Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műgyanta
 
Témaindító: csaadaam, idő: Jan 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 27
(#) Massawa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Én ezt használom ( autosboltban is árulják a karosszéria javitásra). Ez is büdös, két komponensü ( kis tubus), de nem zsugorodik és kökemény. Azaz akár menetet is lehet bele vágni.

IMG_3353.JPG
    
(#) Mekkelekecske válasza Bakman hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
(#) rockersrac válasza Massawa hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Ezt hol, mennyiért vesztegetik?
(#) debe válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Mi a Korax műgyantáit használjuk ilyen célokra, de sokféle villamosipari célra alkalmas műgyantákat állítanak elő ezeken kívül is - megbízható, jó minőség, és nem olyan büdös:
http://www.mugyanta-koraxbp.hu/tokozogyantak-hu.html
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
(#) granpa válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Itt a Nagy Lajos király útján, az Egressy és a Szugló u. közt van a bolt.
(#) Bakman válasza Mekkelekecske hozzászólására (») Jan 9, 2019 1 / 1
 
  1. Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez?
  2. 1 aki kicseréli a villanykörtét és beírja, hogy ki lett cserélve.
  3. 12 aki megosztja hasonló tapasztalatait a villanykörte cserélésről, és hogy hogyan lehet más módon is kicserélni.
  4. 6 aki figyelmeztet a villanykörte cserélés veszélyeire.
  5. 1 aki az egészet átrakja a világítás topicba.
  6. 2 aki nem ért egyet ezzel és átrakja az elektromosság topicba.
  7. 5 aki felhívja a figyelmet a nyelvtani hibákra a villanykörte cserélésről szóló hozzászólásokban.
  8. 4 aki flame-eli a nyelvtanárokat.
  9. 3 aki kijavítja a nyelvtani hibákat a flame-ekben.
  10. 6 aki vitázik azon, hogy "villanykörte" vagy "villany körte" és másik 6 aki hülyének ítéli ezt a 6-ot.
  11. 2 gyártásban jártas mérnök, aki felvilágosítja a csoportot, hogy a helyes kifejezés a lámpa.
  12. 17 mindent tudó aki azt állítja, hogy dolgozott az iparágban, és a villanykörte kifejezés teljesen korrekt.
  13. 19 hozzászóló, aki azt mondja, hogy ez a topic nem a villanykörtékről szól és legyenek szívesek a beszélgetést egy villanykörtés topicban folytatni.
  14. 11 aki megvédi a hozzászólásokat, mert mindannyian használunk villanykörtét ezért a hozzászólások idevágóak a fórumba.
  15. 36 vitázik azon, hogy melyik módszer a legtökéletesebb a villanykörte kicserélésére, hol lehet megvenni a legjobb villanykörtéket, melyik márkájú villanykörte a legjobb ehhez a technikához, és melyik márka hibás.
  16. 7 aki hivatkozásokat ír be, ahol különböző villanykörtékről lehet látni példákat.
  17. 3 aki megállapítja, hogy az előző hivatkozások nem jók, és beírja a jó hivatkozást.
  18. 5 aki olyan hivatkozásokat ír be amiket a beírt hivatkozások alapján talált.
  19. 4 aki belinkeli az összes hozzászólást, az összeset idézőjel közé véve odaírja, hogy "szerintem is".
  20. 13 aki azt mondja, hogy "csinálj inkább egy Google keresést a villanykörtékre, mielőtt kérdezel a villanykörtékről".
  21. 1 aki az eredeti hozzászólásra válaszol mától 6 hónap múlva, így újrakezdi az egészet.
(#) elektrorudi hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
Sziasztok!
- A Synolite 0328-A-1 Víztiszta öntő poliészter gyanta felhasználására ezt írják:
Idézet:
„Nem önthető közvetlenül polisztirolra, ABS-re, általában sztirolban oldható hőre lágyuló műanyagokra.”

Miért nem? Feloldja? Mert, ha igen, az nekem direkt jó lenne (vékony rétegben) jobban tapadna hozzá. Vagy éppen az a baj, hogy egyáltalán nem tapad hozzá?
- Ha a már megkötött műgyantára ismét öntök ugyan olyan gyantát, az hozzáköt vagy nem?
Előre is köszönöm.
(#) mateatek válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 31, 2019 / 1
 
Szia!

Használom ezt a gyantát, de még nem találtam olyant műanyagot, amit oldana, csak a hungarocellt. Azt viszont bánta, lassanként,5-10 perc alatt feloldja.
Amikor a gyanta kitérhálósodik, a külseje még ragacsos marad egy ideig. Ehhez a ragacsos részhez még tapad az újabb gyanta. De csak ott lesz ragacsos, ahol a levegővel érintkezik. A sablonban lévő rész, vagy a letakart rész már nem.
(#) elektrorudi válasza mateatek hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszod. Akkor kipróbálom, hogy mit csinál egyéb műanyaggal. A tervem az, hogy műanyagra öntöm, több rétegben (hogy miért, most nem lényeges). Az lenne a jó, ha a műanyaghoz erősen hozzákötne, és a további rétegek is kötnének egymáshoz. Nyilván, csak a levegővel érintkező "ragacsos" felület érintkezne a következő réteggel.
(#) mateatek válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 31, 2019 / 1
 
Minden műanyagról leválik. Nem tapad hozzájuk, kicsit sem. Plusz még a zsugorodás miatt is hajlamos leválni róla. A nagyon kemény gél állapot és a teljes kikeményedés közben zsugorodik egyet. Általában kiürült tejfölös edényben szoktam kikeverni. A belekötött maradékot könnyen kiszedem belőle.
(#) elektrorudi válasza mateatek hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Ez nagyon rosszul hangzik (az én szempontomból). Akkor valami egészen mást kell kitalálnom. Köszönöm az info-t.
Bár az eredeti kérdésem / idézetem még mindig lóg a levegőben. Miért nem önthető a felsorolt anyagokra?
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2019
(#) bbatka válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 31, 2019 / 1
 
Talán azért, mert forró amikor térhálósodik.
(#) mateatek válasza bbatka hozzászólására (») Dec 31, 2019 / 1
 
Nem, ez a gyanta nem forrósodik. A vastagabb öntéseknél talán langyos.
(#) mateatek válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 31, 2019 / 1
 
Vélhetőleg azért, mert feloldja őket.
Műanyagokból nincsen nagy anyagismeretem. Ha mondasz hétköznapi teszttárgyakat, amik a kérdéses anyagokból vannak, akkor talán az idén válaszolok rá, hogy mit tesz vele a gyanta.
(#) elektrorudi válasza mateatek hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Az a baj, hogy nem tudom miből van amire rászeretném kenni?
Valószínűlkeg veszek egy dobozzal és kipróbálom. Ezen az áron, még nem dőlök a kardomba, ha nem hozza a várt eredményt. Ha 5 ezer lenne kilója, akkor jobban körüljárnám a dolgot.
Köszönöm a felajánlásod és a segítséged.
(#) mateatek válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 31, 2019 / 1
 
Peddik, Issten láttya lelgemett, megg csinálltam vollna atezteket. Anng ellenérre, hotty it fan a szilveszterr.

A dörrög zultán.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2019
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 31, 2019 / 1
 
Idézet:
„Ha a már megkötött műgyantára ismét öntök ugyan olyan gyantát, az hozzáköt vagy nem?”
Az hozzáköt, piszok erősen.
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Köszönöm. Tehát nem csak a levegővel érintkező felületen, hanem a formából kiszedve is. Persze csak akkor, ha nincs formaleválasztó. De ez meg nem túl valószínű, és jelenleg nem is érdekes.
(#) elektrorudi válasza mateatek hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Tudom, hogy megcsináltad volna! BUÉK!
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 1, 2020 / 1
 
Bárhol újra erősen hozzáköt a már szilárddá keményedett saját anyagához, akár hónapok múlva is, mindegy, hogy levegővel érintkezik, vagy nem. Én kétszer öntök, mert a zsugorodás miatt újra rá kell öntenem a zsugorodott térfogatnyit. Ha ezt szétvésem - az utólag ráöntöttel együtt- nem veszem észre, hogy a két réteg kötésénél válna el, hanem máshol össze-vissza törik.
Nitrohigító oldja a megkötöttet is. De a kiöntő lágy anyagba nem szabad betenni higítás miatt, mert nem tud kipárologni.
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Köszönöm a válaszod. Bolt nyitás után (jan. 6.) kipróbálom.
(#) Dióda hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Aránylag nem túl nagy készülék dobozkát kellene öntenem műgyantából.
Lassan már mindent elolvastam ezügyben hogy mit és hogyan célszerű de kissé elakadtam.
Az öntőforma a problémám mert mindenhol szilikon formát irkálnak. Viszont nekem meg egyedi méretezésű ergo nem másolat dobozka kellene. Miből lehet még öntőformát kialakítani hogya a gyanta ne tapadjon bele és kulturáltan is tudjon kinézni?
Számomra a fém a legjobban kivitelezhető dolog de bármit szivesen fogadok.
(#) KBal76 válasza Dióda hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Elkészíted a leendő "nemmásolat" dobozod modelljét bámiből (pl. fa, vagy gipsz) és arról készítesz szilikon mintát-öntőformát.
(#) Dióda válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Szívem szerint kihagynám a szilikon cuccot ha lehet.
(#) mateatek válasza Dióda hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Dobozt meglehetősen nehéz így csinálni. Mikor hasonló feladattal szembesültem, én úgy csináltam, hogy gipszből megcsináltam a doboz belsejét. Gyakorlatilag mint egy tégla, olyasmi volt. Ezt impregnáltam, hogy ne legyen nedvszívó. A doboz külső részét műanyagos cégtől szerzett hulladék darabokból csináltam. Ezek 10 milliméter vastag darabok voltak. Méretre vágtam és össze csavaroztam belőle egy dobozt, aminek a belmérete volt olyan, mint a készülő doboz külmérete. Ebbe ugye belepasszolt a gipsz forma, ami a falvastagságokkal volt kisebb.
A gipsz formára rá lamináltam műgyantával és üvegszállal, majd belenyomtam a külső sablon dobozába.
A külseje így meglehetősen szép lett, mert a sima műanyag doboz megadta a formáját. A laminátum erős lett, nem kellett vastag fal. A belseje kissé csúnyább, mert a gipsz belső sablon nem volt túl szép. De ki tudtam az elkészült doboz belsejéből kaparni. A külső dobozt meg szét tudtam csavarozni, így kiszedni belőle a dobozt.
Ezután már csak a fedél kellett az elkészült dobozra, mert ugye nem zárt dobozt csináltam, hanem csak 5 lapút.
(#) szs válasza Dióda hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Ha számodra a fém a legjobban megmunkálható, akkor abból kéne készíteni magát a dobozt...
De elfogadom, neked mindenképp műanyag dobozra van szükséged. Ha abból a fémből, amid van, megcsináltad a negatív formát, a szilikont akkor sem tudod elkerülni, csak szilikonspray formájában fogod használni.
Például ilyet
de van sokféle.
Kifújod az öntőformát, aztán ki fog belőle jönni a darab.
Nejemék sok szilikonspray-t használtak, amikor üvegszálas műanyagokat kenceficéltek.
(#) Dióda válasza szs hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Ez tetszik.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Feb 23, 2023 /
 
Szétszedtem egy 7 és 16 szegmenses kijelzőt. Tervezek bele egy új led panelt. Végső műveletként szeretném lezárni a kijelzőt valamiféle kemény műgyantával, ami masszívan hozzáköt a kijelző ház anyagához.

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2023
(#) bbb válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
S mi a kérdésed?
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Milyen műgyantát javasoltok ehhez a múvelethez?
Következő: »»   26 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem