Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   435 / 2487
(#) hapro válasza Tetye hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Még egy-két kérdés:
Jobb oldalon a legszélén van egy axiális elko, annak szintén csak az egyik lába van bekötve, esetleg az a becsatoló kondi, így a másik lábára a jel megy?
A jobb oldali 3db végtranzisztor kollektora hova van kötve? Mert a fólia oldal szerint sehova... Egymással a három kolletor összekötve aztán viszlát.
Egyébként itt van amit már csináltam.

ellerkep.JPG
    
(#) ImiDj válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 10, 2010 / 1
 
Ez segit

poti.jpg
    
(#) Joka hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Hello!
Kérem szépen valaki megmondaná nekem, hogy hogyan illik bekötni egy elko csatoló kondit az erösitö bemenete és a jel közé? Hogyan áljanak a polaritások? TDA2030 adatlapot nézegetem de csak összezavart mert egyik kapcsoláson igy a másikon úgy áll a becsatolo kondi. :no:
Köszönöm elöre is!
Üdv!
(#) kadarist válasza Joka hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Multiméterrel nézd meg, hogy melyik oldal a pozitívabb a másikhoz képest. Amelyik a pozitívabb, oda kötöd az elkó pozitív oldalát.
(#) Joka válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Beletettem a kondikat. Nem púposodnak egyenlöre.
(#) MolnarG hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy előerősítőknél, fejhallagató-erősítőknél mennyire szokás/lehet teliföldet alkalmazni? Meg úgy általában erősítőknél mi a helyzet az alkalmazással?
(#) peter1995 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Üdv.Valaki tudna kapcsolási rajzot egy STK459-hez
(#) hapro válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
A gugli tud, rögtön első oldalon, az első találatok között.
(#) peter1995 válasza hapro hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Igen meg van,De ha csak egy STK 459-cek szeretném akkor hogyan kell.Ja és +-20V-ot hogy tudok szerzni?
(#) hapro válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ez egy darab IC-vel van építve.
Nézd meg az IC láb számozását, és máris láthatod te is, ugyanis a számok nem ismétlődnek.
+-20V-ot hogy tudsz szerezni?
Elmész a boltba és veszel...
Vagy egy egyszerűbb megoldás, hogy 2X 14-15V-os trafót szerzel valahonnan, azt egyenirányítod, puffereled, és máris kész a +-20V-os tápod.
(#) peter1995 válasza hapro hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ja tényleg Bocs nem néztem a számozást csak láttam hogy kettő van....Szóval 14-15V.Oké kössz.Majd meglátjuk mi lesz belőle
Csak mivel van egy itthon elfekvőben gondoltam majd lessz valami.Mikor kiszedtem akkor működött.
(#) kohlern hozzászólása Jan 10, 2010 /
 

Sziasztok!

A mellékletben szereplő erősítőt szeretném megépíteni. A kapcsolás +-42V egyen-ről megy viszont van egy hiperszil trafóm +-36V váltó 320W. Szeretném, ha nem lenne kihegyezve és lenne benne tartalék. A 2n3773 erre tökéletesen megfelel, de gondolom a BC137-et le kell cserélnem. néztem az MJ243/253-at vagy MJE15030/031. Ti milyen tranyót ajánlanátok. A nagyobb tápfesz miatt szükséges más változtatás is? Az AWG 22~0,6 ebből csak egy sorban kell körbetekerni az ellenállást (L1)? Ha 4 végtranyót használok (130W) elég ez a trafó?
Köszönöm a segítséget!

Üdv kohlern
(#) Kovidivi válasza levi102 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Na ezt próbáld meg még egyszer...

egy 12voltos tranyó -> ez így nem paraméter...
jól lenne ele - milyen nyelven van?
(#) pacal76 hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
A véleményetek érdekelne erről a fetes végről.
(#) Tetye válasza hapro hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nah siker, feltettem pár fotót.
Este lehatlt az FTP-m meg kellett gányolni azt is...
"Jobb oldalon a legszélén van egy axiális elko, annak szintén csak az egyik lába van bekötve, esetleg az a becsatoló kondi, így a másik lábára a jel megy?"
Igen ez igy van az a bemenet.

"A jobb oldali 3db végtranzisztor kollektora hova van kötve?"
5w0,22R el megy a kimenetre még a tekercs-ellenálás elé.

"Ezen kívül van még pár alkatrész aminek csak az egyik lába van bekötve (ellenállások), azokkal sem tudom mi a fityfene van"
Két ellenálást láttam én is arra vezetékkel van rá kötve, szerintem a két visszacsatolás +- ágból.

"A két középső kondi között ugye 3db átkötés van?"
Igen

"A nyák bal oldalán lévő kis tranzisztor mellett ugye van egy átkötés is a dióda mellett?"
Ha a kimeneti ellenálás- tekercs és a dióda köztire gondolsz akkor igyen átkötés.

"Kapcsolási rajz hogy lesz ebből?"
Nem tudom de az lenne a lényeg.

"És ugye a nyák bal oldalán található induktivitással párhuzamosan kötött kék valami az egy nagy teljesítményű ellenállás, és még véletlenül sem kondi?"
Igen, ellenálás de nem tudom még mekkoraka, nem akartam letekerni a huzalt róla.

"Alkatrész értékeket leméregeted majd?"
Igen nagyából meg van de egy két dolog nem tiszta, de majd küldöm azt is ha kész.

Addig tettem neked fel még pár képet ugyan oda ez.rar-ba.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Jah még annyi hogy a képeken látod a kábeleket is mert a működő oldalról készült, a kék a - a piros a + a zöld a gnd a sárgarépa a H.SZ. kimenet.
(#) djgombi válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia! Nekem is volt. Urbán féle 300-as végfok bár nem tud csak olyan 200 körül. Rövidre ne zárd mert azonnali végfok zárlat. A hangja borzalmas top hangfalra nem való. Én csak mély ládákat hajtottam vele.
Röviden ennyi
Üdv!
(#) pacal76 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Akkor megy a kukába és építek valami jobb véget. De milyet?
(#) djgombi válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Van itt fent nmos 400-600 néven kapcsolás. Keresd meg az egy nagyon jóféle fajta
(#) minmax hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Kb. 3-4 éve vettem valakitől 2 db erősítőmodult, de már nem találom kitől. Sztem nagyon tuti végfok, 300W-os, MJ15003-15004 párossal nálam is kiválóan működik és akarok csinálni még egyet.
Ha valaki felismeri és tudna segíteni az jó lenne. Ha már nem gyártja az illető akkor a NYÁK terv is elég lenne mert a kapcsolási rajzot már megtaláltam a neten.
(#) kadarist válasza minmax hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia!
Caston erősítő. A pontos típusát nem tudom.
(#) Tomi20 válasza minmax hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Miért nem koppintod le a sajátodról a nyáktervet? Max egy délután alatt meglenne. Biztos sokakat érdekelne, ha tényleg jó hangja van.
(#) minmax hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Annyira emlékszem a srác vezeték nevéből, hogy "B" betűvel kezdődik. Tudom ez kb. a semmivel egyenlő.
2x70V ról megy. Gondolkodtam, hogy lemásolom valahogy a nyákot, de az lenne a végső megoldás, könnyebbet keresek 9.000 Ft volt darabja, nekem egyszerűbb volna megvenni.
(#) thecyrus válasza minmax hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia! Átkozottúl ismerós az erősítő! Valahol már láttam!
Hasonlít ehez!
(#) hapro válasza minmax hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Építs te is ilyet: Bővebben: Link
Ez is tudja azt a teljesítményt ami neked kell, és szuper jó, meg mellette jó hangja is van. Már több példányt építettem belőle, mind pöcc-röff ment! Van hozzá teljes dokumentáció.
(#) minmax válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Kétségtelen hogy hasonlít a nyák, de ami nekem van abban csak 2 pár végtranzisztor van, de az igazi különbség, hogy az eleje IC-s, NE 5534.
Teljesen nem böngésztem még át, de elsőre sztem ez a rajz.
(#) hapro válasza minmax hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Elképzelhető, hogy ez az, a védelmet elhagyva.
(#) minmax válasza hapro hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Köszi, sztem ugyan arról beszélünk, sőt ugyan arról a végfokról van szó, de nekem fontos, hogy keskeny legyen a nyák ugyan is csak úgy fér el. Abban a ritka állapotban vagyok, hogy hamarabb készült el a doboz mint hogy összeszedtem a cuccot. Két oldalt sok helyet elfoglalnak a hűtőbordák ezért muszáj hogy keskeny legyen a nyák.
(#) hapro válasza Tetye hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Kellenének a tranzisztor típusok, és alkatrész értékek, most rajzolom vissza a nyákról a kapcsolást, és majd valaki okos leellenőrzi, hogy úgy egyáltalán működhet-e ahogy lerajzoltam. Aztán valaki kísérleti nyúl megépíti, és ha még működik is, akkor minden rendben lesz.
Maga a nyákrajz teljesen kész.
(#) ODU hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Hello!
Lehetséges 4db TDA7294-et hídba kötni? Mennyi lenne a 4 hídba kötött IC összteljesítménye? kösz
Következő: »»   435 / 2487
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem