Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2240 / 2486
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Ügyes megoldás! Esetleg tehetsz egy 10-100n közötti kerámia kondit párhuzamosan az ellenállással. Ez rádiófrekis zavarok ellen jól véd.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2020
(#) mnyugger hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Valakinek volt e már tapasztalata ezzel az STK erősítővel? Ennyiért ajándék. Bővebben: Link

Csak táptrafó kell hozzá.
Bár kérdéses, hogy az STK eredeti e rajta?
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2020
(#) Kovidivi válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 15, 2020 / 1
 
Valószínűleg utángyártás, a minősége kétséges. Szállítással együtt már máshogy fest a dolog. A borda valószínűleg kicsi a 2x50W-hoz, de venti nélkül 100% hogy megfő!
Az STK-k egyébként arról híresek, hogy az alacsonyabb impedanciás terheléstől tönkremennek, 8Ohm feletti hangsugárzóval használható csak.
Az adatlap szerint csak 2x30W-ot tud az STK4152, a leírás 2x50W-ot említ. Rövidzárlatot max. 2mp-ig bírja... Ezektől függetlenül lehet, hogy jó, ki kell próbálni. Én nem venném meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2020
(#) Ge Lee válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 15, 2020 / 1
 
STK a mai világban? Ha jól emlékszem már vagy 20 éve nem gyártják őket, esetleg valami koppintást. Ha tönkremegy veheted bele a másikat. Ha egy bármilyen más végfok tönkremegy, abban meg kicseréled a két végtranyót és megy tovább.
(#) Beringer 600 válasza kristikoma hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Szia
Természetesen ki lehet cserélni TDA2020-ra
(#) mnyugger válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Köszi mindkettőtöknek.
Van 5-6 db eredetim. Inkább megépítem. Csak az alkatrész drágább.
(#) mong00se hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Üdv!
Egy régi Sansui AU-X111-gyes erősítőt használok már lassan két éve. Egyetlen hiábja hogy néha-néha elhalkul az egyik oldal.Nem túl elegáns módszer, de ha oldalirányból kap egy határozott de nem túl durva ütést akkor visszajönnek az eltűnt decibelek a másik oldalon
Még régebben kitakarítottam, plusz befújtam kontakt spray-vel (talán túlzottan meg is locsoltam). Merrefelé nézelődjek?Néha mikor erőteljesebb basszusok vannak akkor "visszajön" a hang magától is de néha visszaesik...
(#) villanyipi válasza mong00se hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Nézz át minden forrasztást, és ahol bizonytalan ott forraszd át, amit leírtál egyértelmű kontakthiba, csupán a helyét kell megtaláld.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2020
(#) casnica válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Ez meg van nekem is csak sajnos volt egy ojan problema vele hogy amikor be kapcsaltom akkor a hangfalak szinte fel centivel kinneb szokott es ott is maradt de hang semmi sem jott ki vagy is csak zugas bugas.
El vittem egy tv szerelohoz mert nem is volt idom ra hogy szet szedjem es meg keressem a hibat es utanna lett a baleset hogy el repedt az alap lap
(#) reloop válasza casnica hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Ha építeni szeretnél, akkor tanulmányozd az ST151-est, amit ajánlottam.
(#) Baxi hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Hi Mesterek!
Építek egy erősítőt aminek az élőfokával bajlódok. Az erősítő(ST151) és az elő foka(ne5532) egy mély ládához készül ami egy házi mozinak a része. A láda gyári, csak elfütyült benne a gyors táp s vitt mindent . A problémám az lenne hogy az elő fok sávszűrője a fázisszöget tolja frekvencia függvényében, azaz a RC szűrő tagnak a kapacitás része. Ha jól rémlik a kondi 90° forgat, de az kimaradt hogy ez függ a frekitől. Próbáltam aktív szűrővel is a műveleti visszacsatolásában, de ott még torzult is a jelalak, arról csináltam képet. Próbáltam az invertáló nem invertáló közt "osztani" a jelet hogy lehessen tolni a fázis szöget, de ha beállítom fázis azonosan pl 120Hz-nél akkor már egy 50Hz jelnél elcsúszik. Van erre valami okosság hogy szinkronban maradjon a be illetve a kimenő jel?
Azért bonyolítom ennyire túl mert (legalábbis szerintem) ugye több hangszórós rendszerről beszélünk, házi moziról. S ha mondjuk az avr processzorra fázis azonosan meghajt 5 hangszórót akkor mély ne dolgozzon már ellenük.
Remélem érthető hogy mi a gondom.
Válaszokat segítséget előre is köszönöm.

IMG_0039.jpg
    
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Szia! A sávszűrő fázishibája eltörpül a hangsugárzóéhoz képest. Mellékelek egy WinIsd szimulációt, lásd az arányokat.
A gondosan tervezett aktív szubládában korrekciós tagok sora igyekszik a bemenő jel és a lesugárzott hang fázisát szinkronban tartani.
Pusztán a szűrő fáziskorrekciójával nem is biztos, hogy javítasz a végeredményen.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Szia
Hát akkor ahogy mondani szokták ahogy esik úgy puffan majd, biztos nem fogok hangszórót bemérni.
Mindig tanul valamit az ember
Köszönöm a segítséget!
(#) Geri86 hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Sziasztok.
Nem rég a birtokomba került egy oldalanként 300 watt teljesítményű végfok (alább látható). A kérdésem az lenne, hogy van 2 darab félvezető oldalanként amikről a típus le van kaparva (nem értem miért), így a beazonosításuk eléggé nehézkes. Valakinek esetleg valamilyen információ?
Plusz még, hogy mennyire megszokott, hogy csak npn power tranzisztorokat használnak pnp-k nélkül?
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) Gafly válasza Geri86 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Idézet:
„van 2 darab félvezető oldalanként amikről a típus le van kaparva (nem értem miért), így a beazonosításuk eléggé nehézkes.”

Nekem nehéz másra gondondolnom, hogy pont azért.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
István, hogy haladsz a javitással (megvan a bűnös kondenzátor)?
(#) Geri86 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Igen gafly, kicsit ironikus kijelentés volt tőlem, nyilván a nehezebb javítás érdekében kaparták le. Csak a gyártót nem értem. A quad405-tel mutat hasonlóságot, de attól a félvezető még lehet bármi.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Kipróbálod milyen polaritású bekötéssel szól jobban a szub hangszóród, ezzel az átlagos felhasználói igények ki lesznek elégítve.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Az erősítőn a mély beállításnál van lehetőség fordított illetve freki állítás/vágási lehetőség is. Jó ötletnek tűnt hogy alapból vágom a bemenő jelet pl:300 Hz-nél. De több az anomália vele, mint ha csak simán ráengedem az erősítő jelét.
Viszont ha leáll pár hónapra a gyár ahol melózom, ha másom nem is, időm lesz kimérni a hangszórót. De remélem nem lesz rá
Köszönöm a segítséget
(#) pinyó39 válasza Geri86 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
BD246C szerintem, vagy nézel valami nagyobb feszültségű tranyót.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy TDA 7388 ic-ből szeretnék összerakni egy erősítőt, de sajnos 2 fajta kondenzátort nem tudtam sehonnan előkotorni.. 2db 474-es ,és egy 105-ös kerámia kondenzátor kellene még a projekthez.
Pc tápegységbe találtam,de az Polypropylén Film kondenzátor valamint 400V-os 105J-t és 474J is.

Ezeket felhasználhatom?
(#) Cannon hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Sziasztok! Valaki látott már belülről Alto TS312 aktív hangsugárzót?
Érdekelne, hogy az előfok/végfok részén mennyire lenne bonyolult állítani a limiter Threshold értéken?
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Szia! Az 1 µF (105) és a 470 nF (474) sincsenek kényes helyen, tehetsz be amit találsz. Elkó esetén a negatív megy a testre.
(#) szaka hozzászólása Márc 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Valakinek megvan a KME SPS 2400-as végfok kapcsolási rajza esetleg komplett szerviz leírása?
Birtokomba került egy és fel szeretném újítani. De ahogy nézem a paneleket, rengetek trim potméterrel rendelkezik.

Köszönöm!

kme.jpg
    
(#) szaka hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy QSC RMX 2450-et javítok. A ventilátor szabályzás nem működik. Tehát pörög a ventilátor alapfordulaton és ugye a hőmérséklet emelkedésével kellene növelni a fordulatszámot. Ez nem működik. 70 fokos borda hőmérsékletnél sem változik.

Egy érdekesség, hogy a +-15V a D200 és D201-nél nem teljesen korrekt, pedig ki lettek cserélve a zéner diódák ( +13,8 és -14,4V).

Az R4 és R7 nem szakadt.
Van ötletetek, hogyan tudnám kiszűrni a hibás alkatrészt?
Mértem a diódákat és tranzisztorokat de dióda mérésben nem észleltem hibát
(#) Vecike hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Sziasztok! Adott egy ilyen kínai kütyü! Borzasztó alapzajjal főleg bluethootal! Kérdés mivel lehetne csökkenteni ezt az alapzajt! Milyen tápegység lenne a megfelelő? Igazából egy kiszuperált hifi toronyba építettem be de zavaró az alapzaj! Köszönöm előre is!
(#) ticko válasza Vecike hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
A bluetooth eszközök saját külön tápot igényelnek, a lényege, hogy az erősítő tápjától szeparálva legyen.
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Az U2 1-2 lábán mért feszültség változik valamit a melegedéssel?
(#) mcc válasza mcc hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Csak nagyon vigyázz, mert a ventilátor táp a primer oldalra van kötve, úgyhogy direktben kapja a 230V-ot. Eléggé szemét egy megoldás...
(#) Massawa válasza Vecike hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Valamit elrontottál. Ha jo a kütyüd, akkor annak BT-n semmi zaja nincs. A rádio csapnivalo, de minden más jol müködik. (2 van nekem)
Következő: »»   2240 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem