Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3396 / 3947
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
És miért "sajnos én sem"? Hozzám leginkább csak a vacakok jutnak el...
(#) speedbump válasza Kastler hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Egyébként ennek mi a magyarázata (mármint, hogy 140V-ot mérek)? Ha valahol a falban megtört a vezeték és ott szakadás van, akkor nem 0V-nak kellene lenni a vezetékek két végén?
(#) Kastler válasza speedbump hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
A vezetékek párhuzamossan futnak és a müszer nagy belső ellenállása miatt mutathat olyan feszülségeket amik nem valósak. ezért jobb ha terhelés melett mérsz, vagy próba lámpát használsz.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Az gondolom eszedbe se jutott, hogy a lézeregység halott??!! Attól, hogy fény (ahogy mondanád) van, még nem jelenti, hogy jó is. Vagy esetleg maga a motor vezérlése hal le, mikor megindulna?
De egyik se olyan hiba, aminek a javítása neked menne.
(#) JZoli válasza Gabó hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Én már hat oldallal ezelőtt megírtam neki, hogy lézerfej hibára utalnak a leírt dolgok, de az nem tetszett neki, így nem is foglalkozott a hozzászólásommal.
(#) Gabó válasza JZoli hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Nyugi ez se fog, és ezzel se fog foglalkozni. Csak nem értem, miért kér "segítséget", ha nem fogadja meg, vagy nem törődik a válasszal... Csak a saját elgondolása után megy, még ha 10en állítják az ellenkezőjét is.
(#) laacika hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Buék mindenkinek.

Szerintetek ez a mágnes szelep (útváltó) hogyan működhet,illetve a bekötésére volnék kiváncsi.

3 szál vezeték jön le róla,2 szürke és 1 sárga,24V kell neki gondolatom szerint Dc.

Úgy gondolom a sárga a minusz és a 2 szürke közül váltja az utat.
Valahogy ki lehet ezt mérni?polaritás biztosan számit.
Ez egy marôgép útváltó szelepe ami egyik pozicióba az előtolást a másikban a villámjáratot működteti.

Köszönöm ha valaki tudna segiteni.
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Egy komplett olvasóegység cseréje nem megoldható. Mondom úgy, hogy fogalmam sincs az elektromos működéséről.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Telefontöltőt szeretnék készíteni 6 db teló számára. Állandóan rajta lenne a 6 telefon, soha nem lesz lehúzva. A 6 usb kábel fixen be lenne kötve. Kéne egy kis segítség, mi kell hozzá, hogy biztonságos legyen?
(#) pipi válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Hali!
Szerintem készen megvenni olcsóbb.
ebay/ali: 6 port usb charger. Én 8 portost vettem, lcd kijelzőn portonként mutatja az áramot...
(#) Petya810729 hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni egy common rail injektor, "teszter" elkészítéséhez. Írhattam volna a "kezdők" rovatba is, de inkább ehhez a topikhoz tartozik, elnézést a kérdésekért, de nem szakmám.
Solenoid típusú Bos.h injektort szeretnék tesztelni, porlasztási kép vizsgálóval, a kézi eszköz előállítja a szükséges 200 bar nyomást, de szükség lenne egy áramkörre, mely nyitja a porlasztó csúcsot is.
Találtam a neten egy lehetséges megvalósítást. Cél az, hogy bőven 25ezer alatt legyen a kivitelezés, mert ennyiért lehet venni is.
Kérdéseim a következők lennének:

Milyen táp lenne a megfelelő?
Az áramköri rajzon lévő ellenállások, milyen teljesítményűek legyenek? (pl. a 10 ohm ?W)
Kondenzátorok teljesítménye, melyik milyen üzemi feszültségű?
Az N-Channel Mosfet tranzisztort ki kellene cserélni egy - MTP75N03HDL Motorla MOSFET tranzisztorra (75A) vagy azzal egyenértékű másik márkára (motorola nem kapható a hestore shopban), mert a projekt benzines porlasztók teszteléséhez készült (4A), de a dízel porlasztók nyitásához kell a 15-25 amper a kiegészítő blog szerint. A cserével érint esetleg módosítani valót a nyomtatott áramkörön?

Segítséget, köszönettel!

Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 71690) válasza pipi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Van egy régi dvd playerből mentett tápegységem. Van 5v kimenete is. Az nem jó erre?
https://ibb.co/Vt6L9nQ
https://ibb.co/tLg9WFK
(#) pipi válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ez 5V-on jó ha tud 1A-t. Megnézted a telefonok mekkora áramot kajálnak töltéskor?
Az én telcsim 1.2A-t is fel tud venni... *6 telefon, az min 7A táp kell.
(#) (Felhasználó 71690) válasza pipi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
És a pc táp? Az biztos többet tud.
(#) pipi válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Az tudja
(#) pucuka válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Az már jobban hangzik.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Az 5v kimenetre kötném a 6db usb kábelt. Nem kell a 6 ágra dióda, vagy valami más?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) pipi válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Nem kell
(#) Bakman válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Nem kell semmi. Ha valamilyen oknál fogva a telefonok nem töltődnének fel vagy túl lassan töltődnek, akkor az USB kábel két adatvezetékét (D+ és D-) kösd össze egymással. Ezt az összekötési pontot viszont szigeteld el az 5 V-os tápvezetékektől.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Ez 16A 5V-on. Mi történik, ha csak 1 teló van rádugva? Nem hal meg a 16A től? Meg hát a 6 telónak sem kell annyi. Vagy ezt nem így kell számolni?
https://i.ibb.co/RDXCT49/20200102-182503.jpg
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) pipi válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
A feszültség a lényeg, a telefon "tőtője" majd megoldja mekkora áramot vesz fel.
Annyi hogy a tápnak tudnia kell az áramot, ha az összes telefon full áramfelvételt produkál.
Illene megmérni mennyit vesz fel a telefon majdnem üres akksi töltésekor.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
A tápegység annyit tud kiadni magából és nem annyit erőszakol a rákötött készülékbe.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Köszi mindenkinek, holnap kisérletezek.
(#) eyess válasza Petya810729 hozzászólására (») Jan 2, 2020 / 1
 
Ezen a rajzon minden szükséges információ rajta van amit kérdeztél.Illetve ahhoz , hogy el lehessen készíteni.Adott a teljes feszültség , ami meghatározza a kondenzátorok feszültségét. A tápegység célszerű akkumulátorral megoldani mivel egy 15 -25 amperes tápegység elkészítése az már már közelítőleg veri a 25000 ft os minimál árat .
(#) Matt1656 hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Üdv!

Van egy DIY hangládám egy 12V-os zselés PB akksival, érkezik hozzá egy relés töltésvezérlő amin be lehet állítani egy alsó és egy fölső értéket, és ehhez lesz még egy 14V-os töltőtáp is. Kérdés az lenne, hogy mire állítsam be a felső töltéshatárt? Olyan 13.5V körül jó lehet? Vagy maxoljam ki 14-re?
(#) Bakman válasza Matt1656 hozzászólására (») Jan 2, 2020 / 2
 
13.5 - 13.8 V elég.
(#) spgabor hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Akartam építeni egy egyszerű modulos áramkört, de van vele egy kis problémám. Röviden a következő lenne. 3db 18650-es akkus sorba kötve egy BMS-en keresztül a táp. Ehhez kapcsolódik egy HC-SR505-ös mozgásérzékelő modul. Ennek 3V a kimenetével egy 10k-s ellenálláson keresztül, egy BC337-es tranzisztor és egy 5V-os DC-DC konvertert szerettem volna hajtani, amire kettő darab fehér ledet kötnék. De a ledek valamiért nagyon pulzálnak, mintha a kapcsoló jel nem lenne folyamatosan 3V-os állásban. Vagy nem nyit esetleg rendesen a tranzisztor? A DC-DC konvertert nem vagyok benne biztos, hogy érdemes használni egy esetleges 5V-os stabkocka helyett. Olyat szeretnék, aminek az áramfelvétele lehetőleg nagyon kicsi.
Illetve a másik problémám, ami miatt írok az a mozgásérzékelő. Itt van róla egy rajz. A 150k-s ellenállás a 7-es lábon az enyémben nagyon alacsony értékű volt (kb. 50 Ohm), így folyton kikapcsolt. Most raktam bele egy 47k-s ellenállást, viszont most azt tapasztaltam, hogy elsőre hosszabb ideig világít, majd egyre rövidebb időközökkel ki és bekapcsol. Mit tudnék tenni vele, hogy ezt ne csinálja?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv:
spgabor
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) Csupasz válasza spgabor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szia! Huh, ezt vagy nem jól értem, vagy egy kicsit megkavartad.
Tehát a 3db akkut sorbakötöd, az 3x3,7V, vagyis 11,1V. Ezt rákötöd a mozgásérzékelőre (a tápja 4,5-20V).A kimenetén megjelenik a 3,3V.Ezzel kapcsolhatsz egy tranyát, ami kapcsolja a ledjeidet. A 11,1V-hoz méretezd az ellenállást,soros, vagy párhuzamos kapcsoláshoz.
Bocs, ha valamit rosszul írtam, de én így értelmeztem az általad leírtakat.
(#) spgabor válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Így akartam eredetileg, ahogy írtad, de ha merül az akku akkor ott a fényerő változik. Azért gondoltam a DC-DC közbeiktatásra. De akkor azt kihagyom belőle.
Viszont a másik problémám a mozgásérzékelő nem folyamatos üzeme. Ezt egyáltalán nem értem, hogy van. Az lenne az ideális, ha legalább fél percig folyamatosan, de inkább egy percig magasan tartsa a kimenetet. Néztem már a vezérlés adatlapját is, de nem jutottam még közelebb a megoldáshoz.
(#) Tasznka válasza spgabor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Talán ez segít .
Következő: »»   3396 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem