Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IC-k helyettesítése
Lapozás: OK   23 / 26
(#) szines válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Bár az az igazság hogy elbizonytalanodtam most hogy jól értelmeztem-e a jelmagyarázatot.
(#) mcc válasza nandika76 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
LM258, LM2904 jó helyette. De LM358 is van pl. a Lomexben tonnaszámra...
(#) Bakman válasza szines hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Megtaláltam az eredeti adatlapot, régen nem gyártják már. Ha van egy felesleges IC-d, próbáld meg valahogy felnyitni és elemet cserélni benne. Újat nem fogsz kapni, az biztos.
(#) szines válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Anno már sikerrel cseréltem más típusra,de nem jövök rá mire.
Nem kizárt hogy a sima,nem A-s DS12887-re.
(#) nandika76 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Köszönöm, maradunk a vásárlásnál.
(#) nandika76 válasza mcc hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Jelen pillanatban nem valószínű, hogy kinyit nekem.
Köszönöm!
(#) toggyuri hozzászólása Feb 25, 2020 /
 
Sziasztok!

TDA2310 ill. TDA2320 helyett szeretnék valamit, amit be lehet szerezni. OP 27... ez sem kapható. Tulajdonképpen a TBA739 -et kellene lecserélnem valami kiszajú, modernebb áramkörre. Nem hiszem el, hogy sehol nincs összehasonlító táblázat, vagy gyűjtemény ilyen esetekre... Ennyire naprakészen kellene lenni 5000 ic adataival fejben.... ? ha valaki teheti, kérem segítsen! Honnan lehet megtudni a titkokat?

Köszönöm szépen.
(#) kadarist válasza toggyuri hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Szia! Nem inkább uA739-et kellene helyettesíteni?
(#) toggyuri válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
De igen... csak már tovább léptem. TBA231 -et kellen cserélni (a rajz szerint ez van VIDEOTON 6363 S -ben a phono-fokozatban), vagyis uA739... és ebből adódik a TDA2310 (ezt ajánlotta egyik társunk), vagy TDA2320 és igy tovább... Eddig jutottam. Tehát a kiindulás a TBA231

Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) kadarist válasza toggyuri hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Keress úgy, hogy "dual low noise operational amplifier" A szabványos tokozásúak bekötése azonos és egy ilyen keresés eredményével nem nyúlhatsz mellé.
(#) toggyuri válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Köszönöm szépen! Valóban relevánsabb találatokat ad így. Futok egy kört...
(#) kadarist válasza toggyuri hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Jobban megnéztem. a bekötések nem igazán ekvivalensek, de egy egyszerű korrekcióval megoldható az is. Nekem a NE5532 szimpatikus, bár csak 8 lába van, de kompenzáció nem kell hozzá.
(#) toggyuri válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Igen... pl az OPA2134 is jó lenne, de az is DIP 8 tokozású. Megnézem a NE-t... Áramkörileg ez lenne közelebb az eredetihez? Köszönöm a segítséget
(#) toggyuri válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Ez itt a TBA231 tokozása. A rajz szerint a 3, 4, -es (ill. 10,11 -es) lábakon korrekciós tagokat lehet elhelyezni. A többin - amiket néztem helyette, a NE5532, LT1024.. stb. nincs ilyen korrekciós lehetőség az adatlapokon feltüntetve, valamint ezek is 8 lábúak. Ezeknél csak 3 kivezetést lehet elérni (és + a tápok) 8 és 14 lábú tokozás esetén is, mint pl. TL1024 esetében. https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets...24.pdf .

Tehát, ahol a TBA-n (korrekció gyanánt az adott lábakon) egy RC tag ül, helyettesítés esetén elhagyható? Magyarul: kiforrasztom a nyákból a korrekciós tagokat, (vagy nem kötök oda semmit, mivel nincs mit...) és a helyettesítő áramkör lábait - funkciójuk szerint helyesen - bekötve működni kellene? Nekem ez gyanús... Gondolom erre utaltál, amikor azt írtad: "Nekem a NE5532 szimpatikus, bár csak 8 lába van, de kompenzáció nem kell hozzá." .

TBA231.jpg
    
(#) kadarist válasza toggyuri hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Így van, a sávszélesség határoló és gerjedésgátló tagokat ki kell venni és natúr bedrótozni a másik típust.
(#) toggyuri válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Köszönöm! Ezek szerint az újabb típusokat már eleve úgy tervezik és gyártják, hogy a korrekciót beépítik az áramkör részeként. Gondoltam, hogy valami ilyesmiről lehet szó.... gyerekkoromban ültem utoljára a páka végén komolyabban, azóta igen sok idő eltelt. Akkor sokkal egyszerűbb így a dolog. Mindig örömmel tanulhatunk... Köszönöm szépen!
(#) kadarist válasza toggyuri hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Igen a lag és lead kompenzációkra már nincs szükség, mert a fejlett áramkörtechnika megoldja ezeket a problémákat. Viszont ennek ellenére még mindig lehet olyan műveleti erősítőket kapni, amelyeknél befolyásolható az átviteli karakterisztika, sávszélesség, gyorsaság. Ezeknél külső R-C tagokat használnak erre a célra.
Emlékszem, hogy mekkora szám volt a 741-es műveleti erősítő, amelynél nem kellettek külső kompenzáló elemek, mert a kis kondenzátorocskát bele tudták integrálni az áramkörbe. Mondjuk jó lassú is lett tőle.
(#) blasz hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Sziasztok LM350 T tudom valamivel kiváltani? Egy Hestorés feszültség szabályozóban van és 1 perc alatt tönkre ment. 2db venti volt rákötve,24v-os.A tápfesze 24vDc.
Köszi
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Szia! Túlmelegedett vagy mi lett vele?
(#) blasz válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Még azt se mondhatom hogy forró lett volna.Néztem direkt.Van hütő rajta.
Csak tekertem fel le,és egyszer csak padlón maradt a fordulat megszünt a szabályozása a ventiknek.2db volt rákötve,darabonként 110mA
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Valami vacak széria lehet,mert a másik is tönkre ment.Ment egy olyan 5 percet 24Dc ről egy 12v venti leszabályozva 12 voltra,levettem a feszt és meg is pörgött.Megdöglött ez is.Még annyit hogy 38 fokos volt amikor kiment.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Hány wattos ventilátor volt? Szénkefés vagy BLDC motor?
(#) blasz válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
140mA azt nem tudom hogy a motor milyen.Lefotózom
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Jó, akkor ez BLDC (brushless DC), azaz kefe nélküli egyenáramú. Próbáld ki hasonló teljesítményű izzólámpával, annak biztosan nincs áramimpulzus terhelése.
(#) blasz válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Nem tudom kipróbálni sajna 2db kittet vettem mind 2 elhalálozott.LM ic-ém meg nincs tartalékban.
Direkt ventikhez vettem őket de látom alkalmatlan a vezérlésére.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
(#) Ronin hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
LF357N típusú IC-t mivel lehetne helyettesíteni? Tudom hogy kapható, de a helyi boltban nincs, 1550 postaköltség mellé kicsit soknak tűnik, persze ha nem lesz más választás ez lesz. Reflex PPA200-as tranzisztoros erősítőben ez a meghajtó IC.
(#) kadarist válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Helyettesítők: Bővebben: Link. De kipróbálhatsz egy TL071-et is, ha van a kezed ügyében.
(#) Ronin válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Köszönöm. Ezek közül talán a TL071 van itt a boltban. Sajnos nálam az sincs.
(#) Hp41C válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Az LF357 -et minimálisan ötszörös erősítésre lehet használni, mert a belső kompenzáló kapacitása kicsi. ennek megfelelően gyors és nagy a határfrekvenciája (Ft). Ha lehet, próbálj meg LF357 -et szerezni: FDH -tól, vagy HR Elektorniokától, Bajai Elektronikától.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2020
(#) Ronin válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Akkor azt mondod nem is érdemes mással próbálkozni?
Következő: »»   23 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem