Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 300B SE
 
Témaindító: konyak6, idő: Okt 15, 2019
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 8
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Annyira azért nem vészes.(( Még olyan forrasztó Indium huzalom is van aminek a gyanta szerű folyasztószerébe valami parfümöt raktak. Amikor forrasztok mézeskalács illata van. Még két éve küldte a nagyker mintaként vagy tíz-húsz dekánnyit, hogy próbáljam ki. ))
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2020
(#) cua válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
En csak azt irtam amit olvastam, hogy mi a kifogas csucstechnologia oldalrol Nekem nincs se szemelyes preferenciam se melyebb tudasom ezen a teren, 'mezei' anyagokat hasznalok.
Az egyik Sn60Pb38Cu2 0.5mm (Alpha-Fry, ez meg Mo-rol van), a masik pedig Sn60Pb40 0.7mm (ezt mar itt vettem), ezeket hasznalom.
(#) TAttila77 válasza cua hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Én is használok még olmosat kisebb hobbi célokra ritkán, de komolyabb munkához már rég nem.
(#) cua válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Erositoben probaltam 'komolyabb' (vagy annak tartott) anyagokat, de en nem hallottam semmi kulonbseget, merni nem nagyon van mit rajta, szoval maradtam a hagyomanyos cuccoknal. Ha elfogy akkor majd korulnezek mit erdemes venni ujabbnak.
(#) TAttila77 válasza cua hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 1
 
Szerintem sincs annak semmi jelentősége. Soha senki meg nem hallja, esetleg bebeszéli magának, hogy meghallja.
viszont én úgy gondoltam, ha már a csövek csövével 300b-vel építek erősítőt akkor megadom a módját és a legjobb tőlem telhető anyaggal forrasztok. Én azt gondolom, ha az ember veszi a fáradságot hogy ezüstözött dróttal szerel, akkor forrasszon is ezüst tartalmú forraszanyaggal ott.
(#) MacGiver válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 1
 
Mindenki azzal forraszt, ami neki tetszik, és bevált. Csupán az akartam mondani, hogy az pl. űrkutatás fel van mentve a ROHS alól. Gondolom nem véletlenül
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2020
(#) konyak6 hozzászólása Márc 13, 2020 / 2
 
Elkezdődött!
(#) konyak6 válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 13, 2020 / 3
 
És lassan kész.
(#) djhans válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
A két helipoti belül a katód közepelés?
(#) konyak6 válasza djhans hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Igen.
(#) TAttila77 válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Én még csak itt járok
(#) djhans válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 15, 2020 / 1
 
Nálam a 6C4C-nél is van 100 Ohmos huzaltrimmer. A brumm minimum pont középállásnál van. Elég lett volna akkor nekem két 50 Ohmos ellenállás. Teljesen nem sikerült kiölni egyébként. Úgy hallottam hogy csak egyen fűtéssel lehet. De azt mondják akkor a rosszabb a hangja és a cső élettartama is lecsökken.
(#) TAttila77 hozzászólása Márc 19, 2020 / 4
 
Üdv mindenkinek, lassan alakúlok már én is. sosem csináltam még ilyen forrfüles-forrléces megoldást. Egyenlőre tetszik, bár a vastag 2,5-es ezüstözött réz vezeték (kék) ami teflonnal van bevonva elég merev. Nagyon nehéz lesz kábelkorbácsba hurkolni.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2020
(#) Gery78 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Ebben az elhelyezésben nem fogja a hálózati trafó megszórni a két kimenőt? A kimenő mágneses úton átvehet valamennyi az energiát a hálózati trafótól, ha közel van hozzá, és ez búgás formájában fog jelentkezni a hangszórón.
(#) TAttila77 válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Nem mert el lesznek még árnyékolva egymástól. Amikor felkerűlrá a trafókat takaró kupak, ott réz lemez elválaszó lesz köztük. Meg a trafók körűl is lesz réz lemez.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2020
(#) sandor1632 hozzászólása Márc 20, 2020 / 1
 
A réz megnesesen nem árnyékol, mivel nem mágnesezhető, jobban jársz, ha vaslemezt teszel oda.
(#) TAttila77 válasza sandor1632 hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Ma már eljutottam odáig, hogy végeztem a vzetékeléssel és beröffentettem (újra). Semmi szórása nincs a trafónak, ezt most ki mertem neked jelenteni. A tetején a trafók burkolata még várat magára, mert elfogyott az alurúd amiből a kereteket gyártottam le.
(#) pucuka válasza sandor1632 hozzászólására (») Márc 20, 2020 / 1
 
Statikus mágneses tér ellen igaz nem véd, De váltakozó mágneses tér ellen igen. Pont az örvényáramú hatás, és a jó vezetőképessége miatt. Az alumínium burkolat is hasonlóképpen működik.
Egy trafó esetében pedig pont erről van szó.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2020
(#) sandor1632 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Én csak ötletet adtam, hogy ha búg, akkor így megszünetethető.

Nálam az alu és a réz nem vált be, a vas igen.
Bár nálam 1:4-es illesztő trafót árnyékol a vas, nem hálózatit.
(#) TAttila77 válasza sandor1632 hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
De nálam NEM búg semmi. Kár ezen tovább vekengeni. De mivel vas lemez nem túlzottan jobb minőségű van itthon, ráadásul az meg vastag, így csakugyan rézzel fogom a trafóimat borítani, de csak a vasmagot. De lehet csak a táptrafó körűl, vagy lehet el sem pocsékolom rájuk.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2020
(#) Ge Lee válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Ha nem búg én nem tennék rá semmilyen árnyékolást, vasat pláne nem.
(#) TAttila77 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Nem is fogok. Eszem ágában sincs. Ezt én míg próbamedellként figyelt az asztalomon a télen, végig játszottam. Sőt a fűtőtrafó, meg a Hammond fojtó a kimenők alatt vannak, de azok már távolabb vannak tőle.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) TAttila77 hozzászólása Márc 21, 2020 / 1
 
Már megszólalt tegnap. A réz lemezekből meg dísz karikák lettek kipolírozva.
(#) konyak6 hozzászólása Márc 21, 2020 / 1
 
Az enyém is elkészült. Még nem próbáltam ki, de az összes feszültség rendben van. Holnap nekiállok a doboznak.
(#) TAttila77 válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Hidd el, hogy a didergő hidegbe jól jön egy kis meleg
(#) konyak6 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Ma esett 5 cm hó!
(#) TAttila77 válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Hol laksz, hogy ott van hó? Nálunk nincs még.
(#) granpa válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Arrafelé nem ritka a hó ilyenkor. Máskor meg sokkal több van.
(#) konyak6 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
A nyelvrokonoknál. Itt még a tavak be vannak fagyva.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) cua válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Mi az a ho?
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem