Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   187 / 250
(#) bandika válasza DannyTorrence hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Megjegyzem nekem a csomagküldők (nem írok nevet legfeljebb privátba) alu elkóival is baj van.
A low ESR kondik nem tudják a megadott ESR-t, és a kapacitás is az alsó tűrésen van.
(#) DannyTorrence válasza bandika hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Teszt közben fog kiderülni, egy 22 éves videokártyát fogok javítani velük. Remélem beválik.
(#) zsoltee0001 válasza Bell hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Megadott egy email címet ahova várja a készült videót a hibajelenségről.
Majd beszámolok, mi lesz.
Jó volna, ha küldene másikat.
Valószínűleg a háttérvilágítása ment el, az is lehet, hogy javítható, de addig nem nyúlok hozzá amíg nem rendeződik a helyzet.
Üdv
(#) Bell válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
A videónak nagyon egyértelműnek és célratörőnek kell lenni.
Ha a kütyü egyáltalán nem működik, azt hitelt érdemlően kell tudni bizonyítani.
Ha ez sikerül, visszakérném a pénzt.
Ha csak részben hibás, az összeg egy részét lehet visszakérni.
De vigyázz, mert NAGYON rövid határidők vannak!
Ha nem, akkor azt kéri, hogy a saját költségeden - ami jó pár ezres is lehet - küld vissza, ami vagy megérkezik, vagy nem, vagy küld másikat, vagy nem.
De innentől már általában semmi sincs dokumentálva, ami buktát jelent
(#) bandika válasza DannyTorrence hozzászólására (») Dec 6, 2019 / 1
 
Mielőtt berakod alaposan mérd át őket. Az se baj ha beépítés előtt hőkiképzésnek teszed ki. (mélyhűtő, hajszárító)
(#) nedudgi válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Minden kommunikáció az Ali felületén történjen. Kérdés, hogy meg tudod-e javítani? A kijelző (háttér)világítása ment el, vagy a műszer egyáltalán nem működik? Felajánlhatod neki, hogy megpróbálod megjavítani, bizonyos visszatérítésért. Például a szakadásvizsgáló működik?
Egy ilyen vásárlásban benne van némi bukta lehetősége, amit mindkét félnek el kell viselni, olyan nincs, hogy csak az egyik bukik (kivétel a hibás, elégtelen csomagolás). A lényeg, hogy segítőkészen kell állni dologhoz.
Előfordult, hogy egy csavahúzókészletben hiányzott a mágnes az egyik bitbefogóból. Hosszú tárgyalás után elmentem egy boltba, vettem egy olyan mágnest, beragasztottam, és azóta teszi a dolgát. A mágnes árát, és némi kárpótlást kértem megtéríteni az elvesztegetett időért. 2$ összesen. A készlet egyébként nagyon jó, azóta is többször vettem ugyanolyant az ismerősöknek.
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Msot így elsőre olyan mintha a háttérvilgítás nem menne, de nem volt időm belemélyedni.
Nem reagált az emailomra, úgyhogy refundot tolok.
Viszont az alatt a 10 percig amíg jó volt, nem tudtam pl led-et dióda vizsgálóval letesztelni.
Ill ha ampermérőbe dugtam, akkor sípolt és hibát jelzett, mintha túlterhelném, ahhoz képest, hogy semmit nem kötöttem rá.
Szóval a kijelzőjén kívül is defektes.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Ne a megadott email legyen kommunikáció felülete! Szigorúan csak az Ali honlapján válts üzenetet, ami azon kívül megy, az nem számít reklamáció mérlegelésénél..
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Most beléptem és megnéztem, történt-e reakció a refund óta.
Csináltam egy képernyőmentést és kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Természetesen, jött a várva várt, "próbáld ki új elemmel" időhúzás.

ali.png
    
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Egyébként szétkaptam, megnézem már mi a gond. egy NPN smd tranyó kapcsolja a háttérvilágítást, ott megkapja a 3V-ot, mert a beépített elemlámpe funkció (*** lényeges) működik, a tarnyó is jó, magyarul a processzor nem adja ki a jelet.
Aztán megnézte, ha át van hidalva a tranyó, akkor megy a háttérvilágítás, max nem kapcsol ki az auto off.
De vannak egyéb defektjei is a műszernek, nem tudok pl ac-ra váltani, az auto méréshatár se reagál.
Szerintem processzorhibás.
Üdv
Felesleges a durva kifejezések használata.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
"Természetesen vadonatúj elemet használok." válasz, és ismét vételárvisszatérítés. Ezek után már mehet az AliExpress bevonása.
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Erre nyomtam egy reject-et. Mást nem ajánlott föl.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 16, 2019 /
 
Most néztem rá egy októberi rendelésre (2db kamera)
Erre az van, hogy már nov 15-én megkaptam.
Ilyennel még nem találkoztam, fordult már elő nektek is?
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 16, 2019 /
 
Úgy néz ki, hogy lezárult az előbbi reklamációm, most nekem ez nem teljesen egyértelmű, tehát akkor visszautalja az eladó a pénzem?

disp.png
    
(#) sany válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Egy új terméket fog küldeni regisztrált csomagként. Szerintem, de nem biztos.
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Menj be a dispute részleteibe inkább, s ott kiderül mi van. 99%-ban pénzvisszafizetés. Amit jobb oldalt látsz, azok meg az eredeti postázási kondíciók.
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Volt. A nyomkövetésen meg ott is volt hogy Békéscsabán átvették, Pest helyett
Dispute...
(#) nedudgi válasza pipi hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Mostanában beszállt a bizniszbe a Meest, aki továbbpasszolja a Sprinter futárszolgálatnak. Ha jó a telefonszám, SMS-t kap, esetleg egy hívást, hogy Pick-Pack ponton átvehető.
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Igen, ez pont az az időszak volt, amikor pick-pack pontra jöttek a csomagok.
Voltam is tegnap náluk, de nem volt visszaküldött csomag ami nekem jött volna.
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Ez egyáltalán nem az eladó sara szerintem, egy ilyen értéknél kellene lenni egy átvevési aláírásnak, holnap posta.
Montanába semmi nem jön. Totál zéró.
Nem merek már rendelni se.
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
A vásárlás tárgyából arra következtetek, hogy az AliExpress szabályzata szerint ajánlott küldeményként kell feladni az küldeményt. Az ajánlott küldemény átvételét a szállítmányozó cégnek kell igazolni, Magyarországon például lakcímkártya, személyi azonosító okmány rögzítésével, és aláírással. Le kell követni a követési számot, valahol csak eltűnik. Azokat a postákat kell megtámadni, akinél eltűnt.
Az eladó biztosan végig tudja követni a küldeményt - ez az ő érdeke. Ha olyan, olcsóbb kézbesítést választott, amit nem lehet végig követni, az az ő sara: bukik. A postára nem érdemes menni, az ügyintéző általában csak azt látja, ami a rendszerükbe bekerült. Ezek az R*CN ragszámú küldemények, ilyenkor jobb a levelezés (email) a Posta ügyfélszolgálatával. Volt már olyan esetem, hogy a címzés olvashatatlanná vált útközben, megkaptam pár nap múlva.
Ha vám (ÁFA) határt átlépi egy küldemény értéke, a NAV is lehet sáros, hamisnak tűnő árut bizony megsemmisítik, hallottam már arról, hogy arról, hogy a címzett értesítése nem sikerült, vagy az eljárás tovább tartott, mint ez ember gondolná. Hallottam ilyen esetről, de nem tapasztaltam.
Ha eBay/PayPal tranzakcióról van szó, az eljárást, lehetőségeket illetően nem vagyok naprakész, hat éve szinte kizárólag az AliExpress-t veszem igénybe, minden rendben (néha késve), de megérkezett.
(#) bolond6 hozzászólása Dec 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Kb. 8500 Ft értékben tervezek rendelni a Mousertől. Becsatlakozhatom valaki rendelésébe, vagy valaki becsatlakozna az enyémbe az ingyenes szállításért? (60 USD vagy 15000 HUF felett ingyenes a szállítás, egyébként 30 USD vagy 6000 HUF a díja.)
(#) nedudgi válasza bolond6 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
(#) tbarath válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Persze, a posta már a black friday előtt se állt a helyzet magaslatán, akkor pedig végképp ledőlt. Én szeptember-október után már nem is rendelek januárig, halott ügy.
(#) bolond6 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Igen.
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Én vegyesen rendelek Kínából, hol Budapestre, hol Agárdra, Hetyefőre. Közel ezer rendelésnél háromszor fordult elő a két hétnél hosszabb magyarországi továbbítás, ebből egy a vámeljárás, egyszer olvashatatlan cím volt az ok.
(#) nedudgi válasza bolond6 hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Farnell (FDH) sem jöhet szóba?
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Hát fene tudja, komoly gondok voltak tavaly is, én így állok hozzá.
(#) bolond6 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Nem.
(#) bolond6 hozzászólása Dec 27, 2019 /
 
Ha valakinek kell valami apróság, és hajlandó a Keleti pályaudvar környékén átvenni, visszavonásig jelezheti. Lehet akár egy darab 10 Ft-os termék is.

Többet rendelek, ezért ehhez kb. 543 Ft/db áron juthatsz hozzá: United Chemi-Con KY 2700µF 50V (adatlap).
Következő: »»   187 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem