Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Biztonsági kapcsoló/relé
Lapozás: OK   1 / 1
(#) SzentiZoli hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Sziasztok!

A feladat amire ezidáig nem találtam megoldást, hogy van egy NC áramköröm amin ha szakadás történik akkor amíg nem kap egy impulzust addig ne folytathassa a feladatát. Szinte biztos vagyok benne, hogy van erre kereskedelmi forgalomban kapható relé vagy valami féle kapcsoló de nem találkoztam vele ezidáig. Tudnátok segíteni ebben?
(#) qtrica válasza SzentiZoli hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Szia,
Ezt majdnem minden biztonsági relé tudja, egy példa: PNOZ
Y1-Y2 csatlakozás, 8,oldal.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
(#) Bakman válasza SzentiZoli hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Mekkora áram folyik azon a biztonsági körön?
(#) SzentiZoli hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Áram nem igazán folyik egy süllyesztő szelep mágnese van szakítva. 12 vagy 24 volt és minimális áram.
(#) Bakman válasza SzentiZoli hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Ha az eredeti biztonsági kör elbírja egy relé áramát, akkor a melléklet szerint alakítsd át. Ha 12 V-os relé helyett 24 V-osat használsz, a biztonsági körön folyó áram kb. megfeleződik. Az eredeti biztonsági kört a relé második érintkezője zárja rövidre, már ha ez szükséges egyéb eszközök miatt. Ha valamelyik biztonsági kapcsoló nyitva van, a rendszert nem lehet elindítani. Bekapcsoláskor valamint a hiba elhárítása után a start gombot mindenképpen meg kell nyomni.

Már ha jól értettem a kérdést.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
(#) SzentiZoli válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
A feladat az, hogy gombnyomásra működik a berendezés előre hátra. Amikor valami útba van előre akkor hiába szűnik meg az akadály és nyomom az előre irányt ne történjen semmi csak ha nyomok egy hátra irányt, ezzel resetelek egy kapcsolót és újra lehet előre menni.
(#) SzentiZoli válasza qtrica hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Köszönöm megnézem, hogy mi a helyzet vele.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem