Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2232 / 2487
(#) Kovidivi válasza szaka hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
100W???
(#) szaka válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Kb annyi.
(#) eyess válasza szaka hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Feltételeztem , hogy nem volt semmilyen olyan művelet , ami eredményezhette a hibát.De mivel később elárultad , hogy hát csináltál ezt azt vele , így legalább visszaemlékeztél , és megtaláltad a saját hibád eredményét.Okulásul legalább jó volt , de mindig minden műveletnél körültekintően kell eljárni , mert akkor a segítség is csak úgy tud megfelelő lenni.
(#) szaka válasza eyess hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Igen Igen....
Így tovább is tartott a művelet.

És neked mi a véleményed a 100W alapteljesítmény felvételről?
(#) Kovidivi válasza szaka hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Ha nem A osztályú az erősítő, akkor 100W kivezérlés nélkül rengeteg. Neked nem tűnt ez fel?
(#) eyess válasza szaka hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
100w az már megfelelne egy teljes kivezérlésnek-Ott még valami nem ok akkor.
(#) szaka válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
De, ezért is írtam.
Itt van nálam a másik tesója, aminek C audio 4x300 a neve.
Ennek 240mA az áramfelvétele.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2020
(#) Tyson5 hozzászólása Feb 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Vettem két 8Ohmos hangfalat. Utólag kiderült, bi-wire, tehát dupla kábelezésű. Soha nem hallottam még róla, de most megismertem. 3 utas, a közép és a magas párhuzamosan kötve.

1. Közép 8Ohm, magas 8Ohm, de van előtte egy kondi sorba kötve a magassal. Párhuzamosan van kötve a két hangszóró, így 6Ohmot mérek. Ez a mérési "hiba" betudható a kondinak, igaz? Mert 4Ohmak kéne lennie.

2. A mély 4Ohm, ha sorba kötöm a 2 részt, akkor az 10Ohm. Szintén a kondi és valójában 8Ohm a rendszer?

3. így rákötve a sztereo erősítőre a hangzás (főleg a hangerő) kissé elmarad a várttól. Gondolom a hangváltó hiánya. Jól sejtem?

4. Ha így használom, akkor a közép sugárzó nagyon szólni akar, majd kiesik a helyéről, míg a mély nem erőlteti meg magát. Hangváltó?

5. Hogy kössem?

Erősítő: Luxman lv 100 (2x40W, 8Ohm)
Hangfal: Hitachi HS-E05

Ha szükséges vásárolok hozzá alkatrészeket.
(#) GARFIELD13 válasza Tyson5 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Szia!
Gyorsan kérdezd meg, hogy ki az új gazda, és kérj tőle adatokat és képeket, hogyan is kellene kinéznie gyárilag ennek belül hangszóró és váltóügyileg:Hitachi HS-E 05 jofogáson, de már elkelt
Pár napig talán még fent van, amíg le nem szállítják és addig lehetséges a kapcsolatfelvétel.
Ha szerencséd van segít, mert esélyes, hogy nem ez a gyári állapot a közép rögzítését elnézve.
Sikeres rendberakást és jó zenehallgatást kívánok.
Üdv.
(#) Tyson5 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Ez jó Én vagyok az új gazda, most hozta a GLS. Köszönöm az utánajárást. Én bontottam meg a hangszórót, hogy belenézzek csak nem raktam vissza a borítást. Egyébként sanszos, hogy ez a gyári állapot, ez az ún. bi-wire cucc. Most hallottam róla először, de jókat mondanak róla. Bár kéne hozzá bi-wire erősítő is
(#) GARFIELD13 válasza Tyson5 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Szia!
Hát akkor a kör bezárult.
Marad a kutakodás a net egyéb bugyraiban.
Sorry
(#) reloop válasza Tyson5 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Szia! A 4 Ohm-os mélysugárzó nem való bele, az erősítőd sem illeszkedik hozzá.
Ha restaurálni szeretnéd, két hangváltót kell építened, külön a mélynek és a külön a közép és magasnak. Van hangsugárzós téma ott több információhoz juthatsz.
(#) Tyson5 hozzászólása Feb 5, 2020 /
 
Ilyenre gondoltam. Csak rákötöm a hangszórókat és mehet a stereo erősítőbe. 4-8Ohmot ír. A végén az eredő impedancia mennyi lenne?
(#) reloop válasza Tyson5 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Ez attól bonyolultabb, hogy ebben a témában kitárgyaljuk, itt olvashatsz arról mekkora fába is akarod vágni a fejszédet és kereshetsz választ a kérdéseidre.
Mivel láthatóan teljesen kezdő vagy a hangsugárzók terén, lehet akkor jársz jól, ha túladsz rajta, vagy visszavásároltatod a szerzeményed és használható állapotú, 8 Ohm-os hangsugárzókat kerítesz.
(#) mindenes válasza Tyson5 hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Szia !Ha bi-wire akkor 2 erösítő szüksėges hozzá aktîv szűrőkkel, egy a melynek, és egy a közepnek es magasnak. A Pana is sok hifijében igy csinálta, vagy talán mėg most is csinálja.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2020
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Már nem tudtam a hszt. módositani... Tehát ha 1 pár ilyen hangsugarzod van, akkor ezt mėg meg kell szorozni kettővel. Elgondolkodtató.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Mielőtt még teljesen összezavarnánk, leteznek 4 csatornás vėgfok IC k ,ezekkel viszonylag egyszerű erősítőt építeni, de a hangváltó is megoldás lehet. Amit linkeltél az nem igazán jó, mert kfejezetten sub hangszórók hoz készült.
(#) Tyson5 válasza mindenes hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Végül ezen megoldás mellett döntöttem. Nem tudom milyen lesz a hangja, ha más nem cserélgetem a kondikat
(#) PacMac hozzászólása Feb 8, 2020 /
 
Sziasztok!

Hozzámkerült egy ismeretlen 3 utas hangfalpár. Magas, mélyközép és mély elrendezésben. Sajnos az egyikből hiányzik a mély hangszóró. Találtam olcsón a neten egy Visaton hangszórót. Beszereléskor vettem észre, hogy a hangszóró 4 Ohm, míg minden más 8 Ohm. (Az eredeti egy 80W-os Westra)

Kérdéseim:
Milyen márka a Visaton? Milyen márka a Westra?
Beszerelhető így?
Ha nem, elég ha rakok elé egy 4 Ohmos ellenállást?
A két hangfal biztosan nem lesz egymásra szimmetrikus, ez az erősítőben tehet kárt? 2x38W STK végfokkal.
(#) at22 hozzászólása Feb 8, 2020 /
 
Sziasztok ! Hozzám került egy Füleki PPA 600-as végfok. Működik ahogy kell, de azt nem tudom hogy, normális ha folyamatosan ég a clip? Amikor bekapcsolom A standby (piros led) világít és utána át vált clipre (zöld led) de az folyamatosan ég. Meg nem bánnám ha véleményt is írnátok róla. PL: Milyen topokat szerezek majd hozzá Mit bírhat 8 Ohm-on. 2x300w van feltüntetve a hátán 4 Ohmra.

Köszönöm előre is a segítségeket.
(#) Kovidivi válasza at22 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Nekem ez az L-idom a három M4-as csavarral odafogatva egy látszólagos borda nélküli alu lemezhez nem valami megbízható hűtést jelent.
Már akkor is jobb lenne a hőleadás, ha a tranzisztorokat az álló aluhoz rögzítenéd, az L-idomot meg csak erre rácsavaroznád, mintha az lenne egy borda... Alulról nem látszik a kép, van-e ott valami bordázat, de ha van is, nem sok hely van neki... Szóval én óvatosan bánnék ezzel az erősítővel.
Én csak ezt a képet találtam, szóval eredeti megoldásnak tűnik...
(#) blasz hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Nekem volt Füleki végfokom fetes,Urbán panelek voltak benne,ott is sima L idom volt a hütése.Én átalakitottam,és meghálálta.
(#) mr.Cara válasza Tyson5 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Csak csendben jegyezném meg : az e-bay-en lehet kapni... "Audio Frequency Crossover"-ként keress rá! Akár két, vagy háromutasként. Ha kétutast veszel : a közép , és a vele párhuzamos 2..3mikró+magas sugárzó maradhat( kb. ugyan ez van a hangválltó panelen is).
(#) at22 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Szia! Igen eredeti a hűtő megoldása. Én is keveslem a hűtőbordát mert csak L alakú nem bordázott. Tervezem valami jobb bordát keríteni neki.
(#) at22 válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Szia! Valami véleményt írnál róla? Nem igazán van róla infó. Elég ritka már ez a végfok. Egyébként tetszik a hangja nem rossz. Akitől hoztam ő azt állította 2db R300-as reflexeket hajtott vele és elég jól kihajtotta őket. Egy szilvesztert végig ment hogy nem kímélték a hangerőt ) Az egyik oldal már volt javítva de jól működik.
(#) Kovidivi válasza at22 hozzászólására (») Feb 9, 2020 / 1
 
Lehet elég lenne csak plusz lamellákat rögzíteni a vastag alura, mivel eredeti állapotában is bírja a terhelést, ahogy mások írják, de jobb a békesség.
Viszont ha leáll a venti, másodperceken belül mindennek annyi! Hővédelmet raknék bele.
(#) pinyó39 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Ahogy néztem pont a hővédelem alkatrészei nincsenek a panetba beültetve, tök olyan ezenkívül mint István végfoka.
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Nem volt könnyü képet találni róla. Itt is csak egy alu lemez a hütés.De jó hangja volt...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) at22 válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat.
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem az azonosításhoz. Volna itt egy Hobbi Elektronika 300W FET-es végfok ami eldurrant. Ennek a kapcsolási rajzát keresném.
A válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   2232 / 2487
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem