Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2233 / 2486
(#) blasz válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Mint lejjebb irtam Füleki 600ppa végfokokban volt ez a panel.Igy keresd.És az Urbán elektronika is forgalmazta.
(#) szikorapéter válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Szia, próbáltam de nem találom. Itt ez a végfok mindkét oldala le van robbanva, elég ronda a doboza, de azt orvosolom majd egy átépítéssel, ellenben kellene kapcsolási rajz a két oldalt rendbe hozni.
Ha jól olvastam ez 2x300W 8ohm 2x600W 4ohm?
(#) CIROKL válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
(#) szikorapéter válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Ez csak egy oldalra mutat a topicban de semmi konkrétra.
(#) CIROKL válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Dehogy, ott van középen !

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) szikorapéter válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Ez nem stimmel nekem FET-es a vég , nem tranzisztoros.
(#) CIROKL válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Te mit nézel ?

Pacal 76 hozzászólása középen !
Az az urbán féle 300wattos fet es erősítő .
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) szikorapéter válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Köszi így már látom. Nem tehetek róla vak vagyok ...
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Köszönöm, ezt jobban látom.
(#) razor88 hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
jó estét kívánok.
kaptam 1 VIDEOTON cleopatra rádiós erősítőt.ezt szeretném használni munkahelyen de előtte meg akarok róla bizonyosodni hogy jó állapotban van-e.eddig minden rendben van viszont van ami piszkálja a csőrömet.láttam hogy a baloldali végfokozat tranzisztorai cserélve lettek mert nem TE1820 TE1819
hanem BD244 BD243 páros van benne.tudom ez így nem feltétlenül baj de jobban megnézve észre vettem hogy tranzisztor,csillámlap borda között nincs hővezető paszta.ezt orvosoltam.végfokozat panelén van 1 trimmer potméter és jól elvan tekerve a másik panelen lévőhöz képest.elég sokat kísérleteztem de nem jutottam eredményre .évek óta van 1 aktív mély láda erősítőm amibe 10 évvel ezelőtt saját magam beletekergettem de ott sem vettem észre semmi változást.ha jól tudom valamilyen munkapontot kell beállítani de annyira sok infót találok róla hogy elbizonytalanodom.tudom hogy tranzisztoros erősítőknél tranzisztor pároknál van 1 trimmer...
kérdésem az volna hogy mi alapján tudom beállítani a trimmert .mi van ha túl sok vagy kevés .
Aki megválaszolja annak nagyon megköszönném .Üdv:Imre
(#) reloop válasza razor88 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Szia! Ez a témája, ha lennének még kérdéseid.
A potival a féltápot állítjuk be a kimeneti csatoló kondi előtt mérve Bővebben: Link
(#) Tiggey válasza at22 hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Füleki végek jó gépek, de ez ami a képen van, ez egy erősen átbuzerált szerencsétlenség... Ha gyári állapotban lenne, masszív és jó hangú végfok lenne ami tuja ami rá van írva. Első nekifutásra rámérnék mennyire "futnak" együtt a végfetek, (erősen válogatni illik) utána belepakolnám a hővédelem cuccait a panelba.
(#) krisz69 válasza at22 hozzászólására (») Feb 10, 2020 / 1
 
Szia nálam.van 2 Füleki vegfok javításon karban tartáson. Egy 600as és egy 1200. A hűtésük valami borzalom valami 1-1,5 mm alu lemez az egész. Szóval a melegedésre figyelj. Azt hogy mert vilagot a clipp nálad érdekes . Egyenlőre meg én is kerülgetem. De ha asztalra kerűl. És valaminkerdesed merűl fel . Keres nyugodtan. Privátba.
(#) nandika76 hozzászólása Feb 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy Audiophil erősítőről van e valakinek megépíthető, működő viszonylag nagyobb teljesítményű változatban (100 200w) rajza esetleg kész változata.
Szeretnék az Otala után egy kicsit izmosabbat építeni, viszont a hangja maradhatna minőségileg ilyen vagy jobb.
Előre is köszi.
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Még kép.
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Ez egy ígéretes jelölt lehet. Ha tetszik, akkor panelt tudok adni hozzá, az erősítőhöz is és a segédtáphoz is.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Köszönöm!
Elsőre elég szimpatikus beszélünk rolla
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Hát megjött a végfok és benne a kindertojás is. Szép kivitelek a modulok egyébként puffer elkóból 70.000µF /100V/ tápoldal, 4db 300W-os FEt-es végmodul, EHT1500-as toroid lágy indítással, 4 VU meter, 4 hangszóróvédelem, 2 hőmérséklet figyelő modul. Az egészet ide szállítással egy 10-esért vettem, már csak munkára kell bírni. Akkor ezek szerint ez modulonként 300W , de akkora tápfeszültséggel eltűri vajon a 4 ohm-ot vagy csak a 8-at? Mivel 4 erősítő modul van bent, mind egyforma, a tápfesz adott, a toroid 2x52V ~ , ebből gondolom olyan 70V +- a tápfeszültség aminél inkább 8ohm-ra jön le a 300W , de beterhelhetem majd 4ohm-al is vagy nem érdemes?
Képek szerdán.....
(#) szaka hozzászólása Feb 11, 2020 /
 
Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok.
Van egy Peavey CS 4000-res végfok nálam.
A Végfok egyik oldalán kimentek a 2SA2121-es tranzisztorok, viszont a párjaik (2SC5949) nem lettek zárlatosak.
A kérdésem az, hogy helyettesíthetem-e 2SA1302-vel anélkül , hogy cserélném a 2SC5949-eket?
Mert a 2SA1302-ből van itthon 8db (valamint ennek a párjából is), illetve a 2sa2121-et nem is tudom beszerezni.
(#) at22 válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Miért átbuzerált szerencsétlenség?
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Belerakhatod, bár jó lenne tudni, hogy mitől szálltak el az eredetiek. Alaposan vizsgáld meg a meghajtókat, és jól nézd meg a step drivert (a mosfet és környezete a végfok rajz felső részén), mert ha az elszállt, a fet zárlatos lett, akkor ettől túlterhelődhettek a pnp végtranyók.
Ez a kapcsolás egyébként már nem Peavey, hanem Crest tervezés, nem is rossz! A két cég egyesülése után gyártották.
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
A pufferkondik kiszáradtak, puklisodtak. Szerintem ez okozta a hibát.
Az IGBT (Q132) is elszállt benne.

Akkor mehet a 2SC5949 mellé a 2SA1302?
Vagy cseréljem ki a teljes oldalt 2SA1302 és 2SC3281-re?
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Elvileg meghagyhatod a 2SC5949-et a 2SA1302-k mellé. Az IGBT zárlatos lett? Puffereket milyenre cserélted?
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Igen zárlatos lett.
15000µF/80V JCCON kondik.
Ár/értékben bevált.
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Ezeket a kondikat nem ismerem. Pár fotót készíthetnél a panelről. Szerintem másokat is érdekelhet a konstrukciója.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2020
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Feb 12, 2020 / 1
 
Csatoltam a képeket!
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Szép masszív darab. Én Crest PRO8200-at javítottam, mert víz ment bele. Az kapcsolóüzemű táppal megy, de a vége ugyanez.
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Az is egy bitang jó erősítő.

Még lenne egy kérdésem a Peavey-vel kapcsolatban.
Az IGBT beszerzése kicsit macerás.
Az eredeti ami benne volt az HGTG30N60C3D. Amiket jobban be lehet szerezni, azoknak az utolsó 3 karaktere más. Például: HGT30N60A4 vagy HGTG30N60B3
Impulzus áramban térnek el, ami legfeltűnőbb.

Lehet helyettesíteni például az A4 végűvel?
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
AZ A4 végűből hiányzik egy védődióda. Ez elvileg nem lehetne gond, de 100% biztonsággal nem merem ajánlani a C3D helyett.
Következő: »»   2233 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem