Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   340 / 371
(#) Massawa válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
A youtuben van egy sereg video, az egész amatör konstrukcioktol kezdve a profi megoldásokig. Egyik másiknál ott a kész kod is.
Nem tudjuk mire akarod használni a CNC gépet, azok a motorok legfeljebb rajzolásra vagy lézer grafikához elegendöek.
A youtubba üsd be hogy DIY CNC machines vagy plotter.
(#) devergo74 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Lézer grafikához kellene hobbi szinten. Tudom néztem a youtubon több videót is, de mindegyik másképpen, nagyon összevágva mutatja. Na mindegy, majd valahogyan összehozom. Azért köszi a tanácsot.
(#) Massawa válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Én most éppen egy tekercselögépet épitek.
Ott a huzalvezetö a DVD mechanika fiokmozgatohoz hasonlo szerkezet.
(#) black1989 hozzászólása Feb 5, 2020 /
 
Köszönöm a segítségeteket!

Hála nektek végre sikerült kalibrálni a grbl-t , jumperek behelyezése után $100=160 , $101=160, $120=40 , $121=40 beállításokkal kiváló , szinte magtalan lett a szerkezet!
Mégegyszer köszönöm!
(#) András123 válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
(#) devergo74 hozzászólása Feb 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek az infókat a cnc-vel kapcsolatban.
Most rendelem meg hozzá az alkatrészeket, mégpedig egy ilyen kit-ben: Uno R3 CH340 + 4x A4988+4x heatsink + CNC V3.0 shield Module, azt szeretném kérdezni, ehhez a csomaghoz milyen lézerfejet szoktak venni, ami kompatibilis is vele?
Köszönöm előre is.
(#) Pali79 válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Amit lehet sima PWM-mel vezérelni. Általában a legtöbb lézet lehet...
(#) devergo74 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Pontosabban tudnál mondani, vagy linkelni ilyen típust?
(#) Pali79 válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Mekkora teljesítmény?
(#) devergo74 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
12v-ról fog üzemelni, plusz ami kell az arduinónak, de azt usb-n keresztül fogom biztosítani, ennyi infóval tudok szolgálni. Ez lesz az első ilyen gépem, még most olvasgatok utána, hogy valójában hogy is kellene elkezdeni az összeállítását.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2020
(#) Pali79 válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 8, 2020 1 /
 
A kérdés arra vonatkozott, hogy milyen teljesítményű lézert szeretnél.
(#) devergo74 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Találtam a youtubon egy ilyen jellegű videót, és most az alapján próbálom elkészíteni.
(#) devergo74 hozzászólása Feb 12, 2020 /
 
Sziasztok!
A Mach3-program az használható lézergravírozás beállítására, rajzoltatására? Vagy erre a feladatra vagy másik, jobban használható program?
(#) Pali79 válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Ha megvan a megfelelő G kód akkor végrehajtja a Mach3 is mint bármelyik másik vezérlő program.
(#) kameleon2 válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Van sok más is. Szerettem párhuzamos porttal a Mach3-at, de usbre sehogy nem sikerült belőnöm. Most USBCNC programokat használok. az új 3018-asokkal és az MPCNC-mmel. Próbából fent van egy USBCNC Controller, egy UGSplatform64 és egy GRBLController. Mindegyiknek van előnye, hátránya.
(#) devergo74 hozzászólása Feb 14, 2020 /
 
Pali79, kameleon2 köszönöm mindkettőtöknek az infókat a kérdésemmel kapcsolatban.
Feltelepítettem a UGSplatform64 programot, de egy ilyen hibaüzenetet dob ki: Error while processing response, pedig a port rendesen be van állítva, amikor összekapcsolom érzékeli is, viszont csak ezek a hibaüzenetek jönnek sorba. Nem tudom mi lehet a gond? Valakinek valami ötlete?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2020
(#) sargarigo válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Ez nagyon szép gép lett! Mennyire rezgésbiztos a szerkezet? Nem vékony? Lehet a következő ilyen lesz nekem is
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 16, 2020 / 1
 
Sajna a gyárilag letöltött Thingiverse modellek nagyon vékonyak. megérne egy átméretezést, mert például az elemek sarkaihoz túl közel vannak a csavarok és a PLA miatt nagyon könnyen képes letörni. Én inkább kocka formára terveztem volna, ami ugyan több anyag, nem ilyen szép, kifinomult szerkezet, de legalább erős. A 16-os talicskatengely is egész jó, de sajnos tud vakrozsdásodni. Ennek ellenére szépen fut a gép. Egy magyarország térképet nagyban kirajzoltam már vele tollal, 5000-es sebességen. Na azt már nem bírták a műanyag sarkok. Maga a gép elboldogult vele. ézernek is biztosan jó lenne, marni azért inkább csak nyákot egy jó szintbeállítás után. Amit gyenge pontnak érzek mindegyik gépnél, az a munkaasztal. Ennek fa az alapja, így sose lesz teljesen sík, vetemedhet stb. Ha ez egy alulapra lenne szerelve, vagy acél lapra, az más tészta, akkor nyilván a rezgésekkel is kevesebb lenne a gond. Ami nagyon megtetszett ebben a konstrukcióban, hogy szinte bármekkorára megépíthető, csak akkora csövet kell vágjon az ember. Ha kell 1mx1mx1M-es 3D nyomtató is készíthető belőle. Most úgyis lesz szakkör, oktatás, oktatógépnek tökéletes lesz a gyerekeknek játszani, tanulni és ha valami tönkremegy, majd újranyomtatom .
(#) sargarigo válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Köszönöm a választ, erre voltam kíváncsi!
Szerk: Rozsda ellen esetleg a petróleum segíthet! Nekem elég jól be szokott válni (ugyan más területen).
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
(#) devergo74 hozzászólása Feb 17, 2020 /
 
Elkészült a dvd meghajtókból épített rajzoló gépem. Egy arduino uno+Motor Driver Shield L293D + Mini Micro 9G SG90 RC Servo Motoregységből áll. Sikerült működésre bírni. Azt szeretném kérdezni, ezt az összeállítást ki lehet váltani lézerrel, itt a tollra gondolok? Ha igen, tudna valaki küldeni működő kódokat amivel kipróbálhatnám?
(#) kameleon2 válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Én az USB - soros chiped driverére gyanakodnék. CH340 driver esetleg?
(#) devergo74 hozzászólása Feb 20, 2020 /
 
Az lehetséges, hogy a Laser GRBL nem működik együtt a Motor Driver Shield L293D-evl, csak a CNC V3.0 shield Module-al? Mert sehogyan sem sikerül rábírnom a működésre.
(#) erik001 hozzászólása Feb 26, 2020 /
 
Sziasztok
CNC szeretnék épiteni de kész elemekből, kit-ekből.
Kinéztem ezt a szettet. Ehhez milyen vázat ajánlotok ? Gravírozni , marni szeretnék fába vagy esetleg aluminiumba, később Lézerrel égetni. Ez a szett milyen nagy munka területet tud mozgatni biztoságosan,pontosan hogy precíz legyen?
Vázat tudtok hozzá linkelni ami ezzel kompatibilis?
Köszönöm előre is segítséget.
(#) Pali79 válasza erik001 hozzászólására (») Feb 26, 2020 / 1
 
Szerintem ez egy borzasztóan rossz összeállítás. A vezérlő 3A-t tud biztonságosan a motoroknak 4A kellene. Ráadásul a tápról nem is tudni semmit. Szerintem jobban jársz ha használt alkatrészeket összeszedsz. A lézerhez kell a legegyszerűbb mechanika, ott nincsenek nagy erők. A marás, gravírozás már más kérdés. Ekkorra motorok elbírnak egy 50*50cm területű gépet, főleg ha áttételt is teszel bele.
(#) Medve válasza erik001 hozzászólására (») Feb 26, 2020 / 1
 
Szia. Ennek az összeállításnak nincs adata a munkaterületéről, az a vezérlésen múlik, hogy mekkora számokat tud kezelni. Szóval 10 méter is lehet. A biztonság, pontosság megint csak a szoftveren, vagy a vason múlik, a vezérlő tud microsteppet, ez jó. Kompatibilis váz sincs, 3D-ben mozgassa a szerszámot és ennyi, ahogy kívánod, tágak a lehetőségek. Ha marni is akarsz, akkor "erős", merev váz kell, robosztus főorsóval, legalább acél zártszelvényből készüljön. Ha veszed, a motorok tengelyátmérőjét és a rögzítő furatainak kiosztását nézd. Meg van a motorokon az illesztő karima, az is jó, ha beleül a fészkébe.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) Zoli_bácsi válasza erik001 hozzászólására (») Feb 26, 2020 / 2
 
Ez a vezérlő egy trágya fos! Ilyet, és egyáltalán TB65xx, 66xx vezérlőket ne vegyél, mert nem jók. Ajánlom helyette a DM, Lichuan vezérlőket. Azok jók!
(#) devergo74 hozzászólása Feb 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem építeni egy lézergravírozót, az alkatrészek már megérkeztek: Nema17 Stepper Motor 42 +cnc Shield V3 +4pcs A4988 Driver. Viszont nem tudom pontosa milyen tengelyeket, rögzítőket kellene beszerezni még a vázhoz, motorok felfogatásához? Tudna valaki infóval, beszerzési lehetőséggel szolgálni?
Előre is köszönöm.
(#) csavarkulcs hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Nemsokára kész lesz a műhelyem.
Egy cnc plazmavágót szeretnék építeni.
Mire kell figyelnem egy ilyennél, milyen alkatrészeket használják?
Én laptoppal, arduinot, léptetőmotorokat és golyósorsót szeretnék használni.
1m*2m hosszban tudnék dolgozni vele.
Megbecsülve mennyiből lehet kihozni egy ilyet?
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Sziasztok!

200*200-as hasznos méretbee építek egy ilyen gépet...
Motorjavaslatokat szeretnék kérni, saját kútfőből egy RC Brushless motorra gondoltam.
A cél plexi réteglemez alu réz inkább kisebb fogással több menetbe
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Egyszer már ezt javasoltam neked ... Nálam bevált . Nyákot fúrtam csempét üveget plexit gravíroztam vele . Pici hobbigépre nem kell ennél erősebb (nagyobb) motor és a szerszámbefogás is tökéletes .
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
Következő: »»   340 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem