Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HDD motor vezérlése
 
Témaindító: Bubu54, idő: Feb 7, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 12
(#) ktamas66 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Muszáj lesz elektronikusan kommutálni, mivel a motorban nincs megoldva. A fenti megoldás azért nem jó, mert így az áram iránya nem tud megfordulni a tekercsekben.
(#) progee válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Találtam egy direkt erre készített kontrollert 1000ft körüli árban, de csak szeretném megoldani saját magam is PIC-el, ha már belevágtam. Sajnos működő kódot mikropascalban nem találtam, a mikroc-seket pedig vagy nem értettem, hogyan működik, vagy a fenti kód logikáján alapultak..
Mikropascal topicban PWM vezérlést tanácsoltak még, de azzal kapcsolatban sem találtam eddig használható forrást...

Hard Drive Controller
(#) pucuka válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
A 3f motorban nem kommutáció van, hanem forgó mágneses mező, még ha kicsit szögletes is. Pont ez a különbség.
Ez látszik a Microchip dukuban is. Csak a meghajtás bonyolultabb, hogy egyenfeszültséggel lehessen vezérelni. Az áram irány a híd meghajtás miatt fordul meg, ill váltakozik.
(#) ktamas66 válasza progee hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Én pl. ezt használtam: MTD6501
(#) Peter65 válasza progee hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Ezzel a megoldással kb. azt lehet elérni, amire jutottál.
Valamilyen módon el kellene érned, hogy a motorban valamilyen többé-kevésbé forgó mező alakuljon ki, ami a szokásos tekercselés esetében áram irány váltás nélkül nem fog hatékonyan megvalósulni. A szokásos meghajtó áramkör éppen ezért 3 db félhíd szokott lenni, amivel ez elérhető. Lehet más elrendezésekkel is próbálkozni, de az ULN modullal alaphelyzetben csak egy irányú áram alakítható ki.
A léptető motorod azért működött, mert annak a belső tekercselése más, az egyes tekercs-párokban azonos irányú áram mellett ellentétes fluxus alakul ki, így azonos irányú áramokkal is léptethető, elérhető a forgó mező.
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Üdv!Mi célt szolgál a HDD végén a tüskesor?
(#) kadarist válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 / 1
 
Okosságok: Bővebben: Link
(#) pittti válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2020 / 1
 
Az oldalon elhangzott válaszok közül csak a legfontosabb maradt ki - az itt lévő Tx-Rx bemenet az elektronika és a merevlemez (át)programozására szolgál (firmware modulok, boot loader, stb.).
(#) kadarist válasza pittti hozzászólására (») Ápr 1, 2020 / 1
 
Az utolsó hozzászólás említi a soros portot és linket is közöl erről.
(#) pittti válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2020 / 1
 
Igazad van, elnéztem...
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Köszi!
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem