Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3108 / 3552
(#) bbb válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 3, 2020 / 1
 
Inkább erre való ragasztót vegyél! B7000 a kulcsszó.
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
300-3400Hz-ig szépen fog szólni. Gitárerősítőbe nagyon jó. fölötte már nem lesz az igazi, mert idáig van méretezve.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020
(#) kope20 válasza enree hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Jogos, az enyém 59.
(#) Udvari Zsombor válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Egyenlőre hifi fülhallgató-kimenetén próbálom, így halkabb szobahangerőn egészen tűrhertő hangja van, bár szerintem ezek eredeti helyükön sokkal hangosabban szoktak üzemelni, ettől függetlenül azért még simán lehet vele zenét hallgatni. Hangja kissé limitált (elég kicsi "mély tartománya" van), bár szerintem éppen a kinézete és a limitált hangzása teszi különlegessé.
Aki már hallott szabadtéren oszlopra felszerelt tölcsér-hangszórót, az bizonyára ismeri azok jellegzetes erősen limitált hangzását (meg hogy persze nem éppen zenére lettek kitalálva)...
Idézet:
„Gitárerősítőbe nagyon jó.”
Ilyen felhasználásáról még nem hallottam.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2020 / 1
 
A MÁV-nál kezdtem Kelenföldön. 100V-os állomási hangrendszerek javításával, majd tervezés és kivitelezés is volt benne. Nálunk tranzisztoros 100W-os 100V-os erősítők voltak Veszprémi SZénbányák vállalat által gyártott fém hangszórókkal - hasonlóval mint a tiéd. Azok már sávszűrővel is el voltak látva, nem csak a trafóval. Nem tudom a tiédbe volt-e? A Déliben 80W-os Csöves végfokok voltak akkor még (80-as évek vége). Felsőgallán volt egy csöves 80-as végfok egy régebbi gyártású, nem limitált hangszóróval. Ráadásul a forgalmistának is nagyon jó orgánuma volt - akkor még nem gép bemondás volt a divat. Döbbenetesen szép mélyek jöttek ki a rendszerből. Kelenföldön a legtöbb munkát pedig az adta, hogy télvíz idején, amikor a legnagyobb hideg és hóvihar volt - akkor lopkodták le a hangszórókat. Később rájötünk, mennyire szépen szólnak a fémküblik a gitárral - hát ez volt az ok... Ezerszer inkább adtam volna annak a szerencsétlennek a raktárból, minthogy ki kelljen mennünk a mínuszokba a fémoszlopra felmászni és puszta kézzel befűzögetni a fagyott, rideg kábelt és rácsavarozgatni a hatlapfejű anyákat az oszlopokban, amikor az ember ujjai sem úgy működnek, mint szobahőmérsékleten... Egy APT100-at én is "kiheréltem" 100V-os oldalon egyszer, mert hozták. Gyönyörű páros volt barátom épített gitárjával a kübli. Pont ott szólt jól ahol kellett - és jól bírta a vadabb húrkínzást is.
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Nem Ti voltatok, akik rájöttek, hogy a 4 eres kábelől két eret felhasználva jó "hangszóró lopásjelzőt lehet csinálni"?
Aztán amikor beriasztott, jól megverték aki kiment?
(#) Pumuckli hozzászólása Feb 3, 2020 /
 
Egy kis ötletelésre invitálnék mindenkit. Kicsit szétvertem egy 30cm-es (hagyományos, 30 éve épült) téglafalat (7x7x4 cm), ahova pontosan be szeretnék illeszteni minél pontosabban egy műanyag 3D nyomtatott dobozt. A dobozban 12V lesz maximum. Mivel lehetne a legprecízebben "beragasztani" a dobozt? Vagyis olyan "ragasztót" keresek, amivel téglát és műanyagot lehet összeragasztani. Gondoltam a sima gipszre, de az túl hamar köt és nem tudom mennyire bírja a PLA a gipszet. Azért persze azt sem baj, ha nem kel 24 órát várni a kötésre (mondjuk mindenképp kiékelem úgyis a pontosság kedvéért). Előre is köszönöm szépen az építő jellegű válaszokat.
(#) nagym6 válasza Pumuckli hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Idézet:
„Gondoltam a sima gipszre, de az túl hamar köt”

A gipszhez homokot keverünk, nől a kötésideje.
(#) mnyugger válasza Pumuckli hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
PUR hab!
(#) Pumuckli válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
A PUR hab nem játszik. Ezt a keretet kéne a sarokba helyezni minél precízebben. Ebbe jönnek még vezetékek és egy panel előre.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Sok fajta gipsz van...
(#) bbb válasza Pumuckli hozzászólására (») Feb 4, 2020 / 1
 
Csemperagasztóval beragasztod, majd mehet a vakolat miután megkötött a ragacs.
(#) mhatalyak válasza Pumuckli hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Létezik szerelőragasztó is, hasonlít a purhabhoz, de közel sem dagad meg akkorára. Kissé erősebben is tart.
(#) antikzsolt hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
A sima szerelődoboz is bent van 30-40 évig és az is műanyag. Sima vakolat azt jónapot. Nem kell újra feltalálni a spanyolviaszt.
(#) Pumuckli hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Megpróbálom a lehető legszebben megoldani, ha sikerül, teszek fel képet.
(#) Rosszmáj hozzászólása Feb 4, 2020 / 2
 
Veszel egy 80x80x50-es szerelődobozt, azt bármilyen fenn említett módon belegyógyítod a falba és abba kétkomponensű ragasztóval olyan precízen ragasztod be, ahogy akarod.
(#) Udvari Zsombor válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Idézet:
„Azok már sávszűrővel is el voltak látva, nem csak a trafóval. Nem tudom a tiédbe volt-e?”
Hát, láttam egy kék kondenzátort a trafó mellett, jobban nem vizsgálgattam (minél hamarabb meg akartam szólaltatni)... Ha nem volt ebben sávszűrő (nem ismerem), akkor lehet, hogy erősítő-oldalon lehetett az eredeti rendszerben...
(#) Alkotó hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
Eléggé távol esik az érdeklődési köreimtől a Facebook, de a társadalmilag nélkülözhetetlen információ áramlás miatt mégis kénytelen vagyok időnként ott lenni. Többször találkoztam már a mellékleten lévő, illetve ahhoz hasonló feladványoknak tűnő részletekkel, de ezek elérési módja nincs meg.
Tud valaki abban segíteni, hogyan játszhatóak ezek a fejtörők?

Facebook.jpg
    
(#) antikzsolt válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Uh ez egy játéknak a bónusz szintjei. De kb én is az első szintig jutottam el vele, Cikinek éreztem játszani vele
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Nem tudom biztosra, de érzésem szerint a bal oldali reteszt nem kihúzni, hanem lejjebb tolni kellene, akkor a vízszintes reteszt el lehet húzni balra, és a jobb oldali ez után eltávolítható. Legalábbis érzésem szerint ez lehet a megoldás. Mást én sem találtam, ami jó lehetne.
(#) antikzsolt válasza Frankye hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Sajnos rossz következtetés. Ki kell húznod vagy mindegyik bent marad a helyén.,
(#) sany válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2020 / 1
 
Állítólag, csak adatlopó játék, igazi megoldása sincs.
(#) Frankye válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Akkor viszont nincs (jó) megoldása. (Nem próbáltam ki, mert nem érdekel annyira az 'alap játék", csak a hirdetését láttam magam is. Abban úgy tűnt, hogy az általam vázolt megoldás megvalósítható, de ezek szerint nem.)
(#) Alkotó válasza sany hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Ha igazad van, akkor jó ötlet, mert az én érdeklődésemet felkeltette.
(#) sany válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Több verzíója is van Killer the spider, stb. De egyiknek sincs igazi megoldása. De poénnak jó lehet, mindig az ember vesz oda. Adatot nem tudom biztosan, hogy lop e, de lehet.
(#) Alkotó hozzászólása Feb 6, 2020 /
 
Feltételezve a felirat helyességét, milyen technológia indokolhatja a 100 g termékben lévő 134 g sertéshúst? És a többi dologról még nem is beszéltünk ami általában kell egy kolbászba, és vélhetően annak is van tömege.
(#) sargarigo válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 6, 2020 / 1
 
Például az, ha a feldolgozás során vizet veszít. Ugye a testünk több mint 70%-a viz..
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Valószinűleg gyártás kezdeti húsmennyiség, ami későbbi technológiák alatt kiszárad.
(#) antikzsolt válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
A gyártás során veszít vízmennyiség miatt van ez így. Mivelhogy a friss kolbász bizony puha és nedves. De nézd meg egy száraz kolbászt. Mennyivel könnyebb és keményebb. A vízhiány miatt.
(#) Alkotó válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
sargarigo, nagym6, antikzsolt
Értem ezt a vízvesztéses helyzetet.
Mégis érzek ebben egy kis túlzást, mert így akár szélsőségesen nehezen értelmezhető, és szinte ellenőrizhetetlen adatok sokasága kerülhet elő.
Ha számít valamit az én javaslatom, akkor sokkal racionálisabb lenne azt mondani, hogy a termék jelenlegi állapotában (tehát az éppen aktuális nedvességtartalom mellett) a teljes térfogat 95%-a sertéshús, és 5 % fűszerek és egyéb adalékok vannak még benne. Egy ilyen információn nincs mit félreérteni.
Következő: »»   3108 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem