Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   272 / 282
(#) metamorphose válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
A régi kezelő nem DSC, viszont időközben sikerült beférkőznöm az újba: egész egyszerűen mielőtt kilökte volna a hibát gyorsan ráböktem a touch screenre és így elérem a menüt.

Viszont két furcsa dolgot tapasztaltam:

1. a kezelő szerint a rendszer be van élesítve (armed);
2. viszont a mozgásérzékelők mozgásra nem világítanak.

A mozgásérzékelők tápot kapnak rendben (13,6 V), zónacsatlakozókon pedig 0,16 V-os jelszintet mérek.

(nem) kicsit értetlenül állok a dolog előtt. A mozgásérzékelők a régi rendszerből maradtak, de hát azok csak "buta" passzív eszközok, nem hinném, hogy cserére szorulnak.
(#) Kovabe válasza metamorphose hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Sajnos nem ismerem a NEO-t de elvileg tudja a két ellenállást is. Érdemes lenne elösszőr felbökni a programot a rendszernek megfelelően és utánna nézelődni.
(#) metamorphose hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
Mit értesz azalatt, hogy "felbökni a programot"?

A DEOL-t tudja igen. Tehát kötögessek a mozgásérzékelőbe is sorosan ellenállást?
(#) Kovabe válasza metamorphose hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
A "felbökni a programot" alatt azt értem hogy felprogramozni a központot. Bocsánat rosszúl írtam egy ellenállásra gondoltam csak én nem szeretem az EOL kötést.
(#) metamorphose hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
Felprogramozni a központot - úgy értem spec kábel és program segítségével? Szükséges ez, nem elég hozzá a kezelő?
EOL: tulképpen SEOL (Single EOL), a közponz összes zónabemenetére (nem common ágra) tettem egyet sorosan - ez így OK, ugye?

A mozgásérzékelők nyugtalanító nem "világítására"/érzékelésére, van valami tipp?
(#) tikitaki hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
Jó estét!
Kérdezem valaki jártas A MERLIN PRO programozható rádió készülék javitásában, vagy ismer olyan céget ahol javitják. Csak SMD alkatrészek vannak benne és kapcsolási rajz hiányában öngyilkosság.
A hibája , hogy nem lehet feltanitani a távvezérlőt, ami CR 2032 -vel müködik , cserélve lett. tehát nem táp fesz. probléma.
(#) H0Laci hozzászólása Dec 2, 2019 / 1
 
Üdvözletem!
A következő problémához kérném a segítségüket.
Van egy DSC PC5020-as központ (power 864) egy PC5108 bővítő modullal és kezelővel ami "RF Jam" hibát jelez annak ellenére hogy nincs a rendszerben felekezetnélküli modul/eszköz.
Képtelen vagyok kitörölni a hibát, reszteltem a modulokat (902) de semmi változás sajnos. így élesíteni sem tudom a rendszert
Köszönettel
László
(#) metamorphose válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Hello,

szereztem PCLINK-kábelt és DLS programot, "előkonfigoltam", viszont nem tudom a központra feltölteni (ahogy ő hívja "Download to panel"), örökké ezt a hibát kapom:

Panel Could Not Be Identified

Ha autodetectet indítok, akkor pedig az alábbi kódokat várja a kezelőtől:

- DLS Access Code: FFFFFFFFFF (10 db)

- Panel ID Code: FFFFFF (6 db)

viszont az érintőpanales kezelővel ilyeneket nem tudok megadni.

Lehetséges, hogy erre a célra csak az LCD-kijelzős "hagyományos" kezelő (HS2LCDEE1) felel meg?
(#) bencehon válasza H0Laci hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Üdv!
Sajnos ezeknek a régi központoknak ez a veszte megkavarodik bennük a firmware aztán mindenféle hibát produkálnak valamelyik ezt csinálja mint az öné valamelyik nem kommunikál valamelyik meg nyomtató modult hiányol ami sose volt rajta.

Lehetséges megoldás lehet egy teljes reszet és újra programozás.
Esetleg DLS2003 al ráerőltetni egy firmwaret.

De ez sem biztos hogy megoldja a baját elég idős központ már.

Érdemes lenne lecserélni egy PC1832 re a zóna bővítő modult biztosan támogatja ha szerencséje van a kezelőt is fogja (ez a kezelő szoftver verziójától és pontos típusától függ).
(#) bencehon válasza metamorphose hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Szia!
A hiba ott lehet ha elő programoztad a központot a kezelő nélkül.
Ellenőrizd le méréssel a kezelőhöz menő vezetéket nem e szakadt valami.
És helyesen van e bekötve az érintő képernyős kezelőhöz javasolt erősítet tápos riasztós kábelt húzni mert sokat fogyaszt.
Ha jó minden akkor reszeteld le a központot.
Ezt a PGM1 és a Z1 kapcsok összekötésével tudod megtenni indítás előtt kell összekötni úgy hogy kikötöd az eredeti vezetékeket csak az átkötés legyen benne boot után ha feléledt a központ akkor ki lehet venni az átkötést.

Igaz érintő képernyőt még nem vettem fel elsőre de azt kelene írnia középen hogy
Press to enroll

HS2LCDn
Press any key to enroll
HS2ICN és HS2LEDS en csillag gombot kell nyomni.
(#) metamorphose válasza bencehon hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Köszi a választ, mondom/írom, mi volt:

- tulajdonképpen nem tudtam előprogramozni a központot, mivel nem tudtam feltolni rá a változtatásaimat, mert nem tudta azonosítani a DSL program a panelt (Panel could not be identified hibát kaptam)

- a factory resetet megcsináltam (már korábban is), lekötöttem a zónákat is, de továbbra is Keypad not enrolled hibát és a Press to enrollra nem tudok rányomni, ilyenkor nem is tudom használni a kezelőt

- ha az érintőképernyőt megnyomom még a hiba megjelenése előtt, akkor tudom használni, bár csak limitált opciókat érek el (ezért gondolom, hogy az eszköz jól van bekötve), ill. az a furcsa, hogy Armed státuszt jelez, amit persze nem tudok inaktiválni, mivel nem tudok PIN-kódot

Mind a PC-LINK kábeles felprogramozásnál, mind a kezelő beüzemelésnél (azt olvasom) az összes doksiban a keypad kódokat használják, ezért gondolom azt, hogy kellene egy LCD-kijelzős, nyomógombos kezelő, bár ha ez így van, akkor nagyon gyík megoldást ad a DSC.
(#) bencehon válasza metamorphose hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Elmondásod alapján pedig én arra tippelek hogy komunikálciós hiba lehet a kezelő és a központ között.
Most nincs kéznél érintős kezelőm hogy kipróbáljam.
De én meg próbálnám közvetlenül a központra rákötni a kezelőt rövid kábellel és megnézni úgy mit csinál.
A rendszer biztosan felveszi a kezelőt önmagában is.
DLS5 ben pedig először csinálj egy ügyfelet amibe mielőtt programoznál előtte kapcsolódj rá a központra ne automatikus felismeréssel hanem írd be a pontos típust és a PCLINK2 re csatlakoz (ügyelj a helyes csatlakozásra a red pin nem kell)
És a ha sikeresen le tudod tölteni az üres konfigot a kék nyilall azt kezd el átírni utánna simán vissza fog menni.

A központ verziója egy kis címkén van az alaplapon.

Most jutott eszembe Ha ez 1.3 alatt van akkor valószínűleg ez is lehet a kezelő hibájának oka.
(#) H0Laci válasza bencehon hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Kedves bencehon!
Köszönöm a választ!
Én is az újra programozáson törtem már a fejem!
Köszönöm mégegyszer!
László
(#) BADBOY33 hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Üdv !

Segitséget szeretnék kérni. Kisgyerek elnyomkodta a kezelőt,és minden zóna váltáskor csipogó hangot ad a kezelő . Hogyan tudnám vissza állitani? Kezelő SC PC1555RKZ /ledes / .
(#) kurunczig hozzászólása Dec 14, 2019 /
 
Sziasztok
Segítséget kérnék! DSC 1616 központ néha "kifagy".Kezelőn hibajel és nem reagál semmire. Újraindítás után minden rendesen megy.
Eseménytár kiolvasásnál tele van "Meleg indítás"üzenettel.Ha jól gondolom a "Hideg indítás"a talpra való csatlakozás után van.Hol keressem a hibát? Csatlakozó pontokat ellenőrzése megvolt...
(#) HA5AWS válasza BADBOY33 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Szia!
Szerintem az ajtócsengő funkciót kapcsolta be a gyerkőc. *4-el tudod kikapcsolni és vissza. Viszont ha minden zónára csipog akkor érdemes lenne a programozást is megnézni.
Üdv: Gábor
(#) merlingerin hozzászólása Dec 16, 2019 /
 
Sziasztok!

DSC PC1565 kp esetében ha kezelői zónát szeretnék hozzá adni, 7. zónának, tud valaki segíteni, mik a pontos lépések?

Egyszer vagy 10 éve megküzdöttem vele, de rég volt, és nem jön össze, sajnos le kellett resetelni.. A központban nem használom a 2. particiót, globális kezelőnek kell lennie ha jól sejtem...

Tud valaki segíteni? (lépésről lépésre, gyógyegereknek való módon )

Köszönöm!
(#) wdTazi hozzászólása Jan 4, 2020 /
 
Jó estét kívánok!

Segítségre lenne szükségem.
A jövőhéten lesz a házunk kulcsátadása, egy DSC PC1832 Bővebben: Link-es rendszert vettem.
MICRON Z8040C-t akartam, de csak ezt lehetett kapni. (MICRON-t már üzemeltem be édesanyámnál hat éve, rendben működik azóta is.)

Letöltöttem, elolvastam a leírást 2x is, de nem értem a DSC leírását, a programozást sem. A Micron-nál pl. csak zónák vannak, nincs partíció és egyebek. Nem értem miért kell, mire való az EOL/DEOL. Enélkül nem működik rendesen?
Mivel most építkeztünk, nem tudok megfizetni egy céget, hogy kösse be nekem a rendszert.

Üdv.: Attila
(#) bright válasza wdTazi hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Szia.
A vezetékezést megtudod csinálni? / telepítői leírás/
lezáró ellenállás nélkül is működik /programozható/ Az ellenállások lehetővé teszik pl. a riasztás, szabotázs, felismerését zónán belül / nem kell külön szabotázs zóna./
(#) Gafly válasza wdTazi hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
(#) bright válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Szia
Nem globális hanem az egyeshez tartozó. /könnyebb kezelni/
Kezelő beléptetés:
*8 xxxx 000 0 11##
Kezelői zóna:
*8 xxxx 020 07 ##
202 címen engedélyezd a működő zónákat.
001 címen add meg a zóna jellemzőket.
(#) merlingerin válasza bright hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Szia!

Köszönöm. Akkor mégsem vagyok tök krumpli. Azért merült fel a kérdés, mert a zóna hozzáadáskor magába fordult a központ. Csak hardware resettel tért magához. Aztán ez megismétlődött. Ekkor kérdeztem. De közben kiderült, hogy nem a kezelői zóna a bibi, hanem az "idő", ami a tápráadástól eltelik. Egy idő után magába fordul. Eleinte hard reset helyrerakta, már az sem. Kuka sajnos, bontott központ volt.

Ilyenkor a kezelőn világít a system, de gombokra nem reagál, nem csipog... Vagy 6 hw reset után az idő mindig csökkent, már bekapcsolástól csinálja. Amikor kérdeztem, pont mindig a zóna hozzáadáakor kattant meg, azt hittem, az a bibi, de nem.

Azért köszönöm.
(#) bright válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
ok. Csak kíváncsiságból amikor kiakad ha hosszan nyomod a kettőskerésztett csinál valamit?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2020
(#) merlingerin válasza bright hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Semmit.

Ha így hagyom, villany el, majd vissza, akkor néha sípol, mint ha a keybusból kontaktos lenne, vagy nem lenne bekötve. Meg kétszer kivezérelte a szirénát...

Mire gondolsz?
(#) bright válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
esetleg globálisnak lett címezve. de ha a # nem reagál akkor nem ez a gond. A beléptetésnél egyes partíció egyes kezelőnek lett beléptetve?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2020
(#) merlingerin válasza bright hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Szia! Igen.

De amúgy akkor se dobná el.. nem? Vagy nem így..

De 100%, hogy igen. Azóta hw reset sem megy.. azért került polcra...
(#) wdTazi válasza bright hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Jó reggelt!

A vezetékezés menni fog. Tegnap behúztam az összes kábelt.
EOL/DEOL jól értem-e?
Ez arra való, hogy a szabotázs ill. riasztási jelet külön válassza a központ? Ez akkor is működik, ha a rendszer inaktív, vagyis otthon vagyok hatástalanítva a rendszer, leveszem az infra elejét és elkezd vernyákolni? Ha elvágom a kábelt akkor is vernyákol. EOL/DEOL nélkül a hatástalanított rendszer nem vernyákol az előbb felsoroltak esetében, csak akkor ha élesítem a rendszert?
Ebben az esetben a kültéri szirénának kell EOL/DEOL szerintem, az infrákra nem feltétlenül kell a lakásban. (gondolom)

Nekem 7+1 zónára van szükségem??? (egy zóna, egy érzékelő) összesen, a +1(8.) a még nemlétező garázs lesz egy plusz kezelővel/billentyűzettel vagy minek hívjuk. A +1(8.) zónát ki kell, majd kapcsolni a központban, de annak a sorkapcson a helyére kell-e valamit tenni (ellenállás, "rövidrezárás", valami), vagy maradhat üresen?
Késleltetés csak az előszobában kell, ott lesz a kezelő, a többi zóna azonnal élesedhet.

Vonalas telefon nincs és lehet, hogy nem is lesz. Ebben az esetben, majd valamilyen GSM, vagy LAN bővítő kell (NET az lesz). Itt csak le kell tiltani a telefon be/kimenetet?

Üdv.: Attila
(#) bright válasza wdTazi hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Szia.
Az ellenállás kérdés minden zónára igaz vegyesen nem megy, tehát vagy-vagy.megteheted hogy ellenállás nélkül építed ki a rendszert Azt javasolnám a kültéri sziréna miatt ,hogy EOL legyen sima NC helyet. Az infrába beteszed az NC-hez az egyik végét a tamperhez a másikat a maradék két sorkacsot bekötöd a központ zónához. Kültéri szirénánál sorba kötöd az ellenállást a tamperrel. EOL-nál nem kiabál a rendszer az infra megbontásakor kikapcsolt állapotban
A programozás nem nagy varázslat segítek A 8-as zóna nem lesz engedélyezve a programban nem kell rákötni semmit. A kommunikátor tiltható.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020
(#) wdTazi válasza bright hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Köszönöm szépen!
(#) wdTazi válasza wdTazi hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Szia.
Infra jó így?
Következő: »»   272 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem