Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3109 / 3550
(#) sany válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 6, 2020 1 /
 
Ez nem is igazi kolbász.
(#) ktamas66 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Rendelet határozza meg, hogyan kell számolni, és megjeleníteni a terméken (EU-ból átvett). Nem csak egy marketing szám rajta.
(#) asch válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Láttam olyan terméket, amin direkt el is magyarázták, hogy 100g szárított termék 160g nyers húsból készült, illetve valami hasonlót.

Mivel a szárítás-füstölés-lángolás során a víztartalmát veszíti el, ezért a tápértékét a friss állapotú tömege alapján lehet jól becsülni. Vagy ha össze akarsz hasonlítani két terméket, akkor is ez egy praktikus szám.

Ahogy a kispénzű diákok is alkohol százalék*mennyiség/ár alapján osztályozzák a piákat, ugyanezt megcsinálhatja a kolbászokkal az állati fehérjére utazó egyszeri vásárló. Nekem tetszik ez a feliratozási mód.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Tulajdonképpen a pékáruknál is hasonló a helyzet. Az 1kg kisült kenyér jóval több mint 1kg tésztából van.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Na ez nekem régen nehéz kérdés volt, amikor anyám elküldött a pékhez "cserélni".
Vittem 1 kiló lisztet, aztán kaptam egy bazinagy kenyeret.

Azóta persze megoldódott, se pék, se anyám nincs már.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2020
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
"Cserélni".. de ha 1kg lisztből kaptál 1kg kenyeret, akkor az nagyon olcsó volt! Hol marad fűtés, a rezsi, a pék munkabére? Vagy ez már csak mai ésszel furcsa?
(#) Ge Lee válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Volt még benne egy jó adag lisztjavító szer is ami olcsóbb volt, így az kompenzálta.
(#) granpa válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Mondjuk 1 kg liszt a boltban (akkor) 4.60 Ft, a kenyér 3 Ft. A pékek akkor is "nagybani" áron vették (őröltették) a lisztet. Van kérdés?
(#) sargarigo válasza granpa hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Nincs, nincs!
(#) Fész hozzászólása Feb 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Elsősorban egy moderátor segítségét kérném,egy kis gubanc történt egy adásvétel során.Pontosabban egy általam le nem adott!!! értékelés miatt.
(#) reloop válasza Fész hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Szia! A téma fejléc jobb oldalán, négyszögben kis "v" ábrára húzod az egeret és a legördülő listából a "Moderációt kérek!"-et választasz. Az oda írt bejegyzés eljut a moderátorhoz.
(#) Fész válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Köszönöm,megpróbálom!
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Akkor nagyjából árában volt. 1 kg kenyér 65 deka lisztből jön ki. A tészta 1, 1- 1.15 kg.
Ha haver volt a pék, akkor 4.6 ft-nyi lisztért adhatott 3 ft-nyi kenyeret (ha nem sokan látták)
Még némi haszon is adódott
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2020
(#) mnyugger válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Idézet:
„Az 1kg kisült kenyér jóval több mint 1kg tésztából van.”


De jóval kevesebb, mint 1kg lisztből.
(#) kameleon2 válasza Pumuckli hozzászólására (») Feb 8, 2020 / 3
 
Gipszről kis infó:
1.) stukatúrgipsz - gyakorlott villanyszerelőnek - köt mint az istennyila - szürke lesz
2.) modellgipsz - van választható kötésidő, kényelmesebb, precíz beállításhoz. - fehér lesz
3.) Szériaglett - gipsz és mész keverék - 1-2 nap a teljes kötés, lassú, de stabil, precízen beállítható és egyből szép fehér.
4.) gipsz és homok különböző arányú keveréke. erős, szilárd, és a homok mennyiség növelésével lassítható a folyamat. Kis gyakorlattal tökéletesre állítható.
5.) gipsz és cement keveréke, erős, szilárd, fagyálló, gyorsabb a stukatúrnál is. Extra szürke
6.) Mindezek keverékei, amiből a gipsz maga a "ragasztó", a cement a "szilárdító", a homok a "lassító".
Ha modellezni akarsz, akkor modellgipsz jó hígan és folyamatosan vibrálva, amivel buborékmentes a végeredmény. Falba az előbb felsorolt megoldások.
Én azt javaslom készítse egy szöggel rögzíthető lécet a falsíkhoz, ami a dobozodat pontosan helyben tartja és jó híg modellgipsszel tedd be. Örökös megoldás. Ha fagyveszélyes a hely, akkor vagy olvadás után, vagy tiszta cementes homok keverékkel tedd be - például költéren. Lassú mint az állat, de beton a végeredmény. Ha falazatba építesz valamit, az előírásoknak megfelelően a fallal megegyező szilárdságú anyaggal kell kitölteni a réseket. Láttam purhabos rögzítéseket - sírni tudtam volna.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
(#) mek-elek válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Én úgy emlékszem régen volt fehér stukatúr is. Meg kandalló lesz amikor meghúz.
(#) kameleon2 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
A stukatúr, mindig szürke volt. Csak volt gyorsabb modellgipsz is. Legalábbis harminc-egynehány éve, amióta gipszelek.
(#) Karesz 50 hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Segítene valaki? Hozzászólás keresésben, hogy kell beírni a nick-et, ha space van közte?
Pl.: user:izé izé A két "izé" közé mi kerül?
Köszönöm!
(#) Bakman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
user:"izé izé"
(#) Karesz 50 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Nálam így nem talál semmit ilyenkor.
Ja.... bocs. Már látom az idézőjelt

Ahhhhh... szuper, köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) reloop válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Köszönöm, már boldogultam vele....
(#) Pumuckli válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm a választ!
(#) tbarath hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Sziasztok,

Van egy álló ventillátorom, sok éve szolgál már, és mostanában elég keservesen indul el, nagyon nehezen pörög fel. Gondolom telement már porral, szóval szét kellene szedni, kipucolni és bezsírozni ismét. A kérdés csak az, hogy mivel zsírozzam be, mit ajánlottok ehhez?

Kösz,
Tamás
(#) Bakman válasza tbarath hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Nem kell túlvariálni, egyszerű szilikon spray. Használattól függően havonta egy kis spriccentés és készen is vagy.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Köszi, de nem akarok havonta spriccolgatni. Amit a gyárban tettek bele, azzal elment 7- évet simán, talán többet is, és nem kellett hozányúlni, pláne nem havonta. Gondolom kapható valamilyen kenőzsír, ami alkalmas erre a nem túl nagy igénybevételre, szerintem bármilyen megteszi. De ha valaki tud valamit ajánlani, vagy valamit mondani amit véletlen se vegyek, akkor megköszönöm a tanácsokat.
(#) Ge Lee válasza tbarath hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Nem lesz az olyan egyszerű mint elsőre tűnik. Nem csak az a baj, hogy kidolgozták a perselyek magukból a kenőanyagot, hanem az is, hogy megkoptak. Én szétszedtem, tettem bele zsírt, olajat, mindent ami csak eszembe jutott, 1-2 hónapig megy, aztán újra szorul. Már a harmadikat koptatom így, mostanra megtanultam hogy semmi értelme órákat tölteni a szétszedéssel meg a kenegetéssel mert csak ideig óráig lesz jó. Ha csapágyakat tettek volna bele ahogy az illene, akkor nem jelentkezne ez a probléma, mondjuk akkor nem is vennéd meg belőle az újat, mert sosem menne tönkre a régi.
(#) tbarath válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Hmm... van benne valami. Azért majd teszek egy kört, mielőtt kidobom.
(#) nagym6 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Befújod, megy fél percet, ismét befújod, ezt párszor lehet próbálni, hogy jól bevigye az anyagot a forgás, hátha kidolgozza a beleragadt koszt, ha az van benne.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2020
(#) Remci válasza tbarath hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Ez nálam is előfordult már,van pár álló ventilátorom. Én úgy szoktam,hogy leveszem a légkeverő lapátot és az az alatti perselybe fújok kicsi WD40-et. Rögtön megjavul. Viszont érdekes hogy csak az első perselynél szorul a tengely, a hátsónál sosem. Vagy ez csak nálam van így?
Következő: »»   3109 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem