természetesen jó lenne helyettesítő is, megvenné csak nem tudom milyet kéne.
Valaki látott már ilyet remélem.

tavir.jpg
    
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Végszükségben... a panelt leragasztanám cellux-al, és a házat meg kinyomnám szilóval, így a gomb se be se ki nem esik, megnyomni meg meg lehet, van akkora rugalmassága a szilónak
Neutrális sziló előnyben, nem tartalmaz maró ecetsavat.
(#) 444Tibi válasza pipi hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Az a baj hogy a panelon bennt van nagyon mélyen a kis kapcsoló, a széttört gomboknak meg a picike vékony pöcke törik le ami ezt a kapcsolót nyomja meg. És ezután, mivel erőltetve van hogy nyomja, középen kettétörik az egész nyomó rész.
Havernak van már 5 darab ilyen kettétört, nyúlvány nélküli nyomókája, nem először keresett meg ezzel a problémával csak most feküdtem neki. Az elem mellett mélyen van a kis kapcsoló, azt nyomja meg egy vékony műanyag nyúlvány és ezek letörnek.
Eléggé buta kivitelezés.
A héten járok felé és megnézem, milyenek a vevők, ez nagy segítség lenne a beazonosításban.
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Pótolni kell igény szerint 2 komponensű ragaccsal, nyák darabkával...
(#) zsoltee0001 válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Esetleg a nyomógombokat ki lehetne cserélni ilyenre:
Bővebben: Link
(nem pont innen ) de valami ilyen hosszú fajtát, létezik több méretbe, nekem mindig van legalább 3 féle hossz.
a burkolatra meg bicikligumit felragasztani.
Üdv
(#) mraulajos hozzászólása Nov 29, 2019 /
 
Hali!
Ilyen távadót tanított már valaki ilyen távadóról? Az össze lehetőséget kipróbáltam. Rengeteg videót megnézte. Mindent úgy csináltam ahogy kellet. Meg is tanulja. Kétszer - háromszor kinyitja a kaput, aztán elfelejti. Több adóról van szó, nem csak egyről.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Már az is nagy dolog, hogy kétszer háromszor jó.
Ugrókódos a Beninca, a koppincs meg fix.
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Köszönöm! Értem.
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Ezt a vezérlést be lehet állítani, (CVAR) hogy milyen adót akarok használni. Így sem működhet?
(#) drumsman válasza bajuszvas hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Üdv!
Én egy FAAC kétszárnyas hidraulikushoz csináltam ilyet, Eaton easy programozható relé modullal.
Van többféle típus, igényeknek megfelelően. (igaz nem olcsó, de pofon egyszerűen programozható.)(meg nekem ingyen volt) Nálam egy telephely kaput kell munkanapokon reggel, egy megadott időben nyitnia, napközben nyitva tartania, este pedig zárnia. (munkanap, szünnap, ünnep, ha ügyes vagy le tudod benne programozni előre) Én csak a reggeli nyitó impulzust adom ki a vezérlőnek, ezzel egy időben megszakítom a zárási biztonsági infra relékörét. így tartom nyitott állapotban. Esti zárásnál ezt a megszakítást feloldom, és a kapu pár másodperc késleltetés után magától bezár. (mindig visszazár funkció van a vezérlőn beállítva) Így nem tud megkavarodni, de biztonsági okból tettem egy mágneses érzékelőt a kapuszárnyra. Ebből tudja a relémodul, hogy a kapu nyitva van. Ha mégis be kellene zárni napközben, akkor a távirányító jelére, a teljes kapuzárás idejére visszakapcsolom az infra relékörét és bezár. Aztán ezt még lehet extra funkciókkal felruházni, mint én is, de az már egy más tál tészta.
(#) trabi007 hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hozzátok , hogy van egy Q60A tipusu vezérlőm amit nem tudom hogy milyen távirányitókkal működhet , ha tud valaki segíteni hogy milyen távirányitókkal lehetne használni azt nagyon megköszönném.
(#) kornel válasza trabi007 hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
(#) uniman válasza trabi007 hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Ezek is jók hozzá...

Proteco.jpg
    
(#) Maad hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Sziasztok,
Proteco kétszárnyú kapunak egyik Master slip távirányítója nagyon gyorsan meríti az elemeket. Minőségtől függően 2-4 hetet bír ki. Van javaslatatok, hogy tudnám leellenőrízni, hogy mi milyen probléma meríti ennyire?
(#) zsoltee0001 válasza Maad hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Szia
Nyitja is a kaput véletlenszerűen?
Rákötnék labortápot az elem helyére és multiméterrel figyelném a nyugalmi áramfölvételt, ha észlelnék rendellenes áramfölvételt, akkor első körbe kihajítanám a nyomógombokat, lemosnám a panelt nitrohígítóval, alaposan, majd hőlégfúvóval csontszárazra szárítanám és így mérném újra.
Üdv
(#) Maad válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szia,
Nem, nincs rendellenes működés. Csak akkor nyitja ha nyomjuk a gombot.
A tisztítás jó ötlet, köszönöm.
(#) bajuszvas válasza Maad hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Elromlott csere, lehet hogy javítható, de kb. javítás áráért kapsz újat.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 8, 2020 /
 
Hali!
Egy villanó csöves kapu villogóban van ez az alkatrész.
Egyik irányba sem vezet. Az új sem. Mi ennek a szerepe?
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
A linkelt helyeden ott van breakover voltage 32V typical.
Mezei multimétered pár volton mér...
egyébként: Bővebben: Link
(#) bajuszvas hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Scan-door kaput osmeri valaki. Vezerlés bekötésre lenne szükségem.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 29, 2020 /
 
Sziasztok
Tudna valaki lőni egy képet Proteco Q60 (?) hátuljáról? Csórikám összeégett egy picit.
Erről a fajtáról van szó:
(#) mraulajos hozzászólása Feb 1, 2020 /
 
Hali!
Tulajdonomba került bontásból, egy lepusztult BENINCA KS4 tip. komlett motor, amit feljavítottam. Egy dogot nem tud, kiskaput nyitni. Direktből sem, tehát hiába zárom a COM-PED pontokat, nem működik. Az adót veszi, kattan a relé. Ha átkötöm a PP. re, ott működik a kettes csatorna (is)rendesen. ???
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2020
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
A PED-COM között mérhető feszültség?
Nekem úgy tűnik, hogy a bal oldalon lévő SMD IC-be mennek ezelk a bemenetek és onnan a processzorra, ha minden oké akkor az az SMD ic azon bemenete döglött.
Üdv
Következő: »»   67 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem