Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőtárolós kályha
 
Témaindító: soldy, idő: Dec 4, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 7
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Én olyat találtam hogy egy betét 1000-1600W os és abból van benne 9 db. Arra gondoltam hogy 2db ot kikötnék 4KW ot meg simán elbírja(szerintem).Műhelybe kéne valami fűtés télre,kéményt meg nem akarok rakatni.....
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Az meg hogy lehet? 9 darab 1000W már 9kW. Vagy hármasával sorba vannak kötve? Egyébként mindegy is. Köss be 4kW-nyit aztán jó lesz úgy.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Bocsi elírtam 6 van benne.
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Szept 19, 2017 / 1
 
Akkor 2x2-t köss sorba aztán ezeket a maradék kettővel párhuzamosan. Az is 4kW csak a sorba kötött betétek lassabban mennek tönkre.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Nagyon nem szeretném átvariálni.Egy betétet kihagyok úgy 5kw azt simàn elbírja a rendszer.
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Úgy is jó.
(#) milanvik hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Sziasztok!

Vettem egy hőtárolós kályhát Stiebel Eltron ETS-400-as típus .Szeretném bekötni!
A 3 fázist a földet és a nullát tudom hova kössem!
Az lenne a kérdésem ha szeretnék hozzá kötni termosztátot azt hová kössem?

A termosztát amit vettem: computherm-q8rf-multizonas-digitalis-szobatermosztat

Csatoltam a képet!

Köszönöm
(#) pont válasza milanvik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Én nem látom a csatolást.... De itt Bővebben: Link a 15. oldalon, mint a régi hőtárolósoknál is a szobatermosztát az a ventilátorokat kapcsolja, elvileg az LE bekötési pont. Szerintem kellett kapjál hozzá rajzot, ha az alapján nem megy, kellene egy villanyszerelő...
(#) milanvik válasza pont hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
próbálom megint csatolni!
(#) milanvik válasza milanvik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
a termosztátból két vezeték megy át a kazánba!NO és COM.
és a kazánnál gondolom az L N LE közül kell valahová kötni de melyikbe?
(#) pont válasza milanvik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
A három fázist az teljesen külön rendszer azt kell bekötni az L1,L2,L3 . A földet azt nem látom a képeden, de valahova ahova a zöld sárga vezeték megy, lényeg, hogy a fémházra, ez a legfontosabb !!!. Kell még valamelyik fázis az L -re és a nulla N -re. Ezt az L fázist kell a termosztát COM ra és az NO ját a kályha LE-re.
(#) milanvik válasza pont hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
köszönöm!

és attól független, hogy a kazánnál a L-re rákötök egy fázist és a N- ra a nullát! A termosztátnak is kell adnom fázist és nullát ugye jól látom?
(#) pont válasza milanvik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Hogy biztosat mondjak, kellene egy kapcsolási rajz a termosztátról is, de valószínű mivel a saját működéséhez is kell áram ezért a fázis és a nulla kell oda is, ez a fázis jó a COM-ra is, ha nincs összekötve belül akkor neked kell, de akkor kályhán is ez a fázis lehet csak az L.
(#) milanvik válasza pont hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
csak az a képem van róla amit csatoltam a termosztátról !
Bővebben: Link


A kazánnál átköthetem az L1,L2,L3 valamelyikét az L re?
(#) pont válasza milanvik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Valamelyiket nem, csak azt a fázist amit a termosztátnál használsz, és akkor azt a COM-hoz is át lehet hidalni és akkor csak egy szál megy a termosztáttól a kályháig NO-LE (eddig nem esett le, hogy a második kép az a termosztáté, (minden kép névtelen))
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017
(#) milanvik válasza pont hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Szóval akkor összegezve!
A kazánnal adok 3 fázist , nullát és a földet!
2,5 réz vezetékkel!

A termosztátnak adok egy külön konnektorból fázist és nullát, és ezt a fázist vihetem át a kazánba is és a COM-hoz is át lehet hidalni a termosztátba az L fázist? kazánnál a nullát átköthetem a kazánhoz vitt 2,5 kékről?
és akkor már csak a NO ját a kályha LE-re.kötöm!?

Remélem nek kavartam össze semmit!?
(#) pont válasza milanvik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
A nullát is átkötheted a kazánnál, és ha megkeresed melyik fázist kötötted a termosztátba, azt átkötheted L1L2L3 közül a kazán L jére is. Az lesz az a fázis, ha ideiglenesen odaviszed egy szálon, hogy tudj mérni, amelyik L1L2L3 közül és az odavitt közt, nem mérsz 400 v-ot.
(#) milanvik hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
köszönöm a segítséget!
értem!
Végül is akkor ahogy leírtam ha jó akkor remélem meg tudom majd csinálni!
(#) pont válasza milanvik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Mivel egy szálat mindenképp úgyis kell a termosztát és a kazán közé húzni, ez legyen inkább 3 eres, sokkal egyértelműbb vezetékezés lenne. Egy 5 eressel bekötni L1L2L3, PE, N és bármelyik fázist átkötni L-re is. Innét egy három eressel összekötni a termosztáttal L-L&COM, N-N, LE-NO, nem egy külön konnektorról táplálni a termosztátot.
(#) pont válasza milanvik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Viszont ha a 3 fázis az éjszakai(vezérelt) áram, (eddig erről nem volt szó, pedig adja magát ) akkor nincs más megoldás mint a kazánnál is és a termosztátnál is külön nappali L-t használni, külön vezetékekkel.
(#) milanvik válasza pont hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Köszönöm!

Kíváncsi lennék hogy mennyiért csinálnák ezt meg nekem!
Mennyit spórolok?
(#) Brienter hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Üdv!
Adott egy régi 6kW-os Elekthermax kálya, aminek a szigetelése széttszedésnél szétmállott.
Ezt szeretném kicserélni, milyen anyagot ajánlotok ami nem büdösödik a fűtés alatt és nem egészségkárosító? Ha jól láttam üveggyapot volt benne, mint ahogy más is írta korábban. Jó helyette bármilyen üveggyapot?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) mraulajos válasza Brienter hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Hali!
Vagy ásványgyapot. Az enyémbe is az van. Több kályhám van, ezzel pótoltam, javítottam ki.
(#) norby87 hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Sziasztok! Elekthermax 3KW és 6KW kályha felújításában vagyok, és lenne két kérdésem.

1. Üveggyapot helyett jó a kőzetgyapot is?

2. A elektronikájában szeretném a vezetékeket cserélni. Elvileg létezik hőálló szilikon vezeték, abból elég az 1,5mm2 keresztmetszetű sodrott réz? Ti milyet használtok?

3. A téglák alatt találtam egy fehér, viszonylag törékeny anyagot, amit nem tudok beazonosítani, valaki tudja, hogy mi lehet az? 3cm vastag. Gondolom valami tűzálló, hőszigetelő dolog. Mit lehetne oda tenni?

Köszönöm
(#) zolika60 válasza norby87 hozzászólására (») Szept 19, 2018 / 1
 
1. Igen.
2. Határeset. Kicsit vastagabb jobb volna.
3. Azbeszt lemez. Ma már halálos rákkeltő rémnek számít. Ha nem töredezett szét hagyhatod a helyén, de ha igen tegyél be valami más tűzálló anyagot.
(#) elektroncso válasza norby87 hozzászólására (») Szept 19, 2018 / 1
 
Én az azbeszt helyett 3cm vastag tűzálló gipszkartonnal próbálkoznék, talán megfelel helyette. Vezetéknek mindenképp 2,5mm2-est használj, sokkal biztonságosabb lesz.
(#) norby87 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. A téglák alá 3cm-es tűzálló lemezt kandallókkal foglalkozó cégeknél lehet kapni, mint közben kiderítettem.
(#) Gery78 hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a régi Elekthermax hőtárolós kályhák javításában. A gond az lenne, hogy a falon lévő termosztát egység nem működik már rendesen. Van benne egy Reed relé, amely néha beragad, és nem kapcsolja le a kályha ventilátorát. Amikor legutóbb szétszedtem a termosztátot a falon, akkor azt láttam, hogy négy vezeték megy oda. Gondolom kettő megy a Reed reléhez, és a másik kettő vezeték nem tudom micsoda. Helyettesíthetem ezt a termosztátot a Computherm Q7-es típussal? Ennek csak 230V kell, és két vezetéket kell bekötni, ha jól néztem a rajzot csak relékimenete van. Volna esetleg leírásotok, vagy bekötési rajzotok erről a kályháról? Ha jól tudom akkor 6kW-os az egyik, és 3kW-os a másik.
(#) Spiritsystem hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy hőtárolós kályha három fázisa közül az egyikre ráköthetek-e egy 120 literes bojlert?
(#) mraulajos válasza Spiritsystem hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Hali!
3 db hőtárolós kályhát használok. 3,15 - 4,5, és 6 Kw os. 2 db bojlerem van. 1 120l es, és egy 50l es.
Gondolom, - különmért hálózatról használod. Ha a hálózatod, és a kismegszakítód értékei bírják, akkor miért ne köthetnéd rá.?
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem