Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőlégfúvó
 
Témaindító: IzLuCSi, idő: Feb 4, 2020
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) IzLuCSi hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Nem rég hozzám került egy 858D típusú hőlégfúvó.
Szétszedtem hogy mi is van benne és azt vettem észre hogy nem annyira kicsi dobozban mindössze egy PCB van. Trafónak azonban nyoma sincs.
Ez így biztonsági szempontból (vagy akármilyen másik szempontból) megfelelő?
(#) Kékróka válasza IzLuCSi hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Nem az számít mi van benne, hanem hogy átment e azokon a teszteken amin egy ilyen berendezésnek át kell menni forgalomba helyezés előtt.
Ha működik nem biztonságos, sok mindent fel lehet vele gyújtani
(#) Medve válasza IzLuCSi hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Működik így is? (Az enyémben kell 24Volt.)
(#) IzLuCSi válasza Medve hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Medve
Működik. Bár így fölösleges az a nagy doboz.

Kékróka
Ez szerintem egy kínai másolat. Nem biztos hogy ez is átment azokon a teszteken.
(#) kemenygolya hozzászólása Aug 30, 2020 /
 
Sziasztok. Tegnapi nap folyamán hozzám került egy Güde gázolajos hőlégfúvó. Sajnos az elektromos panelt szakszerűen össze tördelték, így úgy döntöttek hogy nem kell az bele, megy anélkül is.
Szeretnék segítséget kérni, mert panel bekötést, illetve kapcsolási rajzot nem találtam sehol. A hőlégfúvó típusa: Güde Ölheizgebläse GD 20 I
Köszönöm előre is a segítségeteket.
(#) elactrofan hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni van egy tolcraft hőlégfúvó aminek a táp paneljén két ellenállás (R17, R18 és a TH1) panel típusa ATEN850d+ alkatrészek felrobbantak esetleg van valakinek ilyen hőlégfúvója esetleg megtudná nézni a kereset alkatrészek értékét?
(#) antiktelefon válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Ezek mind azonos kapcsolásúak, gondolom a TH1 zárlatba ment, és a fűtőszálon át a két említett ellenállásra 230V-ot kapcsolt. Rakj fel képet a panelnek arról a részéről és a fólia oldalról, valószínűleg egyértelmű a dolog.
8:25 körül mutatja a tipikus megoldást.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem