Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   952 / 1149
(#) Patópali válasza moderboy hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Max fesz: 380Volt.
A 350Volt tűrésű elkó megfelelő, ha a kondenzátoron 350 Volt alatti feszültséget mérsz üzem közben.
Ha közeli a feszültség vagy meghaladja a 350Voltot akkor 400 vagy 450 Voltos kondenzátort tennék a helyére.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2020
(#) Zserigta hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok.

Olyan kábelt keresnék, aminek az átmérője max 3.7mm, henger alakú és legalább 10 különálló ér van benne.
Külföldi áruház is megfelel, ha lehet PayPal-el fizetni.
Sajnos sehol nem találtam így paraméterek alapján.
USB 3.0 kábelen gondolkoztam, mert elvileg 10 ér van benne, de ezeknek meg nem szokták leírni a kábelátmérőjét, így meg lutri, ahhoz képest meg drága.
(#) Bakman válasza Zserigta hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Hirtelen elővettem a fiókból egy USB 2 kábelt, a külső átmérője kb. 4 mm (négy ér + árnyékolások). Nagyon szűk a 3.7 mm-es adat.
(#) Zserigta válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Tudom, de sajnos ekkorára lenne szükségem.
Egy Roccat Kave 5.1 headset kábelét kellene cserélnem, és nem igen szeretném tágabbra fúrni, ha nem muszáj.
Még HDMI kábelen is gondolkoztam, mert van belőle extra vékony is, mint pl ez ami csak 2.5mm vastag: Bővebben: Link
Csak ez speciel már meghaladja a keretet rá, továbbá itt se tudni, hogy mennyi ér van benne.
(#) Epu2 válasza Zserigta hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Az erek árnyékoltsága nem követelmény?
(#) Zserigta válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Nem.
(#) lelkes amatőr válasza Zserigta hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Ha mást nem találsz, nekem van 10 ér+föld fekete kábelem 5.3mm külső átmérővel.
(#) huszi2 hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Sziasztok!

A mellékelt képen látható DC/DC konverterről kellene több infó:
Annyi világos, hogy DC24V > +/- 15V átalakító, de mit jelent a 60Y?
Értem hogy non-stop, de meddig van nyitva?

Köszönöm!

60Y.jpg
    
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Sziasztok!

A mellékelt képen látható transzformatoroknak egy tekercse van 110 es 220Voltos leagázás.
Kérdésem az hogy nincs szekunder tekercs akkor hogy mire is használtak őket?

Köszönöm!
(#) proli007 válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Hello! Ez az úgynevezett "autó" vagy "takarék" transzformátor. Különböző hálózati feszültség átalakításához van, hogy pld. tudd használni a 110V-os gépet a 230V-os hálózatról is.
(#) sebestyen_ferenc válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Köszönöm szépen, valószínűleg szétfogom szedni és újra tekercselni lesz mar szekunder is!
(#) Gafly válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 5, 2020 / 1
 
Lehet más meg a fél "micsodáját" odaadná érte, mert vett/örökölt valami olyan cuccot amt meg nem szerencsés triakos utazó adapterrel használni. Még talán van is külön topikja az amerikai cuccok itthoni használatának...
(#) szepi003 hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Sziasztok Mostanában nagy ráértembe pakolászás közben találtam pár dolgot, mielőtt kidobnám rákérdezek mik lehetnek ezek az alkatrészek,lehet e használni valamire vagy kuka .köszönöm bocs sajnos a kép fordítva került fel de igy is látszik a felirata.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) kadarist válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Szia! Kerámiaszűrők, felületi hullámszűrők, meg egyéb hibrid IC-k szoktak ilyen tokozásban lenni. Persze mind Japánból.
(#) szepi003 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Köszönöm a válaszodat ,akkor megy a kidobandó dobozba.
(#) Hank0 hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Vettem egy alkoholszondát ebből a webshopból:https://alkopro.hu/, de nem mutat stabil értéket.
Szétszedtem és ez a panel szerkezet fogadott, esetleg az illesztéseknél vagy valahol máshol lehet a probléma ami a pontatlanságot okozza?

Tudom, hogy nem egy drága készülék, de akkor is zavar a dolog.
Köszi.
(#) Chipmunk1960 válasza Hank0 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Szia, Nézd meg a másik oldalát is, valószínű ott van a kiöntött µcontroller. De nem tudsz vele tenni semmit. Ha pontos értéket akarsz, akkor kell minimum egy ilyen.
(#) pucuka válasza Hank0 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
A jobb felső sarokban van egy háromlábú fémtokos érzékelő. Annak a kimenő jelét egy mikrokontroller dolgozza fel, (ahogy előttem is írták) az végzi a jelzés, a kijelző működtetését is.
Az összes amit tehetsz, kicserélheted az érzékelőt, megnézheted, hogy a kvarc (középtájt egy vékony kétlábú hengeres alkatrész, de sok lehetőséged nincs.
(#) Chipmunk1960 válasza Hank0 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Ha ennyire bele akarsz mélyedni, megépítheted magad is, itt egy alkohol senzor modul, márcsak egy kis Arduino körítés kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) jdani hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Hello. A ZD5502 milyen értékű zener?
Balról jobbra: vastag piros, sárga, zöld.
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Hello! Mivel látszatra ez egy Fet (vagy IGBT) GS lába között van, 12..15V körüli lehet.
(#) jdani válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
IGBT ja, de a színek csak jelzik a pontos értékét.. Csak én nem tudom.
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Nézz szét ezen az oldalon.
(#) jdani válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ebből nemigen megyek ki, nem valami egyértelmű. Ha a sárga-zöld az érték, az szám szerint 4 és 5..
De még az irányát se tudom honnan kell olvasni. A vastag piros az eleje, vagy a vége?
(#) pipi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
A fehér pozició szitából látod az irányát...
(#) jdani válasza pipi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
OKé, nekem nem sikerült megfejtenem az értékét, ha másnak se, akkor erről ennyit.
(#) afp válasza jdani hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Szia!

Nekem sem volt egyértelmű, de ezt találtam:
Piros-sárga-zöld: RLZ18B: 17,2V.
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Üdvözletem! Tisztelettel érdeklődöm, valaki meg tudja-e mondani,ez milyen alkatrész lehet ? Illetve a H2019NL alkatrész helyettesíthető-e , és hol lehet beszerezni? A fotón látható alkatrész a tápfeszültség bementi részén van 12V DC , 260-as jelöléssel. Köszönet a válaszért

LLC 009.jpg
    
(#) majkimester válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
A 260 az biztositek lesz:
http://www.alpha-therm.com/PPTC.html
(#) granpa hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Lehet ezt még valamire használni?
Következő: »»   952 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem