Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3395 / 3951
(#) lelkes amatőr válasza subwoffer hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Annyi gond lesz vele, hogy egyenirányítás, szűrés után bőven 12 volt felett lesz a kimenő feszültsége. Ha valamivel leszabályzod a feszültséget 12-14 Volt közé akkor használható.
(#) Bakman válasza subwoffer hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Mehet nyugodtan. Viszont, egyenirányítás és pufferelés után a feszültsége 16 - 17 V körül várható. Ilyen trafóról esetén egyszerű letekerni a szekunderből, az van felül.
(#) subwoffer hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Rendben, köszönöm a segítséget!
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2019 / 1
 
Vagy fel, és szembe kötni.
Ezt jár talán a legkevesebb rombolással.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
(#) jani1987 hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Csak én nem találok 1W körüli ellenállást vagy rossz helyen keresek? Az érték 430k. Amit láttam az is két darabból volt párhuzamosítva. Ami nem volt bontva azt sorosan raktam ösze.
(#) Tasznka válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
(#) kendre256 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
A hozzászólásod bogarat tett a fülembe, megszkópoltam egy stabilizált tápot. (Most éppen két rádiót kellene táplálnom, amelyek duplex rádióként lesznek összekötve, lehetőleg azonos tápról, és emiatt minden zavar probléma lehet..).
Rosszabbra számítottam, mert nekem sincsenek illúzióim a "kici occo kínai" dugasztápokkal kapcsolatban. Egy 12V-os 1A-es táp kimenetén 10W-os izzós terhelés mellett kb. 30 mV "brumm" van, az üresjárási feszültsége pedig 0,2V-ot esett. Terheletlenül a frekvenciája 2-3 kHz volt, terhelve felment 40-50 kHz-re.
(#) Lamprologus válasza Tasznka hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Max 600V-nál hogy jön össze a 2W?
Nekem 0.8372W jön ki maxra.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2019
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Átütési feszültség.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
Ha rádugok egy usb-s eszközt a pc-re, ami nem egy pendrive, vagy egyéb tároló, honnan tudhatom meg a legegyszerűbben, hányas Com portra dugtam, mindenféle találgatás nélkül?
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 31, 2019 / 1
 
Nem COM portra dugod, hanem az USB buszra. A gép adja neki a COM port számát.
A Sajátgép/kezelés COM portok között megtalálod.
(#) Lamprologus válasza Bakman hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Értem én! Max 600V-ig használhatom azt az ellenállást!

600V áthajt 1,39mA-t, az 0.83W ... akkor minek kell 2W-osnak lennie?
(#) nedudgi válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
A méretei olyanok, hogy az átütési feszültséget elviseli. Legfeljebb csak 40°C-ra melegszik (pontosabban hűl), nem 60°C-ra. Ez baj?
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Mint írtam nem adathordozóról van szó, tehát nem jelzi ki, hogy rá lett dugva.
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Bakker kaparom magam, ez az usb kábel csak töltésre képes amit rádugtam.
Egyébként arduino panel.
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 31, 2019 / 1
 
Ha 1 W-os lenne, már csak 300 V-ot szabadna rákötni. Nem biztos hogy az adatok jók, de hasonlóak.
(#) speedbump hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Sziasztok,

Társasházi lakásban az egyik konnektorból elment a delej. Gondoltam az új év első napján majd jól megszerelem, biztos kilazult vezeték. Kiszereltem a konnektort a falból és leszereltem a vezetékról a konnektort, úgyhogy csak ott lógtak ki a falból a drótok. Rámértem multiméterrel és összesen csak 142V van két vezeték között. Ez eléggé meglepett mert gondoltam vagy 240V lesz rajta vagy 0V. Másik - ugyanarról a kismegszakítóról hajtott - konnektorra rámérve 240V-ot mutat a műszer. Régi alumínium vezetékekről van szó. Van esetleg valami ötletetek, hogy mi lehet a gond és hogyan tudnám elhárítani?

Köszönöm és Boldog Új Évet!
(#) Kastler válasza speedbump hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Boldog Újévet. Nincs eltörve a vezeték? Ne multiméterrel mérj rá hanem ha van rá mód próba lámpával.
(#) speedbump hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Látszólag nincs semmi baja, nem látom, hogy el lenne törve. Szerintem az utóbbi 15 évben nem volt mozgatva, persze, hogy például mi a helyzet a falban azt ki tudja...

Sajnos próbalámpám nincs. Most még annyit csináltam, hogy rádugtam egy ventilátort és közben is mértem a feszültséget. Na leesett kemény 2V-ra! Ez vajon mi lehet?
(#) Kastler válasza speedbump hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Ez kötéshiba vagy törött vezeték, csak azért mérsz feszültséget mert a vezetékek párhuzamasan futnak és a multiméternek nagy a belső ellenállása. Vedd le a doboztetőt felette és nézd meg a kötést, de ne hajtogasd nagyon mert az alu eltörik könnyen.
(#) Marko Ramiusz válasza speedbump hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
A nullavezető meg van szakadva. Fázis és védőföld között is megmérte a feszültséget? Nulla és védővezető közt szakadást , vagy rövidzárat jelez a csipogó, már, ha össze van kötve a betáplálásnál. Multiméterrel is nyugodtan mérhet, ha van erősáramú végzettsége és tapasztalata.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
(#) speedbump válasza Kastler hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
A falban futó érpár és a konnektor között volt még übergagyi alu toldás, azt is lebontottam, de ahogy írtam is a falból kiálló érpár között van 140V (anélkül, hogy bármi rá lenne kötve). Csak itt vagy a kismegszakítónál férek hozzá. Gondoltam még, hogy levágok a kiálló érpárból egy darabot és megblankolom a maradékot, de annyira rövid amit látok, hogy fogalmam sincs, hogy meg tudom-e csinálni.

Nahát akkor ez az év is jól indul
(#) Kastler válasza speedbump hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Nincs a konnektor felett kötődoboz? Az mmfal vezetékek is dobozban vannak kötve.
(#) speedbump válasza Kastler hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Nincs. Ez egy 40 éves téglalakás, gondlom annó simán befalazták a vezetékeket. Külön védőföld sincs, minden kéteres a lakásban.
(#) Kastler válasza speedbump hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
A simán bevakolt szürke vezeték az mmfal vezeték, de nem gondolom hogy minden konektort külön elvittek az elosztóba.
(#) nedudgi válasza speedbump hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Mikor lesz újrafestve a lakás? Érdemes hozzákapcsolni a villanyhálózat felújítását.
(#) speedbump hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Tavasszal volt
(#) vargham válasza speedbump hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Festés ELŐTT érdemes az alu vezetékeket cserélni.
(#) Udvari Zsombor válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Próbáltam motort cserélni, de így se pörög fel. Ráadásul egyéb lehetőségem sincsen, ugyanis némítva tartja a CD egység hangját az erősítő ha nincs lejátszás, így pedig külső bemenetet se tudok csinálni... Tulajdonképpen én már megpróbáltam amit tudtam, viszont totálisan 0% javulás...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
És ezen miért nem csodálkozunk?!
Következő: »»   3395 / 3951
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem