Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3400 / 3940
(#) b11gyula hozzászólása Jan 10, 2020 /
 
Sziasztok! szeretnék segítséget kérni, van egy SSTR-D-12-0100-D szilárdtest relém, megerőssítést kérnék a működéshez.az 1-2-es pont között kapcsolja a terhelést jelen esetben 240V AC-t, a 3-és a 4+-ra3-32 V DC-t kell kötni, a 3-4-es vezérlésnek a ki-be kapcsolásával tudom vezérelni az 1-2-es- en átfolyó terhelést, ha jól értelmezem. Köszönöm a segítséget. Üdv: Gyula
(#) Secret válasza b11gyula hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Jól értelmezed.
(#) b11gyula hozzászólása Jan 10, 2020 /
 
Secret! köszönöm a gyors választ. Jó éjt
(#) Csupasz hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Sziasztok! Ismer valaki olyan oldalakat, ahonnan hanghatásokat lehet letölteni? Nekem egy elöltöltős ágyú lövésének hangja kellene. Próbáltam pl. filmekből, de mindig van mellette valami más hang (pl. csatazaj).
(#) Bakman válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Keresőbe: free sound effects
(#) Gafly válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 11, 2020 / 1
 
Tessék parancsolni: ebből a 16 000 mintából csak akad megfelelő.
BBC csak tud valamit, vagy megy valahová.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2020
(#) Csupasz válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Köszönöm Uraim!
(#) Pumuckli hozzászólása Jan 12, 2020 /
 
Sziasztok! Szeretnék 6-8 db BME280-M modult használni, kb. a ház minden helyiségébe egyet egyet és természetesen az adatokat egy központi egység gyűjtené. Igen, ilyen sok van fent a neten, itt a fórumon is, azonban a problémám az eszközök távolságával van. A BME280-M modul I2C kommunikációt használ, ahol a busz maximális távolsága 7,6m, azonban jellemzően 2-3m-en használják (lásd Wikiépdia). Az én moduljaim jellemzően 7-8m távolságban vannak (a falban az UTP vezetékek hossza, amin tudna kommunikálni). Hogyan lehetne ezt a problémát megoldani? Nem szívesen kötnék minden modulra wifi egységet, hogy azon keresztül kommunikáljon. Van valami ötletetek?
(#) Tasznka válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
A melléklet adhat ötletet .

I2C_Ext.jpg
    
(#) Bakman válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Egy kis mokrokontroller szenzoronként és egy közös, RS485-ös hálózat. Bőven van szabad ér tápfeszültség továbbítására is.
(#) vargham válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Én mindet wifire kötöttem. Nem drága az ESP8266. Külön a szenzoroknak, villanykapcsolóknak, dugaljaknak.
(#) Pumuckli válasza vargham hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Folyamatos Wifi kapcsolattal vagy csak rájelentkezik, elküldi az adatot és lekapcsolódik a Wifiről?
(#) Petya810729 válasza AZoli hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm az észrevételed! Én "piezo-elektromos" cr injektort nem szeretnék ezzel a készülékkel tesztelni, azok gyártási tűrés miatt, kódolást is igényelnek a használatból eredő kopás következtében. Az "első" generációs cr porlasztókhoz remélem jó lesz.
(#) vargham válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 12, 2020 / 1
 
Nem, nem kapcsolódik le. Nem csak bemenetek, de kimenetek is vannak rájuk kötve. Például légkondi, lámpa, dugalj, stb. Ha lekapcsolódna a hálózatról, akkor érezhető késéssel lehetne csak kapcsolni ezeket az eszközöket. Garázsvásárokról összeszedtem pár ingyen elvihető Nokia töltőt. Pont elmegy róla egy ESP8266 vagy egy ESP32.
Ezt a rendszert használom:
Home Assistant
ESPHome
(#) proli007 válasza Petya810729 hozzászólására (») Jan 12, 2020 / 1
 
Hello! Ezek szerint még foglalkozol a dologgal, így három dolgot fűznék a kapcsolásodhoz.
- Az R5 és R6 értéke értelmetlenül alacsony értékű. Ha R5 1k, R6 4,7k és így a C7 2,2µF értékű az időzítés változatlan marad. (Mert R5 nem lehet 100Ohm értékű.)
- A másik az SW1 megoldása. A 2-es lábat nem illő a "levegőben lógatni". A jelenlegi SW1 helyét rövidre kell zárni, és a kapcsolót a C2-vel kell párhuzamosan kötni. Igaz a leírtakhoz képest fordított lesz a működés, vagy is a kapcsoló nyitott állásában lesz 1 vagy 5sec a működési idő és zárt állásban pedig addig működik, míg az SW3 nyomógombot nyomva tartod. Mint ahogy az eredeti elgondolásban volt. (Természetesen ha az időzítés pld. 5sec időre volt beállítva és Te 3sec idő után elengeded a nyomógombot, akkor is 5sec ideig lesz a működés.)
- A zavarok csökkentése érdekében illő az IC-k 5-ös lába és a negatív táppont (GND) közé egy-egy 100nF-ot kötni. A 4-es lábakat pedig az IC tápfeszültségére (8-as láb)kötni.
(#) Kovács Zoltán hozzászólása Jan 12, 2020 /
 
Üdv.

Korábban már kaptam segitséget itt a fórumon ledlámpa ügyben, ami be is vált és köszönök.
Egy újabb kérdésem lenne


Van egy egy szabályozható forrasztóállomás/ a kijelző szalagkábele sajnos szakadt. Ez egy fólia jellegű, rámelegitve, tudtok valakit ajánlani aki tud ilyet javítani? Ez már meghaladja a tudásomat. Ha csak sima kábel lenne azt megforrasztanám, de ehhez szerintem komolyabb cucc kell mint az én kis kattogos weller pákám

Köszönöm

Zoli
(#) Petya810729 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Szia! Köszönöm az építő kiegészítést. Sajnos még hiányzik néhány alkatrész, amit rendelni kellett. Emiatt nem tudtam még kipróbálni se.
Amiatt írtam ide, segítséget kérve, mert a készítő youtube csatornáján, ahol látható az összeszerelés és első próbák, érkezett néhány komment, hogy nem működik a leírás alapján elkészített teszter. Én nem vagyok jártas ebben a témában, mit ahogy írtam is, ezért fordultam ehhez a hozzá értő közösséghez. Lehet, hogy csak egyesek vétettek olyan hibát, mint amit már korábban Bakman kijavított a rajzon pl. (kötési pontok), de inkább a biztosra szerettem volna menni, ezért itt.
Amint tudom, tesztelem és akkor kiderül, működőképes-e, ha nem akkor + köszönet Neked is, mert tudom mivel lehet próbálkozni a működőképessé tétel érdekében.
(#) nagym6 válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Ha sima kábelre cserélhető a szalagkábel, akkor az a megoldás. Ráforraszthatók a szalagkábellel párhuzamosan a foglalat forrpontjaihoz, a szalagkábel levágva. Nem kell ide szalagkábel, egyeres vékony vezetékek jók, párhuzamosan sem kell mennie.
(#) Kovács Zoltán válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Szia.

A panel részét még csak-csak megforrasztom, de a kijelző felöli vége nem biztos, hogy forrasztható / legalábbis úgy láttam/

Zoli
(#) proli007 válasza Petya810729 hozzászólására (») Jan 13, 2020 / 1
 
Átrajzoltam. Ha így követed el, működni fog..
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Az az R6 miért 1W-os?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Izé: R8
(#) Epu2 válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Hány eres és egyéb méretei? Hátha véletlenül akad nekem ami felhasználható. Akkor jelezném.
(#) Chipmunk1960 válasza slaszlo96 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Szia, Itt megtalálod. Galfy-nak teljesen igaza van, egy olyan rendszert ami nem szabványos, teljesen felesleges kifejleszteni, egy ilyen fejlesztés, egy egész team feladata szokott lenni. Hardveres, Szoftveres, /Java, Linux, C#, Firmware, hogy a többit ne is soroljam.
(#) Chipmunk1960 válasza kis59 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Igen, 3db led+1 ellállás sorban van, s párhuzamosan x db, akkor nyugodtan.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Hello! Azért, mert elfelejtettem kiradírozni. Mint ahogy a két 820 Ohm is oktalanul 2W-os volt..
(#) tsab hozzászólása Jan 13, 2020 /
 
Sziasztok!

Adott egy nyákba ültethető trafó 220V-os. Milyen megkötésekkel (szabad-e) használható ez 230V hálózaton?

Üdv.
(#) Gafly válasza tsab hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
El szokták bírni.
Nézd meg, hogy üresjáratban melegszik-e?
(#) Epu2 válasza tsab hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Bőven bírja. TAlán az éjszakai csúcsban jobban melegszik.
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Tapasztalati érték a 2 W, nem égeti meg a panelt.
Következő: »»   3400 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem