Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV cső bekötés, kapcsolási rajz
 
Témaindító: Zsooti79, idő: Ápr 29, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
A földközeli ózon amit mi fejlesztünk , vagy véletlenül villámcsapás miatt keletkezik rövid időn belül elbomlik , éppen a körülötte (a levegőben ) lévő szerves anyagok miatt .
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Köszönjük a pontosítást! Nitrogén-oxidból ózon, atomos oxigén: "A nitrogén-dioxid napfény hatására elbomlik nitrogén-monoxiddá valamint atomos oxigénné (fotolízis). Az így keletkezett atomos oxigén egy oxigénmolekulával ózont alkot. Mivel az ózonkeletkezés függ a napsugárzás mértékétől, a maximális ózonkoncentráció a besugárzás maximumát (dél) követő néhány óra múlva tapasztalható." Forrás: Wikipédia.
Egyéb források: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Igen ! A vikipédiát ki írja ? Aki csak akarja , innentől számomra egyáltalán nem hiteles ...
Idézet:
„hogy az ózon keletkezéséhez több tényező is szükséges. Először is elsődleges szennyezőanyag kibocsátás (nitrogén-monoxid, és szerves gyökök), másodszor pedig napsütés.”
Egyik állításával üti a másikat A szerves gyökök hatására azonnal bomlik az ózon (oxidálja őket) Tehát ők nem a keletkezésében játszanak szerepet hanem a bomlásában .
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Oda én aztán még soha nem irtam, tehát hiteles.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) Janszi válasza usane hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
usane
olvasgass a témában szakportált,és lehet a mankód a józan paraszti ész is,mivel ha gyorsan lebomlana a kvázistabil ózon,abban az esetben naplemente után nemsokkal ózonréteg nélkül maradna a föld légköre.
Ez még eddig nem következett be.

Több helyen is zöldségeket írnak az ózon élettartamáról.
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Másik olvasnivaló: Bővebben: Link.
(#) kaqkk válasza Janszi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ugye ez csak vicc ? Naplemente után ? A földet valamilyen irányból mindig éri napfény ! De az ózon keletkezésében nem csak a nap játszik szerepet hanem hanem a felső léköri villámlások koronakisülések is ... De senkit nem szeretnék megingatni a hitében mindenki azt hisz amit akar (naplenmente után is...)
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) Janszi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Béláim az Úrban,mondd meg kérlek,szerinted mennyi idő alatt bomlik le az ózon molekula?

És ne viccelj.
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ez így van, mivel a felsőlégkörben kevés reakcióképes molekula akad, ezért ott sokáig megmarad az ózon. Egyébként télen, amikor kevés napfény éri a sarkokat, ott azért alakul ki ózonlyuk.
(#) kaqkk válasza Janszi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Az ózon bomlásának ideje attól függ milyen környezetben keletkezik , mint már előttem írták , a felső légkörben elég hosszú ideig megmarad , de amit te termelsz a szobában (ózongenerátorral- - germicid csővel- egyéb módon) ,az nem sokáig marad egyben éppen amiatt amit már 5* leírtam ....
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Az ózonjukat ne keverjük bele a dologba ! Az a levegőben lévő sok szennyező gáz miatt alakul ki (leginkább a magas klór tartalmú gázok bontják az ózont odafent ) Ezért tértek át a klórmentes hajtógázokra (propán) a spray- dobozokban és ezért fejlesztik a klórmentes (vagy alacsony klórtartalmú hűtőgázokat) mert ezek a legnagyobb ózongyilkosok ....
(#) Janszi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Sarkítasz.
Nincs veled dolgom tovább,olvass és értelmezz.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Az tény, hogy télen drasztikusan lecsökken az ózonkoncentráció a sarki magaslégkörben, ami kizárólag a csökkent napsugárzás miatt van. A freonok ózonréteg-pusztító hatása persze igaz, ez vitán felüli.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kaqkk válasza Janszi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Jó ! Mondtam hogy senkitől nem vitatom el a hitét , higgy amit akarsz és annak akinek akarsz ....
(#) Ge Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Így van. Én csináltam régen egyszer a zárt szobában kísérletképpen durva mennyiségű ózont, a cső kikapcsolása után 15-20 perc elteltével már nyoma sem volt, illetve nem lehetett érezni (nem az ablakon ment ki). Az ózonréteg keletkezése meg ha jól emlékszem általános iskolás tananyag.
Csak nem tudom mi köze ennek az egésznek egy cső bekötéséhez, hovatovább azt sem értem, minek ennek az egésznek egy külön topik, amikor eleve ugyanúgy kell bekötni mint bármelyik másik fénycsövet.
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Keletkezésekor adtam javaslatot de valamiért nem került át , megmaradt önálló témaként . Gondolom a korona miatt hogy egyszerűen megtalálható legyen de tényleg nincs köze a bekötésnek a magaslégkörhöz .... De ne is hallgass rám mert sarkítok ...
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kadarist válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Azért kell másként kötni, mert ha UV-fény vagy ózon éri a nem megfelelő kötőelemeket, szigetelőket, akkor azok károsodhatnak.
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Idézet:
„Először is elsődleges szennyezőanyag kibocsátás (nitrogén-monoxid, és szerves gyökök),”
Csak egy szóra viszatérek : Amíg mi nem termeltünk szennyező anyagokat nem is volt ózon a légkörben ?
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
De volt, az alsó és a felső légkörben is. Viszont az antropogén szmog az erős UV-sugárzással együtt hatványozottan generálja a földközeli ózont. Ha nincs városi, ember által létrehozott alapanyag, akkor az ózon is kevesebb.
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
A kérdést iróniának szántam (ezért volt off -ban)
(#) zoka hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Sikerült beszereznem 2db 36W-os Osram UV-C kompakt fénycsövet. Gyári csomagolásban érkeztek. Az izzószálon látok valami fehér port, olyan, mintha hamuvá égett volna, pedig még nem is volt használva. Ez valami bevonat lehet? Milyen célt szolgál?
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Akit érdekel, megtaláltam mi ez a bevonat. A nyers fordításért elnézést kérek:
Idézet:
„Volfrámszál alacsony nyomású higanygáz kisülőlámpában, amely elektronokat bocsát ki. Az elektronkibocsátás növelése érdekében egy fehér, termionikus emissziós keverékbevonatot alkalmaznak, amely látható a tekercs középső részén. Általában bárium , stroncium és kalcium- oxidok keverékéből készül , a bevonatot normál használat közben porlasztják szét, végül lámpa meghibásodásához vezet.”

Egyébként itt elég sokat olvastam ózon termelésről a hozzászólások között. Az én csövem ózon mentes, mert 254nm-en sugároz, ózon termelés csak a 185nm környékén van, úgy tudom.
(#) NickE hozzászólása Ápr 8, 2020 /
 
Én az Aliról vettem a képen látható csövet. "30W UVC No Ozone" változatot rendeltem, de ha használom, van szaga. Levilágításra használom, rádiósan kapcsolom kívülről.

Nem tudom, ez az UVW jelölés mit takar. Elvileg UVC és O3 típus létezik. Ez a baj a kínaiakkal, nem erősségük a termékről normális infót adni.

uvw.jpg
    
(#) kaqkk válasza NickE hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Nyák levilágításra ? Ha igen akkor nagyon kár volt , a nyák bevonatok az uv B re érzékenyek leginkább a 365nm es hullámhosszra ami egyáltalán nem termel ózont A vormál uv B fénycső tökéletes a célra (arcszolikba is használják)
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
(#) NickE válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ezt gyantás 3d nyomtatóhoz vettem. Mindegy, van más levilágítóm is, meg ilyenkor elvileg a napon is megköt az anyag.
(#) kaqkk válasza NickE hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ahogy néztem a resin adatlapja 405nm hullámhosszt ír , ez az uv b hullámhossza ...nem értem miért vettél uv c fénycsövet , csak mert 30W volt ráírva ?
(#) NickE válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Valamit elnéztem. Van LED szalagom is csak még nem csináltam belőle levilágítót, majd megcsinálom. Igen, 405nm kell neki.
(#) usane hozzászólása Aug 27, 2020 /
 
Üdv!

Egy 38W-os 180-253nm-es UV lámpának mennyi lehet az ózontermelése durván?
Erről sehol nem találni adatot. Az ilyen bolti lámpákhoz is kb ugyanannyi működési időt javasolnak egy helyiséghez mint egy 3000mg/h-s koronakisülésesnél.
Nem tudom eldönteni, hogy UV csöves vagy kisüléses generátort csináljak-e.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem