Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   73 / 85
(#) bajoros válasza Barni87 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Ha DNS kapcsolódás esetén a Helyszín azonosító/site ID/ beállítom az asusos dns címet akkor a program "DNS rendszer nem ismeri fel a helyszín azonosítót" hibaüzenetet ad. Az IP cím helyére pedig nem lehet csak számokat írni, tehát betűt nem.
(#) Barni87 válasza bajoros hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
A kapcsolódás típusát át kell állítani a legördülő menüben "Statikus IP"-re.
Helyszín azonosító üresen marad.
A helyes port beírás is szükséges.
IP cím helyére pedig mehet a xxxx.asuscomm.com
(#) huligan82 hozzászólása Dec 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy MG5050 riasztó amire 6 zóna és egy garázsajtó nyitásérzékelő van zónaként kötve.

Na most a 6 hagyományos kábeles infra érzékelővől kettő nem jelet vissza semmit a panelra. Az érzékelők a saját ledjükön visszajeleznek mozgásra, de az nem jut vissza a központi egységhez....

Babyware ugyan mutat 3 zónát ami rá van kötve de folyamatosan nyitott állapotnak jelöli...

Érzékelő vagy kábel hiba lehet vajon?

Köszönöm
(#) kuruistv válasza huligan82 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Szia
Mivel a led világít, így kap tápot, tehát a vezetékek valószínűleg jók, de a központnál rámérve egy multival mindkét hibát ki tudod szűrni
(#) bajoros válasza Barni87 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Mivel régi volt az apk verziója, így nem engedett az ip mezőbe írni csak számokat. Feltettem egy újabb apk-t és lőn....mostmár működik Köszönöm, h időt szántál rám.
(#) huligan82 válasza kuruistv hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Szia!

Van eszközök, de fogalmam sincs mit mérjek a panelnál... Tudsz egy kis iránymutatást adni?

Egyébként a panelen a bekötése nagyon gány munkára utalnak, továbbá rengeteg plusz szál ott van hagyva...

Meg kicsit tanulmányoznom kell a zónák bekötését is..


Köszönöm
(#) fefe64 hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Ötödik éve élünk egy családi házban. Van riasztó is benne. Egy bajom van, hogy amikor megvettük a régi tulaj mondott egy 4 számból álló kódot is hozzá , csak sajna már nincs meg az a papír amire felírhattam.Azóta nincs beélesítve. A régi tulaj pedig már nem él. Annyit tudok, hogy Paradox felirat van a bejárat melletti kezelőn /ahova bekéne ütnöm a kódot/. Van 3 érzékelő is a lakásban amik mozgás hatására pirosan világítanak. Azt már kitapasztaltam hogy amelyik érzékelő világít az a szám a kezelőnél is világít. Volt már olyan is amikor kikapcsoltam 1 fázist a villanyóránál akkor riasztott.Vissza kellett kapcsolni, hogy elhallgasson. A lakásban van a központ ami egy Paradox-os dobozban van.Ezt még nem nyitottam ki. Valószínű ezt kéne kireteszelnem, hogy új kódot tudjak beállítani? Hogyan tehetem ezt meg? Gondolom ezt megtudnám csinálni csak még riasztóval eddig nem hozott össze a sors egyébkén elektromos szaki lennék.
(#) Zsolt 73 válasza fefe64 hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Szia !

Szerintem hívnod kellene egy szerelőt ! A Te szakmai képességeiddel nem tudod megoldani ezt a problémát. Nem úgy működik, hogy rövidre zársz egy jumpert és megadod az új kódot.
(#) kisninja válasza fefe64 hozzászólására (») Jan 2, 2020 / 1
 
Én is szerelőt javaslok, több okból is.
-Reset-elni kell a központot, feltéve ha nem zárták le.
-Az akku kuka cserélni kellene, ha jön egy áramszünet addig visít míg a szirénában le ne merül az akku. (ez lehet több óra is pl éjjel, én nagyon utálok ilyenkor ügyfelekhez kimenni azért mert hanyag volt. Épp tegnap este mentem hasonló okok miatt)
-Egy jól felépített rendszerhez ha hozzányúlsz riasztani fog.
(#) rammeradrian hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Teletek Eclipse központ programozásához tud valaki letöltési forrást a ProsTE szoftverhez? Vásárolnék egy használt Eclipse 32-es központot, de csak ha tudom programozni utána.

Köszönöm!
(#) kisslaszlo94 hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Valaki tud ezekről bármit mondani? Mik ezek?
(#) em válasza kisslaszlo94 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
A bal oldali egy ősi Bentel B-TEL cucc, az utódja B-TEL2 itt látható .
A jobboldali gondolom más gyártótól hasonló célú masina.
(#) kisslaszlo94 válasza em hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Köszönöm a segítséged!
Véleményed szerint érhet ez még valamit? Lehet még bármi hasznát venni esetleg? Kulcs sajnos nincs egyikhez sem.
(#) em válasza kisslaszlo94 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Fel lehet tenni apróhirdetésre hátha...
(#) robizoltan hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, egy üzemelő CROW RUNNER 4 központra szeretnék kötni egy TELL GSM kommunikàtort. A TELL programozàsàt ismerem de sajnos a központot nem. Hová tudom kötni a TELL bemenetét? Kell-e ehhez programozni a központot?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv, Robi
(#) montyx hozzászólása Feb 11, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy elvileg zsír új Paradox EVO192 panelem. Serialon keresztül sikerült hozzá BabyWare-rel kapcsolódni, felismeri a panelt. Ami viszont a gondom, hogy mindig
Idézet:
„Wrong Panel ID. Authentication Error”

üzenetet kapok kapcsolódáskor. Rengeteg külföldi fórumot végigolvastam, kipróbáltam a 0000 1000 0001 1234 000000 variációkat mindkét adatnál, illetve csináltam már egy hardver resetet is az AUX és RESET gombok nyomva tartásával eredmény nélkül. Az összes fellelhető angol manualt is átnyálaztam, de ott se találtam semmi megoldást, főleg, hogy elvileg a hardver reset nem állítja vissza a Panel IDt, és a PC Passwordöt.
Mi lehet a gond? Mit próbáljak meg még?
Minden ötletért, és tanácsért nagyon hálás vagyok előre is!
(#) Johnycorp válasza montyx hozzászólására (») Feb 11, 2020 / 1
 
Szia!

Úgy próbáltad, hogy mindkettőt üresen hagyod?
Vagy egyszerűen belépsz kezelőről a programozásába és beírsz mindkettőhöz valami adatot (pl: 0000).
(#) montyx válasza Johnycorp hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
a kezelővel még nem próbáltam, viszont a BabyWarebe, ha már egyszer beírtam valamit, akkor nem lehet valamiért törölni nálam. Szerintem bugos.
(#) montyx válasza Johnycorp hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Na bakker, sikerült megoldani a kérdést. A rokon, aki kölcsönadta a panelt tesztelésre, minden újonnan vásárolt paneljénél egyből átírja az összes jelszót és IDt. Csak ezt elfelejtette elmondani. Így a zsír új panelen nem gyári volt a jelszó

Cserébe egy újabb probléma merült fel. Frankón felismeri a panelt a BabyWare, de most azzal vacakol, hogy megáll a kapcsolódás ennél az üzenetnél:
  1. Installer Login

Pedig itt már elfogadta a Panel IDt, és jelszót. Nem tudom mi okozhatja ezt a hibát.
(#) sadykowich hozzászólása Feb 17, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy Paradox SP4000 riasztó, ami az AUX-on túláramot jelzett, folyamatosan a következő napló bejegyzéseket adja:
Trouble: Auxiliary Current Limit
Trouble restore: Auxiliary Current Limit
...

Érzékelők, kézi vezérlők nem működnek. Leszedtem az AUX-ról mindent és újraindítottam az SP4000-est (táp le, akku le, vártam 20-30 másodpercet). A hiba nem szűnt meg, bár most csak az egyik üzenet jön (az AUX-ra továbbra sincs visszakötve semmi):
Trouble restore: Auxiliary Current Limit
...

Mi lehet a probléma oka? Hogyan tudom megszüntetni ezt az állapotot?

Előre is köszönöm a segítséget!
Péter
(#) montyx válasza montyx hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
No kiderült, hogy a panelnek volt valami baja. 10 éves volt már, lehet megadta magát rajta valami kondi. Kaptam egy zsír új EVO192-t. Az lenne a kérdésem, hogy panel IDt, és passwordot lehet babyware-ből módosítani, vagy csak a pinpadról? Kerestem a neten, de valami nagyon ótvar a dokumentációja sajnos a BabyWare proginak, így nem találtam. Ha valaki tudja, hogy nem lehet, akkor szóljon pls, megspórolna nekem pár óra fejfájást
(#) crazyman hozzászólása Ápr 2, 2020 /
 
Sziasztok,

Kb. fél éve beüzemelt riasztó, SP6000 panel, tökéletesen működik...
Vagyis nem teljesen... Kb. 1 hónapja az addig stabil 13.5V körüli akkufeszültség szépen lassan elkezdett csökkenni 10.4V-ig, azóta pedig 10.4 és 13.5 között gyorsan ugrándozik, panel voltage monitor szerint.
Mellékeltem egy diagramot az utolsó hónapról.

Kezdettől fogva rá volt akasztva az akkura egy 4g router egy dc-dc konverteren keresztül. Lehet, hogy az kinyírta az akkut?

Hátha van valami ötletetek... előre is köszi!
András

batchart.png
    
(#) Syn7h37ic válasza crazyman hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Akku kuka. Cellazárlat. Közvetlen akkuról amúgy sem szerencsés bármit is meghajtani, mert meghamisítja a töltést, és ez szépen tönkre is vágja az akkut idő előtt.
(#) dokidoki válasza crazyman hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Nekem olyan, mintha elromlott volna az akku töltőköre, mintha gerjedne. Mert ha piros az akku fesz, akkor arra mi a magyarázat, hogy fel-fel ugrik normál érték közelébe? Cellazárlatos ilyet nem csinál. Lemerült esetleg gyenge akku igen, alacsony terhelésre, meg sápadt töltésre.
(#) merlingerin válasza crazyman hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Szia!

Part szélről kérdeznék... Mi a korrekt megoldás, ha az Aux nem bírja el? Nekem pl van olyan rendszerem, ahol 44db kültéri fénysorompó van, meg GSM kommunikátor.. ez sok az Aux-ra... Kapott külön akkut, töltőt... De ahol mondjuk csak gsm van, az meg tudja cibálni az Aux-ot.. kamu riasztást generálva. Jártam így DSC, és paradox esetében is... Aux-ra nem tehetem. akkura sem.. akkor? Hely meg nincs...
(#) kowi hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Sziasztok. Most a saját házamról lenne szó. Többször mentem már le téves riasztásra. Főleg este. Én telepítettem ,programoztam tehát nem az első.
Az ingatlant nem lakjuk. Van egy kóborkutya ami sokszor az ajtóba fekszik. Régi fa ajtó. Esetleg ez lehet a hiba forrása? A bejárati ajtó mögötti zóna riaszt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) mormogipapa hozzászólása Máj 18, 2020 /
 
Sziasztok. Ma cseréltem egy Texecom szirénát egy Crow Bsn2re Paradox Sp5500 központon. A sziréna egy zónabővítőn van, a gond az hogy akárhogy rakom be a szirénába az ellenállást a kezelő azt jelzi hogy nyitott a zóna. Van ötlete valakinek mi lehet a gond? Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2020

Feri.jpg
    
(#) Johnycorp válasza mormogipapa hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Szia.

Kérdése az, hogy:
- eredetileg hogy volt kötve?
- mi van az SP5500 zóna beállításoknál a bővítőre?
- bővítő többi zónáján milyen ellenállás bekötési mód van?

Mert lehet az, hogy 1k, amit látnia kell a központnak a bővítőn. (vagy csúf módon nincs Tamper EOL beállítva, és alapból rövid-zár, nyitott zóna esetén 1k)
+1k jöhet hozzá, ha nyitva a zóna (ATZ itt nincs).

Az ábrád zavaros, mintha a két ellenállás nem jól lenne kötve és a tamperkapcsoló állásától függetlenül csak a bal oldlai 1k ellenállás lenne valósan a körben.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2020
(#) mormogipapa válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
- eredetileg hogy volt kötve? Ugyanígy volt kötve
- mi van az SP5500 zóna beállításoknál a bővítőre? 24 órás, folyamatos hangos, automatikus kikapcsolás,
- bővítő többi zónáján milyen ellenállás bekötési mód van? A bővítőn csak a sziréna és a doboz tamper van kötve
(#) Johnycorp válasza mormogipapa hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Ez a bekötés szerintem akkor sem jó. ha az ábrádat nézem, akkor alapból 1k "látszik" a központ felől (bal oldali ellenállás). Ha nyit is a tamper kapcsoló a szirénán, akkor a kapcsoló által adott rövid-zár megy el a jobb 1k ellenállásról, de az nem befolyásolja a zónát, hiszen a sárga és zöld vezetékek a bal 1k-n át záródnak.

Nem tudom, hogy mely programot használod, de pl WinLoad:
rendszer Opciók --> Általános Render Opciók pontban be van kapcsolva az EOL a hardveres zónákon?
De nem is muszáj nézni, mert gyors próba (minden egyéb vezetéket lekötni előtte a zónabővítőn az adott zóna és COM pontról!):
- mit csinál a zóna és COM bemenet rövid-zárra?
- mit csinál, ha 1 db 1k ellenállás van bekötve?

Esetleg a teszteléshez átrakni Azonnali zónára, autó kikapcsolás nélkül és monitorozni.
Nincs BUS eszköz hibád a rendszerben ugye?
Következő: »»   73 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem