Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   62 / 87
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Ha előfizeti, a többi csatornát is nézheti.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Ha van TV-je..
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 20, 2019 1 /
 
Ha előfizet, és nincs megfelelő TV -je, akkor kap egy set top boxot, és hagyományos TV -n is nézheti. Ha az sincs, akkor használhatja felszerelve madár pihenőnek.
(#) Ge Lee válasza pucuka hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Vagy villámhárítónak.
(#) fgyj hozzászólása Szept 20, 2019 /
 
Öreg antennámat illető briliáns ötleteitektől szárnyakat kapott az én fantáziám is.
-- Ha villámhárítóként függőlegesre állítjuk, akkor a villám direktorról direktorra haladva egyre nagyobb feszültségű lesz, és gigavillámként érkezik a földbe.
-- Madárpihenőként galamboknak szűkös lenne. A fecskék pedig inkább a long wire-t kedvelik, azt is csak gyülekezéskor. (A cinkéknek jó méret lenne - de azok sosem pihennek.)
-- Én jobbat találtam ki: zokniszárító.
(#) amda hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Van itthon két antenna elosztó és azt szeretném kérdezni hogy melyiket érdemes használni mindigtv+tetőantenna kombinációhoz?
két dvb-t képes tévéhez és egy mindigtv dekóderhez szeretném használni.
A jobboldali átengedi az egyik kimeneten a feladott tápfeszt az antenna felé, de viszont az szűkebb tartományban dolgozik.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2019
(#) pucuka válasza amda hozzászólására (») Nov 18, 2019 / 1
 
Az egy bemenet, három kimenet típust kell használni, amelyik átviszi az UHF (470 - 700 MHz) sávot.
Ha erősítős antennád van, akkor szükség van a tápfeladós típusra, ha passzív az antennád, akkor nem szükséges a tápfeladós.
(#) amda válasza pucuka hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Köszönöm a választ!
(#) fgyj válasza fgyj hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Szept. 20-án kérdeztem a szakértőktől, hogy mire lehet jó még az öreg Yagi. A hozzászólásokban többféle lehetőség is felmerült
Ha valakit érdekel (és közel lakik Komlóhoz), egy tábla csokiért elviheti. (A kutyákat nem adom el.)
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2019
(#) Inhouse válasza amda hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Passzív antennával 3 TV-re osztva a vételi lehetőségektől függően lehet, hogy nem lesz megbízható a vétel.
(#) amda válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Erősítős lepke antenna jelét osztanám el.
(#) Gafly hozzászólása Dec 1, 2019 /
 
Kérdés:
- Az a függőleges logper antenna mi a bánat lehet(ett) ott az Örs vezér terén, a volt BKV székház tetején?
- A Kiskunfélegyházi "TV torony" tetején az az "izé" ugye olyan, mint aminek a tesója az Örsön van?
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
A kép alapján szinte bármi lehet, ilyen távolságból nem lehet biztosan megállapítani.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
A BKV metro üi, és a BKV rádióamatőrklub antennái, legalábbis voltak.
A Kiskunfélegyházi BM, és HM torony. A függőleges logper antennák iránymérő antennák, általában 4 db van belőlük.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) Doky586 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Szerezzél be egy normális fényképezőgépet mert ez a mostanid csak 2 Mpixel-es ami ma 2019-ben nagyon gagyinak számít. Legalább 20 Mpixel az átlagos..

Akkor talán majd látunk is valamit.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) zolika60 válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Akkora képet a fórum nem enged feltölteni. Egyébként ezen is látható ami kell, csak ne a képre kattints, hanem a feliratára és utána a nagyításra.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Az árbóc csúcsán a BKV forgalomirányítás DRM körsugárzó panelantennái.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Valóban, de az eredeti képből kivágva a kérdéses részt, élménydúsabbá lehet tenni a nézegetést.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
De az bazi nagy, fixen nyugatra néző függőleges logper antenna?

Tudom, a tengeralattjárókkal is lehet valamennyire kommunikálni, a mi "földalattjáróink" meg nem is mennek annyira mélyre, meg nem a gyorsaságukról híresek, tehát nem kell annyira hosszú hullám a kommunikációhoz. És azért kell széles sáv, mert különböző mélységben mennek. Irányítani meg nem kell, csak "piros metró lévén", "kelet-nyugat". Majd megnézem, hogy KÖKI-n van-e hasonló észak felé?
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Van (volt) ott rádióamatőr kollektív állomás is. Lehet annak antennáját láttad.
(#) Doky586 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2019 1 /
 
Nagyon sajnálatos hogy az emberek általában ennyire nem értenek a képkezeléshez..
Pedig minden megoldható és feltölthető felbontásrontás nélkül. Nem kéne homályos képben a "Mi látható a homályban" játékot játszani.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
A régi metróban 160 MHz es rádiókat használtak, felszínen BRG Yagival, az alagútban hasított tápvonallal (Lecher vezeték). Manapság DMR hálózatuk van, 450 MHz sávban, valószínűleg panelantennákkal az alagútban is.
(#) Georgee hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
Sziasztok, belefogtam egy kapunyitó projektbe. A távirányítós résznél viszont elakadtam. A vevő egy 433MHz-s modul. Mivel ez a modul lent van a vezérlő dobozban, így az antennáját szeretném kivezetni a kerítés tetejére. Kérdésem az lenne, ehhez milyen antennát tudok esetleg házilag készíteni (a fiókban akad PMR és wifi antenna is nem tudom esetleg ezek használhatóak-e)? A gyári antennák 5-6ezres nagyságrendben vannak, ezeket lehetőleg szeretném elkerülni.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) Gafly válasza Georgee hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Ha van a fiókban PMR antenna, akkor azt tedd ki (probléma megoldva).
Nekem bikli küllő van, az is jó volt, ameddig a Waurél el nem rágta a kábelt.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) Georgee válasza Gafly hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Köszönöm a gyors választ. Hajt a kíváncsiság. A küllős antenna hogy volt megoldva? Gondolom árnyékolt kábel + küllő. Illetve milyen mérettel?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) Gafly válasza Georgee hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Textilbakelit alap, zsugorcső, ipari koax kábel (nem árnyékolt audio!). Méretet meg lásd képen (nincs adott frekvenciára lehangolva). Hiszen bármi jobb ami a dobozon kivül van.

Ha van PMR antennád, akkor annál jobb nem is kell.

kullant.JPG
    
(#) Georgee válasza Gafly hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
PMR antenna lesz SMA csati és koaxxal kihosszabbítva, csak nem voltam biztos benne. Abból is kétféle van. Kicsi nagy
Ez a küllős megoldás csak kiváncsivá tett.
(#) Joe_001 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Ezeket a "logper izéket" hajigáltam le fél év után, mert nagyon vacak volt a minőségük. Egy csatornára méretezett Yagi 8 év után is stabil vételt adott. Egy kétdipólos síkreflektoros Hirschmann stabilabban hozta a vételt 6-8 év után. Persze annak is voltak gyerekbetegségei...
Az ipariakról nem nyilatkozom, állítólag a Szabad Európa zavaróadójának is ilyen antennája volt.
Széles sávú antenna, csak mifelénk Szentessel az is baj volt, hogy M1: O10 V, M2 23 H. tehát igencsak közel kellett lenni az adóhoz, az oldal távtartót meg sok "kolléga" sem ismerte.
(#) ONKYOS válasza pucuka hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
szép napot!
Erre a régi hozzászólásodra a válaszom igen, így igaz, viszont kiegészíteném azzal hogy az új M3-metró-szerelvényeken, ill. vezérkocsiban, UHF. sávban üzemelő,
működő digitálisan kódolt rádiókat használnak,van egy kezelőegység,ami kb. autórádió-előlap méretű lehet, és egy Rf. egység, amibe be van dugva egy kb.cigaretta átmérőjű kis antenna,ami nem hosszabb 10cm,nél.
A rádióegység tápfeszültségét egy külön leválasztott tápegység biztosítja, ami akkor is üzemképes, amikor a fedélzeti berendezések, áramszükségletét ellátó segédüzemi átalakító meghibásodik, nem üzemképes,..
(#) Joe_001 válasza amda hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Erősítőt a balun helyén nem szoktam használni. amúgy is vacak a vétel, ha a lepke csattogtatja a szárnyait. Azaz a Gorenje gyártotta a a WISI cuccait azok csatornára hangolva jók. A tapasztalatom szerint a " lepkének "csúfolt síkreflektoros, 4 dipólos antennák jók voltak erősítő nélkül. egy hibája volt a típusnak, sok helyet foglalt az árbocból, és csak a két dipólos változata volt keresztül mászható. tehát az esetleges felette levő antenna javításához le kellett bontani, a rögzítő csavarok 4-5 év után berohadtak, ezért azok szakítása után azt is cseréni kellett. Használj 10 elem körüli Yagit, a konstrukciója időállóbb. Nyeresége ugyanott van, irányszöge kisebb, csak nem divatos. Az általam szerelt antennákhoz nem kellett 6-8 éven belül visszamenni. A szélssávú erősítő a dipólban tapasztalatom szerint leül, statikus feltöltődés kinyírja. Igaz javítani nem gáz, de pluszban két mászás? A WISI klónjait a sárga kadmiumozás nélkül Magyarországon is megkapod.
Ez a Magyar klón képe ez, a balun dobozának a vízmentessége az eredetit nem közelíti.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
Következő: »»   62 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem