Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3088 / 3546
(#) Gafly hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
(#) jani1987 hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
Rétegelt karton lapot akarok egybe ragasztani csak nem tudom milyen műgyantát használjak, hogy kellően merev legyen. Valami ilyesmire gondoltam de ha tudtok jobbat szóljatok.
A trafó lemez bevonását megoldottam spray lakkal. Egyéni dolgok tervezéséhez kell a karton merevítő.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Nem tudom mekkora kiszerelésben állnak szóba veled.
Szerintem az az 1.500 HUF az a hordós kiszerelés kilónkénti ára lehet (ha egyben veszel egy hordóval)...
Parkettalakk, ahogy apám, és tanult kollégánk mondaná?
(#) (Felhasználó 1947) válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Alig 45000 találat, a tubusostól a vödrösig

papírragasztók
(#) Gafly válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
János szerintem transzformátorhoz csévetestet szeretne készíteni (ha tippelhetek).
(#) (Felhasználó 1947) válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Ragasztást olvastam, nem impregnálást.
A feltételezés a kudarc szülőanyja.
A nagy titkolózás, ismét.
Csévetestet jobb helyeken bakelit, vagy inkább üvegszálas epoxi lapból készítenek.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) Gafly válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Apám tudott csévetest nélkül is trafót tekerni.
Sajnos nincsem már meg (sem Ő, sem a trafó).
(#) ronin75 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Ha esetleg ez a cél, akkor azért lennének sokkal jobb alapanyagok a ház körül, egyenes oldalú müanyag flakonok, dobozkák minden háztartásban vannak. De akár vastagfalú tejfölös, mosószeres stb. vödrök is, amiknek a palástját nem túl meleg vasalóval ki lehet lapítani.
(#) Ge Lee válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 28, 2019 / 1
 
Azért csévetestet ne flakonokból akarjunk már csinálni. Ott van a nyáklap, az gondolom van neki, az éppen tökéletes a feladatra csak a rezet kell lemarni róla.
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Rengeteg jó alapanyag hozzáférhető már. De fórumtárs is van cnc-s, így nem nagy dolog manapság csévetestet készíteni. Meg kell csinálni a terítékrajzot, papírból kimakettezni, aztán mehet is a gép alá. Pontos is lesz és még jó is. Szerintem le is tölthető a netről pár jó, kész rajz és instrukció. Például ilyenek. De vehetsz is fillérekért műanyagból, vagy 3D nyomtatható is.
(#) ronin75 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
A papírnál mindenképp jobb, ha már ennyire ezermesterkedünk.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
A filléreknél azért valamivel több, épp a múlt héten fizettem 5100Ft-ot 8db műanyag csévetestért, mondjuk ebben benne van a posta is. De az biztos hogy ennyiért a CNC-t el sem indítják, de szerintem még a 3D nyomtatót se.
(#) nedudgi válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Valamikor prespánból készítettünk csévetestet, de akkor nem volt elérhető a mai impregnálóanyagok sokasága. Szerintem megvalósítható az elképzelés a papír alapra sok rétegben rákent valami, de nincs időm rákeresni.
(#) (Felhasználó 1947) hozzászólása Nov 28, 2019 / 3
 

Modellező bolt, 2db üvegszálas epoxi lap, 1mm vastag.(620Ft)
Vasfűrész, tűreszelő, csiszolópapír, víz.(Vizesen csiszolok az üvegszálpor miatt)
Egy óra alatt kézzel 2db normál önhordó/összepattintható csévetest legyártható.
Ebben benne vagy gyors kávé is.Biztos az a titka
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) fsub válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 28, 2019 / 2
 
Szerintem a mára már törölt videópályázat, trafókészítéses videóban látható csévetest házilagos kartonpapírból való elkészítésére gondolhatott Jani. Abban a videó készítője acetonnal hígított kétkomponensű epokitt ragasztót használt a kartonpapír csévetest impregnálására.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Igaz! Gyula bácsi régi, csöves ember volt.
(#) ronin75 hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
"Azt képzeljétek el mitörtént... Tudok csinálni szalmából egeret."
(#) Remci válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 28, 2019 / 2
 
Ó, nálunk meg olyan szalma van amiben alapból benne van az egér
(#) jani1987 hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
Összességében reagálnék mindenkinek. A cséve testen kívül más hobbi célra kell a karton. Van egy művész lelkű unoka húgom akinek vittem agyagot mert épp ahhoz volt kedve. Szokott festeni is meg rajzolni is de majd összehozunk valamit ebből is. Amúgy a bakelit lap is megfelelne a célnak de én mindig is fordítva gondolkoztam mert ráérek. A munka helyen meg sok papír megy a kukába amiből mentegetek néha.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2019 / 1
 
Kiegészítés: nemrég kürtős kalács sütő fát akartam venni de Berettyóújfaluba nem láttam ilyet. Emiatt be kell utazzak Debrecenbe a praktikerbe. Az oda vissza út 2240. Plusz a termék ár. Hol éri meg nekem ezt? Fát esztergálni nem tudok.
(#) ronin75 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
"de én mindig is fordítva gondolkoztam mert ráérek. A munka helyen meg sok papír megy a kukába amiből mentegetek néha."
Akkor meg minek neked fából?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) jani1987 válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Idézet:
„kemény papírból készült hengert betekerek alumínium - fóliával”

Ez idáig oké. Nálunk karton cső is van de nem engedik kihozni a rohadékok. Itthon meg nem használunk olyan dolgot amiben van.
(#) ronin75 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Nem tudom hol dolgozol, de szerintem egy 20 centis darabot csak ki tudsz valahogy hozni.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Csinálj papírból kartoncsövet. Olyat, (sablont) amire rátekered biztos találsz. Azt a hőt szinte minden műgyanta kibírja.
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Mert azt csak géppel lehet megcsinálni!?

Az öreg székely az erdőbe kivitette a fadrehát és úgy csinálta? Á! Egy szem baltával.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) pucuka válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Igen, mint az egyszeri vicc.
Az öreg székely az erdőn kivág egy fát. Arra jár komája, és kérdi mi lesz abból Áron bá' ?
Aztán csak nézi amint faragja, faragja, nagysokára megszólal Áron bá' Háát, fogpiszkáló, ha el nem ba...
(#) mineral válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2019 / 1
 
Bővebben: Link Postán maradó csomag 1090 forint. Google kereső használat 1 perc. Megrendelés még egy perc. És még maradt is 1300 forintod.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) jani1987 válasza mineral hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Megkértem a barátnőmet, hogy arra jártában hozza el nekem. Minden nap ott megy el mellette.
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Az egy kilós doboz katalizátorral 1700 Ft.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Nem én linkeltem be a hordós kiszerelést, hanem a kérdező.

ortofal.PNG
    
Következő: »»   3088 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem