Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos rovarölő
 
Témaindító: Peti_85, idő: Jún 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 15
(#) Tomi111 válasza gyulank hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Hát valószínű az volt a baja a mikrónak. Áthúz a csatlakozó. Annak szigetelni kellene!
(#) gyulank válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
De nem áthúz. 25, meg 50 ohm multiméterrel. Ez valahogy direkt ilyen lehet. Mert hát szigetelésnek nehéz nevezni. De legalább tudom, hogy ezért füstölt. A mikró sokáig ment, száraz lett, szétolvadt a forgató műanyag, ráolvadt a tányér az üvegre. Vicces, hogy volt az alján egy bimetál "védelem".
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Az egy átvezető és bizony szigetelnie kell, ott nem mérhetsz ellenállást, főleg nem 25 és 50 Ω értéket!
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Jó, csak 25, a másikon nem vezet csak még rajta volt a LED. De az is hogy? Vezető lesz az égett műanyag?
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Nézd meg itt:
Átvezető hiba
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Késő már ennek, akárhogy is vezet. Teljesen szétszedtem, azt se néztem melyik vezeték min volt, lefűrészeltem az alján azt a részt ami tartja a trafót, meg a kondenzátort. Ma csináltam másikat, működött, aztán kiégett a LED, pár perc múlva. És még fél óra múlva is éreztem, hogy meleg a trafó. Nem tudom miért, 3,6-3,7V üresen.
(#) kaposznyak hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Sziasztok.

Ugyan nem rovar a célpont, de hátha ide is belefér.

Meztelencsiga ellen kéne valami megoldás. Találtam ezt a videót humánus megoldás .

Egyszerű és úgy tűnik, működik.

Mondjuk én kevésbé akarok humánus lenni, így az érdekel, milyen áramforrás kell ahhoz, hogy elpusztuljon a csiga?

Kösz.
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Szeretném tuningolni a csalogató hatását a légyölőnek. Feromont hol lehetne venni?
(#) VIM válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Szia! A legegyszerűbb megoldás EZT a csalétket a rovarölő gyűjtőjébe tedd (elég egy tasak tartalmának a fele is bele).
(#) antikzsolt válasza VIM hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Köszi. Erre nem is gondoltam. Ez biztos jó lesz
(#) granpa hozzászólása Szept 26, 2018 /
 
Van egy hengeres, rácsos rovarcsapdám, a csöve csak akkor gyújt be, ha kézzel megérintem. Lehet elektronika hiba, vagy a cső rossz?
(#) Pepe0101 hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Szeretnék építeni egy elektromos szúnyogirto ami 230v ról táplált fénycső helyett pedig egy kék 12v OS led szalag lenne beepitve, szeretnélek benneteket megkérni hogy segítsetek nekem ez ügyben, hogyan rakjam össze mi kell hozzá rajzokkal mindennel együtt. Előre is köszönöm
(#) kaqkk válasza Pepe0101 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
A kék led nem nagyon lesz hatásos , a gyári rovarölőkben uv fénycső van (más a fény hullámhossza)
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Ebben ugye a kék fény nem öl, hanem csalogat.
A fene sem ismeri az ízlésüket, hogy "mire gerjednek rá"...
(#) Zsolt 73 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
UVA fényre gerjednek, a kék Led szalag nem hozza lázba a rovarokat.
(#) Temela válasza Pepe0101 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Üdv!

Építeni vagy átalakítani? - nem mindegy!

Kapható uv led szalag...

Az UV fényt mi emberek eléggé kéknek látjuk, de nem jelenti azt, hogy amit kéknek látunk az mind uv fény.
(#) Leraz hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Üdv! Nekem van 2 db is hasonló. Semmi értelme annak a fénynek. A muslincák meg hasonló nagy kvalitású bogarak mennek de szúnyog egy darab sem. Mint kísérletekből levonták a test által kibocsájtott illatokra meg a kilélegzett levegőre hergelik magukat. Sem hangra, sem ilyen fényre nem igazán reagálnak.
(#) granpa válasza Leraz hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Nekem valami "100 éves" japán van F4 (vagy 5?) lila csővel, arra mennek a szúnyogok (is).
(#) Doky586 hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Saját testedre telepíts egy ilyen nagyfeszültségű szúnyogokra méretezett rácsot. Ha nincs rajtad ruha biztos hogy vonzani fogja a szúnyogokat..
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
A megfogalmazásom nem volt tökéletes ... A szunyik leginkább a széndioxid koncentráció növekedését érzékelik (melegvérű lények kilégzése) ezért a leghatásosabb szúnyogölők is ezt az elvet követik . Kicsi co palack nyomáscsökkentővel mágnesszeleppel amit egy elektronika vezérel + a már ismert nagyfeszültségű rács
Ha egy ilyet kiteszel az udvarra pár este akkor hetekig nem lesz szúnyog még a környéken sem, haveromnak volt ilyen gyári szerkezete tapasztaltuk ..
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2019
(#) gyulank hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
A szúnyogokat nem érdekli a fény. Semmilyen. Próbáltam UV LED-del. Utánaolvastam találtam 3 látható hullámhosszt is amire állítólag mennek, az egész monitoromon olyan szín volt, és egy se szállt rá, pedig tele volt a szoba. A CO2-re, és talán a szagra mennek. Van egy UV-s kicsi, abba se megy egy se, csak a muslica, meg néha lepke, meg néha szerencsétlen darázskirálynő, de az se a fényre megy valószínűleg.
(#) gyulank hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Fegyverzeteket lehet külön venni valahol?
(#) gyulank válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Nálam mindenre rászáll valami. Az, hogy véletlenül rászáll egy szúnyog, nem vonzás. Rám nem véletlenül száll. Össze lehet hasonlítani, hogy rád megy több, vagy a csőre.
(#) ferci válasza gyulank hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Szétszálazol sodrott kábelt, vagy árnyékoló harisnyát és egy jó tenyérnyi nyáklemez keretre felforrasztod a szálakat, 3-5 mm hézaggal. Ebből csinálj kettőt és szintén 3-5 mm távolságra egymástól rögzítsd le, eltolva kissé és mehet rájuk a nagyfesz.
Mögöttük a "forrás"....
(#) synergy válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
A típusát meg tudod mondani? Ha ez ilyen bevált cucc, engem érdekelne.
A gyerekeim allergiások a szúnyogcsípésre, egy csípés öklömnyire dagad, és egy hét alatt múlik el.
(ha nem vakarják el)
Szóval jó lenne egy hatékony megoldás.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2019
(#) kaqkk válasza synergy hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
(#) synergy válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Köszönöm. Tényleg elég húzós az ára, de ezen a vonalon már el tudok indulni. Korábban nem is tudtam, hogy ilyen készülék létezik.
(#) kaqkk válasza synergy hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
https://www.emag.hu/keramia-futotest-lpg-vel-zilan-futesi-teljesitm..._ID=49Talán egy ilyennel próbálkoznék
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2019
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Elé tennék egy elektromos rovarölőt . Valószínűleg ez is termel széndioxidot , (ha szerencséd van a hő és az égéstermék jó eséllyel csalogatni fogja a kis ......ket és ha mégsem válik be még mindig jó egy hűvös estén kültéri fűtésnek ...
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2019
(#) Inhouse válasza gyulank hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Hogy ad ki a monitorod UV fényt?
Következő: »»   13 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem