Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   953 / 1152
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ilyet még én sem láttam.
De ne bontsd szét, jó lehet még "emlék mentésre".
Úgy egyébként meg szerintem szétbontva nagyjából a hálózati zsinór használható belőle.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Nem akarom szétbontani, öcsémnél van. Hálózatija zsinór nincs. "input 5 V DC"
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) Profisixx válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Köszi szépen a választ. Bármelyik elektronikai alkatrész kiskereskedésben beszerezhető vagy ez valami különleges alkatrész?
(#) majkimester válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Legtöbb helyen szerintem van, SMD nem biztos, de lábas biztosan. Például a lomex-ben az Áramkörvédelem / Polyfuse, Multifuse alatt találsz hasonlókat.

A H2019NL meg kapható a farnell-nél.
(#) Profisixx válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Köszi! Kellemes Húsvétot!
(#) H2opok hozzászólása Ápr 11, 2020 /
 
Üdv
Van esetleg valakinek részletesebb infója erről a kis cuccról? Vagy használ már valaki ilyet?
Magyar leirást nem igazán találtam róla. Van több verziója is, ez talán a leg olcsóbb.
Köszi
STREAM
(#) menyus válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Van olcsóbb is, ráadásul ez felfelé is tud audiót stream elni, mikrofont vagy amit rákötsz a LINE bemenetére. Csinálhatsz akár saját "internetes "rádió" műsorszóró csatornát" magadnak ha szeretnél. Igaz, ez egy developments board. Nem csak tápot adsz neki és működik, foglalkozni kell még vele hogy úgy működjön (vagy egyáltalán működjön) ahogy szeretnéd.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) Profisixx válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
A Farnellnél valóban van, 2500 Ft/db és még a kiszállítási díj 7000 Ft! Ezt nem biztos,hogy igénybe veszem. Más lehetőséget tudsz esetleg, illetve a 260 -as jelölésű biztosíték hány A-es lehet?
(#) Profisixx válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Tudnál segíteni beazonosítani ezt a biztosítékot? Hány A-es, mA-es lehet?
Csak ez a 260 jelölés van rajta
(#) majkimester válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 15, 2020 / 1
 
Az SO8 tokhoz viszonyitva a mérete 1812 lehet, talán ez áll hozzá legközelebb:
http://www.alpha-therm.de/datenblaetter/PPTCs/FSMD%201812%20R(-R)%20Series.pdf

A 260 2,6A-t jelent.
(#) Profisixx válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Köszi!
(#) majkimester válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
A H2019NL mire kell neked?
Ha olyan áramkörbe amit te épitesz akkor jobb lehet valamilyen magjack, ahol az RJ45 tartalmazza az impulzus transzformátort is. Pl:

https://www.hestore.hu/prod_10034668.html

Ha javitani vagy meglévő NYÁK tervhez, akkor legalább lábkompatibilisnek kell lennie, azt nehezebb találni, de itt válogathatsz:
https://www.tme.eu/hu/katalog/egyeb-smd-induktorok_113536/?visible_...370%3B

(TME cuccokat a HR Elektronikán keresztül is megrendelheted, normál esetben bolti átvétellel is, de most ez biztosan nem megy)
(#) zsozso72 hozzászólása Ápr 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem az én építésem, inkább csak segítséget szeretnék kérni. Ha valaki esetleg felismeri és volna ötlete esetleg kapcsolási rajza hozzá. Akitől vettem semmit nem tudott róla, neki nincs semmi adata, már kérdeztem. Tudom a forrasztási oldalról is jó lenne egy kép, egyenlőre nem szedném szét.
(#) nedudgi válasza zsozso72 hozzászólására (») Ápr 16, 2020 / 1
 
Valamivel nagyobb kép nem ártana.
(#) zsozso72 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Mindjárt módosítom, ezek valóban nagyon kicsire sikeredtek.
(#) zsozso72 válasza zsozso72 hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Az eredeti képek.
(#) mindenes válasza zsozso72 hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Szia, Az RT ujság '96/6 és 7 számában jelent meg egy kapcsolás ezekkel tranyókkal, kiindulási alapnak talán jó lehet ha késöbbiekben nem kapnál rajzot hozzá..
(#) zsozso72 válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Szia, nagyon szépen köszönöm. Sajnos nincsenek meg ezek a számok, ha esetleg megvolnának neked vagy valakinek és el tudná juttatni hozzám, nagyon szépen meg köszönném.
(#) Gobe54 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Szívesen kölcsönkérném. Sok éve őrzök egy videokazettát, gyári, NTSC. Megnézném mi van rajta.
(#) Gobe54 válasza zsozso72 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 / 1
 
Ha megvolnának, megköszönnéd....
(#) zsozso72 válasza Gobe54 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Ara próbáltam utalni hogy ha valaki eltudná küldeni a cikkeket a jelzett évfolyam mindkét számából. Természetesen ha megvan feleslegben valakinek és neki már nincs rá szüksége, nagyon szívesen megvásárolnám az említett számokat.
(#) mindenes válasza zsozso72 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Szia. Irj egy email címet és elküldöm.
(#) bbb válasza Gobe54 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Ez a kütyü ránézésre is fordítvaműködik. PAL jelből készít NTSC jelet. Viszont van otthon nekem olyan vhs magnóm, ami le tudja játszani (bár ezt sose próbáltam vele). Ha kéred, kölcsön tudom adni.
(#) Gobe54 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm a felajánlást! A járvány végén térjünk vissza rá!

Pontosítok: majd kereslek a járvány végén....
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) H2opok hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Üdv
Próbált már valaki ilyen "vibrációs hangkeltőt"?
Jól szól, van értelme, hangerő, stb.?
Bővebben: Link

Köszi
(#) Bakman válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
A mellékelt videó szerint is iszonyatosan torz hangja van, mondom ezt úgy, hogy nincs nagy zenei érzékem.

Egy-két felhazsnálást el tudok képzelni. Pl. falra ragasztva a szomszédot idegesíteni, rúdra ragasztva vakondriasztóként.
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Semmivel sem rosszabb, mint egy telefon, félliteres 10W-os doboz, Kelet-kínai rádió ...
(#) vision61 válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Szia!
Ilyet nem, de valószínűleg innen jött az ötlet, csak a kivitelezés lett alacsonyabb költségvetésű.
A linkelt Visaton "hangszórót" használták nálunk hangszigetelők, csillapítók tesztelésénél. Aprócska mérete ellenére meglepően jó hangja van, DE ragasztással, vagy csavarozással kell rögzíteni a megadott méretű felületen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) Cinema válasza zsozso72 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Az is lehet, hogy ez egy 2x150W-os FET-es hangerősítő az Elektor-című elektronikai újságból. Megtalálhatók az interneten, csak keresni kell, mint például: 2x150W FET Power-Amplifier, 2SK-2SJ FET Amplifier, stb.

Üdv!
(#) Moderátor hozzászólása Edem631 hozzászólására (») Ápr 19, 2020
 
Idézet:
„Nem pont ide tartozik...”

Akkor nem is ide való.
Következő: »»   953 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem