Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LG LCD TV képernyő panel hiba
Lapozás: OK   6 / 8
(#) Tomi20 válasza pappmo hozzászólására (») Dec 28, 2019 / 1
 
Szia

Valószínűleg lepotyogtak a lencsék a ledekről. Ha megrázod a TV-t nem zörögnek?
(#) pappmo válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Köszi!Nem zörög semmi.Ez javítható vagy kuka?
Sokáig állt a tévé,nem volt használva.Hogy alakulhatott ki ez a hiba szted?
(#) Tomi20 válasza pappmo hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Javítható, szét kell szedni a TV-t, valószínű megmelegedtek, és elengedte a ragasztás. Youtube-on van egy csomó videó a szétszerelésről, Én a biztonság kedvéért kicserélném a led csíkokat is újra, nem olyan nagy összeg.
(#) kings5 hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
SWziasztok.LG 3d,smart tv,egyik naprol a másikra,nem kapcsol be,csak 3-at villan elöl a piros led.Javithato,és hogyan,esetleg kuka?Köszönöm elöre is.
(#) bbalazs_ válasza kings5 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Legvalószínűbb a táphiba. Javítható. Első körben púpos kondi keresése.
Ehhez szèt kell szedni. Ha nem tudod, inkább szervízbe vidd.
(#) kings5 hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Szia.Szét szedtem.Minden kondi jó,a feszkok meg vannak.Esetleg kapcs,rajzod nincs hozzá?Tip Lg 39LA620S
(#) Gabó válasza kings5 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ezt a kijelentést mérésekre alapozod, vagy csak ránéztél?
Idézet:
„Minden kondi jó”

Lehet háttér világítás hiba is, és az miatt tilt.
(#) tothbela válasza pappmo hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Egy 43"-os LG hasonló problémával került hozzám szinte ingyen. Szétszedtem, és az LCD panelt úgy emeltem le, hogy egy szénszálas csövet (ez volt kéznél, éppen egy modell szárny készülget) tettem alá, hogy ne hajoljon meg. A nem leesett lencsék is könnyen lepattantak, így mindet (nekem 32 darab) újra ragasztottam 2K epoxival. Összeraktam, minden jó is volt, de a ledek túl lettek hajtva a korábbi tulajnál, ezért néhány nem teljes fénnyel világított. Kissé zavaró is volt, ezért dupla chipes 6V/2W-os ledeket vettem bele. Szűk négy óra alatt ki is cseréltem mind a 32-őt, a 4 ledes csíkok új hővezető ragasztóval visszakerültek a sasszira, felragasztottam a lencséket, műanyag keret vissza, LCD panel vissza. Csak hogy a karbonszálas csövet már beépítettem a repülőgép modell szárnyába, így a panel két oldalánál megfogva helyeztem vissza a keretbe. A háttérvilágítás tökéletes lett, csak sajnos a panel a hajlítás közben megbolondult. Valószínűleg valahol a szalagkábel kontakt megsérült, mert csíkos lett mint a zsinór függöny. Tehát óvatosan a panellal.
Dühömben vettem egy új TV-t.
(#) kings5 hozzászólása Jan 3, 2020 /
 
Sziasztok.Service manualt nem tudtok,ehhez a tv-hez?LG 39LA620S
(#) arion123hu hozzászólása Márc 11, 2020 /
 
Sziasztok,

Meghibásodott hőn szeretett LG 42LW5500 3D televízióm.
A hibajelenség : HDMI Portokra kapcsolt jelet nem jeleníti meg a TV.
Antenna bemenetet megjeleníti , USB-n és LAN-on keresztül lejátsza a filmet/képet.

Többek szerint a TV MainBoardja hibásodott meg.
A kijelző típusa: LC420EUF (SD)(F2)
Kérdésem az alábbiak:
Van-e valakinek emberi áron eladó ilyen alaplapja?
Vagy a képeken található 72 lábú IC701-es Silicon chip, vagy a hűtőborda alatt található LGE35230 BGA forrasztása adta meg magát.
(#) kadarist válasza arion123hu hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Szia! Az IC 701-et cseréld ki.
(#) merciabc hozzászólása Márc 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Legyetek szívesek segítsetek ebben a témában!
Van egy 12éves Lg plazma tévénk, hibátlan működéssel, kivéve...a hdmi portokat. A "régi" 360 xbox-al tökéletesen megy, de az xbox one-nal, és bármi féle uj kütyüvel (gugle cromecast, thome beltéri hdmi-jével azt írja mind a két hdmi porton hogy nincs jel. Próbáltam már más kábellel, stb. De semmi! A régi xbox az persze működik továbbra is! Mi lehet a baj?
(#) deebo válasza merciabc hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Nem sok infót írtál a TV-ről, de, ha régi, akkor az, hogyaz újabb ezsközök túl nagy felbontást akarnak ráerőltetni, amit nem támogat.
(#) Massawa válasza merciabc hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Öreg a TV nem kompatibilis az uj formátumokkal.
(#) merciabc válasza Massawa hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat, sajnos féltem tőle hogy ez lehet a hiba.
Nincs valami adapter, amivel "lekonvertálhatnám" a hdmi-t?
Most nem tudnék újabb tévét venni...
(#) kadarist válasza merciabc hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Próbáld meg azt, hogy a HDMI kimeneteket átállítod 720p-re 1080-ról. Persze ehhez egy jól működő megjelenítő kellene.
(#) merciabc válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Az xbox 360-t ha bedugom, azzal működik
Azzal be tudnám állítani?
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2020
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Áh, nem jó! 480p -t enged, feljebb nem enged beállítani!
(#) antiktelefon válasza merciabc hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
A használt eszközöket kell átállítani, amiket csatlakoztatni akarsz. De inkább felejtős, lehet régi dolgokat használni, de nem meglepő, hogy több, mint egy évtizeddel újabb dolgokkal nem kompatibilis. Biztos 1-1 eszköznél valahogy ki lehetne trükközni úgy, hogy más kijelzőre kötve 720p-re állítod a hdmi kimenetet, de nem tudom, érdemes-e.
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Hát, ezt nem eröltetem tovább, nem fog menni-tényleg túl öreg... minimal monitornak jó csak, vagy koax jeles analóg adásra.
(#) deebo válasza merciabc hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Add el kocsmába, meccset nézni jó lesz.
(#) merciabc válasza deebo hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Arra gondoltam én is...de nincs kocsma!
(#) Dino71 hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
Sziasztok!
32LB650V tv csak bekapcsol és az LG logo látszik. Nem reagál semmire csak a kikapcsolásra és a bekapcsolásra. A táp feszültségek megvannak. merre keressem a hibát. (Sajnos nem mosógép abban vagyok otthon) de sajnálnám kidobni ezt a tv t.
(#) Norbi_69 hozzászólása Aug 18, 2020 /
 
Sziasztok, van egy LG Smart 3D TV-m ami a tegnapi vihar után nem kapcsol be. A piros LED villog rajta 1 hosszút, 3 rövidebbet majd kis szünet és ezt ismétli. Mi lehet a hiba? Az ugyanebbe a "villámbiztos" elosztóba dugott beltérim és modemem is megadta magát... A beltéri a távirányítóra reagál de jelet nem ad ki a HDMI-n, a modem meg csak a wifin ad netet kábeleken semmit... Szét vet az ideg...
(#) deebo válasza Norbi_69 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Idézet:
Mi lehet a hiba? Az ugyanebbe a "villámbiztos" elosztóba dugott beltérim és modemem is megadta magát...”


Leírtad a hibát te magad is. Az esetek 99.9%-ban nem a villanyon érkezik a nagyfeszültség, hanem a kábelTV/kábelnet-en, vagy telefonvonalon.

Valószínű, hogya modemen keresztül érkezett a nagyfesz, és a TV a HDMI bemenetén kapta meg. Ez legtöbbször, csak annyival jár, hogy a HDMI nem működik, de úgy tűnik nálad helyrerakta a panelt.

Mainboard csere fogja orvosolni.
(#) Vadász Csaba válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Szia!
emmc memória próbléma ezeknél Lg tv-knél.
Software sérült.
(#) juclac válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Sziasztok! Nekem ugyanaz a problémám, mint arion123hu-nak: A 3-ból már egy HDMI sem működik, minden más megy. Szépen, lassan, egymás után haltak meg. A tévé LG 42LA620S. Alaplapot kapni ésszerű áron nem lehet, de emiatt kidobni egy tévét nem szeretnék, a HDMI-re pedig szükségem van. Köszönöm a segítséget.

42LA620S.jpg
    
(#) doni82 hozzászólása Feb 17, 2021 /
 
Üdvözlök mindenkit.Érdeklődni szeretnék egy olyan problémával állok szemben,hogy van egy led tv-m,és a kijelzőt ugy nézki elrontottam.
Sajnos amikor a talpat rögzítö vaslemezt akartam visszacsavarozni,hozzáért a kijelző szalagkábelén lévő kis barna szinü valamikehez.Elnézést kérek a fogalmazásért,de nem tuom a nevüket.Szoval onnantol kezdve nincs kép,csak néha megjelenik a kijelző oldalán párdarab pixel csík.Akérdésem hogy javitható vagy esetleg kuka.
(#) antiktelefon válasza doni82 hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Ha a zöld/sárga hajlékony nyák megsérült, nincs módszer a javítására (csak Kínában, százezer dolláros gépekkel). Amúgy COF a neve, és könnyen sérül.
Ha ténylegesen led, és nem lcd tvről van szó, akkor jó kérdés.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2021
(#) doni82 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Köszönöm a választ.Led tv röl van szo,és a hajlékony nyáklap nem sérült meg,nincsennek láthato hibák.Mellékeltem egy képet,ijesmi smd-k röl beszélek,ezekhez ért hozzá a vaslap.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2021

unnamed.jpg
    
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem