Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   149 / 178
(#) hg1dmt válasza hg1dmt hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Szia! Köszi, az az igazság, hogy az utolsó hozzászólás után csak az elmentett oldallal léptem be, bejelentkezés nélkül, úgy olvastam a kommenteket. Ezért nem láttam a piros PRIVÁT jelzést. 2 helyen látok a szalagon hibás LEDet, és barnulást a szalag hátoldalán. Azt hiszem kuka
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
(#) ferci válasza hg1dmt hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Szia!
A fekete pöttyösnek annyi, az egyértelmű..
Nem követsz el nagy hibát, ha átmenetileg áthidalod 47..100 ohmos ellenállással már csak a kíváncsiság kedvéért, csak ez az egy halt-e meg...
Jobban nem tudom kivenni, mi a pálya...
(#) usane válasza hg1dmt hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
3 párhuzamosan, majd sorba kötve, sehol egy ellenállás? Hűtés is csak a NYÁK. Ez aztán a tervezett élettartamos tömegcikk.
(#) hg1dmt válasza ferci hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat, az egység, mint armatúra, a kukába, a LEDek lementése blokkonként folyamatban. További szép napot, mindenkinek Zárom a témát
(#) hg1dmt válasza hg1dmt hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Zárszóként még annyit, hogy érdemes felszerelés előtt széjjel szedni, és megnézni a LED sor beépítését.
Az enyém sajnos picit hullámos volt. Távol vannak a bújtató tartó fülek, nem feküdt fel mindenhol a burkolat lemezére, ami a hűtés elégtelenségét okozta.
Valamilyen módon, több helyen oda kell fogatni. Sűrűbben le kell leszorítani.
Ragasztópisztolyra gondoltam, de az ott keletkező meleg miatt, ezt elvetettem.

sor.JPG
    
(#) nedudgi válasza hg1dmt hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Talán inkább hűtőpaszta, vagy hővezető ragasztó.
(#) antikzsolt válasza hg1dmt hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Meg kell fúrni és gyors rögzítővel odahúzni. Viszont a paszta legyen alatta.
(#) tothzsolt hozzászólása Márc 9, 2020 /
 
Üdv mindenkinek. Adott egy dimmelhető ledes lámpa. Hogyan és miként tudom megoldani a dimmelést 2 darab csavaros dimmerrel? (Tehát 1 dimmer a bejáratnál és masik dimmer a kijáratnál. ) És mikor melyiket tekergetik arra reagáljon. Van valakinek ötlete erre?
(#) Massawa válasza tothzsolt hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Veszel egy rádios dimmert két távirányitoval.
(#) usane válasza Massawa hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 29, 2020 /
 
Sziasztok! Egy RGB led szalaghoz ez az infó van kitéve-Teljesítmény (W vagy W/méter)14,4
Gondolom 14,4W/ méter. Ez 14,4x 12M = 172,8 W ennyi lenne a fogyasztása? Egy 12M-es szalagot szeretnék használni. A kérdésem az lenne hogy egy adapter amire az van írva hogy Out: 4A elég lenne hozzá? Köszönöm a választ!
(#) Massawa válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Biztosan nem az egészre vonatkozik az adat.
(#) vladcepes válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Ezt most nem értem.
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Röviden: A 4A-es táp nem elég hozzá... DE mivel nem írtál feszültséget - ugyanis léteznek 24V-os RGB LED szalagok is!
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Értem,12V-os de akkor ezek szerint nem elég hozzá.

Led.jpg
    
(#) Massawa válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Gratulálhatsz az adatlap szerzöjének. Hány LED van 12 méteren
Nekem 5 méteren 360 LED megy eredeti 12V/2A táprol.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2020
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
A nagyobbiknak már nincs meg a doboza ( abban 3 szinü LED-ek vannak). Ebben csak 3x90 egyszinü LED van (5 m) és csak egy 12 V/1A táp van:
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2020

IMG_4569.JPG
    
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Ha a LED-szalag nagyobb tápot kívánna, akkor a következő fog történni:
Ha a táp áramkorlátos 1A-nál, akkor a kimenő feszültsége pont akkora lesz, hogy a maximális 1A folyjon (mondjuk 10V). A LED-szalag kisebb teljesítménnyen üzemel, mint amire tervezre lett.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Gondolom, hogy ilyesmivel tisztában vannak azok akik igy állitották össze a készletet, ellentétben azzal a nagyokossal aki az adatlapot szerkesztette.
(Nekem egyikkel sem volt még sohe semilyen gondom, pedig legalább egy tucat ilyent szereltem már be.).
Az sem mindegy, hogy az a 60 LED méterenként milyen. Ha egytokos az RGB LED, akkor az valojában 180 LED/m, ha nem, akkor meg csauoán 60LED/m.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2020
(#) nedudgi hozzászólása Ápr 29, 2020 /
 
Mindenképpen át kell gondolni az egészet.
Mindenekelőtt nem szabad egy darab szalagban gondolkodni. Az a vékony fólia nem alkalmas arra, hogy nagyobb áramot vezessen, tehát a szalagot darabolni kell, vagy egy kellően vastag gerincen vezetni a tápot és földet, majd x méterenként hozzákötni a szalaghoz. Én nem nagyon használok ilyesmit, a leghosszabb talán három méteres darab, mit beépítettem, de van rá egy söröm, hogy már egy ötméteres darabon is fellép feszültségesés, ami alacsonyabb fényerőt jelent.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2020
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Minél olcsóbb a LED-szalag, annál több lesz a feszültség esés. Nálam az 5m-es darab végén a LED-ek fényereje töredéke volt, mint az elején. 12V az elején, 10V a végén.
Sima, egy színű LED-szalagot ezért kötöm be mindkét végén. Az elején a +12V-ot, a végén a GND-t. Vagy lehet vásárolni jobb minőségű, esetleg nagyobb feszültségű LED szalagot, de az általad említett probléma sosem fog megszűnni, csak mérséklődni tud. RGB LED szalagnál a probléma még könnyebben jelentkezik, és erre sajnos nem jó a "két oldalán kötöm be" megoldás.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Így van. A legjobb a "középen kötöm be" verzió.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Mindkét végén? Biztosabb a dolog. 4 m felett én már három ponton szoktam bekötni, két-két vezetékkel.
(#) brugo hozzászólása Máj 13, 2020 /
 
Jó estét kivánok,

Szétszedtem Lidl-ből vett 19w-os ledes égőt mert nem akart világítani . Mindjárt a bemeneten az egyenirányitó híd elött
(ezt látja a fázis vezeték) van egy ellenállás olyan 2w-osnak nézem az ki van égve ( megszakadva ), a hő miatt nem vagyok biztos az értékében ,nem tudnátok segíteni esetleg más is bontott már szét ?
(#) bbalazs_ válasza brugo hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Szerintem fotózd le. Inkább biztosíték vagy lágyindító lehet (bár az is egyfajta ellenállás...)
(#) brugo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Én is arra gondoltam de ez nagyon ellenálásnak néz ki
(#) Bakman válasza brugo hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Van olyan ellenállás, ami egyben biztosító is. Nézve a képet, milyen színű csíkok vannak rajta? Barna - fekete - fekete - (nem látszik) ? Könnyen lehet, hogy ez az alkatrész csak végezte a feladatás és feláldozta magát egy nagyobb zárlat elkerülése érdekében, tehát nem biztos, hogy ennek a cseréjével megoldódik a probléma.
(#) brugo válasza Bakman hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Megmértem a hidat az jó más nincs csak két IC RM 90038 és 32 Led. Az egész történet : A körte hol égett ,hol nem erre szétszedtem és amikor láttam milyen gyenge hütése van ,arra gondóltam hogy hőmegfutás. Szépen rádolgoztam egy régi AMD proci Aluminium hütölyére ismét bekapcsoltam egy fél órát szépen ment aztán kikészült, elkezdtem mérni a feszkot de az ellenállás után már nem vólt , az ellenállás megszakadva az utánna következő hid = jó .Az ellenállás szinkódja mintha barna-fekete-fekete-barna lenne ,Na ez mennyi ? A baj az is lehetett hogy az ellenállásra volt húzva egy zsugorcső (hűlye kinaiak)jó melege lehetett ,mert nem volt helye a picike nyákon és a levegőbe állt. Ha tudnám az értékét kipróbálnám.
(#) Kovidivi válasza brugo hozzászólására (») Máj 13, 2020 / 1
 
A zsugorcső azért van rajta, hogy amikor az utána levő dolgok zárlatba mennek, ne robbanjon szét az ellenállás, a zsugorcső megfogja a darabjait. Nem olyan **** az a kínai.
(#) Bakman válasza brugo hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
10 Ω, 1% tűréssel.
Következő: »»   149 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem