Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   850 / 1121
(#) villanyipi válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Mindaddig amíg lehetetlen értéket állítasz a megjelenítő eszköz számára sohasem fogsz jelet kapni, többen írták mi az optimális azzal használd, teljesen mindegy melyik porton kap nem megfelelő felbontást a kijelző nem fog vele működni.Az alaplapi felbontására meg ne adj túl sok hitelt.
(#) Kari55 válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Értem én, de hogyan állítsam be a felbontást,ha nem látok semmit a képernyőn? Most próbáltam a
1280-960 beállítást de így sem jelenik meg semmi.

Mekkorára állítsam?

Köszi.
(#) blasz válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Állítsd be 1024x768-ra annak müködnie kell.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Sziasztok

Ilyenkor mi van?
Bővebben: Link
(#) Kari55 válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
SEMMI!!! Már nem tudok több variációt!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) blasz válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ott valami egyszerű probléma lesz.Ugye próba alatt nincs semmi rádugva az alaplapi vga-ra?
De hogy állitasz felbontást ha sötét a képernyő?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) blasz hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Én nem rég cseréltem videókártyát.Beraktam,de előtte letiltottam az alaplapit,aWin. Automatikusan felismeri,telepíti a hozzávaló drivert,felajánlja a hozzá való felbontást,igen enter és kész.Aztán letöltöm a hozzávaló drivert ,esetemben Nvidia,telepitem és kész vagyok.Csak azt a felbontást használom amit felajánl.Mást nem.Az egész 10 perc.
(#) Kari55 válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Naszóval.
Az alaplapi vga D-sub és az msi hdmi kábel is be van dugva a monitorba. Felbontást az alaplapi vga kimeneten tudok állítan, itt mindent látok a monitoron. Újra indítás után a biosban beállítom a PEG lehetőséget, a monitor bemenetét HDMI-re, és utána amikor betölt a windows, nem jelenik meg smmi.
(#) blasz válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Tedd vga kábelre a videókártyát ,és ne legyen az alaplapira dugva semmi.Gyanitom hogy a driverrel lehet gondja a win.-nek.
(#) Kari55 válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Idézet:
„előtte letiltottam az alaplapit”

Ha én is letiltom és mégsem lenne jó, akkor hogyan tudom újra engedélyezni??
Amúgy hol tiltod le?
Idézet:
„Tedd vga kábelre a videókártyát”

már úgy is próbáltam.

Ha kiveszem a kártyát > újra indítom >eltávolítom a kártya drájvereit > újra indítok > beteszem a kártyát, indítás akkor mint új hardver felismeri, telepít, jó lehet?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) blasz válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ha így jobban hangzik akkor kijelölöm a PEG-re,bár nálam van automatikus funkció is.És eddig hál istennek nem volt bajom vid.kártya cseréknél.Nem vagyok pc szaki,de ugy tudom, azt a kimenetet használja amin van kötve monitor.
Én azt tudom javasolni töröld a hozzávaló telepítőjét mindenhonnan,engedd hogy a windows ismerje fel,telepítse amit kell,igy működnie kell

igen pontosan erre gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) antikzsolt válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
2 megoldás van.
1.Nincs rajta fontos adat újratelepítés és nincs baj.
2. Van akkor másik lemezre telepítesz és szépen átmásolsz rá mindent a friss telepítésre mindent.

Amúgy egy dolgot nem értek. a win7 esetében biztosan tudom hogy 15 másodperc elteltével visszaáll az eredeti felbontásra hacsak rá nem kattintasz.

nekem is van alaplapi és pci dugva. Nincs egyik sem letiltva mégis megy.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) Kari55 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Idézet:
„15 másodperc elteltével visszaáll az eredeti felbontásra”


Hát EZAZ! Nemígy történt
(#) villanyipi válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ha csökkentett módban elindul vagy alaplapiról van kép vedd ki a vga-t utána törölj minden driver-t ami hozzá köthető , tedd vissza a vga-t a windows felismeri és feltelepít egy alap szoftvert rá, bios-t felesleges állítgatni azt a kimenetet fogja használni amin van monitor.
Újra telepítésnél a vga-n legyen a monitor csatlakozva.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Ma ezzel a "meglepetéssel" fogadott a 64 bites Windows 8.1 gépem! (lásd: kép) Ezek szerint ha jól értem akkor nem tetszik neki a processzorom, emiatt nem kapok frissítéseket?! Bővebben: Link Vagy hogyan is van ez??
Idézet:
„INTEL Core i3-7100 3.90GHz 1151 BOX”
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Frissíts win10-re és megoldódik a probléma!
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szerintem, ha ezzel lenne gond, fel sem települne a rendszer.
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Az a kérdés, hogy vajon szükséged van-e a frissítésekre? Pl. én Win7-et használok, aminek ugye kevesebb mint két hét múlva lejár a támogatása, így aztán le is tiltottam a frissítéseket - minek keresse, ha már nem talál hozzá frissítést. Viszont mivel tulajdonképpen jól működik minden, ezért egyelőre nem tervezem az OS cseréjét... (ill. XUbuntu Linux is van telepítve második v. tartalék rendszerként) Windows esetében a Win10 lenne az alternatíva frissítésre, de azzal szívok eleget a munkahelyen, ezért otthonra nem szívesen tenném fel.

Amúgy emlékeim szerint valamilyen regisrty hackeléssel kikerülhető ez a dolog. Ugyanis ez is csak afféle ösztönzés, hogy váltson mindenki win10-re, a frissítések valójában teljesen kompatibilisek azzal a processzorral is.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Hát, ha az általam linkelt oldalt jól értelmezem, akkor "akinek hetedik generációs vagy újabb Intel processzora és Windows 7 vagy Windows 8 rendszere van, az többé teljesen képtelen lesz frissítéseket keresni és telepíteni (akár automatikusan, akár manuálisan)"!

A rendszer piszkálgatása (akár 10-re frissítése) ellen több érvem is szól, például az asztali ikonjaim elrendezése, a meghajtóim betűjelei (van egy pár darab!), a telepített programjaim (és azok beállításai), valamint mappák idők során beállítgatott ikonjai (melyek alapján könnyebben azonosítom a tartalmukat)! Ráadásul ismerem a Win10 "akut frissítgetési mániáját", valamint igen csak "telerakták" a 10-et sok felesleges szeméttel is, amit én igen csak nem kérek!
Sajnos az igazság az hogy bárki bármennyire nem szeretné, sajnos kezdik egyre inkább "erőltetni" a Win10-et (meg a frissítéseit is), emellett pedig felesleges szemeteket is mellékelnek benne...
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Idézet:
„Amúgy emlékeim szerint valamilyen regisrty hackeléssel kikerülhető ez a dolog. Ugyanis ez is csak afféle ösztönzés, hogy váltson mindenki win10-re, a frissítések valójában teljesen kompatibilisek azzal a processzorral is.”
Sejtettem, hogy valami Win10-re terelő szándék állhat az egész mögött!
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szívesen elcserélem veled a 2004-es P4 gépemet. Nem kell fizetned se. A win7 jól fut rajta és nem nyaggat upgrade miatt..
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Kösz, nem. Nem szeretnék a mostani gépemnél gyengébb teljesítményűt, az biztos...
(#) lelkes amatőr válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Jobb alsó sarokban az "asztal megjelenítése" ikont megnyomva történik valami?
(#) zsoltee0001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Az a gáz, hogy abba nem gondolnak bele, hogy mekkora sz*ás egy gép újra rakása, nekem ez a manőver egy napos meló volt legutóbb.
(#) Udvari Zsombor válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Na ja, mire az ember mindent újra rak és beállítgat... Kész szívás legalább fél napig (vagy akár még tovább is)...
(#) elektrorudi válasza Skori hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Nem vagyok biztos benne (nem tudom), de tutti, hogy semmilyen frissítés nem jön már a Win7-hez?
Az OK, hogy kiadták vészriasztást róla, hogy 2020 jan. 1-től megszűnik a támogatás, de kérdés, hogy ez mire is vonatkozik? Emlékeim szerint, az XP-hez, a támogatás megszűnése után évekkel is adtak ki a hibajavító biztonsági frissítéseket, amit szerintem nem volt felesleges letölteni.
(#) bbb válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Elvileg január 14-én jön ki hozzá az utolsó összegző frissítés. Azután a szokott POS terminálos és kemény pénzért meghosszabbított frissítési támogatás lesz hozzá.
(#) FAZ1 hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy nem igazán mai gyerek 775-ös alaplapom, és nagyon sajnálnám kidobni. Minden bekapcsolása után rendre azt írja ki, hogy - "Egy jelkábel nincs bedugva!"
Aztán másodikra, harmadikra, de néha ötödikre csak "elkapja a gépszíjat" ...
Már cseréltem a gépben tápot, kicseréltem a videokártyát,
majd egyszercsak önfejűleg rájöttem eme hiba valódi okára - az alaplap a bekapcsolás által nem kapja meg a +5 voltot, és ezért csinálja a fesztivált.
Gyanítom, hogy valami elkós hiba lehet - magán az alaplapon, de vajon melyik kondi lehet az, amely szinte naponta mindezt eljátssza nekem (velem)?
Minden bizonnyal a bekapcsoló csatlakozója körül keresendő, de ott én puffadt, avagy láthatóan kifolyt levű kondenzátort még nem igazán láttam.
Pedig érzem, sejtem, s tán már tudom is, hogy minden bizonnyal (és egyértelműen) kondihiba!
Ha a gép bekapcsolásakor nagyon "lerántja" a +5 V-ot, az mindig kondihibára szokott utalni. Ettől persze a BIOS éppen nem kap áramot - ÉS KÉSZ
Teendő?
Hol keressem azt a feltehetően 6,3V-os kondit, ami a tápfeszültség és a Stand By áramkörében van? Az alaplapom típusa - ASUS P5K (green)
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Azért nem kell mindenkit elriasztani mert te nem tudod kikapcsolni a számodra felesleges funkciókat.A meghajtók betűjelei.. nevezd el a meghajtókat és onnantól már lényegtelenné válik.Ha frissítésre állsz a személyes dolgok megmaradnak a többit külön particóra kipakol majd kedvedre visszarendezgeted.Rengeteg dolog van aminek hála max egy óra egy gép teljes telepítése!
Utóirat:
Én sem szerettem a windows 10-et de jelenleg ez kap teljes supportot és elég stabil ha jól be van állítva de akkor sem tennék egy gyengébb operációs rendszert egy olyan gépre ami bőven kiszolgálja a legújabbat is!
Valamint elmondok valami hihetetlen dolgot megszünik a win7 támogatása úgyhogy bármi procit raksz be nem fog neked frissítgetni semmivel sem egy idő után.
(#) Skori válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Igazából én sem vagyok biztos benne, de az utóbbi időben sokkal agresszívebb lett a M$ a Win10-re való áttérés kikényszerítésével kapcsolatban, mint mondjuk az XP -> Win7 váltás kapcsán. Simán előfordulhat, hogy az utolsó frissítéssel mondjuk elkezd belassulni a rendszer, vagy hirtelen inkompatibilissá válik valamivel... De ha a maradék Win7 felhasználóknak nem lesz problémája az elvileg utolsó frissítéssel, akkor lehet, hogy felteszem.

Csak érdekességképpen: éppen ma délelőtt futottam bele egy olyan látszólagos hibába, amit egy új drájver okozott (igaz nem M$, de akkor is). Az történt ugyanis, hogy az itthon megelégedéssel használt (és eddig minden oprendszeren jól működő) PL2303-ra épülő USB-Soros konverteremet bedugtam egy Win10-es PC-be. Nem működött. Ok rányomtam, hogy keressen drájvert, letöltötte feltelepítette, de nem működik. Nézem az eszközkezelőben ott a felirat a drájver mellett, hogy ennek az eszköznek megszűnt a támogatása! Mi van??? Kis nyomozás után kiderült, hogy valószínűleg hamis chip van a kütyün, és az eredeti gyártó kiadott egy olyan friss drájvert ami már meg tudja különböztetni az eredetitől, és letiltja a működését. Szerencsére az egyik oldalon megtalálható egy régebbi drájver a PL2303-hoz, ezt feltelepítve szépen működik Win10 alatt. Ok érthető hogy az eredeti gyártónak nem tetszenek a hamis chip-ek, de miért ír ki kamu hibaüzenetet? Miért nem írja ki a valóságot, hogy ez a chip nem eredeti PL2303, és ezért nem támogatott? Akkor nem szólhatna semmit az ember. De ezzel gyakorlatilag megpróbál félrevezetni, a szememben ezért semmivel sem különbek, mint a chip-et hamisítók... Ezen felül elgondolkodtató az is, hogy miért éri meg chip-eket hamisítani? De ezt inkább ki sem fejtem.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
Következő: »»   850 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem